Jump to content


supreme audio tonearm


Mingus,Mingus

Recommended Posts

Дај онда да укинемо било какав аудио журнализам. Нису направили ништа, а овамо процењују и раде приказе уређаја највише класе. Сви познати произвођачи дају општи опис конструкције ручица. Нико не би купио нпр. СМЕ5 да не зна да је цев из једног комада од магезијума , да су лежајеви од керамике најниже толеранције итд. Тиме стављају до знања у чему се разликују од конкуренције. Углачани метал и позлата не свирају. Говоримо о озбиљним сумама новца, није довољо само засести у позицију слушаоца.

 

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, InSides said:

Онда, да дискутирају само они коју су направили своју ручицу?

Bolju i lepšu :lol: i jeftiniju

Jer vidim da svi znaju kako i šta treba :) šteta je neiskoristiti takve talente :D

da i mi sirotinja kupimo nešto dobro,lepo , korisno i po jeftinijoj ceni ;)

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, BrankoBin said:

Da ne ispadnem nečiji advokat ;), ja jesam gledao ručku - to mogu da komentarišem, slušao je nisam-ne znam nikog ko jeste..

54 minuta ranije, BrankoBin said:

. A niko od nas to nije čuo,al smo skloni davanju ocene

 

nije mi jasno bas,to tamo nigde dosad nije prezentirano ?...samo je nosano na stranjske sajmove?...sto ?...dobro jasno mi je "ako je sa filterom,to je problem,ako je bez filtera,isto je problem",al sam siguran da se to moglo uraditi i tamo,pod adekvatnim uslovima....nije to osmeh Mona Lize,unikat valjda?..ovde je to bilo 2019,u nekom X sistemu,na sajmu,manja hotelska soba, mrge od zvucnika,amplifikacija itd....pustali Yello,i za to treba imadi 00 da se pusti na sajmu,pa jos u omanjoj sobi...ne mogu razdvojiti rucku samu u celoj toj tadasnjoj papazjaniji ,al bilo je ovde vec i goreg,za mnogo vise para,i boljeg,za manje para...dok se ne uradi neka normalna prezentacija,niko nek ne ocekuje cuda...i ne treba svakom da se svidi na kraju krajeva,zivot je lep i saren,i takav treba da bude,al i prepotentnost je bolest...

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, BrankoBin said:

da i mi sirotinja kupimo nešto dobro,lepo , korisno i po jeftinijoj ceni ;)

Branko, ručica je prema datim opisima veoma kvalitetna i tu nije problem. 

Problem je u idiotskoj ceni koja se zvanično traži za tu ručicu a ista se realno prodaje po mnogo, mnogo manjoj. Ako Srbija nije interesantno tržište za prodaju te ručice po toj mnogo manjoj i slobodno možemo reći realnoj ceni, a potencijalni kupci se tretiraju kao da žive na ostrvu leproznih onda proizvođač/distributer/prodavac treba da se uzdrže od reklamiranja predmetne ručice (izvikivanja pohvala u vazduh) na ovim prostorima. 

Da me ne razumeš pogrešno ja jesam zagovornik domaćih proizvoda, poštujem prave konstruktore i želim im uspeh. Neka i oni poštuju nas, potencijalne kupce sa ovih prostora bar u nekoj manjoj meri. 

Link to comment
Share on other sites

Бранко, ми се не познајемо, надам се да нећеш замерити што се овако обраћам.

2 sati ranije, BrankoBin said:

Da li su ležajevi dijamant,podmazan lojem od nemrkanog zeca !? Koga to treba da interesuje !?

Свакога који је спреман купити не само ову, него било коју ручицу.

Моје је искуство строго хобистичко, и веома ограничено, али дозвољавам себи да тврдим да је кључни елемент сваке грамофонске ручице њен покретни систем. @Solderer је и то назначио, и баш редоследом којим је то важно - (1) покретни систем (лежајеви и тип ослона), (2) структура и ригидитет цеви и (3) контекст ефективне масе.

Ево да ставим у контекст звучничких драјвера.

Замисли да неко дизајнира драјвер (као Serbona) и рекламира га за продају без да објави основне параметре за интеграцију истог, и тврди "није важно која је ефикасност драјвера, могу га израдити за било кој тип кутије". 

И онда каже, кошта 14,000е, и нико са локалног тржишта га не сме (не може) купити.

И онда све то рашири на локалним форумима.

И "остане жив".

Link to comment
Share on other sites

@BrankoBin

znači ako mi deca liče na komšiju a ja ih vaspitam, školujem i ostavljam im nasledstvo to nema veze, bitno da su deca živa i zdrava?

Baš čudno razmišljanje.

Drugo, meni kao potencijalnom kupcu bilo čega (mleka, psa, krmenadle, jahte, karte do Meseca) je itekako važno šta dobijam za svoje pare. Nov 12" SME nisam slučajno izabrao.

Ovo sa ovakvim arogantnim odnosom prema domaćem kupcu ne bih pipnuo ni malim prstom.

