Jump to content


Koje konektore za zvučnike


vladat1

Recommended Posts

5 minutes ago, DR4C0Ni4N said:

Ja sam juce uzeo ove u jednoj prodavnici u Nisu, 216 din komad.

IMG_20180208_203027w.jpg

imao iste ovakve iz Kanibala pa izbacio kad sam provalio da na ampu mogu da odvrnem konektore da udje gola zica.......razlika.... ne znam, nisam cuo, ili je jako mala ( posto mnogi kazu bolja je gola zica sto i ja preferiram )

 

Link to comment
Share on other sites

Ja na pojacalu imam 2-pin DIN ulaze i tu sam postavio odgovarajuce konektore, ovo sam uzeo za zvucnike. Trenutno je tamo gola zica, probacu za vikend da vidim ima li neke razlike. Ako nema osetne razlike radije bih postavo konektore zbog lakseg skidanja i povezivanja kada premestam sistem ili menjam pojacalo.

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, DR4C0Ni4N said:

Ja sam juce uzeo ove u jednoj prodavnici u Nisu, 216 din komad.

IMG_20180208_203027w.jpg

Ima li neko ideju ko proizvodi ove noname konektore i iste takve za terminaciju zvučničkih kutija. Svojevremeno (pre 10 godina npr.) sam kupio svoj set koji mi stoji na zvučnicima kod Kanibala, ali oni ne znaju da mi kažu da li je bakar ili mesing ispod pozlate.

Ove banana plug, što pominje @Kuršum su Copper beryllium Gold Plated . Nikad ranije nisam imao iskustva kako zvuči u odnosu na OFC bakar presvučen zlatom, što bi iz mog iskustva bila osnova dobrog konektora. Oni navode da je komponenta berilijuma unešena zbog elastičnosti, kako se berilijum ponaša kao provodnik umućkan u bakar (Be-CU plated high end quality), je interesantno pitanje.

Ako neko ima iskustva, zahvalio bih unapred za odgovor.

Link to comment
Share on other sites

Tu se slažem i ja na kablovima nemam ništa, baš da to izbegnem.

Ipak na zvučnicima i na pojačalu mora se imati neki terminal za hvatanje kabla i to je prepreka koja se mora iskompenzovati kvalitetom istih.

Uverio sam se koliko nervoze i jeke može da unese loš mesing sa pozlatom u vidu banana plug. Neki kao Nakamichi kupljeni na KP od nekog tipa iz Subotice. testirano kod prijatelja u sistemu.

Evo i snimka odziva šta se desi kada se oni montiraju na kabl sa obe strane.

Gola žica bez terminacije 20Hz-20kHhz pink nosie. Gledati gornju polovinu snimka, crna pauza ispod prikazuje kraj pink noise signala, a ono ispod je ostatak od nekog ranijeg prolaza. Snimak generiše prikaz odozgo na dole, pa kada stigne do dole opet kređe odozgo. Zapazite samo kako se može primetetiti i period zaustavljanja i trajanje refleksija sobe sa leve strane u predelu basa i nešto kraći odjek sa desne strane u predelu visokih vreq.

Screenshot_2017-06-14-18-22-58-359_github.bewantbe.audio_analyzer_for_android.thumb.png.738e0b2fe834c44ea2c27aade3430821.png

 

Postavljeni konektori na stezanje štafom, ista žica 20Hz-20kHhz pink noise. U ovom slučaju gledati ispod zelene linije donji deo snimka. Ovo gore je uhvaćen naš govor. Tačno se može videti izdizanje pojedinih harmonika ili freq. koji nahisterišu zvuk i daju mu daleko neprijatniji i drečaviji karakter.

Screenshot_2017-06-14-18-53-33-756_github.bewantbe.audio_analyzer_for_android.thumb.png.6603651169a8fb6ff6b989bda9fa46f1.png

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, Father said:

Ima li neko ideju ko proizvodi ove noname konektore i iste takve za terminaciju zvučničkih kutija. Svojevremeno (pre 10 godina npr.) sam kupio svoj set koji mi stoji na zvučnicima kod Kanibala, ali oni ne znaju da mi kažu da li je bakar ili mesing ispod pozlate.

Rade ih Kinezi. Ima ih na ebay 10 komada za 3$. Ja ne bih rekao da su od Bakra i Mesinga. Više mi liči na lim + .... neto u tragovima.

 

Zanči da se izbegavaju konektori - bananice ?

 

Koje si konektore postavio ?

Link to comment
Share on other sites

Ja imam one iz Kanibala osnovne pozlaćene, baš liče na te sa slike ovih bananica samo su šasijski 40mm valjda sa maticama. Mislim, pošto su mi zvučnici prototip već 5 godina na njima su jer se lemi do lidila. Na svu sreću završio sam, valjda, pa se i meni smeši neka kupovina kvalitetnih od OFC bakra presvučenih gojaznom pozlatom.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...