Jump to content


supreme audio tonearm


Mingus,Mingus

Recommended Posts

Moguće je da ljudi suprotnog mišljenja znaju nešto što mi ne znamo o nastanku ručice i zauzimaju stav shodno tome.
Šta god da je imam utisak da na sve to treba gledati kao na Steve Jobes-a (Apple).
Mnogi ga osporavaju govoreći da nije znao da programira, da nije imao veze sa elektronikom ...... i šta ne još, ali se svi saglasavaju da je znao šta hoće i bio uporan do bola.
Naravno poređenje nije primereno ali zbog prisutne kontroverze, u jednom minornom delu je i ok.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Srecko said:

Moguće je da ljudi suprotnog mišljenja znaju nešto što mi ne znamo o nastanku ručice i zauzimaju stav shodno tome.
Šta god da je imam utisak da na sve to treba gledati kao na Steve Jobes-a (Apple).
Mnogi ga osporavaju govoreći da nije znao da programira, da nije imao veze sa elektronikom ...... i šta ne još, ali se svi saglasavaju da je znao šta hoće i bio uporan do bola.
Naravno poređenje nije primereno ali zbog prisutne kontroverze, u jednom minornom delu je i ok.

Znači, eto odlične alternative za Itok i plus nabavljivo na bezbedan način u doba epidemije ^_^

Link to comment
Share on other sites

23 minuta ranije, Srecko said:
1 sat ranije, pollux said:
Ima jedna u BGD, jedna u Zrenjaninu, ovu u BGD sam čuo, za ovu Zrenjanisku nisam siguran da je još montirana. 

I, utisak?

Svira odlicno, ali meni nepoznat jako skup Vyger gramofon, takođe meni nepoznat cartridge, samo phono mi je bio poznat,tako da ne mogu nikakavo poređenje i racionalan sud da dam.

Na sajmu u Minhenu je mogla da se cuje, i par drugara mi je reklo da je radilo odlično sa meni dobro poznatim Extreme Audio Turbilion gramofonom, najboljom ZYX glavom ( opet čiji karakter ne znam) i MIR audio reference preampom (prvi dan je bio Zenden) 

Link to comment
Share on other sites

Mislim, malo mi bezvezna mistifikacija te ručke i marketinške metode.

silne reportaze za domacu publiku, a sa druge strane nulto postovanje prema potencijalnim domaćim kupcima.

Taj isti je vlasniku Kuzminog 4pointa iskritikovao kao najveće djubre. A na predlog, “ok, daj da vidimo, čujemo, kupimo”, rekao je da nije na probaju.

corava posla

Link to comment
Share on other sites

Није грожђе кисело.

Не постоји икакав основ за дискусију ове ручице, на начин који је прикладан форуму овог типа. А није да нисмо то покушавали на културан начин, и то годинама.

Знамо да "постоји", знамо да је "скупа", знамо да се "локално не може купити".

И још знамо бар два налога на овом форуму који припадају особи (особама) блиских особи која рекламира ову ручицу.

Не знамо (1) ефективну масу, (2) принципијелно порамњивање, (3) укупну масу, (4) распон звучница, (5) распон компензације скејтинг силе. И ово су све параметри који су потребни да се ручица постави на грамофонску базу. Шта би тек било да се требају потражити параметри типа (1) stiction лежаја, (2) капацитативност кабла, (3) чврстина VTA склопа.

Неозбиљно је слаба реч за маркетинг причу око ове ручице.

Било би лепо видети икакву репортажу за ову ручицу, а да није прекуцано саопштење за јавност, нарочито прича која је очигледно генерирана путем претраживања кључних речи за оно што је тренутно модерно у свету грамофонских ручица.

Али домаће тржиште није у фокусу продаје, мада је домаћа реклама због неких разлога веома важна.

Неколико је пута помињан Кузма у овој теми, често као покушај паралеле са особом која рекламира ову ручицу на принципу "домаћа радиност - поддржавајмо домаће".

Таква су поређења више него неприкладна.

Са једне стране имамо Франца, чија фирма развија грамофонске компоненте више од 40 година, која нарочито поштује "домаће" (поздрав СФРЈ) тржиште, која је излагала по локалним републичким сајмовима још пре 35 година (рецимо Технома у Македонији) и која је развила имплементације типа AirLine и 4Point, истовремено несебично показујући принципе рада тих имплементација.

На другој страни имамо човека који тврди да ручица коју рекламира има лежаје од дијаманта. Да би, након неко време изјавио да то нису лежаји од дијаманта него да су их тако у рекламном одељењу назвали зато што су, "веома добри". И још (како би то могли заборавити) да су супруге купца (јер су сви аудиофили мушкарци) одушевљене дрвеном кутијом у којој се ручица транспортира.

Није грожђе кисело.

Нема грожђа.

Link to comment
Share on other sites

pazi da ti post ne pojede mrak, udaraš na temelje nadaleko čuvenog trsteničkog audio  giganta...

što se tiče iskustava, da, ima ljudi koji su je čuli, ozbiljnih ljudi (naravno ne srbi), u kućnim uslovima, u svom sistemu i koje tvrde (odgovorno) da jedan na jedan i evro za evro cene ovo nema šta da traži pored flagship linije ručica firme reed - rađeno poređenje sa istom glavom, koetsu jade platinum.... komentar iz prve ruke: "ni blizu".... zašto reed? pa zato što su njihova rešenja masivno pokradena na supreme.

sećate se da je lik ovde gromopucatelno obećavao dan u trsteničkom kulturno zadružnom domu sa njegovim sistemom i ručkom, nego par dana pre toga pala neka slana i neka magla pa se narušila higroskopska situacija u sali a to može da naruši kvalitet performanse.... i mi izvisismo. 

ako, tako nam i treba, za bolje nismo.

 

realno ocekujem poruku iz kuce velikog brata: gradjanine, razidji se.

 

Link to comment
Share on other sites

On 19.11.2020. at 23:46, zflazar said:

Svaka čast!!!

Zar ne zaslužuje svaku čast posle svih gore navedenih stvari?!?

To što ja lično ne volim ručke koje imaju puno dugmića je jedno a drugo je nefer odnos prema domaćoj sceni, hajfaj novinarima i potencijalnim kupcima.

Pa uprkos tome Suprim i dalje vedri i oblači u Srbiji.

U Trsteniku je pri tome bio zavrnut i dobar deo drugih proizvođača koji su trebali izlagati tamo 2019.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...