Jump to content


Thorens td 126 mk2 elecronic


Mingus,Mingus

Recommended Posts

Yes druze mnogo poskupele 1210ke, ne kazem to ja, to pricaju ljudi koji ih koriste vec 20 godina,  mislim da za 500 eu treba da bude kao nov,  samo takve je tesko naci, vidis cena je 450 do 600 eu zavisno od stanja.

Tesko je naci 1210 koji je zaista koriscen samo u kuci, to je nesto sto je prakticno nemoguce proveriti sem ako kupujes od nekog ko je vlasnik i zaista ga je tako koristio kao kolega gore,  preprodavcima poverovati za tako nesto jeste suludo,  ovo kazem iz licnog primera, bez obzira koliko lepo i nekorisceno gramofon izgledao.

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, Krca44 said:

Yes druze mnogo poskupele 1210ke, ne kazem to ja, to pricaju ljudi koji ih koriste vec 20 godina,  mislim da za 500 eu treba da bude kao nov,  samo takve je tesko naci, vidis cena je 450 do 600 eu zavisno od stanja.

Tesko je naci 1210 koji je zaista koriscen samo u kuci, to je nesto sto je prakticno nemoguce proveriti sem ako kupujes od nekog ko je vlasnik i zaista ga je tako koristio kao kolega gore,  preprodavcima poverovati za tako nesto jeste suludo,  ovo kazem iz licnog primera, bez obzira koliko lepo i nekorisceno gramofon izgledao.

Hvala g.Krco,apsolutno ste u pravu, isto tako i ja razmisljam...pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, canma said:

isto tako i ja razmisljam

Ako planiras kupovinu apsolutno idi sa nekim ko poznaje taj gramofon dobro, neki stariji DJ na primer, oni su po prirodi posla morali da nauce svasta i radili na raznim 1210kama, od razvaljenih do novih, ili neko ko radi servis istih kvalitetno, makar kao placeni savetnik, veruj mi ja bih tako uradio.

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, Krca44 said:

Ako planiras kupovinu apsolutno idi sa nekim ko poznaje taj gramofon dobro, neki stariji DJ na primer, oni su po prirodi posla morali da nauce svasta i radili na raznim 1210kama, od razvaljenih do novih, ili neko ko radi servis istih kvalitetno, makar kao placeni savetnik, veruj mi ja bih tako uradio.

Naravno, doduse imam vec gramofon tako da neke osnove malo i poznajem, ali u svakom slucaju bi poveo nekog strucnijeg

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, canma said:

ali u svakom slucaju bi poveo nekog strucnijeg

Dobro je kod bitne kupovine imati nekog ko nije emocinalno ukljucen u istu, sem toga mislim da je kod Technicsa bitno pogledati dobro rucku i tanjir,  za rucku imas na netu klipove, antiskate test od nule do 3 i na nulu, rucka se izbalansira na nulu, mora biti vodoravan gram, pomeri se rucka skroz na sredinu i antiskate se sa nule zavrsti na 3... rucka mora da se vrati u pocetni polozaj,  potom odatle sa 3 spustis na nulu i ona mora da ode ka centru,  ako ovo uradi kako treba to je indikator da su lageri ispravni. 

Za tanjir se spustis tako da vidis tacke u visini ociju, stavis ravnu plocu i gledas kad se tanjir vrti da li seta gore dole, ako seta osovina se izlizala a u gorem slucaju izlizalo se i leziste tanjira.  Ako samo malo, vrlo malo ide gore dole... moze da prodje samo vrlo zavisi koliko je to "malo",   osovina je jeftina ali tanjir je 280eu nov ako ga uopste nadjes.