Link to comment
Share on other sites

Ljudi jel vi razumete da je to biznis. Ekskluzivne i skupe stvari se i prodaju upravo ovako kako covek to radi.Nisu dostupne za svakog.Rade se male serije,ili se bar tako prica.Ide se na top marketing, vrhunske sajmove,placaju skupi fotografi,slika na skupim gramofonima i unutar najskupljih sistema.Ne "petlja se sa nekom tamo forumskom boranijom",nema povoljnijih cena,narocito javno.Upisite se na listu cekanja,rok isporuke je bar dva meseca,eto rade se "samo dve rucke mesecno"...i sl.Mora da se stvori neka fama, mora da se mistifikuje.Tako se prodaju skupi satovi,automobili,stanovi, jahte,nakit, luksuz...Kupce tu bas i privlaci visoka cena.Iz licnog iskustva pricam,kao prodavac u svom poslu,ne kupac.Kad hocu da prodam nesto skupo nikad ne govorim da je cena povoljna, naprotiv naglasim da je cena malo jaca.Ne moram puno o kvalitetu i opravdanosti sume,to oni sami kazu.Ono sto ih privuce je belika cena i osecaj pripadnosti ljudima koji "mogu da plate".Moje je da dodam "nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari".Tesko mi je godinama bilo da ne gledam stvari prema sebi.

Zdravorazumski kupci,poput ljudi na forumima ce uzeti gramofon i rucku sa dobrim odnosom kvalitet/cena,proverenu stvar,cak i kad je skuplja,cemu su vreme i iskustva dali svoj sud.Pogledacemo i premeriti sa svih strana.Kupci za luksuz su drugaciji,oni su u hobiju cesto od juce,to im je jedan od 5 skupih hobija,isprobali su druge skupe stvari u zivotu, žele nesto sto nema svako.Cesto vec i ne znaju kako da istrose pare.Toga na istoku ima koliko hoces.Sta je par rucki mesecno za njih.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Мислим, разумем ја све то...

...али причу на овом форуму је баш почео човек (*) који делује да се не би хтео расправљати са форумском боранијом.

(*) Можда не лично тај човек, рецимо један од налога блиских човеку који рекламира ову ручицу.

Поменуо сам Шредера пре неко време у контексту ове теме и ове ручице. Човек је, не само инспирисао велики број клонова своје оригиналне ручице (чак и овде, локално), него и директно помогао да прораде ти клонови, и то на DIY форуму, где је морао бити сигуран да већина неће никад купити неки његов производ. Колико могу да видим, није Франк још банкротирао.

У духу оне изјаве која се приписује Ајнштајну, парафразирам, "лудило је покушавати исту ствар више пута, и очекивати различите резултате" - како бих себе поштедео лудила - морам престати са било каквим покушајима за техничку дискусију око ове ручице.

Остаје да подигнем кредит у банци, узмем пасош неке земље ван Балкана, уплатим са рачуна неке тамошње банке, и надам се да када ми се испоручи ручица, добићу све жељене информације.

Можда тада могу да придонесем дискусији без осећаја да се валидна питања тумаче као презир према домаћим произвођачима.

Link to comment
Share on other sites

40 minuta ranije, sondek said:

Ekskluzivne i skupe stvari se i prodaju upravo ovako kako covek to radi...

Pitanje je da li radi?

O čemu uopšte raspravljamo? 

Meni liči da je sve laz, nema čak ni tehničkih podataka o proizvodu, ne zna se ko je konstruktor, ne postoji firma koja je proizvođač (ili bar ne znamo za nju), pojavljuje se neki lik koga ne bih da komentarišem da mi ne bi (ponovo) izbrisai post...

Sondek, hajde molim te prodaj nekome ''ekskluzivni stan'' bez navođenja kvadrature, spratnosti, bilo kakve specigikacije, bez upotrebne dozvole, sakrij podatak ko je investitor, izvođač raova, vlasnik...eh da reci da ne prodaješ ''Balkancima''...evo ga čopor ''naivnih azijata'' se već primio...

Ne kazem da nije moguće nekome uvaliti skupu robu na foru, ali meni ovaj lik pre deluje kao ''wannabe''

Link to comment
Share on other sites

Moram sad malo da se nasalim pričicom koju sam cuo kako se kupuje stan u bgd na vodi.Kupuje se na preporuku.

-Mogao bi ti sad da kupis jedan stan u Bgd na vodi.

-Pa ne treba mi stan.

-Mi mislimo da ti treba

-Pa kad bolje razmislim treba mi 

Ko ne slusa preporuke dobije meru :D

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, sondek said:

Moram sad malo da se nasalim pričicom koju sam cuo kako se kupuje stan u bgd na vodi.Kupuje se na preporuku.

-Mogao bi ti sad da kupis jedan stan u Bgd na vodi.

-Pa ne treba mi stan.

