Jump to content


Kako poboljšati zvuk sa laptopa?


Paki

Recommended Posts

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

14 sati ranije, DR4C0Ni4N said:

Sto se tice FiiO E10K, taj DAC odlicno zvuci i bas je malih dimezija, ali nazalost nije bas fleksibilan, tj. od ulaza ima samo USB tako da ne moze da se koristi samostalno bez racunara. Takodje je malo iritantno to sto se ukljucuje pomocu potenciometra za kontrolu jacine izlaza za slusalice. Line out mu je 3.5mm pa ako planiras njega imaj u vidu da ce ti trebati i 3.5mm na 2x RCA kabal.

To što se napaja iz USB-a mi nije problem, jer bih ga inače koristio samo sa laptopom.

U pitanju je E10 (ne E10K) koji ima 3.5mm i koaksijalni izlaz, ali svakako ću morati da kupim kvalitetnije interkonekt kablove, tako da ni to nije problem. Koliko sam zaključio po recenzijama na netu, dosta je dobar kod basa i srednjih tonova što mi odgavara, jer volim izraženiji bas.

Sad tražim i za X3, ali slabo šta ima da se izgugla.

Link to comment
Share on other sites

Što više čitam, više pitanja imam. Čovek na KP-u napisao: "Dodatno napajanje koje ide uz njega dodatno podiže kvalitet zvuka."

Sad, da li je napisao da bi nahvalio svog konja ili samostalno napajanje stvarno podiže kvalitet zvuka u odnosu na USB napajanje? 

I šta mislite o ovome:

https://www.kupujemprodajem.com/SMSL-M2-PRO-Headphone-Amp-External-Sound-Card-DAC-55926837-oglas.htm

vredi li za ove pare?

Link to comment
Share on other sites

Nije iskljuceno da eksterno napajanje moze pozitivno da utice na zvuk, pojedini racunari imaju slabu amperazu na USB-u.

Ono sto je meni podiglo kvalitet zvuka na SMSL M3 je veza preko optickog kabla. Par meseci sam ga koristio samo preko USB-a, a posto imam opticki izlaz na maticnoj palo mi je na pamet da uzmem opticki kabal (nista posebno, neki od 500 din) i dobio sam osetno bolji zvuk. Napajanje je ostalo preko USB porta sa racunara.

Link to comment
Share on other sites

Postaviću pitanje u okviru ove teme jer mi je prvenstveno cilj da u nekoj meri poboljšam zvuk svog laptop izvora.

U pitanju je Laptop Asus X58L. Poseduje adapter napajanje na 19V/3.45A DC 65W. Da li bi se izvukao dodatni kvalitet, ako bi se napajanje zamenilo sa takođe originalnim Asus 19V/7.1A 135W.

Prva faza testiranja kačenja originalnog adaptera ispred produžnog i kasnije na odvojni trafo donela je vrlo zapaženu razliku na bolje. Dodatni kvalitet više je unela zamena napojnog kabla 230V.

Za sada svi testovi ukazuju na izraziti potencijal igre u ovom smeru. Razmišljam da kupim pomenuti adapter jače snage, ubacim ga u aluminijumsku kutiju, direktno povežem napojni kabl na pločicu ispravljača i u krajnjem koraku zamenim 19V kabl zajedno sa kvalitetnijom utičnicom do laptopa.

Pitanje je da li će snažnije napajanje uneti kvalitet više od sadašnjeg, obzirom da je baterija na njemu 4400 mAh, a originalno napajanje dozvoljava propust 3.45A?

Link to comment
Share on other sites

U većini slučajeva je komplikovanije sve to setovati po windows-u i u biosu, od ovoga što sam ja naumio. So far so good, ovaj sledeći korak je svakako komplikovaniji od prvih proba, samo se pitam na glas, a opet mi je logično da se može napredovati sa boljim napajanje.

Ko zna šta ću još da izmenjam kada otvorim plastično kućište na samoj pločici adaptera ...? To je tek priča za sebe. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Father said:

Razmišljam da kupim pomenuti adapter jače snage, ubacim ga u aluminijumsku kutiju,....

Veća snaga neće da smeta, ispravljač će da radi sa menjim naprezanjem i trebalo bi da se manje greje, a aluminijumska kutija ti ne radi ništa ako misliš da time smanjiš električni uticaj adaptera na okolinu.

Link to comment
Share on other sites

25 minuta ranije, zek said:

Veća snaga neće da smeta, ispravljač će da radi sa menjim naprezanjem i trebalo bi da se manje greje, a aluminijumska kutija ti ne radi ništa ako misliš da time smanjiš električni uticaj adaptera na okolinu.

Hvala na odgovoru, tako sam i ja nešto razmišljao. što se tiče kutije od Aluminijuma, pre je zamišljena da dodatno izoluje napajanje od spoljnih uticaja.

Ono što svičersko napajanje prlja, je verujem više usmereno prema utičnici i susednim uređajima koji dele tu utičnicu sa njim.

Link to comment
Share on other sites

15 minuta ranije, vdzele said:

Da ovo su neka ozbiljna bavljenja temom. Ovo moje je budžet od 2000-4000 din za adapter veće snage + kabliranje + konektori + kutija. Lako može da prebaci 200e. Ovi njihovi su od 500usd pa na gore, ako se ne varam.

Link to comment
Share on other sites

Naravno da moze, evo jedne fotke od proslog vikenda gde je povezana na mobilni pa onda 3.5mm-2xRCA kablom na Yamaha R300 stereo risiver.

Cisto da napomenem, IDEA ima problem sa povezivanjem na Android telefone (cuje se neko sustanje) iako u paketu dolaze i microUSB kablovi za iste. Ovo moze da se resi skidanjem posebnog firmware-a sa njihovog sajta koji downgrade-uje zvuk na 24/96k, ili pak tako sto prvo otvoris aplikaciju i pustis muziku, pa tek onda ubodes DAC. Na racunaru sve radi kako treba.

_MG_4410.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Поздрав,

Win10 laptop>fidelizer-Аlbum player>DAC fx 6 mk2 са audio кинез каблом и напајањем>mogami 2552> HK6500>father orange>JBL e80

Album player, звук са интернет радија изузетан, адекватно суставу и квалитету испорученог од стране емитера.

Питање,

Код репродукције разноразних flac нумера са лапатопа, звук је пригушен, без детаља=туњав нови/стари термин на форуму😁

Има ли неко идеју?

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...