Jump to content


POKLANJANJE UREDJAJA


zarko1803

Recommended Posts

Moram da kažem, da sa foruma ne poznajem nikoga lično, što i nije tako loše, jer je ovo, ipak internet druženje određenih ljudi sa različitim stavovima i pogledima u zajedničkim temama. Sve ovo posmatram kao jednu vrstu zabave i razbribrige, i obično, na takvim mestima nemam običaj da se otvaram kao u remiju. Pokušavam da na forumu ne unosim emocije, što nekada nije tako lako, jer me provokacija i bezobrazluk isteraju iz takta, ili kako se na forumu kaže, imaš veliki ego. Ne pripadam nikakvoj struji, niti sam ni na čijoj strani, ne postavljam interesne postove, niti pokušavam da nekog obmanjujem, a prevare mogu da prepoznam. Po meni, Van Helsing je zanimljiv internet lik, i ne doživljavam ga kao provokatora, niti da je bezobrazan, a da me zahebe i prevari ne može, jer ne delimo isti hleb. Jednostavno, jedan srednjoškolac zarobljen u telu odraslog čoveka, i nikako, nije za izopštavanje.

Pozdrav

Edited by AlexBgd
Link to comment
Share on other sites

Moj nickname je moje ime (namerno, mada znate da je to upravo i intencija zakonodavaca u nekim zemljama zbog mnogo gorih stvari od ove o kojoj debatujemo).

Naravno da svako može da “pogreši”.

Naravno da članovi foruma treba da imaju stav o ovome ali ne i da “sude”.

Kako to “moderacija foruma” lepo reče, u ovoj državi postoje institucije koje utvrđuju krivicu ali tek na “zahtev” oštećenog.

Problem je druge naravi i on je za zabrinutost.

Sobzirom na post darodavca jasno je da je član foruma prekršio postojece moralne norme i neverovatno je da pojedinci nalaze objasnjenje za takav postupak.

To je slika i prilika našeg drustva, sukobljenih interesa i nepoštovanja kako moralnih tako i “pozitivnih” propisa.

Tu smo gde jesmo upravo zbog ovoga.

 

 

Srećko

 

Link to comment
Share on other sites

Super!!!

Da ga je neko sankcionisao ne bismo o ovome pricali, zar ne?Nije bas razbibriga kad ti se covjek svako malo predstavlja drugim imenom, pa makar i srednjoskolac bio.Ja takve srednjoskolce n ijesam upoznao...

Ali dobro....super...ja sam za zavodjenje reda i neke korektnosti, doticni to ne postuje naravno....

Super je to!!!

Link to comment
Share on other sites

Неко је овде поменуо '' пилићарење'' као  стварања ситне матерјалне користи кршећи моралне норме, и то је најбољи опис .Нико њега не брани, већ чини ми се да количина критике према њему је таква као да се ради о озбиљном и опасном криминалцу. О честој промени интернетских надимака треба да се изјасни администрација овог форума. Очигледно да је то допуштено.

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, Solderer said:

 Очигледно да је то допуштено.

Nema tu ništa da li je ili nije dopušteno, i to još "nekome", promena nicka je OPCIJA koju ima svaki član foruma, baš kao i postavljanje fotografija ili menjenje boje teksta.

Da ne bude da branim pomenutog, ovde je izrečeno više opštih pojmova i blago rečeno gluposti, na koje po običaju reagujem.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je reakcija moderacije foruma u ovoj situaciji mogla i trebala biti znatno “jasnija”.

Razumljivo je da je uloga moderatora foruma u ovoj i sličnim situacijama spram clana foruma “u problemu” poput advokata po službenoj duznosti spram “optuženog”. Oni su tu da obezbede postovanje “propisanih pravila foruma” i čini mi se da su to uradili.

Problem moderacije u ovom slučaju je sto se za razliku od “advokata po službenoj duznosti” ne može sa velikom verovatnocom pretpostaviti lični stav u vezi sa ovim događajem (zbog čega neki članovi foruma imputiraju pristrasnost moderaciji).

Admin. Willi-Studer je u replici jednog posta dao naslutiti ispravan lični stav moderacije, no čini mi se da bi to decidnije trebalo reci-ograditi se čak možda razmisliti i o dogradnji pravila foruma (u nekoj vrsti head line) jer mnogi članovi foruma nemaju toliko vremena da bi sa punom pažnjom mogli da prate dešavanja na forumu i verujem da im je taj post promakao.

