Jump to content


To je muzika!


pompi

Recommended Posts

Ala ste se raspisali :), ako, da ste zivi i zdravi! Ubacio sam se u citanje Akustika (prostorija), pozicioniranje zv. kutija i sl., pa... 'Ajde i ja da prozborim koju.

20 sati ranije, Bujodrag said:

kad u najavi spomenu Yes I Genesis pre King Crimson i Jethro Tull prosto počnem da značajno cokćem i prevrćem očima.

Velicanstvena cetvorka, po meni. Ne bih ja tu o hijerarhiji.

19 sati ranije, Bujodrag said:

Voleo bih da svi sviraju i da zasviram sa svima. Ali znam da su šanse da se to desi vrlo, vrlo male.

Sviraj sam i svi ce zasvirati sa tobom.

9 sati ranije, Miomir said:

Turska grupa

Hehe... gde me podseti na ovo. Slusao sam ovo ali stvarno davno.

7 sati ranije, Preddrag said:

Nekako se italijanski jezik tako prirodno uklapa u takvu vrstu muzike. 

Au... a meni pak najvise on bode usi, pored toga sto kao po pravilu znaju da ga ubedace tj. postane mi dosadno. Slusao sam dosta toga i primetio da ima dobrih bendova ali uglavnom je prvi album vredan paznje. S' postovanjem uvazenom kolegi, ovo je samo moje misljenje.

7 sati ranije, Miomir said:

Ima dobrih i Čeških bendova ili ti Čekoslovačkih.Nemačkih.Poljski...

Nemackih i te kako! Poljaci SBB, Breakout...

4 sati ranije, Nomimasen said:

Divota.

Jeste, hvala. Od meni omiljenih, bend koji mi je najteze lego'. Ali kad je lego'...

2 sati ranije, Bujodrag said:

Taj bend smešnog imena je Captain Beyond.

Poznato ali priznajem da nesto nisam zalazio.

2 sati ranije, Bujodrag said:

Koliko puta treba preslušati da bi se doneo sud? 

Nemam pojma. A treba donositi sudove. I sudjenje se usavršava praksom. O ukusima treba raspravljati.

Da se ne bi razumeli pogresno, mislio sam na sud koji donosi svako ponaosob i sam trpi presudu. Cista razmena misljenja o tome kako ko odlucuje sta je za njega dobro. Zikina kolekcija muzike bi trebalo da odgovara Ziki jer ce on da je slusa :).

Npr. ja sam 20 godina izbegavao album Too Old To RNR... Zasto? Ni sam ne znam. Da li zbog omota, samog naslova, sto je uzrokovalo da ga nedovoljno puta pustim. Pre mesec dana kupim ja plocu za 255din, nase izdanje, mozda neka cetvorka ali ja bih pre rekao 3+ zbog vise pucketanja no sto bi cetvorka smela da ima. I gle cuda! Otkrovenje! Cekao album pravi trenutak. Ma, odusevljen sam albumom!   "Pied Piper", "Big Dipper",  "Taxi Grab",  pa one cetiri lagane, pa i prve dve, pa na kraju i naslovna... Ma, idi... 

Po meni bitna stvar - poverenje. Bez poverenja u bend ja ne mogu ni da cujem njihovu muziku.

 

 
Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Bujodrag said:

Ja nemam mnogo poverenja u sopstvene uši. I što su preciznije, uvežbanije i iskusnije, to im manje verujem.

 

Ako vam ovo zvuči zbunjujuće ili prosto kao neka budalaština dokonog čoveka, evo objašnjenja: One neke romantičarske nevine i čiste uši ne postoje. Ako smo ikada i imali nešto slično tome, odavno smo ih silovali i oskrnavili. Što su nam uši "preciznije, uvežbanije i iskusnije" to su sve više specijalizovane, dakle, sve zakucanjije u ono na šta su navikle i sve manje sposobne da čuju nešto novo.

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, Bujodrag said:

Ako vam ovo zvuči zbunjujuće

Hahaha... ovo nije bilo komentarisano pa da se malo opravdas? :)

Salim se, naravno. Nevine usi? Eh... Lepota. Razmisljao sam o tome i zakljucio da nevine su usi slusaoca. Mi, koji smo krenuli i duboko zasli u vode muziciranja, muziku vise ne mozemo cuti tim nevinim usima. Pukla djana!

