Jump to content


Lampizator


Golum

Recommended Posts

27 minutes ago, zflazar said:

-delovi da budu nabavljivi na AliExpress-u

Ne razumem zbog cega se uopste spominje AE?

DIYINHK je nezavisna firma, koja dugo postoji, ima odlican feedback korisnika, i ljudi kazu da su vrlo dobri u tretmanu kupaca. Proizvodi DIYINHK se ne mogu kupiti na AE - da se lako proveriti tako da to sve uopste nema nikakve veze sa AE

Cisto faktografski da ne "ispadene" posle da sam ja to pisao...

Link to comment
Share on other sites

Da posetim nedavno je previse toga laznog, uvredljivog, pisano po ovom forumu neverovatno dug vtrmenski preiod pre nego sto je usledilo banovanje (koje btw j nisam prijavio). Pa to nije izazvalo ni pribliyno ovako "naelektrisane" komentare. A sada - zbog minornih stvari - ovakva vrsta cinizma? Autogeno svajsovanje

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Woland said:

dakle, predmetni Lampizatorov DAC je zapravo pločica sa Diyinhk, sa izmenjenim napajanjem i analognim delom?

Da.

Taj primerak (ako nije nista menjano od strane vlesnika) ima navedenu DIYINHK gotovu plocicu, sa koje su odledmljeni delovi analognog izlaza. Posto koristi tube analog out, OP amppovi nisu potrebni. Signal je uzet samo sa jedne od balansiranih linija ili + ili -. Ali to je kako je navedeno na etiketi pocetni i nizi level? Verovatno je kasnije proizvodjac napravio sopstvene PCB za taj model i vise nivoe, posto koristi isti dac chip.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
27 minuta ranije, anubisgrau said:

Vidim da je Fikus izbacio Amber 3 i na papiru deluje da nisu samo kozmeticke promene (uz nadu da mu je osoblje naucilo da lemi). 

Slusao neko?

nisam siguran da ga neko ima kod nas

ovde mozes procitati prve utiske:

https://www.head-fi.org/threads/lampizator-amber-iii-impressions.913521/

 

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, anubisgrau said:

Napisa i da je Amber 2....

Da budemo korektni ja sam napisao prvi da je Amber 2 I komunicirao Zokiju da je Amber 2 dok mi Fikus ne rece da je zapravo Amber 3 ^_^...bilo be lepo kada bi mogao sa Zokijem da dogovoris da ga cujes kod sebe

Link to comment
Share on other sites

On 3.6.2019. at 9:48, zoranzu said:

Sto se tice samog zvuka Amber2,  to je poosebna prica...

LampizatOr Amber2 dacu, po ukljucenju,treba najmanje 1/2 sata da se lampe pristojno zagerju i zvuk dobije 90% karaktera koji ima posle 2h.

Nema ekstrema,zvuk je tonski izbalansiran po celom opsegu.

Bas je bas,nema muljanja,valjanja i naslucivanja sta se tamo dole desava,sve je definisano ...temelj zvuka je na cvrstoj osnovi

Sredina je tecna sa puno detalja,glasovi imaju telo i punocu,nisu providni i tanki.

Visoki su cisti i precizni,ne smetaju a prisutni su u dovoljnoj  meri

Ukupna zvucna slika je Vrlo 3D,tacno se moze cuti ambijent i raspored izvodjaca prilikom snimanja i razlike u produkciji.

Zabavan,tj lak je za slusanje i uvlaci u muziku.

PS

Povratak u mladost ili zal za lampama,koje sam nekada imao i slusao u fono sekciji,desio se sa Amber2

Me HappyB)

 

Malo podsećanje šta je Zoki npisao (i čime nas je namerno :P zbunio).

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, neskor said:

"... but in typical LampizatOr fashion, production models will use tubes, with an ECC99 for the rectifier and ECC82 output buffer."

ovo verovatno nije tacno

6X5 je ispravljacica, a ECC99 je ulazna/gain lampa

Correct ^_^

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...