Jump to content


Lampizator


Golum

Recommended Posts

  • 1 month later...
9 hours ago, sondek said:

Na jednoj od fotografija se vidi da je unutra DAC plocica (pise da je neki ESS model) sa DIYINHK sajta koji proizvodi razlicite plocice i kitove. Ali ovo je neki raniji model DIYINHK. To je ova mala zelena plocica.

https://www.diyinhk.com/shop/7-audio-kits?&p=2

Drugo, regulatori 7808 su zalemljeni hladnjacima na plocicu. Ovi mini hladjaci na TO-220 pakovanjima sluze da odvode toplotu a ne da se na njih dodaje visoka temperatura lemilice. Da bi se ovi masivni elementi uspesno ovako zalemili, potrebno je da lemilica ima veliki i sirok vrh i da temperatura bude preko 350 stepeni. I tada lemljenje traje dugo, a velika kolicina kalaja se sporo hladi... Ha taj hladnjak je unutra prikacen power tranzistor i ostali elementi regulatora koji su ovom slucaju pretrpeli masivan termicki stres...

.[IMG]

Link to comment
Share on other sites

58 minuta ranije, Majda said:

Na jednoj od fotografija se vidi da je unutra DAC plocica (pise da je neki ESS model) sa DIYINHK sajta koji proizvodi razlicite plocice i kitove. Ali ovo je neki raniji model DIYINHK. To je ova mala zelena plocica.

https://www.diyinhk.com/shop/7-audio-kits?&p=2

Drugo, regulatori 7808 su zalemljeni hladnjacima na plocicu. Ovi mini hladjaci na TO-220 pakovanjima sluze da odvode toplotu a ne da se na njih dodaje visoka temperatura lemilice. Da bi se ovi masivni elementi uspesno ovako zalemili, potrebno je da lemilica ima veliki i sirok vrh i da temperatura bude preko 350 stepeni. I tada lemljenje traje dugo, a velika kolicina kalaja se sporo hladi... Ha taj hladnjak je unutra prikacen power tranzistor i ostali elementi regulatora koji su ovom slucaju pretrpeli masivan termicki stres...

ne videh ja te fotke ? 

A šta ako je fenirano a ne lemljeno ?

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, lalelala said:

ne videh ja te fotke ? 

A šta ako je fenirano a ne lemljeno ?

Pa kako ne vidje? To je ovafotografija tamo sa linka koju sam prekopirao gore, donji levi ugao, zelena plocica DIYINHK plocica sa nekim ESS dac chipom, pise na plocici... Mryi me sada da uvelicavam i kropujem... Pogledao sam kod DIYINHK na sajtu mislim da vise ne prave taj model?

Ako je fenirano moze da bude i gore no sto jeste. Ali to nije nikakv problem da se zamene ti elementi. Na toj plavoj plocici postoje najverovatnije rupe za sraf ispod TO220 kucista regulatora. Ako i nema rupa nije tesko izbusiti 2 rupe. Eventualno dodati manji hladnjak, naravno sa izolacijom liskun i podloska za to220 klasicno. To su regulatori za grejanje cevi i sigurno se greju mallo vise bez bilo kakvog dodatnog hladnjaka, a samo sa tom gomilom kalaja nabacenog na metalnu stopicu...

Link to comment
Share on other sites

DIYINHK pcb, 384KHy ESS dac najverovatnije ES9018k2m, izvadjeni delovi analognog dela posto ide na tube analog out sa ecc81-ecc82.

mislim da ima fotografija na ovom linku

https://www.diyinhk.com/shop/audio-kits/60-usb-dsd-dxd-384khz-dac-with-bit-perfect-volume-control-and-spdif-inputxmoses9018k2m.html

https://hifiduino.wordpress.com/2014/07/01/building-the-diyinhk-es9018k2m/

 

lampiyator DIYHK PCB 1.jpg

usb-dsd-dxd-384khz-dac-with-bit-perfect-volume-control-and-spdif-inputxmoses9018k2m.jpg

Link to comment
Share on other sites

Otprilike, ali je pitanje šta je Fikus prerađivao i dorađivao da bi dobio DAC, koji po rečima ljudi u čuji sud nemam sumnju, zvuči fenomenalno.
na DAC delu verovatno ništa, bazirao se na napajanju i izlaznom delu, što može da rezultuje dobrim zvukom..

