Jump to content


POKLANJANJE UREDJAJA


zarko1803

Recommended Posts

Kao što smo već najavili. Mladi audiofil rado poklanja svoj CD player AIWA XC-777 koga već neko vreme ne koristi jer je prešao na Xvave, a sada već na LG BD 390.

CD Player je modifikovan početkom 2000 i ima ugrađen par pozlaćenih činčeva sa izmenjenim izlaznim kondenzatorima i svačim nečim u napajanju i na pločici. Modifikacije je izvršio Šćepanov gost Dušan Stijepčić. Daljinski mu jedino ne radi, ali mislim da je dovoljno zameniti lampicu.

Evo i dve slike.

5a721932563ac_AIWAXC-777_front.thumb.jpg.839cca3cbb3e234643e5d4d2af5089c5.jpg

5a721954dcf0b_AIWAXC-777_back.thumb.jpg.c3c2d70ff6ce6e9b919740d5ba934111.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 1/25/2018 at 20:46, Peter said:

Treba smisliti nacin kako proveravati te nove-mlade clanove koji dobijaju nesto na poklon.Mozda da u svakom gradu imamo nekog iskusnog i dugogodisnjeg audiofila t.j. forumasa koji ce te nove clanove proveravati.Nekoga ko ce ih licno upoznati.Desice se da neki pohlepni forumas napravi dupli nalog samo da bi se ovajdio.

Ma, nemam pojma kako najbolje to uraditi.Samo zelim da pomognem.

Mudro zboris!Pojedinci su na sve spremni.

Link to comment
Share on other sites

Poklanjam CD player Sony CDP-195. Ispravan, čita samo originalne diskove, čak i one dobrano izgrebane. Fotke postavljam malo kasnije, kad uspavam decu. Kada se ne koristi duže vreme (preko mesec dana) može sa se desi da mu treba neko vreme da se “opasulji” prilikom uključivanja. 

Link to comment
Share on other sites

On 31/01/2018 at 20:23, Father said:

Stigao LG BD 390 :talasi Vlada je to izvanredno spakovao, za svaku pohvalu.

Najlepše hvala Vladi, Kuršumu i ostalima koji su se zatekli da sve dobro ispadne. Stefan van sebe od sreće, pogotovo što je prva rečenica kada smo ga izvadili iz pakovanja bila: Tata, a da probaš da ga popraviš? :unsure:

I tata ne bi bio tata da nije otvorio, rasklopio, očistio i podmazao gde šta treba i gle čuda čita sve. Proradili CD i DVD. Čita i snimljene i originale i Bugare ....

Šta reći radost u kući neizmerna! :wub:  .... Evo i slika Stefanovog sistema.

5a721751b1f47_StigoLG_002.thumb.jpg.8f76fc91186caae7a6a5155954fd45a1.jpg5a7217339ee89_StigoLG_01.thumb.jpg.35f006c4b3d3ff390a29a54124865c9e.jpg

5a7217681f477_StigoLG_03.thumb.jpg.b9f38bb2c078772593daaa3d48852317.jpg

 

HVALA, HVALA, HVALA! :thumbsup2

Najbitnije da je Stefan zadovoljan. ☺️

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Gile said:

Tako nekako :D Ako se sluša makar jednom nedeljno sve super šljaka B)

Ima izgleda u tome neke magije... Ja sam na poklon, baš u ovoj temi, od @Peter - a dobio predivan Sony (st-a3L) tjuner, na čemu mu još jednom zahvaljujem, koji (kao) malo radi,...pa onda šušti. Međutim, ispostavlja  se da posle par danja slušanja on u stvari ponekad (a sve ređe) gubi signal, kao da se "usvirava". Jeste da je još uveke malo "ćudljiv" ali je razlika definitivno velika u korist toga da radi :). Evo večeras sam se čak odvažio da promenim stanicu (rock rd.) jer sam bio u strahu da će me bojkotovati šuštanjem. Međutim sve radi super  :D Kapiram; što se više družimo - sve bolje radi. Mada nikad nisam bio izraziti "radio-man" čini mi se ko da imam neku dublju vezu sa ovim elektronima što tu piče :D

Link to comment
Share on other sites

Hvala momci!Ima jedan problem ja sam u CG i nemam nacina da to , tj. dek posaljem gore, carina, troskovi transporta i slicno.E sad pitate a kako hoces da dobije, tj. rijesis transport cd-a za CG.

Fora je u tome sto prijatelje mogu da zamolim da nesto prime, i donesu ili posalju po nekom, a da im jos kazem e sad ponesi ovo u BG i posalji ga postom tamo i tamo nemam slobodu.

Bolje dajte to nekom iz Srbije, jer cu imati neku vrstu opterecenja, ......

Neka CD ide drugom, fali mi pojacalo, jer imam neki HSR 160 dobijen na poklon, neispitan ,tako da ne zurim....

Ne bih volio da budem pogresno shvacen, nijesam ni nezahvalan ni neskroman vec ne volim da smaram nekog, a realno ima spremnijih kandidata od mene.

Bicu u toku, pa ispane nesto opet, ne zato sto ova Aiwa nije super vec sto cu ja iskombinovati da posaljem svoj uredjaj gore.

