Jump to content


supreme audio tonearm


Mingus,Mingus

Recommended Posts

13 minuta ranije, zflazar said:

Zamisli sledeći scenario: isto ponašanje ali ovaj put proizvođač napravi najbolji DAC/strimer/muzički server. Iz Srbije. Kaže manje više neuvijeno da mušterije iz Srbije ne mogu da kupe samo prefinjeni bogatuni iz Rusije, Tajlanda, Francuske i Kolumbije.

И у том случају, која је поента дати интервју у локалним медијумима, на Српском језику? Зашто локална самопромоција ако локално тржиште није у интересу?

Link to comment
Share on other sites

Само сам се надовезивао на твој пост. Нисам очекивао да ти одговориш.

Малтене сваки пут када сам се обраћао аутору теме нисам добивао одговор.

Link to comment
Share on other sites

Ono što mi se najviše sviđa kod Kuzme sto takav stav prema svojoj zemlji i lokalnim audiofilima ne krije,ne mulja, ne petlja nesto ispod žita već je te cene različite za lokalno i strano tržište javno publikovao na svom sajtu i to je jasan stav.Kad će Srbi imati muda za tako nesto,verovatno nikad??? Voleo bi da znam za takav primer,mozda sam propustio,al' mozda je i preterano za očekivati uvek je to pitanje i odnosa prema svojim dilerima.Većina ima ipak cene drugacije(i to znacajno) za domace trziste,ali ne javno.Ovakve teme koje koriste nas prostor za promociju,zapocete su od vlasnika bi trebale da imaju na samom početku svoj jasan stav prema domaćem trzistu.Ne mali broj je put od DIY i male manufakture do uspeha u inostranstvu presao preko lokalne audiofilske zajednice, foruma...

Kuzma to očigledno NIJE zaboravio i zato Respect :klanjanje

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, zflazar said:

.......................................Ako odeš kod Kuzme u Kranj te posebne cene ispare kod Brežica :D

Nešto mi se javlja da nije tako. Sa gosn Kuzmom sam komuniciro dosta davno, i bio je super ljubazan i objasnio mi je neke stvari.... da ne davim. Nisam kupio gramofon, ne zbog Kuzme nego ......................................ybg zbog pustih para.:huh:

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, lalelala said:

ja bih samo zamolio da me izostavite u ovim vašim  "analognim" obračunima :D

ja sam pošten digitalac , gramofondžije poštujem i rado se družim sa njima uz vino i meze  ali se palim samo na jedinice i nule  ...

Mene ne morate da izostavite. Palim se na žalost samo na gurku (u ovim godinama).:D:D
I manite Milu Š. Bog da joj dušu prosti.
Šta je bila poenta mog smatranja malo gore, pa bila je da neke novine na žalost to nisu. U dvajesprvom veku nisu ni za....................  Pa se baš ne bih dičio .............................................

Konstruktorima inače želim iskreno sve najbolje. Kao i uvek kad neko naš napravi nešto respektabilno na polju HiFi ja. E sad što ja baš i nisam ciljna grupa za tu ručicu, ko mi je kriv!

Link to comment
Share on other sites

20 sati ranije, zflazar said:

na žalost ima-se-može-se za belosvetske sajmove a nema za Ljubu, zflazara, ivanaP, Petera, nkrgovića, Lalelalu iz SRB? 

Traktor sa paprikom nije dobacio ni do sajma u Trsteniku jer TAD zvučnici nisu prošli granicu, Benz Micro LPS kao referentna zvučnica na 12-20k€ ručici....izvinte znam da treba u teoriji podržati domaće ali KAKO??? TAKO da se omalovažava građanin=potencijalna mušterija iz SRB tako da se (prema članku) ručica i ne može kupiti u SRB??? Kao da ovde nema€€€sposobnih audiofila...

J...b....e mi se za Medvedeva kao što se i njemu-fikusu j...e...b...e za mene.

VI ste, Mr Supreme, neprijatelj ovog naroda i domaći HiFi izdajnik, sâmom činjenicom da urinirate po sopstvenom narodu i državi nipodaštavajući ih/nas i kao potencijalne kupce i kao ljubitelje hajfaja 

sa iskrenim razočarenjem, 

zflazar

a kazu ambasador svoje zemlje....kukala nam majka ako nas takvi predstavljaju.