sećam se jednog Korato DACa, koji je bio baziran na Kineskoj pločici, u izlaznom delu su bili transformatori, napajanje je bilo dobro - tada smo horski zapljunuli Korato..

dobro je da se povremeno mogu pronaći slike iznutrica, meni su ove odozgo učvrstile stav koji imam o Fikusu, to naravno ne znači da njegove sprave ne sviraju dobro, ali poznajem nekoliko ljudi sposobnih da na DAC pločici odrade napajanje i analogni deo, a da sve to košta mnogo manje
Link to comment
Share on other sites

17 sati ranije, Majda said:

Vidim da nije prikazana fotografije koju sam linkovao sa sajta pink fish? Smanjio sam je pa ponovo.

lampiyator DIYHK PCB.jpg

veoma interesantno , prvi dobri dakovi su mu imali duelunde na plocici na kojoj je i mesto za njih , onda umesto njih jupiterov najbolji kond , i to je sviralo fenomenalno ...Sada ima vintage jupitere koji kostaju kikiriki u odnosu na prethodne i po prici svira nestvarno ...? Normalno da nije sve u kondu na putu signala , ali ipak ili nije nesto kako treba u nasoj glavi ili je i on postao previse alav na pare...

Link to comment
Share on other sites

ritnuo ga je konj Mauriciov.

Zamislite mog šoka kad sam pre 3 godine bez ikakvog razloga, pun poverenja u njemačko auto otvorio haubu Opel Astre 1,7 i video da je motor Daihatzu.

Pod zemlju sam propao. Pisao sam General Motorsu, ljubazno su mi odgovorili da im je veoma neprijatno što me nisu upozorili na korejski motor i što se kao korisnik pravog njemačkog auta kog sam kupio samo zbog Claudie Schiffer osećam da sam prevaren.

Ni činjenica da je i takav, prevarantski auto za 5 godina istrčao bez ijednog kvara 115.000km uz redovno održavanje u ovlašćenim servisu me nije pokolebala u odluci da brže-bolje pod hitno prodam auto sa motorom sa AliExpress-a.

Eto, sad sam to podelio sa vama, braćo po čistunstvu, principijelnost i nefalsifikovanju. Sada sam skinuo sa leđa breme koje me je pritiskalo pune tri godine.

Hvala i vama što ste me upozorili na spregu Fikusza i General Motorsa, taj DAC neće u moju kuću ući ni ako Palma u Jagodinu dovede pokojnog Milli Vanilli-a!

:oops:

Link to comment
Share on other sites

Ja nisam primetio da je bilo ko govorio o bilo kakvoj prevari? Samo je navedeno neko cinjenicno stanje na osnovu fotografija koje vec postoje. I to bez upotrebe stilskih figura :huh:

Garancija je verovano istekla (pise na etiketi na poledjini da ako se uredjaj otvori gubi se garancija, kao i na vecini fabrickih proizvoda, nista cudno) i covek je otvorio uredjaj koji prodaje da fotografise i dokumentuje ispravno stanje. (Po mom misljenju veoma korektno.)

Uostalom lampizator je skoro citavu deceniju (mozda i duze) i sam otvarao uredjaje drugih proizvodjaca, korigovao, snimao i objavljivao mnogo toga na svom sajtu? Veliku kolicinu razlicitih uredjaja i modela. Ne vidim zbog cega bi drugaciji principi bili primenjivani sada, kada se samo na osnovu autenticnih fotografija prokomentariše nekoliko detalja?

(Sto se tice kondenzatora verovatno su postojale opcije ponudjene kupcima? Pa ko sta preferira da mu se ugradi? U tom smislu su vec predvidjene "rupe" i footprintovi za kondenzatore raylicitih dimenzija na univerzalnoj plocici analognog dela?)

 

Link to comment
Share on other sites

Aj veliki dusebriznici pogledate malo kada se taj Gen 5 ili kako god se vec zvao proizvodio/svajsovao/kopirao/skenirao/dodavao i oduzimao pa ga onda cestito opljujte onako kako samo mi iz tog podneblja znamo jer jelte mi smo uber pametni i sposobni...i da sviraju mu svajsovane sprave domudno sve do jedne...stoga svajs aparat u ruke pa dobacite do tog nivoa, a ondak i planetarno zahebite neke tamo priglupe audiofile koji se loze na svajsovanu kinesku/pakistansko/bangladezansku baljezgariju.

