Jump to content


Cocktail Audio X50D


Aurelijano Buendija

Recommended Posts

4 minuta ranije, 空也 said:

K'o što reče @Zexx, nema SPDIF out. :)

A evo @Father u svojoj temi reče da su poredili Oppo i Melco, ... i da je Oppo bio bolji u ulozi transporta (i to sa njegovim prokuženim :) internim softverskim plejerom),

što je vrlo zanimljivo sa obzirom na reputaciju koju je Melco stekao.

Poređenje je rađeno tako što je Oppo radio kao CD transport, što znači da njegov softverski plejer nije radio nijednog trenutka. 

Link to comment
Share on other sites

26 minuta ranije, Zexx said:

Poređenje je rađeno tako što je Oppo radio kao CD transport, što znači da njegov softverski plejer nije radio nijednog trenutka. 

 

Ne znam kako je Oppo iznutra softverski "organizovan" kao plejer, te šta je sve aktivno prilikom reprodukcije CD-ova u odnosu na reprodukciju fajlova.

Ko zna, možda se CD-ovi tokom reprodukcije prvo ripuju u neki bafer iz kojeg onda teče reprodukcija, viđao sam i takvih uređaja.

Zaveo me je boldovani deo originalnog @Father-ovog posta:

 

On 2/5/2018 at 15:57, Father said:

Poredioli sam Filipov Melco sa mojim Oppo 105D, kao izvorima u njegovom sistemu gde je Devialet igrao ulogu DAC-a i pojačanja na zvučnike Vivid Audio B1.

Test je bio da se ustanovi kvalitet Oppo-a kao transporta i uporedi gde je u odnosu na Melco.

Oppo je reprodukovao originalne CD-ove kroz svoj interni player, a Melco CD ripove urađene na njemu sa tih istih originalnih cd-ova i kroz sopstveni interni player.

Recimo da je bila mrtva trka. Čas je u slepom testu Melco zvučao bolje, čas Oppo. I svako jednoglasnost nije bilo moguće ustanoviti ni u jednom slučaju reprodukcije.

Šta je poenta vezana za tvoje napore da mi nabaciš priču boljeg izvora. Oppo-ov interni player je sramota za Oppo kao kompaniju i to je istina, ali i kao takav je bio "egal" sa Melco-m. Prelazak na laptop kao izvor, je neuporedivo unapredilo zvuk. Sada pogotovo, nakon prvih modifikacija, a daljim koracima će laptop kao izvor sasvim sigurno daleko nadsvirati Melco kao namenski izvor i tu nemam sumnji.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Editovao sam post dok si ti kucao...

Ubacih i: 

"Ko zna, možda se CD-ovi tokom reprodukcije prvo ripuju u neki bafer iz kojeg onda teče reprodukcija, viđao sam i takvih uređaja."

Mis'im verovatno je nategnuta teorija, ali kod tih sprava što su u stvari prepakovani kompjuteri, nikada se ne zna.

Možda im je (u zavisnosti od hardvera) lakše i jednostavnije da ubace neku softversku rutinu koja ripuje CD u memoriju i odatle je pušta uz pomoć već ugrađenog softverskog plejera, nego da se zezaju sa klasičnim načinom reprodukcije kakav je prisutan u regularnim CD plejerima.

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, 空也 said:

Editovao sam post dok si ti kucao...

Ubacih i: 

"Ko zna, možda se CD-ovi tokom reprodukcije prvo ripuju u neki bafer iz kojeg onda teče reprodukcija, viđao sam i takvih uređaja."

Mis'im verovatno je nategnuta teorija, ali kod tih sprava što su u stvari prepakovani kompjuteri, nikada se ne zna.

Možda im je (u zavisnosti od hardvera) lakše i jednostavnije da ubace neku softversku rutinu koja ripuje CD u memoriju i odatle je pušta, nego da se zezaju sa klasičnim načinom reprodukcije kakav je prisutan u regularnim CD plejerima.

To zaista i radi tako kad su na optički disk snimljeni fajlovi u standardnom ISO 9660 sistemu, drugačije i ne može.

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, siroma said:

Moguće i da motherboard ima spdif i samo ga treba izvesti napolje. Malo diyerisanja.

Nije to of-the-shelf matična ploča, Melco je sam razvijao za svoje potrebe, a na osnovu ploča koje ugrađuje u svoje NAS uređaje. Čak i da postoji SPDIF na ploči, nikad ne bih budžio novu spravu od par hiljada eura, nego tražio drugu u tom rangu cene koja ima funkcionalnost koja mi treba.

Link to comment
Share on other sites

Samo da ispravim Kuju. Nisam rekao da je Oppo radio bolje već izjednačeno, egal sa Melcom. 

Napisao sam da kako sam prešao na laptop nivo reprodukcije se konstantno podizao u odnosu na oppo-v interni Player, koji je svakako bio aktivan pri reprodukciji jer je oppo bio vezan koaksialnim digitalnim kablom, a Melco USB vezom sa Devialet-om. 

Link to comment
Share on other sites

21 minuta ranije, Father said:

Samo da ispravim Kuju. Nisam rekao da je Oppo radio bolje već izjednačeno, egal sa Melcom. 

