Jump to content


Postavka glave na Technics, gauge vs protractor?!?


NShappy

Recommended Posts

Власници Техникс грамофона би могли да пробају једну једноставну а вероватно корисну модификацију , а то је дампирање цеви ручице са термоскупљајућим бужиром. Ово је слика са једног страног форума:

11Shrinkwraponarm.jpg

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, NShappy said:

Pa nije baš da je previše jednostavno. Mora se ukloniti pa vratiti SME konektor. 

<_<

Бужир се скупља на пола када се загреје. Мислим да је могуће измерити тачно пречник конектора и купити одговарајућу пластику и навући је преко шрафа до лежајева и онда са врућим ваздухом скупити пластику. Као проба може се покушати дампирање са изолир траком.Прво ја на празно развући око 50 % дужине, па онда обмотати као спиралу охо цеви.Трака ће почети да се враћа у нормалу и на тај начин дампирати цев. Верујем да су побољшања значајна нарочито са МЦ главама које стварају веће вибрације у раду.

Link to comment
Share on other sites

Ostao sam dužan poređenje mog protraktora za Technics 1210 i podešavanja uglovne greške sa Baerwald-om.

Na slici se može lako uvideti količina uglovne greške u stepenima odstupanja od tangente u posmatranoj tački.

5aa27550d18eb_ProtaktorFather_vs_Stevenson_vs_Baerwald.thumb.png.ed47b23ba720e1bbe53de84f6a8a912b.png

Moj lični utisak je da sam napravio bolju optimizaciju greške duž celog luka. Baerwald je jako blizu. Za unos podataka je korišćena tabela sa preporukama, postovana na prethodnoj strani.

Link to comment
Share on other sites

Pokušao da objasnim jednom kolegi arhitekti kako je to sve "šestar i tangenta" sa malo korekcije ugla srednje vrednosti i kao,  vidiš kako je prosto, a on me gleda bajato i kaže: " matori nije tebi lako, na čemu si... kapiram to krug, tangente,  ali ništa te ne razumem???" :D

Važno je da još nisam zaboravio šta i kako ide. :rolleyes: Bojim se da ako napišem podsetnik, pa ga i sam pročitam u nekom momentu budućnosti ne budem u istom rebusu kao on. 

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Father said:

Bojim se da ako napišem podsetnik, pa ga i sam pročitam u nekom momentu budućnosti ne budem u istom rebusu kao on

Ih al si strog !   Pazi ja sam u skoli geometriju radio ne za 5 nego za 10 !   i sad kad je proslo 30 godina i mozda neka vise,  kad mi sve to nije trebalo....  kad bih krenuo da citam onaj Stevensonov tekst... verovatno bih poludeo,  morao bih prvo da savladam skolsko gradivo ponovo   :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...