Jump to content


nad c320bee ili marantz pm 7001 ???


marko329

Recommended Posts

27 minuta ranije, Shang Tsung said:

Slusao si ovaj c320 NAD pa znas da mulja ili? 
 

Ja sam razmisljao da uzmem taj marantz, ali sam na kraju otisao na rotela ra-05.

Naravno da sam slušao, nisam još na transcendentalnom nivou.

Super je taj rotel, kao da si mene pitao šta da uzmeš.

Link to comment
Share on other sites

Pa da, teško je reći koji pojačavač bi bolje išao sa AR kutijama. Ta pojačala sam slušao sa nekim engleskim bookshelfom. Marantz je svirao sladunjavo, tromo.... NAD je bio mnogo muzikalniji, agilniji....Te AR kutije nisam slušao, velike kutije, ako traže dosta struje, nisam siguran da bi ta pojačala dobro radila sa njima. U svakom slučaju moralo bi da se proba pre kupovine.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, marko329 said:

da,,,hvala.....ja trenutno imam nad c320bee ....cini mi se da kao malo hvali visokih....da li se isplati prelaziti na marantz pm 7001...najgore je sto ne mogu probati morao bi uzeti na slepo...

Ako fale visoki toplo preporučujem Cambridge Audio. Ako si u Bgd mogu da da svratim da čuješ moje pojačalo kod tebe. Šibni mi PM da se dogovorimo ako hoćeš.

Link to comment
Share on other sites

Ja i dalje imam NAD C320bee kod matoraca što smo nekada zajedno kupili pokojni burazer i ja pa je ostao njegov kada sam se ja odselio. Dovlačio sam ga na probu u svom sistemu da ga ostavim ako je bolji od Harmana HK6500 ali nije bio. NAD ima dobru energiju ali povučenije srednje i generalno svira nešto tromije i mutnije. Čak su mu i tasteri i potenciometri u gorem stanju, hoće da krckaju i smaraju iako je novije pojačalo. Sve u svemu, onako ok ali neinspirativno kad se jednom čuje nešto malo bolje.

Sve naravno važi za ovaj običan a ne Rowen o kom ne znam ništa.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Aibo said:

Ja i dalje imam NAD C320bee kod matoraca što smo nekada zajedno kupili pokojni burazer i ja pa je ostao njegov kada sam se ja odselio. Dovlačio sam ga na probu u svom sistemu da ga ostavim ako je bolji od Harmana HK6500 ali nije bio. NAD ima dobru energiju ali povučenije srednje i generalno svira nešto tromije i mutnije. Čak su mu i tasteri i potenciometri u gorem stanju, hoće da krckaju i smaraju iako je novije pojačalo. Sve u svemu, onako ok ali neinspirativno kad se jednom čuje nešto malo bolje.

Sve naravno važi za ovaj običan a ne Rowen o kom ne znam ništa.

Upravo tako. NAD na prvu loptu imao kao toplinu tj  spada u "warm" pojačala. Ustvari, po meni, mnogo fale detalji i iskra u visokim. Bas landara nije precizan i odsečan a srednji zvuče nekako prosto, pojednostavljeno. 

Link to comment
Share on other sites

On ‎2018‎-‎01‎-‎25 at 14:25, marko329 said:

koje je bolje pojacalo od ova dva 

U nemackom casopisu Audio je bolje bio ocenjen Marantz(Spitzenklasse,80 poena,cena 500 evra kod njih),dok je Nad bio u klasi nize (Oberklasse i dobio je 75 poena,cena mu je bila 400 evra).Razlike su isle na 5 poena(80,75...).

Komentar za Marantz u engleskom What HiFi-ju je bio Individual enough soniccaly to merit closer inspection.Dobio je ocenu 4 zvezdice od mogucih 5 u svojoj klasi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...