Jump to content


Blago modovanje DAC-a ( kondenzatori )


hardwareGQ

Recommended Posts

Pozdrav svima,

uzeo sam Behringer UCA222 USB DAC, jeftin je i za sada sasvim solidno zvuci.

Pokusao bih da poboljsam zvuk na rca output zamenom kondenzatora, ali ne znam tacno koje treba zameniti.

Video sam online da su likovi modovali takav dac, ali sekciju za slusalice, ali to meni nije potrebno, vec izlazi za interkonekt kabal.

Da li mi neko moze pomoci i reci mi koje tacno kondenzatore treba skinuti i zameniti drugima, i koliko se moze ici van propisanih vrednosti.

Slike nisu nekog kvaliteta, ako treba da slikam opet, nabavicu neki bolji aparat.

 

Eh da, dac se napaja preko usb kabla, ne ide u struju.

 

3.jpg

1.jpg

SAM_3605.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nemoj nista da cackas. Ne isplati se. Ne znam kako zvuci, ali mi deluje kao tesko smece. Treba jos i stampu da rasturis, pa da ga zakontejniras momentalno. Slusaj kako jeste i ne brini brigu...

Koliko vidim... ovako napamet (bez sheme), C4 i C5 su ti na izlazu, ali ima ispod brdo smd komponenti, pitanje je sta se tu sve nabudzili. 

 

Link to comment
Share on other sites

Obavezno promeni USB kabl, taj sa leve strane za neki ozbiljniji, koji ima samo USB A konekrtor a na drugoj strani lemiš ga kao i oni.

Ona dva konda zameni nekim za pocetak Wima MKP10 2.2 uF što više volti nadješ. Njihova vrednost je 6V 22uf, i to je zato što se radi o lošem kondu, pa vrednošcu izvlace stvar. Ovo se naravno odnosi samo na ona dva konda koje si zaokruzio. Naravno ako su oni zaista izlazni, a to bez šeme niko ne može da zna. 

Ja bi na njh krenuo pa šta bude. :ph34r:

Shvati moj savet samo kao sa čim da zameniš, a ne i koje kondove da menjaš. Rokaš na sopstvenu odgovornost. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Father said:

Ona dva konda zameni nekim za pocetak Wima MKP10 2.2 uF što više volti nadješ. Njihova vrednost je 6V 22uf, i to je zato što se radi o lošem kondu, pa vrednošcu izvlace stvar. Ovo se naravno odnosi samo na ona dva konda koje si zaokruzio.

Лепо је то красно и како све то да запакује у фабричко кућиште?

1zlq9ee.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ko je spominjao fabričko kućište. kada se ulazi u hirurgiju fabričko glupo plastično kućište je valjda prva stvar koja leti i menja se metalnom kutijom, zbog dodatne izolacije i tralala ...

Ako se želi iz tog uređaja napraviti iole bolja sprava mora se napraviti ozbiljan rez. A možda i ima mesta da se nekako umetnu te wime, nisu one ogromnih dimenzija....?

Link to comment
Share on other sites

Čovek pitao, pa reko da odgovorim. Koliko je svrsishodno to je već njegova odluka. Ipak u pravu si i ti da što kažeš de je u startu to zaludan posao.

Možda hoće čovek da se malo poigra i nešto nauči. Nadam se samo da ga škola ne iskošta za nauk. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Father said:

Obavezno promeni USB kabl, taj sa leve strane za neki ozbiljniji, koji ima samo USB A konekrtor a na drugoj strani lemiš ga kao i oni.

Ona dva konda zameni nekim za pocetak Wima MKP10 2.2 uF što više volti nadješ. Njihova vrednost je 6V 22uf, i to je zato što se radi o lošem kondu, pa vrednošcu izvlace stvar. Ovo se naravno odnosi samo na ona dva konda koje si zaokruzio. Naravno ako su oni zaista izlazni, a to bez šeme niko ne može da zna. 

Ja bi na njh krenuo pa šta bude. :ph34r:

Shvati moj savet samo kao sa čim da zameniš, a ne i koje kondove da menjaš. Rokaš na sopstvenu odgovornost. :rolleyes:

Ne diraj USB. Eno se švajseri pošibaše oko USBa:P

Link to comment
Share on other sites

hvala na odgovorima.

koliko daleko mogu da idem u nepostovanju vrednosti fabrickih kondenzatora?

ove koje treba da zamenim su 22uF 6v

da li recimo mogu da stavim 22uF 16v

ili cak 220uF 25v ( nasao sam elna silmic || te vrednosti)

 

 

vidim da vecina kaze da to ne radim uopste, ali eto merak mi je. Vuce me nekako.

prosle godine sam na jos gorem dacu fiio d03k stavio elna silmic || i cuo ogromnu razliku ( vrednosti su bile iste kao na fabrickom)

 

sto se zamene usb kabla tice slazem se u potpunosti da ga treba zameniti, ali cim malo skupim kintu.

 

Link to comment
Share on other sites

Samo nadji neki sa sto vecom voltažom, možeš da ideš i sa manjim vrednostima u uF. Na izlazima iz preampa se ide na maximu 2.2uF kvalitnih polipropilena. Oni mundorf suprime serije rade odlicno na izlazima iz cd-a i sa 0.68uF. Basa imas da se udaviš u njima...

Nije taj kond okrenut prema masi pa da od viška ne boli glava. Kroz njega prolazi signal i što je veći to više davi visinu... 

Link to comment
Share on other sites

pozdrav

za line output sam uzeo elna silmic 22uF 16v ( nije silmic II, nisam mogao da ih nadjem tih vrednosti )

a kond za napajanje sam stavio elna 47uF 16v ( obicna neka elna, nije silmic serija )

videh na netu da im je potrbno 100 sati usviravanja

ovako na prvu mogu reci da osecam razliku u minijaturnim kolicinama. Malo vise detalja na gitari i za nijansu realnija boja zvuka. ( cini mi se )

ostavicu da se usvirava preko noci pa cu probati sutra. 

 

media-share-0-02-05-846afc658f193c1d78df44caf8e5eda9409b54ac6a61a99a2954059f2a5e3171-7a843546-7548-4fb3-86ad-6f1492fb0026.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja se jos malo poigrao.

Bilo je blage promene prethodnim modovanjem, ali ni priblizno koliko sam ocekivao.

Eeeeeee sada je razlika drasticna u svakom pogledu. mnogo vise vazduha, prisutniji vokali, bass cvrsci, odsecniji, ma sve sve......

Mana: ne moze se zaklopiti kuciste sada. Ali nema veze.

Inace na napajanju je Elna silmic II 470uF 35v, na line output Elna silmic II 47uF 25v, i na jos par mesta silmic II.

Jeste da ne izlgeda elegantno, ali razlika u zvuku je neverovatna, a ja prezadovoljan.

Behringer Elna.jpg

Link to comment
Share on other sites

Sama zamena kondenzatora je dovela do drasticnog napretka. i to bash bash primetnog.

Nista osim kondenzatora nije dirano.

Razmisljao sam o zameni op ampa i da se poigram zamenom samog usb kabla na uredjaju, ali to ostavljamo za kasnije. 

Ali definitivno kondenzatori igraju veliku ulogu. ( Ko hoce neka mi veruje, ko nece - jbg sta da se radi )

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...