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, pompi said:

Velicanstvena cetvorka, po meni. Ne bih ja tu o hijerarhiji.

A ja bih, što da ne. Vežbam donošenje sudova.

Volim ja i Yes i Genesis, imam i ploče. Ali, Bruford je to lepo opisao kad je govorio o odlasku u King Crimson: Kaže da mu je bilo dosta smišljanja nove kopije Close to the edge, to mu je dosadilo. I bio je u pravu. Yes nije otišao dalje.

A Genesis je možda bio značajan u ono vreme zbog Gebrielove teatralnosti na koncertima, to je bilo relativno novo u to vreme. Ristepak.

 

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, pompi said:

Hahaha... ovo nije bilo komentarisano pa da se malo opravdas? :)

Salim se, naravno. Nevine usi? Eh... Lepota. Razmisljao sam o tome i zakljucio da nevine su usi slusaoca. Mi, koji smo krenuli i duboko zasli u vode muziciranja, muziku vise ne mozemo cuti tim nevinim usima. Pukla djana!

Uh, opet se nisam precizno izrazio. Ja ne želim nevine uši kao što ne želim ni nevinu devojku.

Ja želim uši spremne da čuju i nove stvari, spremne da otkrivaju novu muziku. Iskusne ali ne i sablažnjene uši. Zato im ne verujem. I zato nije lako umeti čuti nešto novo.

Link to comment
Share on other sites

Novo kao drugačije. Kao kad Kate Bush snimi The Dreaming.

Kao kad čuješ muziku drugog, nepoznatog stila.

Ili kao kad počneš da sviraš nešto novo. Godinama sam svirao uobičajeni hard rock i blues. A onda sam slučajno upao u rockabilly bend. Na prvoj probi sam im rekao da slabo poznajem tu muziku a i da mi se ne svidja ali, hajde da probamo par proba pa da vidimo da l' će nešto da se desi. I na trećoj probi se desilo. Počelo je da mi se svidja da sviram pesmu Shaking all over ili je to bila Its your voodoo working. I onda smo svirali narednih četiri godine. I počeli da prepevavamo standarde a i da pravimo naše pesme

No, ono što je bitno: učenje sviranja po novoj disciplini, novoj dinamici s novom, drugačijom  ulogom bubnja je učinilo da još bolje sviram ono od čega sam počeo,  uobičajenu razaračku i agresivnu svirku jednog rock blues trija.

I mali ali bitan off topic: sviraj kad god možeš i sviraj što više. Ja sam pre malo više od godinu i po dana morao skroz da prestanem da sviram zbog zdravstvenih razloga. Oni su našli novog bubnjara, odličnog. Ali kao da to nije bilo dosta, saksofonista je iznenada umro od srčanog udara u 37. godini. Sad su promenili ime i pokušavaju sa novim duvačima. Prva svirka im je bila sad skoro u Božidarcu, našem omiljenom mestu za sviranje i bila je odlična

Dakle, ne gubi vreme na HiFi i slične gluposti, sviraj.

 

Link to comment
Share on other sites

A ima još bubnjara na forumu. Pre jedno dvadeset godina sam s društvom kampovao negde na Lidu i koliko se sećam, uzeo sam dve tanje grane kao palice i udarao u neki balvan dok su drugari pevali i drombuljali akustične gitare. A onda se pojavio Milje, uzeo mi palice™  i pokazao neki triolski patern nogama preko kojeg je odsvirao nešto. On se ne seća ali ja pamtim jer sam vilicu skupljao po onom pesku.

Kao što rekoh, jednog dana ćemo vladati svetom,

Dole s diktaturom električara!

Bubnjari svih zemalja ujedinite se!

:D 

Link to comment
Share on other sites

22 minuta ranije, pera451 said:

Necete valjda da zaboravite madjarske bendove?

Lokomotiv GT, Omega...

 

Nećemo nikako. Omegu sam slušo i gledo četri puta od 1975. Dva puta 2012. u Subotici na trgu i u Novom Bečeju na otvorenom. Auuuuu kako starci praše, imaju po 70+ godina............

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, Bujodrag said:

novoj dinamici

Misljenja sam da jedna je dinamika :)

8 sati ranije, Bujodrag said:

Ja sam pre malo više od godinu i po dana morao skroz da prestanem da sviram zbog zdravstvenih razloga

I ja. Operisah kicmu. Lupnem konge u kucnoj reziji, ponekad.

