Jump to content


Thorens td 126 mk2 elecronic


Mingus,Mingus

Recommended Posts

11 sati ranije, 空也 said:

Zaboravih, član foruma se sa Kuzme Stabi S vratio na Thorens-a TD-126 i SME. :)

Možda nije bolji od Kuzme, ali nije ni loš.

..i ponovo bi uradio isto to i danas,bez da trepnem ;)..radi moja 126/3-ka sa SME III jos uvek kao prvenac i pored technics 1210/2,I Lenco L-75-ce..imoa svojevremeno i 151Mk2/SME III..

sve je to verovatno do loseg vina samo,pravljenog iz kiselog grozdja

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ako se srafi odozgo sa gornje strane, moze, ja imam Blue i to je jednini nacin, doduse ima verzija sa nazivom 2M Verso sa ugradjenim srafovima za odozdo, kome treba.   Telo Blue ima navoj, ne treba matica, olaksava posao, za Red ne znam, ali ipak su to isti motori unutra pa valjda i ista tela.

2M Verso je verzija gde srafovi nagore vire iz tela i matica se montira sa gornje strane ili se vec namontira na shell tog tipa.

Koliko sam video na Ortofon strani i obican Blue je moguce pretvoriti u Verso, ima prikaz kako se to radi.

Ima prikaz na Ortofon strani za ove glave

Edited by Krca44
Link to comment
Share on other sites

Subšasija nema veze sa glavom. Moj TD320 je imao tendenciju, posle određenog sati rada malo nakrivi, i poremeti nivelaciju tanjira u odnosu na ručku. Mislim da TD 126 ima drugačiju šasiju. 2M je dobro radila. Ne znam koja verzija je bila moja TP16, imala je gore dva kanala ko i Technicsov šel. Tako da odozgo šrafčićima pritegneš glavu. Viđao sam TP 16 bez rupa na gornjoj ploči, u tom slučaju samo 2M verso tip glave.

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, microfarad said:

 Ne znam koja verzija je bila moja TP16, imala je gore dva kanala ko i Technicsov šel. Tako da odozgo šrafčićima pritegneš glavu. Viđao sam TP 16 bez rupa na gornjoj ploči, u tom slučaju samo 2M verso tip glave.

TP 16 mk-II nema mogucnost srafljenja odozgo,jer ima ukrasnu lajsnu,pa se srafi odozdo.Mora se imati sraf odgovarajuce duzine.

Link to comment
Share on other sites

34 minuta ranije, D Agostino said:

Kako radi 2m red na rucki tp16mk3. mk2 i mk3 se razlikuju.Kako se montira zvucnica.Necu valjda imati potrebe da stelujem subsasiju ili moram.

Moj je savet da izbegnes ovu glavu,jer svakako nije u rangu sa gramofonom.Bez potrebe kupujes skup Thorens,a koristis glavu koja je slicnog (nikakvog)kvaliteta kao i Stanton 500,koja se dobijala uz Thorens 160II,sa istom ruckom.

Link to comment
Share on other sites

22 minuta ranije, microfarad said:

Subšasija nema veze sa glavom. Moj TD320 je imao tendenciju, posle određenog sati rada malo nakrivi, i poremeti nivelaciju tanjira u odnosu na ručku. Mislim da TD 126 ima drugačiju šasiju. 

TD320 i TD126 nemaju, sa stanovištva konstrukcije, mnogo sličnosti.

Moj TD-126 MkI je proizveden 1976. U mom vlasništvu je od 1985.

Za ove 33 godine koliko ga imam, nisam morao ni jednom da mu podešavam vešanje.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, D Agostino said:

glava je za prvo vreme da imam nesto..

Pogledaj stranu kod Ortofona sa ovim glavama, kad naletis na Verso imas prikaz kako da obicnu glavu pretvoris u takvu ako ti zatreba.

Glavna razlika je u kantileveru izmedju Red i Blue, i vrhu,  Red ima lepljenu elipsu i moguce deblji kantilever, Blue ima Nude Elipsu i izrazito tanji kantilever  ( bar u odnosu na OM10 kantilever, nisam video uzivo Red kant. ali moguce je da ne koriste isti, to treba obavezno proveriti kod nekoga ko je imao obe ).

Link to comment
Share on other sites

Prodao sa Tehnics 1210 trazio 600 dobio 550.Prodat za jedan dan zemljaku iz Nisa.Uz njega je isla at95 sa novom iglom.Dok nisam video na neko trazi 600 na oglasu nisam verovao da moze da se proda za ovoliko novaca.Ostajemi da kupim Thorens 126.Sad nemam glavu i u prvo vreme mislim da koristim istu at95 a kasnije da kupim nesto mnogo bolje.Imam novu iglu ne raspakovanu i ostaje mi da kupim glavu bez igle ili sa neispravnom iglom.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...