-Mi mislimo da ti treba

-Pa kad bolje razmislim treba mi 

Ko ne slusa preporuke dobije meru :D

 

Link to comment
Share on other sites

Da, mogu se složiti sa 99% rečenog (sem Gargamelovih zlobnih upadica) :D

O načinu kako proizvođač vodi "kampanju" ....meni isto neshvatljivo,al to je njegovo opredeljenje,pravo,kao i cena. Valjda ima neku ciljnu grupu, ako u njoj "pliva"...super. Nije moje da mu solim pamet.

Meni je drago da tako nešto i neko pravi kod nas,pa makar i da pokušava. Svako ko nešto pravi ja ga izuzetno cenim,a prezirem šuplje priče i filozofije iz fotelje bez konkretnog rezultata.

Kao zanatlija,stvari posmatram iz tog ugla i mogu samo da pohvalim zanatsku izradu za 5+

E,sad...ako i radi kao što izgleda...super,valjda će biti prilike da to negde i poslušamo.

O teh.karakteristikama ručke, koje su izgleda poslovni veo "NASA" tajne :lol: pa se nudi "mačka u džaku" :lol:....slažem se. Ali ništa novo,to je dosta prisutno kod svih domaćih proizvođača...baš svih!!! ali se o svima ne priča na isti način,sa istim aršinima... a prisutno je značajno "ja tebe vojvoda-ti mene serdaru".:ph34r:

 

Link to comment
Share on other sites

Branko, ja sam oduvek voleo domaće konstruktore. Kroz moj sistem je prošla Taticeva Elektronika, drugi par N.N zvučnika imam, naravno sa acinim ribonima, Majdin DAC sam imao, trenutno 2 Šolajina phono imam, Pakin Aery i preamp. Možda sam nešto zaboravio, da mi ne zamere ljudi. Tako da definitivno nemam animozitet prema domaćim konstruktorima.

Kontaktirao sam sa još dva naša ozbiljna proizvodjaca, svetski poznata - u tom trenutku prevazilazilo dubinu mog džepa, rastali smo se u razgovoru sasvim ljubazno. Ljudi prave uredjaje koji se prodaju po basnoslovnim cenama u svetu, ni u jednom trenutku nisam osetio bilo kakvu nelagodnost kao domaći kupac.

I uvek ću dati prednost domaćem konstruktoru u odnosu na stranog, ukoliko imaju uredjaj koji me zanima.

I stvarno se ne radio tome. Radi se o poslovnom bontonu, o osnovnoj kulturi. Kaže čovek  da mu se ručka prodaje za 14 hiljada evra. Ok, neka je tako. Evo drugi primer - Kuzma. 
Kataloska cena Air Line-a je 12 hiljada. To je taj cenovni rang. Pa da li misliš da se čovek tako ponaša? Pa ne, siguran sam ni prema slovenačkom kupcu, a ni prema srpskom.

poz

Nastas

Link to comment
Share on other sites

Jes vala, kad sam video kako izgleda rucica , bilo ja vau.....ovim postom sam vise  prokomentarisao vest da se i precednik oglasio po pitanju ovog remek dela, sto nema veze s mozgom, na to sam mislio .

Klanjam se svakom  ko nesto napravi u svojoj manufakturi.

Nisam korisnik iste , a bome ni slicne rucice, tako da dalje ne ulazim u rasprave. Al svakako ne podnoism organizovanu pljuvacinu na nesto sto u svetu pravi samo dobre reultate, i to od moralnih gromada....znaci gde ima dima, ima i vatre.

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, Delija said:

Jel si siguran da je iko to uopste stvarno kupio? :)

Cim je preCednik stavio na sajt neki je verovatno vec shvatio da mu treba,za vitrinu...a mozda je i odneo Medvedevu na poklon jednu za Avid,taj voli gramofone :lol:

Salim se,otkud znam,prodaju se skupe stvari ...nose ljudi i duplo skuplje satove.Svakako ozbiljan novac se gura u marketing.Stizu mi objave na fb i zaista sam je video na raznim gramofonima i u raznim sistemima. Doduse i to sve moze biti samo fotografisanje.

Jos jednom kazem,skidam kapu svakom ko odavde progura svoj lux proizvod napolju.Mnogo se nesto uzbuđavamo mi ovde,obzirom da niko nije kupac.

 

Link to comment
Share on other sites

Rucka je inace mogla da se vidi na hifiles show,pa su je vecina od nas imala priliku videti.Ja je i pipnuo ko pravi pipač leba.Tako da ne stoji argument da je bas potpuno negativan stav prema domacem trzistu.Te price,ne prodaje se ovde okacite mačku o rep.To je samo deo marketinga.

Kakav je negativan stav dela audiofilske zajednice mozda i jeste razumljiva impulsivna reakcija.Jos od jednog proizvodjaca sam cuo isti stav,da ne zeli da se pojavljuje na domacem trzistu.Nije lako biti uspesan u svom selu.

Slika je sa hifilesshow

20201126_100018.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...