Napisao sam da kako sam prešao na laptop nivo reprodukcije se konstantno podizao u odnosu na oppo-v interni Player, koji je svakako bio aktivan pri reprodukciji jer je oppo bio vezan koaksialnim digitalnim kablom, a Melco USB vezom sa Devialet-om. 

Zašto bi softverski plejer bio aktivan kad reprodukuješ CD/DVD?!

Link to comment
Share on other sites

13 minuta ranije, Father said:

Samo da ispravim Kuju. Nisam rekao da je Oppo radio bolje već izjednačeno, egal sa Melcom. 

Istini za volju i uz sav respekt prema Oppo, ali koliko se ja secam prica je bila malo drugacija.

Na prvi loptu ste se ti i @vdzele “upecali” i zamenili ostrinu sa rezolutnoscu tj. boljim zvukom. Kad se podvuce crta, fakat je da Melco radi mirnije, raslojenije i ima nesto dublji bas.

Nije u pitanju razlika dan i noc, ali se reprodukcija sa Melca uvek pozitivno razlikovala u odnosu na Oppo.

Jos jednom da razjasnimo, Oppo 105 je koriscen iskljucivo kao CD transport putem spdif veze (nikakav Oppo interni player nije koriscen), i u tom smislu poredjen sa Melcom, a koji je standardno povezan usb kablom sa Dev.

Molim te ne zameri, nije mi namera da omalovazavam niti tvoj sud niti Oppo za koji znas da imam vrlo pozitivno misljenje. Samo zelim da se na temi zadrzi objektivnost.

Uostalom, ako zeli svoje vidjenje moze da dâ i sam @vdzele

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, 空也 said:

U mom slučaju jeste, pošto mi DAC ima samo SPDIF ulaze.

 Lumin i Aurender se izbacili nove(stare)  modele D2  i N100C koji sada imaju pored USB i  SPDIF  dig.izlaz . Kod Lumin-a D2 je  jedino interni dac "kolateralna šteta"... ili je toliko dobar da pošalje Naim-a u "pemziju" ;) Bilo bi lepo kada bi imali priliku da ih poslušamo i uporedimo

Link to comment
Share on other sites

skrenula je ova tema, kao i obično :) ka nekim stvarima koje nisu tema.. kapiram da je svakome svoj sistem najbolji i da su Mac, Naim, Oppo, Melco, Lumin (se izvinjavam ako sam nekog izostavio :) ) najbolje sprave na svetu.. ne zameram ništa i nikome, ali mogu da primetim.. ne zamerite ni vi meni što sam primetio :)

svako verovatno ima nekakav "svoj" album ili kompoziciju koju dovoljno dobro poznaje, pa izmene u sistemu prvo sa njom testira.. u mom slučaju je to Paul Motian Trio - Le Voyage, prvenstveno Folk Song For Rosie..

Paul%20Motian%20Trio%20-%20Le%20Voyage-2

prvenstveno sam testirao razliku između Marantz NA8005 i CA X50D, a kao korekcija je poslužio gramofon sa istom pločom, fajlovi su bili 44.1 na Qnap NAS, do oba transporta žicom (Cat 7).. remote za transporte su bile njihove standardne Android aplikacije

ostatak sistema posle NA8005 i X50D je: Young DSD DAC (NA8005 - SPDIF to BNC, X50D - USB) + Iron Pre (pasivni, buffered autoformer) balansirani ulaz + Babelfish J2 (iteracija First Watt J2) balansirani ulaz + MLTL Tannoy HPD385 (340 litara)

analogna korekcija je išla tragom: Stabi S + Stogi 313 Ref VTA + Ortofon SPU Royal N + SUT Cotter mk2 + Phono Nagra VPS + Iron Pre na SE ulazu + dalje isto kao i gore..

kablovi - adekvatni (ne bih da ulazim u diskusiju o kablovima - eno ih na svakoj drugoj temi)

krug sa kašnjem (otprilike) 30 sec je bio: Gramofon - NA8005 - X50D, pa tako jedno pola sata.. svičovanje, sa gramofona na digitaliju ručno, digitalija daljincem od Younga.. publikum - dvoje dece (21 i 23 godine) neopterećene hifijem.. glasalo se za A, B i C (jedino sam ja znao šta trenutno svira), nivo glasnoće je bio ujednačen (u mom slučaju phono je nešto glasniji, pa sam ga smanjivao za 2 koraka od 24)

prezentujem rezultate samo za digitalne transporte - ne bih da započinjem analogno digitalni rat :) 

dakle: X50D je tesno dobio Marantza, mlade dame su rekle citiram : ma isto, moožda je onaj (C) malo prirodniji.. generalno sam se složio sa tim.. razlika u korist X50D je veća kod hires fajlova, taj utisak je očigledan posle desetak dana slušanja..

upotrebna vrednost i komfor X50D je značajno veća u Odnosu na NA8005, uređaj je tehnološki napredniji, nema zastoja u radu.. nisam primetio razliku kada se puštaju interno snimljeni fajlovi i oni sa eksternog NAS, ali njihova reprodukcija je nešto (malo) bolja nego sa Tidala..

X50D je sjajna sprava, i zavređuje preporuku bez zadrške. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...