 

 

Srećko

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, AlexBgd said:

Moram da kažem, da sa foruma ne poznajem nikoga lično, što i nije tako loše, jer je ovo, ipak internet druženje određenih ljudi sa različitim stavovima i pogledima u zajedničkim temama. Sve ovo posmatram kao jednu vrstu zabave i razbribrige, i obično, na takvim mestima nemam običaj da se otvaram kao u remiju. Pokušavam da na forumu ne unosim emocije, što nekada nije tako lako, jer me provokacija i bezobrazluk isteraju iz takta, ili kako se na forumu kaže, imaš veliki ego. Ne pripadam nikakvoj struji, niti sam ni na čijoj strani, ne postavljam interesne postove, niti pokušavam da nekog obmanjujem, a prevare mogu da prepoznam. Po meni, Van Helsing je zanimljiv internet lik, i ne doživljavam ga kao provokatora, niti da je bezobrazan, a da me zahebe i prevari ne može, jer ne delimo isti hleb. Jednostavno, jedan srednjoškolac zarobljen u telu odraslog čoveka, i nikako, nije za izopštavanje.

Pozdrav

Ne  ne  lucidna osoba

Link to comment
Share on other sites

16 sati ranije, sondek said:

Posli put je poklon zavrsio na KP iako je davaoc poklona zamolio da mu se ne javljaju preprodavci vec iskljucivo ljubitelj koji ce dek koristiti...ima i tema o tome 

 

Edit. pogresio temu,ali zapravo su o istom

perodeformero

Procitaj izvod iz teme kaset dekovi ali ne samo o ovom v5000 ima tu jos.Nikad nije odgovorio,nije demantovao i ima dosta clanova, koji pisu o tome.On je samo mijenjao ime i nastavljao.....On nije demantovao i promijenio ime, stalno kad je frka njemu, kad nesto zabrlja on mijenja identitet.Da je odgovorio bilo bi drugacije, a narano da nije mijenjao ime.

Da ti neko uzme uredjaj na popravku i proda isti, sto je taj za tebe?Ili obrnuto da te neko optuzi a laze, sto je taj?

Da nije bilo ovih postova i njegovog ignorisanja a pri tom mijenjanja indetiteta ne bih pridavao znacaj cak ni njegovom anonimnom trazenju poklona,uopste.

Ovo je fenomen!!!Shvatate li na sto pristajemo,on to sve radi i niko nista, a ljuti ste kad neko prokomentarise neciji uredjaj da nije nesto, da je los?

OK!Od mene dosta ja sam ga provalio, prijavio a Vi ga predlozite za pocasnog clana!

 

Link to comment
Share on other sites

21 minuta ranije, perodeformero said:

Ok, ti si ga provalio.Takođe se nadam i da je dosta od tebe.

Ok. Od mene ga je lako odbranit ja ga necu vise kritikovat, ali reci kakvo ti misljenje, posteno?Ja sam ga gotivio zbog brzih odgovora, vjerujem strucnih, mada nijesam bas kompetentan,cak i humora, znao je da odvali.A onda je razocarao, ne mene nego sve.I ponavljao, i ponavljao i opet.Nije to neko ko ima desetine postova vec ko zna koliko, aktivan clan,nije tu neko ko je upao prevario i nestao, kapiras?Stalno je tu, mijenja imena,ne odgovara....ali daje los primjer drugima, pa ce sjutra neko u stilu kad moze on mogu i ja.Radi toga sva ova prica od mene.

Ako je konstatacija da je od mene dosta, a jeli od njega dosta, sto mislis?

Mozemo ovako koliko hoces, jeli.Ja sam da se dovede u red njegovo ponasanje,koliko to god ludo zvucalo,treba da postoje pravila, zar ne?

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, D Agostino said:

Ako neko menja ime mora da ima valjan razlg za to a to treba pitati administratore zasto dopustaju...

Možda bi i ti trebalo da promeniš nick, pošto se lažno predstavljaš :P

 

4 sati ranije, perodeformero said:

Nema tu ništa da li je ili nije dopušteno, i to još "nekome", promena nicka je OPCIJA koju ima svaki član foruma, baš kao i postavljanje fotografija ili menjenje boje teksta.

 

Samo da dopunim, promena nadimka je opcija koja je dostupna od kada je forum prebačen na "Invision", pre više godina.

Link to comment
Share on other sites

12 minuta ranije, Vlajo said:

Najsmešnije mi je kad sam sebe pita i sam sebi odgovara ...

Hahaha... Nije valjda bilo i toga? Car. Inace, i meni je par puta odgovorio i smatrao sam ga za cool lika. Svaka cast pojedinim clanovima, neka su zivi i zdravi! Ja volim da kazem "u svakom kukolju ima zita". Ali, u danasnje vreme a verovatno oduvek, covek mora biti oprezan. Svako bi trebalo da ima parametre po kojima ocenjuje drugog pa ako nesto predje granicu par puta onda se distancirati ili pak dopustiti da te osisaju.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Bato - hi - fi said:

Mozemo ovako koliko hoces, jeli.

Ne možemo, osim toga ja sam jeo.:rolleyes:

 

Ova tema odavno nema svrhe, jer se sva ponuđena razmena obavila i to van foruma.I do sada su članovi poklanjali uređaje i delove, pre svega @generalna_skupstina i @box, i to na najprimereniji način, u oglasima, sa naznakom "poklanjam".Očito da je sve lepše uz publiku i isticanje sopstvene dobrote i predivnosti.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...