8 sati ranije, Bujodrag said:

ne gubi vreme na HiFi i slične gluposti

Dozivljavam ih samo kao sredstvo za slusanje.

7 sati ranije, Bujodrag said:

Dole s diktaturom električara!

Hahaha... ja sam za pravednog i dobrog diktatora.

1 sat ranije, pera451 said:

Necete valjda da zaboravite madjarske bendove?

To je poznato svakom muzickom friku :). Informisanost nije nikada na odmet ali ne bih pominjao nesto sto ne smatram narocito vrednim. Naravno, to je samo moje misljenje. After Crying? Oni bese madjari? Prvi album Overground Music (bez bubnja) cini mi se nije los.

 

Link to comment
Share on other sites

22 minuta ranije, pompi said:

To je poznato svakom muzickom friku :). Informisanost nije nikada na odmet ali ne bih pominjao nesto sto ne smatram narocito vrednim. Naravno, to je samo moje misljenje. After Crying? Oni bese madjari? Prvi album Overground Music (bez bubnja) cini mi se nije los.

 

Pompi, Pompi, kako grešiš. Naravno to je samo moje mišljenje, tj mišljenje je kao d... svako ga ima.:D

Nateraj (ono, progutaj živu žabu ako ne može drugačije) sebe da poslušaš dva tri albuma sa posebnim osvrtom na godinu u kojoj je svaki nastao. Samo na mađarskom, jer ovi na engleskom ne zvuče dobro!! Ako ne, onada ništa................

Link to comment
Share on other sites

33 minuta ranije, ivanp said:

Pompi, Pompi, kako grešiš. Naravno to je samo moje mišljenje, tj mišljenje je kao d... svako ga ima.:D

Nateraj (ono, progutaj živu žabu ako ne može drugačije) sebe da poslušaš dva tri albuma sa posebnim osvrtom na godinu u kojoj je svaki nastao. Samo na mađarskom, jer ovi na engleskom ne zvuče dobro!! Ako ne, onada ništa................

E, pa slusao sam ja to, i na madjarskom i na engleskom. Ne kazem da je lose vec da po meni ne zavredjuje epitet vrednog. Znam da je misljenje kao d... svako ga ima. Rado cujem tudje misljenje a sto se prihvatanja tice to je vec intimna stvar:). U ovoj temi sam slobodan da iznosim svoja misljenja, mozda nekoga zainteresuje. Ne pokusavam nikoga da ubedjujem u nesto, trudim se da budem iskren i pristojan. 

Link to comment
Share on other sites

.Jebo vas i forum i komponente i sistemi i sinergije i uporedjavanja i slušanja! 

 

Šta mi je trebalo da se opet aktiviram ovde? A svratio sam jer mi je jedan poslao poruku glede prodaje ploča. On je kriv!

A mislio sam da će mi prijati da se malo izduvam i sablažnjavam forumaše. 

A sad mi već donose zvučnice da ih testiram. Juče mi je bio drugar i doneo Dynaudio Audience 50, da ih čuje sa mojom amplifikacijom. OK, Rogersi su mi bolji ali ja jutros razmišljam :o 

Razmišljam: jebemumiša, da prodam gramofon i phono i ploče i Rogerse i Parasound pa da kupim Rogers Studio One ili, još bolje Proac Studio 3 i neki besan moderni dac parasoundastog zvuka......

Aman! 

Neću takve misli! :order

Nije to muzika, šta god da je.

 

Link to comment
Share on other sites

55 minuta ranije, Bujodrag said:

Razmišljam: jebemumiša, da prodam gramofon i phono i ploče i Rogerse i Parasound pa da kupim Rogers Studio One ili, još bolje Proac Studio 3 i neki besan moderni dac parasoundastog zvuka......

Imam(o) (po)dosta sličnog od uređaja, javite kada i gde ćete bacati 3/5a da se nacrtam sa ponudama...

Uvek, dok slušam Parasound DAC zahvaljujem u mislima Impuls-u koji me natera...

Još da uradim revive/restore stolovrta i da čujem 3/5a u mom system-u i sve je spremno za pemziju..

Za povremene izlete su tu drugi DAC-ovi i izbor pojačala i ... Znam te „muke“ i saosećam iskreno...

Ne dajte se sa pravog puta... ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...