Jump to content


To je muzika!


pompi

Recommended Posts

2 sati ranije, Bujodrag said:

ali je simfonija FENOMENALNA.

Preslusao sam je, (po tvojoj preporuci). Mnoge teme su mi bile poznate od ranije. Jeste fenomenalna. Ovo sam pitao jer nameravam da kupim plocu, mnogo su skupe, (prva 120 a druga 180 din :)).

 

2 sati ranije, Bujodrag said:

I izbaci to postovani iz upotrebe, ovo je forum.

Ma, ok, to je bilo u duhu dobrog raspolozenja i sale!

Link to comment
Share on other sites

On 4/11/2018 at 12:01, Miomir said:

kakvo misljenje imate

N9V7mPf.jpg

 

 

 

Pod pretpostavkom da se pitanje odnosilo na muziku, sada, posle 4-5 preslusavanja podelio bih svoje misljenje. Jednom je jedan gospodin, Julijan Apostata rekao: Nije dovoljno da covek ne cini zlo vec protiv zla treba i da se bori! Po meni je ovaj album prepodoban i ne bori se protiv zla, (ne smesta gazdi), tako da iskreno nije po mom ukusu. Moram pomenuti da su mi dve pesmice malo zapale za uvo, da im aranzmani nisu losi, imaju interesantne "ukrase" i sigurno je lepo imati ovu plocu.

Link to comment
Share on other sites

On 4/21/2018 at 13:51, Bujodrag said:

A što se tiče cena tih ploča :o ja b' dilemu lako rešio: kupio bih obe.

 

On 4/21/2018 at 13:52, Bujodrag said:

A i onda bih Čajku slušao sa digitalije ;)

Da, izgleda da si u pravu. Klasika sa ploca slusa se sa mint ploca. U svakom slucaju, i pored vise nego dosta pucketanja, prodrma nesto u coveku sto digitalije ne mogu.

Link to comment
Share on other sites

On 3/25/2018 at 17:48, pompi said:

06 burdon & death.JPG

Video sam temu Pompi moli za pomoc drago mi je da su ti ostali pomogli oko sistema i gramofona ( tema je zatvorena ). Sistem si lepo skockao sa paznjom i uzivanjem :-) . Fina kolekcija ploca samo tako nastavi cestitke . Super sto si otvorio temu da se i drugi edukuju o dobroj muzici i plocama pogotovo mladji i pocetnici u hi-fi ju ...

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, miskon said:

Video sam temu Pompi moli za pomoc drago mi je da su ti ostali pomogli oko sistema i gramofona ( tema je zatvorena ). Sistem si lepo skockao sa paznjom i uzivanjem :-) . Fina kolekcija ploca samo tako nastavi cestitke . Super sto si otvorio temu da se i drugi edukuju o dobroj muzici i plocama pogotovo mladji i pocetnici u hi-fi ju ...

Da. Hvala svima na pomoci! Ja sam uvek bio za to da svako dobije ono sto zasluzuje.

Onako amaterski, obzirom na predjasne ovo je bomba! Cuje se. Sad sam resio da se pozabavim akustikom, rasporedim elemente kako treba i sl. Meni je to bitnije nego da znam koja mi je glava, (a da budem iskren i ne znam :)).

Kolekcija je zadnjih dana nesto uvecana ali glavnica je, kako kazes, "pazljivo", sakupljana decenijama. Interesantno mi je sto si bas ovu sliku re-postovao, voleo bih da znam zbog koje ploce bas nju?

Da se drugi edukuju? Pa, znas sta, isuvise sam star da bih se sada pravio pametan, tako da mi to nije ni namera. Ja sam imao tu srecu da upoznam jednog matorog hipika koji mi je ukazao na to da ima i boljih bendova od Pink Floyd-a. Posle toga sam i sam dosta istrazivao, kopao po raznoraznom djubretu da dodjem do kvalitetnih albuma, tako da je ideja teme bila da jednostavno sirem auditorijumu prezentujem ono sta je po meni vredno. Trudim se da ne postujem bas ono sto bi svako trebalo da zna pa ko stekne poverenje, (o veri sam vec govorio u nekom od ranijih postova), nadje vreme da poslusa, dopadne mu se... procita nesto od ovih silnih gluposti koje pisem, mozda sazna nesto sto ce da ga usreci.

Hvala na podrsci, sve najbolje!

Link to comment
Share on other sites

Izabrao sam bas ovu sliku jer mi stric ima kolekciju ploca i on je glavni krivac sto sam zavoleo hi fi . Kod njega sam prvi put i cuo ploce Erica Burdona sa grupom Animals i posle sa bendom War . To je bilo vreme hipica a pricao mi je o tim lepim vremenima i pokazivao slike pa su mi ostale u secanju  a zvuk iz tog vremen sam voleo i danas odem po neki put kod njega da cujem te ploce. Zato sam i okacio tu sliku :-)

Link to comment
Share on other sites

43 minuta ranije, Krca44 said:

Gde si njega nasao

D. S. Mereskovski "Smrt Bogova", (kakva knjiga! Ukazuje na to da su i pre nas ziveli ljudi). Dobra je i "Vaskrsli bogovi", (Leonardo Da Vinci).

Julijan Apostata "Pismo Atinjanima", (olicenje pravednosti).

Njegov strika, Car Konstantin, poslao je placene ubice na rodjenog brata, ne secam se sta bese uradio Julijanovom bratu, (nista dobro), a samog Julijana nije mogao bas tako ocigledno da smakne jer je ovaj uzivao veliku naklonost naroda. Poslao ga je u nemogucu misiju osvajanja Persije, zamalo i da je osvoji, i oterao ga u sigurnu smrt. Ah, da, to je ovaj Konstantin koji je uveo hriscanstvo :).

Komplimenti gospodinu Krci na informisanosti.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pompi said:

Njegov strika, Car Konstantin

Konstancije, ukokao svu familiju sem dva svoja rodjena brata, Julijana i njegovog polubrata Gala ( njega kasnije za "lose vladanje" ).  "Insistirala" armija da samo Konstantinovi sinovi naslede svoga ocu....  :ph34r:

Pisao je Julian o jos nekim stvarima i jedan je od retkih autora cije su knjige crkveni oci sacuvali za nas ( s obzirom sta je pisao )

Izvinite za off

Link to comment
Share on other sites

Kolega Miomi nas vraca na temu :).

Nikad cuo za Denis. Potrudicu se da ga nadjem na nekom kiosku :).

Out Of Focus dobra banda, pogotovo prva dva albuma.

Aunt Mary, oni bese Norvezani? Preslusavao sam taj prvi album svojevremeno ali sam ga obrisao. Imati ovo na plocama je vec druga stvar.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...