Jump to content


supreme audio tonearm


Mingus,Mingus

Recommended Posts

7 sati ranije, anubisgrau said:

pazi da ti post ne pojede mrak, udaraš na temelje nadaleko čuvenog trsteničkog audio  giganta...

.... 

realno ocekujem poruku iz kuce velikog brata: gradjanine, razidji se.

 

Vidiš da može komunikacija i bez uvreda. Sve u redu. 

Link to comment
Share on other sites

Ima jedan YT klip, davno beše, ne mogu da pronađem ali ću događanje ispričati: Mlada devojčica snimila nešto i okačila to, sva ponosna jelte, na YT, pri čemu se žešće izblamirala. Naravno krene lavina komentara, nastaje smehotresna olimpijada. U neko vreme stiže novi devojčicin snimak gde odgovara na sve te silne podsmehe. Ceo sadržaj odgovora nije bitan sem završne rečenice:

'Uh, vi hejteri jedni, kako vas sve mrzim!'

Oksimoron. Što bi ovde preveli: 'Znam da ne znam al' ću (u inat) da napišem' 

No, idemo dalje. Kako saznajem, firma 'Koetsu' ima novu glavu pod imenom 'Jasper Stone' a njena prezentacija biti će na pogodite kojoj rutchki? 

KoetsuJ.thumb.JPG.7e2725f745b76c22a583a2fc2ce3fde2.JPG

Link to comment
Share on other sites

37 minuta ranije, zeljko1974 said:

Bilo je raznih insinuacija u ovoj temi.

Procitajte temu od pocetka.

Слажем се, било је разних инсинуација у теми. Део таквих инсинуација се не може избећи, имајући у виду да смо људска бића, и како такви, инхерентно субјективни. Како је моје прво учешће у теми почело пре ~2.5 година, више но јасно ми је како полуинформације и неистине доводе до поларизираних мишљења.

Свако од нас, ма колико желео бити објективан, примарно гледа ствари кроз личну призму. И то није само по себи лоше.

Моји је приступ борбе против те субјективности стављати ствари у контекст. Зато се моје раније питање треба ставити у контексту две ствари - (1) да је ово тема о Supreme Audio ручици (ручицама), и (2) да на презентацији у бару Улица 15.02.2020 није учествовала ручица о којој ми овде покушавамо информирано (*) да дискутирамо.

Хвала на потсећање тог дешавања - препрочитао сам ту тему опет баш сада и опет ми топло око срца, због (најмање) две ствари:

  1. Драган Шолаја, који налази (колико ја могу да испратим) сваку прилику да презентије свој рад, и да информира публику (чак и ону која не купује његове производе) за имплементацију, приступ и одабир решења;
  2. Конструктор Сербона драјвера / звучника, који је надуго елаборирао на веома специфична техничка питања и понудио и знање и искуство, чак и онима којима није у план куповина његових производа.

Моје је искуство са локалним произвођачима више но позитивно, зато ме и приступ особе која рекламира ову ручицу изненађује. Мени увек интересантно да чујем и видим нешто ново, нарочито референтног нивоа, али ако произвођач то не жели, ко сам ја да инсистирам?

15 minuta ranije, dj.nik said:

No, idemo dalje. Kako saznajem, firma 'Koetsu' ima novu glavu pod imenom 'Jasper Stone' a njena prezentacija biti će na pogodite kojoj rutchki? 

Ово је одлична вест! Желим сваки успех конструктору, продавцу и рекламном одељењу.

У духу повећања те информираности, како људи овде не би писали оно о чему не знају / немају појма, дали би тај извор који је дао информацију око Koetsu звучнице има више информација за саму ручицу?

(*) "Покушавамо" зато што је област интересантна, ово је форум за ту тематику, ради се о домаћем произвођачу због чега се јавља и локалпатриотски понос. "Информирано" је већ проблематичније због недостатка жеље да се дају релевантне информација на рачун хвалоспева на основу пренете речи.

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, dj.nik said:

Ima jedan YT klip, davno beše, ne mogu da pronađem ali ću događanje ispričati: Mlada devojčica snimila nešto i okačila to, sva ponosna jelte, na YT, pri čemu se žešće izblamirala. Naravno krene lavina komentara, nastaje smehotresna olimpijada. U neko vreme stiže novi devojčicin snimak gde odgovara na sve te silne podsmehe. Ceo sadržaj odgovora nije bitan sem završne rečenice:

'Uh, vi hejteri jedni, kako vas sve mrzim!'

Oksimoron. Što bi ovde preveli: 'Znam da ne znam al' ću (u inat) da napišem' 

No, idemo dalje. Kako saznajem, firma 'Koetsu' ima novu glavu pod imenom 'Jasper Stone' a njena prezentacija biti će na pogodite kojoj rutchki? 

KoetsuJ.thumb.JPG.7e2725f745b76c22a583a2fc2ce3fde2.JPG

... ljubavna....

 

Screenshot_20201123_110705.jpg

Link to comment
Share on other sites

59 minuta ranije, InSides said:

.... Мени увек интересантно да чујем и видим нешто ново, нарочито референтног нивоа, али ако произвођач то не жели, ко сам ја да инсистирам?

...

У духу повећања те информираности, како људи овде не би писали оно о чему не знају / немају појма, дали би тај извор који је дао информацију око Koetsu звучнице има више информација за саму ручицу?