Hvala momci, pratim Vas.

Eto da pohvalim Tomu od kog sam kupio gramofo i glavu za prijajatelja iz BG, a i Igor Gligorov je namontirao i podesio.Naravno sa Scepom sa se srijetao na berzama dok sam bio gore.Upoznao sam i Zorana FTA, a slucaj je htio da radi na Dorcolu, pa smo se onako srijetali i pricali, a nijesmo o fudbalu.

Hvala momci jos jednom praticu, pa vremenom napravimo neki dogovor.Dek je inace RSB705, radi , ali snimanje nijesam probao.Kupio sam ga za ukras imam 20-tak kaseta,i vise zbog one monitor funkcije.

Link to comment
Share on other sites

Kao što rekoh CD AIWA XC-777 je zvanično u fondu za poklon, pa kao što sam i ja prijavio audiofila juniora, koji usput prati i čita forum sa tableta i oduševljava se kada se neko sa ikonica materijalizuje kod nas u stanu na slušanju i druženju, tako bi mogli i drugi da preporuče neke stidljivije kolege. Naprimer nestrpljivo iščekuje kolegu @microfarad koji mu je nekako najdraži, kako kaže.

Nije sramota ni primiti ni dati poklon, niti verujem da primalac poklona ima obavezu da odmah nešto poklanja od svoga kao protiv uslugu. Meni je realno ovaj CD bio na polici i korišćen je, doduše ređe, ali potpuno je ispravan i usviran, osim tog defekta sa daljinskim koji verujem da je lako popravljiv. Nisam ranije reako da je modifikacijom izlaza na novi par kvalitetnih pozlaćenih činčeva sa teflonoskom izolacijom, izbačena funkcija varijabilnog izlaza, pa je to uslovno rečeno nešto što "ne radi". Onome ko bi ga dobio savetovao bih da obavezno zameni napojni kabl sa nekim kvalitetnijim od originalnog koji je trenutno, jer sam ga zbog police i kratkoće pravljenog kabla vratio nazad na uređaj kada sam ga dao deci u njihovu sobu. 

Idemo dalje, ja sam ga već upakovao i spreman je za ličnu predaju ili slanje... :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, vladastevic said:

Najbitnije da je Stefan zadovoljan. ☺️

On je i dalje u neverici šta mu se desilo. :D

Već drugi dan ulupao 5-6 sati na slušanje i upoznavanje sa uređajem. Izlazi samo da jede i da sa oduševljenjem prenese neke impresije. Šamara crtaće, pa muziku, pa neke igrice sa DVD-a pa nazad na muziku. Juče jedva izašao 45min napolje :rolleyes:

Proba ga i kako radi na različitim podlogama ... moram da ga prebijem :ph34r: ... mnogo je počeo da liči na mene :huh:

Link to comment
Share on other sites

Ajde kad nije obaveza da odmah pošaljem uredjaj neka ostanem u trci za AIWU, a ja cu poslati makar za par mjeseci ovaj dek.Tako da ispada menjaza tačnije ja neću ispasti neko ko bi da uzme ali ne i da da nesto.Javite mi u ponedeljak sto ste odlucili, a ja cu javiti adresu dje da posaljete Aiwu.Dek bi poslao po nekom ili ako neko od vas ide za CG jos bolje.Da neću ispasti lažov možete pitat Šćepana.U svakom slučaju hvala kakvu god odluku donijeli.

Link to comment
Share on other sites

Hvala momci!Ima jedan problem ja sam u CG i nemam nacina da to , tj. dek posaljem gore, carina, troskovi transporta i slicno.E sad pitate a kako hoces da dobije, tj. rijesis transport cd-a za CG.

Fora je u tome sto prijatelje mogu da zamolim da nesto prime, i donesu ili posalju po nekom, a da im jos kazem e sad ponesi ovo u BG i posalji ga postom tamo i tamo nemam slobodu.

Bolje dajte to nekom iz Srbije, jer cu imati neku vrstu opterecenja, ......

Neka CD ide drugom, fali mi pojacalo, jer imam neki HSR 160 dobijen na poklon, neispitan ,tako da ne zurim....

Ne bih volio da budem pogresno shvacen, nijesam ni nezahvalan ni neskroman vec ne volim da smaram nekog, a realno ima spremnijih kandidata od mene.

Bicu u toku, pa ispane nesto opet, ne zato sto ova Aiwa nije super vec sto cu ja iskombinovati da posaljem svoj uredjaj gore.

Hvala momci, pratim Vas.

Eto da pohvalim Tomu od kog sam kupio gramofo i glavu za prijajatelja iz BG, a i Igor Gligorov je namontirao i podesio.Naravno sa Scepom sa se srijetao na berzama dok sam bio gore.Upoznao sam i Zorana FTA, a slucaj je htio da radi na Dorcolu, pa smo se onako srijetali i pricali, a nijesmo o fudbalu.

Hvala momci jos jednom praticu, pa vremenom napravimo neki dogovor.Dek je inace RSB705, radi , ali snimanje nijesam probao.Kupio sam ga za ukras imam 20-tak kaseta,i vise zbog one monitor funkcije.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...