Jump to content


Thorens td 126 mk2 elecronic


Mingus,Mingus

Recommended Posts

10 minutes ago, Kuršum said:

Gde si slušao 4343? 

 

2 minutes ago, Krca44 said:

Na Novom Beogradu kod Fontane, odma iza, imas moj tekstic na temi Ortofon vs Audio Technica,  dakle fenomenalno, kutije sire od frizidera, visoke meni skoro do grudi, zvuk da zauvek zavrsim sa Hi Fi aparatima   :wub:

zadnji post

Edited by Krca44
Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, Krca44 said:

Na Novom Beogradu kod Fontane, odma iza, imas moj tekstic na temi Ortofon vs Audio Technica,  dakle fenomenalno, kutije sire od frizidera, visoke meni skoro do grudi, zvuk da zauvek zavrsim sa Hi Fi aparatima   :wub:

Slušao sam ih više pita. Ubacio bi ih bez razmišljanja u svoju sobu od 18 m2.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Krca44 said:
2 sati ranije, 空也 said:

Thorens mi svira bolje od Technics-a.

Ja imam Technics 1210 i slazem da on mozda nije najbolji za Hi Fi ali ne bih isao toliko daleko da kazem da nije za Hi Fi uopste.  

....

Technics i Audio Technica su svirali isto tako dobro kao i digitalija i pritom nisam cuo shmek koji dolazi od baze, a muzika... ako to nije Hi Fi, onda ne znam sta jeste.

Hocu reci i Technics se pazljivim setupom moze dovesti u Hi Fi visine.

:)

 

Nisam rekao da Technics ne valja i da nije za HiFi.

Dugo sam tražio da kupim baš ovaj model u dobrom stanju i zadovoljan sam njime.

 

1 sat ranije, Krca44 said:

Da dodam da pozdravljam nabavku gramofona na kais, ja takodje zelim i jedan takav posto smatram da bih imao drugaciju prezentaciju u odnosu na DD

 

To je bila i moja želja samo u obrnutom smeru - prvo sam imao Thorens-a, a Technics je došao (mnogo) kasnije.

Svaki ima svoju namenu u mom sistemu.

Ipak, kada bih morao da se odlučim samo za jednog, zadržao bih TD-126.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, 空也 said:

Nisam rekao da Technics ne valja i da nije za HiFi.

Niste, citam pazljivo, citat sam iskoristio kao pogodan za ono sto sam dalje hteo reci, posto i vi koristite Technics pored Thorensa za hi fi.

Setih se da imamo clana foruma koji je sa Kuzme presao na Braun, doduse to je kais/idler pogon, kao Thorens 124 samo obrnut, koliko sam razumeo.

Postovanje, gospodine Kuja  

Krca   :)

Link to comment
Share on other sites

Svuda prođi kući dođi...pozdravljam povratak na BD.90% vrhunskih gramofona je tog sistema rada.Povratak na Stabi bi bila prava stvar ali i taj Thorens je dobar.Uostalom mozda i bude stabija iz dva puta.126-ticu je imao drugar i čuti kod njega razliku koju pravi u odnosu na preskup cd/dac/odvojeno napajanje je pokazna vezba prirodnosti zvuka i lakoće slusanja muzike zbog čega ljudi treba da se drže gramofona kao glavnog izvora zvuka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...