Dragan Šolaja (i ostali proizvođači, npr pomenuti Branko BIN, kad smo kod toga) nikada ali nikada nije dao direktnu i kompletnu schemu (pogotovu ne montažne trikove) nekog svog uređaja jer je to pucanje u sopstveno koleno. 

Kod medicinske opreme (hirurške pogotovu) ne ulaziš u detalje kako je nešto napravljeno već ocenjuješ je li to u tvom poslu odgovarajuće, dobro, vrhunsko ili uopšte ne. 

Verujem da kupci dobijaju (sem drvene kutije sa plišom i zlatotiskom) detalje montaže te sve neophodne parametre ručice. Koliko vidim, nema nekog ograničenja u odabiru glave što po mom mišljenju znači da su svi parametri ručice podesivi. Koliko je trenje ležajeva baš i nije neophodan podatak. Za 'Window Shoppers' iliti obične posmatrače detalji baš i nisu neophodni. Nadam se da se ovde slažemo. Ja sam digitalac i gramofoni me generalno ne dotiču ali mi je krivo konstantno pljuckanje na bilo šta domaće. 

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, dj.nik said:

Nadam se da se ovde slažemo.

Свакако да се слажемо. Продавац се мора заштитити. То је његово право.

Али губиш поенту мог писања. Ово није тема о домаћим конструкторима, већ тема о конкретном производу. Банализирање детаља је баш оно што нас је довело до овог тренутка.

На ово мислим:

7 minuta ranije, dj.nik said:

Verujem da kupci dobijaju (sem drvene kutije sa plišom i zlatotiskom) detalje montaže te sve neophodne parametre ručice. Koliko vidim, nema nekog ograničenja u odabiru glave što po mom mišljenju znači da su svi parametri ručice podesivi. Koliko je trenje lešajeva baš i nije neophodan podatak.

Неопходни подаци се објављују када се рекламира производ. Види у мом посту у којем референцираш трење лежајева групу пет параметара.

Да искористим твоје референце, тих пет параметара нису аналогни електричној шеми неке компоненте.

Свако ко је икад користио грамофон, нарочито на нивоу којем претендира ова ручица, зна да је аналогна репродукција компромис. Тиме, сматрање да се ручица може прилагодити свакој звучници је, у најмањој руци, будалаштина.

Не намеравам купити ову ручицу.

Продавац је не намерава продати мени, зато што сам део локалног тржишта.

Али ако продужава да се рекламира на форуму који обитавају људи са локалног тржишта, о чеку се ради? Колективној шизофренији?

Иначе, ово је мало несрећна аналогија:

12 minuta ranije, dj.nik said:

Kod medicinske opreme (hirurške pogotovu) ne ulaziš u detalje kako je nešto napravljeno već ocenjuješ je li to u tvom poslu odgovarajuće, dobro, vrhunsko ili uopšte ne. 

Не знам колико има хирурга на форуму, али ја лично (caveat emptor) нисам ни једном видео увод нове технике или алата, без неколико веома дубинских, техничких презентација њихових иноватора.

За крај:

4 minuta ranije, dj.nik said:

Ja sam digitalac i gramofoni me generalno ne dotiču ali mi je krivo konstantno pljuckanje na bilo šta domaće.

Тек се баш ово није десило у овој теми.

За даље, велики поздрав од гњаватора чији је основни разлог дискусије повећање личног и колективног знања и разумевања.

Link to comment
Share on other sites

13 minuta ranije, InSides said:

За даље, велики поздрав од гњаватора чији је основни разлог дискусије повећање личног и колективног знања и разумевања.

Veliki pozdrav s moje strane. Ono šta ti praviš, kako pristupaš i kako to isto prezentiraš je čista fantastika, ezoterija.

Link to comment
Share on other sites

Ne naravno.Zahvalni smo u tom slučaju.Smetaju samo slike magaraca i sl. ''farma'' atmosfera.Uzdrzite se.

Naravno da nam svima smeta negativan stav proizvodjača o domaćem trzistu,ako uopšte i postoji.Pojavljivao se čovek na forumu i sam,hteo da organizuje prezentaciju,izjalovilo se,nije mi delovao takav u startu.Mozda udarila slava u glavu ,a mozda i sam sklop okolnosti.Bilo bi lepo kad bi se u nekom narednom periodu pojavio na nekom nasem sajmu...Crni humor,al daj boze zdravlja , da preteknemo pa da se svi pojavimo.

Proizvod je tu svakako interesantan.Mene ne dotiče tu ko je kakav,srpska posla,mentalitet,svega tu ima... sa svih strana,kao i uvek.

Ručica sa podesivim svim parametrima,on te fly,vrhunska rucna izrada,stize mu na fb slike na brutalnim high end gramofonima.Prija videti Made in Srbija na takvim stvarima i takvim prilikama.Ne prija hifi farma.

 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, violent femmes said:

I od mene za kolegu @sondek , čisto 5. Toliko negativne energije i pljuvačine za čoveka koji je napravio vrhunsku ručku, koju hvali najveći audiofilski svetski auditorijum. Ne bi me čudilo da i zapali preko, nije prvi ni poslednji.

Na to sam i ja ukazao, pa ispade sa dj.nik-om neki nesporazum.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...