Jump to content


To je muzika!


pompi

Recommended Posts

Postovani svi,

resih da pokrenem temu u kojoj bih moje iskustvo slusaoca muzike podelio sa svima. Moram priznati da mi je vise vremena trebalo da dam ime temi nego da sve ovo napisem. Na kraju sam se predao pa je tako kako je, hahaha. Prezentovacu albume raznih muzickih zanrova koji po mom misljenu zavredjuju paznju. Procitah negde neciju sugestiju da je ovo bolje uraditi u zasebnoj temi nego u temi "sta se slusa". Potrudicu se da izbegnem "naslove koji bi trebalo da budu poznati svima", iako i tu ima dosta remek dela, i da se posvetim "manje poznatim izdanjima". Moja namera nije da bilo koga provociram, ukusi su razliciti, i svaki komentar i bilo kakva slicnost sa nekim drugim izdanjem bice oberucke prihvaceni sa ciljem upoznavanja sa novim. 

COMUS - First Utterance 1971

Ovakve ideje bih mogao uporediti samo sa jos jednim izdanjem koje cu pomenuti u nekom drugom postu. Ima roka, ima folka i ima puno psihodelije. Postaje ozbiljno tek posle par slusanja, (kao i sve ostalo sto vredi). Tesko je poverovati da toliko iritantne moci proizvodi samo akustika! U potrazi za originalnim omotom naleteh na sajt sa interesantnom pricom. Kaze covek, zivi u stanu, slusa muziku i nikada se komsije nisu bunile. Pusti on ovo izdanje, psu se prikaki, dal zbog muzike dal stvarno, i izvede ga ne iskljucivsi muziku. Kad se vratio, gle cuda! Komsije se sjatile, zale se, na sta to lici!

Sve u svemu, preslusao sam razna izdanja, na zalost nikada sa ploce, i po mom misljenju najbolje je japansko reizdanje iz 1989 Dawn - 22DN-69,  od skora se pojavilo kod rusa po povoljnoj ceni, (hahaha...). Na Youtube je neko postavio klip pesme "The Herald" sa sekvencama filma "Picnic at Hangig Rock" Peter-a Weir-a sto se vrlo interesantno uklopilo. 

comus cover.jpg

Link to comment
Share on other sites

Hvala na podrsci!

Volim da cujem Reggae ali nisam bog zna kakav fan. Medjutim, postoji jedno izuzetno duhovno izdanje. Primetio sam da ljudi koji "kao" slusaju i vole Reggae bas ne vare ovaj album. Moje misljenje je da je to zbog toga sto je izuzetno sirov, revolucionaran i ne komercijalan. Podaci sa Discogs-a kazu da postoji svega 11 izdanja ovog albuma, ja posedujem neko na kome je prva pesma Mr. Brown, a postoji i Dub verzija ovog albuma o kojoj i nemam neko odredjeno misljenje.

RAS MICHAEL & The Sons Of Negus - Rastafari 1975

y2.jpg

Link to comment
Share on other sites

28 minuta ranije, pompi said:

Primetio sam da ljudi koji "kao" slusaju i vole Reggae bas ne vare ovaj album. Moje misljenje je da je to zbog toga sto je izuzetno sirov, revolucionaran i ne komercijalan.

 

Loše si primetio, ljudi koji slušaju(bez navodnika) reggae, odavno "vare" ovaj album.

Inače, ljudi koji zaista slušaju reggae ga uglavnom zato vole, jer je sirov, revolucionaran i nekomercijalan.Govorim o roots reggaeU,  ne o pop budalaštinama koje se oslanjaju na svetim Rasta temeljima. rasta.gif

Link to comment
Share on other sites

Jos jedno izdanje koje je na mene ostavilo neverovatan utisak ne zbog muzicke koliko zbog idejne virtuoznosti je

COLOSSEUM - Daughter Of Time 1970

Po meni Chris Farlowe i Dave Greenslade u najboljem elementu, Jon Hiseman i njegova resenja za bubnjarski bukvar, (kao bubnjar stojim iza toga), Dick Heckstall-Smith kao i uvek na visini zadatka, (sto bi rekao jedan matori hipik "gde on sviri to mora da valja"). Atmosfera nabijena slobodom i raznim emocijama sa srecnim zavrsetkom definitivno ne moze da ne napravi znacajnu smernicu slusaocu u kreiranju zivotne filozofije.

yy3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Evo jos jednog vise nego simpaticnog izdanja. Radi se o kompilaciji prva dva albuma iz 1969 i 1971 u izdanju See For Miles Records iz 1994. Psychodelic Prog Folk Rock. Po meni veoma interesantno izdanje.

PRINCIPAL EDWARDS MAGIC THEATRE - Soundtrack/The Asmoto Running Band 1994

 

yyy4.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pozdrav svima!

Setih se jednog izdanja koje sam ranije cesto slusao. Da li zato sto smo istog godista ali ovde po meni ima sta da se cuje. Plagijat? Definitivno, ali je upakovano na po meni vise nego interesantan nacin. Onima koji vole da ne znaju sta ih ceka sigurno ce se svideti.

ROY WOOD"S WIZZO BAND 1977 - Super Active Wizzo

 

Front.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nesto potpuno kontra od plagijata. Ovaj album bih stavio rame uz rame sa ranije pomenutim izdanjem grupe Comus. Slusao sam i ostala izdanja ali ovo po meni spada u top 10. Voleo bih da ga imam na ploci, ha.. bas sam skroman. Sve u svemu, album vredi mnogo i ko nije imao priliku da cuje a voli dugacke pesme koje tek posle desetak slusanja dobiju i te kakav smisao, ovo je prava stvar.

JAN DUKES DE GREY 1971 - Mice And Rats In The Loft

 

tajjjj.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...