Jump to content


Šta se sluša? (internet radio st(r)anice)


alternatura

Recommended Posts

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Trenutno mi radi na ASIO . U pitanju je DAC SMSL 8a. Ovo sam odradio na glavnom PC ju. On služi za igrice. Imam jedan Stari HP od kog sam napravio mulitimedijalnu mašinu. Povezan je za TV i pojačalo. Sve je umreženo. Da li i tamo treba da se instalira Logitech Media Server ili samo Squeezelite X. Predpostavljam sve, jer nije išlo preko NAS servera ? 

 

 

Capture.JPG

Capture1.JPG

Screenshot_1.png

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, vladat1 said:

Trenutno mi radi na ASIO . U pitanju je DAC SMSL 8a. Ovo sam odradio na glavnom PC ju. On služi za igrice. Imam jedan Stari HP od kog sam napravio mulitimedijalnu mašinu. Povezan je za TV i pojačalo. Sve je umreženo. Da li i tamo treba da se instalira Logitech Media Server ili samo Squeezelite X. Predpostavljam sve, jer nije išlo preko NAS servera ? 

 

 

Capture.JPG

Capture1.JPG

Screenshot_1.png

Dovoljan je jedan LMS na mreži, na svim drugim računarima dovoljno je instalirati samo Squeezelite, ali nije pogrešno ni ako servera ima više od jednog, pa da se "u letu" menja izvor sa koga se vuče muzika. Ako je taj stari HP namenjen za multimediju, ja bih na njega preselio kompletnu instalaciju jer onda nije potrebno da budu uključena oba računara. Siguran sam da ASIO radi kako treba, a li ne smeta da probaš i KS audio izlaz, odnosno ovaj koji se zove "Speakers (SMSL M8A 1.1.2) [Windows WDM-KS]", trebalo bi da bude za nijansu bolji.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Zexx said:

ne smeta da probaš i KS audio izlaz, odnosno ovaj koji se zove "Speakers (SMSL M8A 1.1.2)

Ovaj Speakers (SMSL M8A 1.1.2)[Windows WDM-KS] neće da radi. Probaću da instaliram sve ovo na NAS (SYNOLOGY DiskStation DS115j). 

3 sati ranije, Zexx said:

nije pogrešno ni ako servera ima više od jednog, pa da se "u letu" menja izvor sa koga se vuče muzika.

To bi mi najviše odgovoralo.

 

Naravno da ima još problema. Nema nigde zvuka osim u ovom programu. Gde u opcijama mogu da čekiram dugme da se svuda čuje. U filmovima,  igricama, Youtube ?

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, vladat1 said:

Ovaj Speakers (SMSL M8A 1.1.2)[Windows WDM-KS] neće da radi. Probaću da instaliram sve ovo na NAS (SYNOLOGY DiskStation DS115j). 

To bi mi najviše odgovoralo.

 

Naravno da ima još problema. Nema nigde zvuka osim u ovom programu. Gde u opcijama mogu da čekiram dugme da se svuda čuje. U filmovima,  igricama, Youtube ?

Ok, KS ne radi, ali radi ASIO i ne razbijaj glavu dalje oko toga. Što se tiče instalacije na NAS, može i toplo je preporučujem jer će LMS tako biti raspoloživ 24x7, ali ne "sve ovo", već samo server komponentu, dok Squeezelite i dalje mora da bude instaliran na računaru na koji ti je povezan DAC.

Što se tiče toga da Squeezelite bude output za sve, to jednostavno nije moguće jer je Squeezebox relativno zatvoren eko-sistem namenjen prvenstveno reprodukciji muzike, ali se pomoću brojnih plugin dodataka osnovne funkcionalnosti mogu proširiti. Tako postoji i Youtube plugin, ali instalacija je za običnog korisnika nešto  komplikovanija zbog dodatnog koraka koji podrazumeva generisanje takozvanog Youtube API ključa koji služi za autorizaciju 3rd party aplikacija gde spada i LMS, i bez koga Google ne dozvoljava da se pristupi Youtube servisima.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 2 months later...
  • 1 year later...

Volim da slusam emisiju Neonska duga Žikice Simića na RB2, pominjano je vec ranije u nekim temama, ali nemam vremena da pogodim termin uzivo i da slusam preko FM talasa, vec sam osudjen da pratim kao podcast preko neta.

Kvalitet mp3 snimka na RTS stranici je 48kbps, sto je za danasnje uslove ipak lose. Steta. Emisija je dobra, i volim da čujem Žikicine preporuke novih bendova, ali ne bi bilo loše i da je kvalitet mp3 snimka ipak malo bolji, bar 128kbps, ili ne daj bože 192kbps.

Da li neko možda ima inside info kakva su hardverska ogranicenja, storage kapacitet u Radio Beogradu?

Razumem da bi im ovo verovatno utrostrucilo velicine fajlova na svim emisijama, ali mozda je zivim u nekom svom IT svetu, neogranich kapaciteta Cloudova, pa ne razmisljam o tim ogranicenjima, ili ipak gresim?

Link to comment
Share on other sites

Da li je neko upoznat kakvu glupost od softverske obrade  koriste na Radio Beograd 1? Deluje baš amaterski to što rade. Slušam LIVE preko interneta sa zvaničnog sajta.
Izgleda da je u pitanju bio trenutni problem. U medjuvremenu je sve ok. Beograd 1 i 2 imaju bolji kvalitet od 202. Slusam svakog jutra, klasiku pre svega i zadovoljan sam.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
1 hour ago, Iron man said:

kako Mother Earth Radio ubaciti u radio stanice streamera?

https://motherearth.streamserver24.com/listen/motherearth/motherearth

Klasik:
https://motherearth.streamserver24.com/listen/motherearth_klassik/motherearth.klassik

Instrumental:

https://motherearth.streamserver24.com/listen/motherearth_instrumental/motherearth.instrumental

 

Jazz:
https://motherearth.streamserver24.com/listen/motherearth_instrumental/motherearth.jazz
 

E sad, ako streamer ne ume sam da prepozna data stream, ako se doda .mp3 doobija se 320k stream mp3, ima i aac čini mi se ali sam zaboravio rezoluciju.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...