I da - ko dobaci do tog nivoa rado cu pazariti taj uredak...

Happy bidding rodjaci

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, zflazar said:

ritnuo ga je konj Mauriciov.

Zamislite mog šoka kad sam pre 3 godine bez ikakvog razloga, pun poverenja u njemačko auto otvorio haubu Opel Astre 1,7 i video da je motor Daihatzu.

Pod zemlju sam propao. Pisao sam General Motorsu, ljubazno su mi odgovorili da im je veoma neprijatno što me nisu upozorili na korejski motor i što se kao korisnik pravog njemačkog auta kog sam kupio samo zbog Claudie Schiffer osećam da sam prevaren.

Ni činjenica da je i takav, prevarantski auto za 5 godina istrčao bez ijednog kvara 115.000km uz redovno održavanje u ovlašćenim servisu me nije pokolebala u odluci da brže-bolje pod hitno prodam auto sa motorom sa AliExpress-a.

Eto, sad sam to podelio sa vama, braćo po čistunstvu, principijelnost i nefalsifikovanju. Sada sam skinuo sa leđa breme koje me je pritiskalo pune tri godine.

Hvala i vama što ste me upozorili na spregu Fikusza i General Motorsa, taj DAC neće u moju kuću ući ni ako Palma u Jagodinu dovede pokojnog Milli Vanilli-a!

:oops:

opel je bruka za nemacke automobile,kad su ugradili isuzu motor u njih osevapili se korisnici

Link to comment
Share on other sites

Da li da stavim oglas tu ili na zvanični deo za oglase?

elem:

-kupujem Lampizator od gen 4 pa naviše.

Uslovi:

- da ne košta više od 100€.

-da obavezno bude u delovima. Da se uverim da su originalni pre švajsovanja

-delovi da budu nabavljivi na AliExpress-u

-da ima natpis Jupiter za kondove na pločici

-da ima barem jednu Mullard cev kao onu na slici

Ponuda važi do 32. marta 2020 godine.

Kontakt osoba: Ludwig Banatski 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, golum said:

Aj veliki dusebriznici pogledate malo kada se taj Gen 5 ili kako god se vec zvao proizvodio/svajsovao/kopirao/skenirao/dodavao i oduzimao pa ga onda cestito opljujte onako kako samo mi iz tog podneblja znamo jer jelte mi smo uber pametni i sposobni...i da sviraju mu svajsovane sprave domudno sve do jedne...stoga svajs aparat u ruke pa dobacite do tog nivoa, a ondak i planetarno zahebite neke tamo priglupe audiofile koji se loze na svajsovanu kinesku/pakistansko/bangladezansku baljezgariju.

I da - ko dobaci do tog nivoa rado cu pazariti taj uredak...

Happy bidding rodjaci

Ne razumem stvarno u cemu sam pogresio sto sam primetio nekoliko detalja na fotografiji koju je videlo bezbroj clanova pink fish internacionalnog foruma kao i mnogo drugih ljudi koji nisu clanovi tog foruma...

Sta je trebalo da uradim da pisem prodavcu na PP tamo na PF temi i da mu kazem  da iskropuje deo fotografije i ponovo postavi? Verovatno bih tada ustvari bio veci dusebriznik...

Ja nisam komentarisao uopste "zvuk" uredjaja, verujem da je upravo takva percepcija kakvom se i opisuje od strane ljudi koji su podrobnije slusali modele ili imaju te modele o kojima pisu. Nemam nikakv motiv da u to sumnjam niti sam ikada na ovom ili nekom drugom forumu napisao bilo sta sto se kosi sa tim iskusrvima. Ja jesam poslusao 1 li 2 modela, ali su to bila povrsna i kratkotrajna preslusavanja po nekoliko numera tako da nemam na osnovu cega reci bilo sta. A i ne smatram sebe nesto kompetentnim u poslednje vreme u tom smislu. Stvatno.

Bas mi je glupo da se nesto pravdam za nesto sto je neko drugi uradio. Mislim da je ovo javni medijum i da ako je nesto netacno, lazno i na bilo koji drugi nacin uvredljivo ili ofanzivno, u mojim postovima vezano za ovu temu, a i generalno, molim da se obavesti moderacija i da se to ispravi ili obrise, i naravno da budem kaznjen na ogovarajuci nacin. Isto kao sto bi to bio slucaj sa bilo kojim drugim clanom pretpostavjam...

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...