Jump to content


Šta se sluša? (internet radio st(r)anice)


alternatura

Recommended Posts

Pokušao sam da pretražim forum za pojam "internet radio" ali nisam dobio neki relevantan rezultat osim pominjanja pojma "internet radio" na par mesta u raznim temama.

Evo otvaram temu, po ugledu na vinile i CD izdanja sa idejom da se napravi baza zanimljivih linkova, po potrebi sa opisom.

Evo jednog za početak

www.radiox.co.uk

 

Radio X is a commercial radio station brand focused on alternative music, primarily indie rock, which is owned by Global Radio. Radio X launched nationally on 21 September 2015 as a rebrand of Xfm and superseded Xfm London and Xfm Manchester.

 

(ako vam ne radi i traži kod ubacite bilo koji kod sa teritorije UK npr EC1A 1BB)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 sati ranije, alternatura said:

Pokušao sam da pretražim forum za pojam "internet radio" ali nisam dobio neki relevantan rezultat osim pominjanja pojma "internet radio" na par mesta u raznim temama.

Evo otvaram temu, po ugledu na vinile i CD izdanja sa idejom da se napravi baza zanimljivih linkova, po potrebi sa opisom.

Evo jednog za početak

www.radiox.co.uk

 

Radio X is a commercial radio station brand focused on alternative music, primarily indie rock, which is owned by Global Radio. Radio X launched nationally on 21 September 2015 as a rebrand of Xfm and superseded Xfm London and Xfm Manchester.

 

(ako vam ne radi i traži kod ubacite bilo koji kod sa teritorije UK npr EC1A 1BB)

 

Source code-u web plejera sam iskopao direktne linkove ka strimovima.

Mp3:

http://media-ice.musicradio.com/RadioXLondonMP3

AAC:

http://media-ice.musicradio.com/RadioXLondon

Sada ga slušam preko Squeezebox-a. :)

Hvala! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Ta karolina testira zivce na ovu vrucinu tako sto svaki dan pusti bar jednom čajld in tajm.Doduse u bar pola Srbijice dip parpl i dalje najbolja strana grupa.Generalno poprilično je odlepljena atmosfera i drugde...pustim neki dan za promenu klasican tjuner kad ono spica hit nedelje od pre 30g,neka je,al mrtva trka za hit nedelje u 2018.godini izmedju fajnal kauntdaun'  grupe Europe i Queen.Mslm ustin'o sam se da ne sanjam...

Izgleda se neki eksperiment se vrsi...

Link to comment
Share on other sites

On 5.8.2018. at 23:17, sondek said:

Ta karolina testira zivce na ovu vrucinu tako sto svaki dan pusti bar jednom čajld in tajm.Doduse u bar pola Srbijice dip parpl i dalje najbolja strana grupa.Generalno poprilično je odlepljena atmosfera i drugde...pustim neki dan za promenu klasican tjuner kad ono spica hit nedelje od pre 30g,neka je,al mrtva trka za hit nedelje u 2018.godini izmedju fajnal kauntdaun'  grupe Europe i Queen.Mslm ustin'o sam se da ne sanjam...

Izgleda se neki eksperiment se vrsi...

:D Ili su doveli penzosa da za male pare pusta ploce ....

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, DejanM said:

:D Ili su doveli penzosa da za male pare pusta ploce ....

Ja kad se penzionišem imam nameru upravo to da radim. Ima svi da znaju za Deep Purple i sex Pistols a ne da mi slušaju Beyonce i Riahnu da im se  poravnavaju vijuge na mozgu.:bacanje

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Jango nije loša aplikacija. To je kao ogromna radio stanica podeljena na žanrove koji su podeljeni na podžanrove. Mnogo odlične muzike, solidan zvuk, nema reklama. Ja je imam na tabletu pa kastujem na Google Chromecast Audio, ali može da se pušta i sa desktopa, tj. sa sajta http://www.jango.com . Potrebno je logovanje, može i pomoću Facbook profila.

Poslato sa AGS-W09 uz pomoć Tapatoka

Link to comment
Share on other sites

A što se baš radija tiče, dobar se set grčkih stanica sa predznakom Audiophile, puštaju mp3 320 kbps. Najčešće slušam Audiphile Lounge i Audiphile Jazz. Takođe dobro zvuči i Europaradio Jazz, takođe 320 kbps.

Poslato sa AGS-W09 uz pomoć Tapatoka

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

A odličan je i njujorški jazz radio WBGO, pravi pravcati FM radio sa voditeljima koji vrlo kompetentno govore o jazzu i puštaju super muziku. Treba pustiti aac stream, koji je 256 kbps i zvuči dobro.

Poslato sa AGS-W09 uz pomoć Tapatoka

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, jagermaister said:

Evo sad možeš i da vidiš :P

 

52179308_641970739568341_1435918381504004096_n (1).jpg

To što plejer interno radi nema veze sa izvornim signalom, i služi najčešće da bi se postigla digitalna kontrola glasnoće sa što manje gubitaka. Bit depth ima smisla samo kada je PCM signal u pitanju, a sigurno si primetio da se MP3 ili AAC format nikad ne deklariše kao 16-bit 256kbps, recimo, niti pri konverziji u neki lossy format možeš da utičeš na bit depth jer taj parametar jednostavno nije ni ponuđen. Drugim rečim, AAC fajl 32-bit 44.1kHz ne bi mogao da napraviš čak ni kad bi hteo.:rolleyes: Kod lossy formata svaki pojedinačni sampl ima drugačiji bit depth bez obzira da li je izabran CBR ili VBR način kompresije, jer se kvantizacija vrši nad PCM materijalom koji je iz vremenskog transformisan u frekventni domen. Na kraju, čak i da je moguće napraviti takav fajl, nema nikakve logike da neko radi takozvani "padding" dodavanjem nula u izvorni fajl i time povećava njegovu veličinu, jer internet radio stanice traže načine kako da smanje, a ne da povećaju internet saobraćaj. Za ilustraciju, napravio sam 32-bit 44.1 WAV fajl od izvornog 16-bit fajla, konvertovao ga u AAC 320kbps sa CBR kompresijom i generisao informaciju o svakom od tih fajlova, obrati pažnju da za AAC parametar "bit depth" jednostavno ne postoji.

Mark Knopfler - Good On You Son-p2p.m4a.txt

Mark Knopfler - Good On You Son-p2p.wav.txt

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...