Jump to content


Thorens td 126 mk2 elecronic


Mingus,Mingus

Recommended Posts

Video sam na KP prethodnih deset dana, dva, jedan za 400 i drugi za 1,000 mada nisam siguran da li su bili 125 ili 126, a ima i sada jedan 125MKII za 550eu, uglavnom ta prva dva su otisla, ovaj 125/II stoji vec neko vreme, izgleda da je 126 pozeljnija verzija mada ja to ne mogu reci sigurno a ne znam ni koje su realne cene.

Link to comment
Share on other sites

Imao sam taj model,doduse sa SME 3009III. Pre njega sam slusao TD160II sa tom rucicom(TP16).Rucica je sasvim korektna,a mkII bolji od mkIII.

Kada sam nedavno kupovao gramofon,nisam nailazio na td126,pa sam pazario Technics SL150+Rega RB303 za ukupno 400e.

Po meni ,taj Thorens u dobrom stanju vredi izmedju 500 i 600e.

Mislim na ovu rucicu

tp16.jpg.e2b01c35b41ee17e851dd9441c1ffb8f.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, RingeRaja said:

Za te pare pre bih uzeo 1210.

Ja imam u kući, i paralelno koristim Thorens TD-126 MkI (baza je ista kao MkII, razlika je bila u ručici) i Technics SL-151 Mk2 (kasniji model, kvarcni) koji bi trebao da bude bolji od 1210Mk2.

Na oba gramofona imam SME 3009 II improved ručice (na Technics-u sa fiksnim headshell-om, na Thorensu sa promenljivim) sa istovetnim ožičenjem unutar i van ručica.

Thorens mi svira bolje od Technics-a.

Technics ima malo stegnutiji i tvrđi zvuk, Thorens je nekako raslojeniji, relaksiraniji i prozračniji, sa više vazduha i prostora.

E sada verovatno delom ima uticaja i to što mi je na Technics-u AT-440MLa a na Thorens-u Ortofon 530MkII.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, 空也 said:

Thorens mi svira bolje od Technics-a.

Ja imam Technics 1210 i slazem da on mozda nije najbolji za Hi Fi ali ne bih isao toliko daleko da kazem da nije za Hi Fi uopste.   Juce sam slusao Audio Technics VM 760 glavu na njemu, MK5 varijanta, Marantz pojacalo iz vise serije, dual mono integralac ( Limited ili spec Edition ), JBL 4343 zvucnici a pre ovoga na istom sistemu Denon 3300 & Marantz HD1 DAC ( mozda spec ed. ako ima takav ).

Technics i Audio Technica su svirali isto tako dobro kao i digitalija i pritom nisam cuo shmek koji dolazi od baze, a muzika... ako to nije Hi Fi, onda ne znam sta jeste.

Hocu reci i Technics se pazljivim setupom moze dovesti u Hi Fi visine.

:)

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, D Agostino said:

kaze da ima plastični šablon za podešavanje i set rezervnih sijalica  više dimenzija originalnih šrafova i rezevni remen za motor od lifta,

Onda ces morati da se snadjes za podloske,drugacije neces moci da dobijes tacan VTA.

Sad se nesto ogradjujem,te podloske su bile za TP16II,za ovu rucicu ne znam.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam u potrazi za gramofonom proteklih meseci pogledao desetak gramofona iz tog perioda,i skoro svi su imali dva osnovna problema:zazor u lezistu rucice,i nestabilna brzina .

Za zazor predlazem sledece:uhvati sa palcem i kaziprstom cev rucice i blago povuci napred/nazad i levo/desno.Ako se cev pomera u bilo kom pravcu,nece biti dobro.

Za stabilnost brzine,Thorens ima stroboskop,pa mozes po njemu da proveris.A mozes i putem ove aplikacije(ako imas i-phone):

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.apkossa.rpmeter&hl=en

Ja ima drugu verziju,ne mogu da je nadjem,proguglaj na slicnu temu.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...