Pitch stavis na recimo +2% i gledas, gramofon mora da drzi brzinu bez usporavanja bar 2 minuta, ovo je lakse izvesti kad si precizno u mixu dve ploce... podrazumeva se da si tacno namestio bit u bit

Eto to je ono sto mi pada na pamet a da ne pisem manual za kupovinu, i ovako je dugacko

Pozdrav, Krca   :)

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, canma said:

kakvo poznavanje 1210-ke

Nisam ja poznavalac, samo sam napravio gresku i kupio prvi put hi fi aparat na nevidjeno, zato mi je gramofon na servisu, namaltretirao sam se, ono gore su osnovne stvari primenjive i na druge gramofone ili uglavnom primenjive,  e da ne prodjes kao ja zato sam pisao.

Pozdrav i sve najbolje, Krca   :)

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Krca44 said:

Nisam ja poznavalac, samo sam napravio gresku i kupio prvi put hi fi aparat na nevidjeno, zato mi je gramofon na servisu, namaltretirao sam se, ono gore su osnovne stvari primenjive i na druge gramofone ili uglavnom primenjive,  e da ne prodjes kao ja zato sam pisao.

Pozdrav i sve najbolje, Krca   :)

Pozdrav Krco, drago mi je da jos uvek ima dobrih ljudi na ovom forumu koji su uvek spremni da pomognu svojim iskustvima  i znanjem! Svaka cast!

Link to comment
Share on other sites

56 minuta ranije, canma said:

Ja u buducnosti planiram da kupim 1210,znaci krece se oko 500-600? Sorry za off...

Imaj na umu da za te pare mozes da kupis i gramofon koji je bio i 200% skuplji ,bolji i visa klasa kao nov,a kome je logicno cena pala dok je tehniksu cena sve veca pre svega i zbog profi dj upotrebe pored audiofilske.Pre samo par godina ovde se na cenu od 400E komentarisalo "da za te pare moze prodavac u grob da ga nosi" i sl.Samo ovaj thorens iz naslova je uvek bio i 50% skuplji od 1210.U inostranstvu je i dalje tako.

Ovde je hajp na tehniksa tako velik da samo mogu da cestitam pokretacu teme na na pravom momentu za dobru prodaju. Nikad se za manje novaca nije mogao napraviti kvalitetan apgrejd tog gramofona. Pamentna odluka i u pravom momentu.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, sondek said:

hajp na tehniksa

Istina ali i hajp na Thorensa je isti takav, pritom ne dovodim kvalitet u pitanje, samo to da je hajp prouzrokovao porast cena modelima koji bi realno mozda trebali kostati manje od 300eu.

Kad smo vec kod Thorensa sta mislite o ceni od 1000Eu za 124 ?

Da li vredi tih para ?

Mene jako zanima odgovor i misljenje o njemu jer bih ga rado imao iako zasada izlazi iz mojih okvira.

Ako znate recite jos nesto o Thorensu, koji su bolji modeli na koje treba obratiti paznju ?

Pozdrav, Krca  :)

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, Krca44 said:

Istina ali i hajp na Thorensa je isti takav, pritom ne dovodim kvalitet u pitanje, samo to da je hajp prouzrokovao porast cena modelima koji bi realno mozda trebali kostati manje od 300eu.

Kad smo vec kod Thorensa sta mislite o ceni od 1000Eu za 124 ?

Da li vredi tih para ?

Mene jako zanima odgovor i misljenje o njemu jer bih ga rado imao iako zasada izlazi iz mojih okvira.

Ako znate recite jos nesto o Thorensu, koji su bolji modeli na koje treba obratiti paznju ?

Pozdrav, Krca  :)

Da li 124-ka vredi danas 1000 eura,je pitanje preferensi..trenutni hajp oko idler gramofona isto cini svoje (iako je 124 hibridni pogon=mesavina idler+belt).Glede da poslusas,pa se smislis jel ti to odgovara ili ne.

Znaci treba i na njega obratiti paznju kao i na serije 125/126.Bazicne sonicne razlike izmedju serije 125 i 126 su relativno male,dok je 124 vs 125/126 nesto marginalnije..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...