Lazare ta manipulatorsko,prevarantska fora u Srbiji se samo moze dobiti na poklon,ne i kupiti znaci sledece,daleko od svog sela mogu da lazem i mazem i da me dugo vremena ne provale.

kod kuce ako bi usao u pricu dublje od ovog trenutnog nivoa (kurcenje)vrlo brzo bi se provalilo mnogo stvari,i ko je konstruktor i ko pravi rucku i ko ume da podesi i koliko je prodato i posto je prodato (pozdrav Slobi Kopcu)....i sve bi bilo kao i veliki sajam u trsteniku.

 

jos jedno znacenje "ne moze da se kupi u Srbiji" je nema gde da se vidi,cuje,pogleda....a pp-om ponudi novac da kupis rucku neces biti odbijen i to za mnogostruko manje novca od objavljenog u novinama.

 

zamisli da Rui-ju uzvrati gostoprimstvo u zemlji ciji je "ambasador",zavrsio bi kod svih Ruija ovog sveta za sva vremena.

Link to comment
Share on other sites

Hvala za info.

Tacno sam znao da je prica o javno objavljenim dvojnim cenama potpuna glupost i dezinformacija, kao i obicno. 
Uopste ne sumnjam da su cene za region, “ispod ruke” za cash daleko nize ali da to bude zvanicna politika to nema sanse i to ne zato sto neko ima ili nema mooda vec zato sto to neki drugi faktori ne dozvoljavaju.

Zato su neki Srbi pokazali da sem mooda imaju i mozga pa te mufte cene ne objavljuju “na sva zvona”.

Link to comment
Share on other sites

20 minuta ranije, Sonichammer said:

Hvala za info.

Tacno sam znao da je prica o javno objavljenim dvojnim cenama potpuna glupost i dezinformacija, kao i obicno. 
Uopste ne sumnjam da su cene za region, “ispod ruke” za cash daleko nize ali da to bude zvanicna politika to nema sanse i to ne zato sto neko ima ili nema mooda vec zato sto to neki drugi faktori ne dozvoljavaju.

Zato su neki Srbi pokazali da sem mooda imaju i mozga pa te mufte cene ne objavljuju “na sva zvona”.

Pa bilo je nekad javno: http://www.kuzma.si/media/uploads/files/KUZMA 2015 CENIK SL 151005.pdf, da li je u međuvremenu proradio mozak ili je nešto drugo...ko zna...

Link to comment
Share on other sites

Vrlo prosto, bunili se distributeri po svetu (evropski pre svega) zbog nelojalne konkurencije. ;)
 

p.s.

po tim , nizim, cenama je verovatno prodavao i distributerima po inostranstvu. :rolleyes:
Inace, primecujem da se Stogi S “otisao” gore za ove 4god za skoro 50%? Mashala...

Link to comment
Share on other sites

Budući da su skoro svi muzički instrumenti izrađeni od drveta ili mesinga (ili kombinacijom ta dva materijala), to nam je dalo ideju da od istih materijala napravimo ručicu. Trudili smo se da što više približimo zvuk prirodnosti instrumenata.

Овакав приступ наведен у чланку је по мени потпуна бесмислица. Не могу се упоређивати музички инструменти и уређаји за репродукцију верног звука тих инструмената. Музички инструменти производе жељени звук и избор матерјала коришћених у њиховој изради је у тој функцији. Гитара од дрвета А звучи различито од оне израђене од дрвета Б, то је креативан, готово уметнички процес. Фрулаш Бора Дугић тврди да су фруле са најбољим звуком не од неког егзотичног дрвета, већ од обичне шљиве. Ручица не би требала да производи никакав звук, већ да неутрално пренесе све звучне карактеристике инструмената који су направљени од различитих матерјала. Да ли дрво и месинг пружајо то? Дрво је инертан матерјал, али је истовремено флексибилно на одређеним фреквенцијама резонанци. И нема никакву заштиту од електромагнетских сметњи из околине. Овако екстремно скуп производ заслужује улагање у најпрецизнију мерну опрему. Да ли неко зна ефективну масу ове ручице?

Link to comment
Share on other sites

24 minuta ranije, Solderer said:

Дрво је инертан матерјал, али је истовремено флексибилно на одређеним фреквенцијама резонанци. И нема никакву заштиту од електромагнетских сметњи из околине.

Kako elektromagnetne smetnje deluju na drvo ?

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Ružić Slavoljub said:

Kako elektromagnetne smetnje deluju na drvo ?

Не делују, већ дрво које није проводник не штити унутрашње ожичење од сметњи како то чини цев од алуминијума уземљена на потенцијал масе. Свуда око нас су високофреквентни сигнали, а најгори су они од вај -фаја који лако продиру у сва ел кола стварајући изобличења и шум. А сигнал грамофонске звучнице због ниског нивоа је посебно осетљив.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...