Jump to content


Lampizator


Golum

Recommended Posts

31 minuta ranije, prophet said:

Može malo pojašnjenje, zbog čega ograničenje na 40m2?

Ima objašnjenje na sajtu proizvođača zašto se ograničavaju na sobe od 20-40kvm kod kod najvećeg modela, onda preporučuju dodatne cube audio 12 inch sub, a onda to ide na basis model koji od zavisnosti od konfiguracije ide na 40k eur. 

Link to comment
Share on other sites

19 minuta ranije, pollux said:

Ima objašnjenje na sajtu proizvođača zašto se ograničavaju na sobe od 20-40kvm kod kod najvećeg modela, onda preporučuju dodatne cube audio 12 inch sub, a onda to ide na basis model koji od zavisnosti od konfiguracije ide na 40k eur. 

Sigurno postoji neko ograničenje čim su išli na tu opciju.

Link to comment
Share on other sites

30 minuta ranije, Delija said:

Ima. U snazi koju trpi - da ih ne razduvas.

Ne verujem, 40W pri 91db eff nije malo. Pri tom poprilična ekskurzija i dobro kontrolisana tako da ni izobličenja ne bi trebalo da su velika. Ali to zahteva ozbiljniju analizu i podatke kojima ne raspolažemo.

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, Golum said:

Aj otvorite Cube Audio temu pa nastavite.

Hvala

Sam si kriv jbg :D. šalu na stranu, može da se prebaci u drugu temu. Celokupna diskusija od postavljenih slika pa naovamo je vezana isključivo za zvučnike. Od posta:

 

 

Link to comment
Share on other sites

30 minuta ranije, prophet said:

Sam si kriv jbg :D. šalu na stranu, može da se prebaci u drugu temu. Celokupna diskusija od postavljenih slika pa naovamo je vezana isključivo za zvučnike. Od posta:

 

 

Slazem se👍🏻🙏🏻

Link to comment
Share on other sites

On 15.5.2022. at 18:38, Golum said:

 Cimni ga i idi cuj sada sa novim Otomonom i Pacificom..

Hocu u svakom slučaju, međutim mene vise impresionira ono sto sam čuo sa 5k SE pojacalom i 20k gramofonskim setupom , nego ono što ću sigurno čuti sa 100k Otomonom i 50k Pacificom.

I sorry ne pišem ništa više o ovom sistemu na tvojoj Lampi temi.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, prophet said:

Pa i ne bih se baš složio sa napisanim. U principu adekvatan drajver od 8" u odgovarajuće proračunatom i izrađenom kabinetu itekako ima šta da pokaže u kućnim uslovima.

Bas ekstenzija nije problem za moderne drajvere 6-8inch. Imao sam nekad proac 3.8 sa dva komada 7" scan speak karbon fiber drajvera i to razvaljuje u smislu bas ekstenzije. Jedino je pitanje šta smatrate vrhunskim basom, koliko vam i kojih drajvera za isti treba, u kakvom kabinetu i kako da istim drajverom pokrijete srednji i bas.  

Necu vise da zagadjujem temu.

Link to comment
Share on other sites

15 sati ranije, Golum said:

Aj otvorite Cube Audio temu pa nastavite.

Hvala

Možeš li kao iskusan konzument Lampizatorovih DAC-ova da daš neki kratak opis kako koji radi pošto si jedan od retkih koji je čuo više modela u svom sistemu.

Šta je po tebi vrlina ili eventualno mana modela koje si slušao u poznatom okruženju...

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, somilenko said:

Možeš li kao iskusan konzument Lampizatorovih DAC-ova da daš neki kratak opis kako koji radi pošto si jedan od retkih koji je čuo više modela u svom sistemu.

Šta je po tebi vrlina ili eventualno mana modela koje si slušao u poznatom okruženju...

Hm...iskreno imao sam tu "privilegiju" da od trenutnih modela cujem kod sebe ama bas sve do jednog, neke malo krace neke bas na dugo, a neki su bili u mom vlasnistvu. Mislim da im je svima zajednicka nota izuzetna muzikalnost, transparentnost i bez obzira na tip lampe koje koristi dinamika. Izuzev sada Horizon-a (stize mi za vikend) i Pacifica koji koriste top modele digitalnih "engina" svi ostali modeli su do skora koristili Engine 53 pocevsi od Amber 3 pa sve do Golden Gate 2ke, a razlike su u ostalim delovima "sistema". U martu je krenuo da menja te Engine i to za sada nisam imao prilike da cujem.

Kao mane zaista ne znam sta bih naveo jer da sam iole normalan kao sto nisam, vrlo srecno i zadovoljno bih ziveo i sa Amber 3kom, a za ultimativnu srecu i Baltic 3 bi bio overkill. Ali postoje razlike u tipu prezentacije izmedju npr. Baltic 3ke, GA TRPa i Pacifica koji su nekako u jednoj grupi i B7mk2 i GG2ke koje bih stavio u drugu grupu. Prva grupa je za nijansu dinamicnija i mozda bih rekao neutralnija ali i dalje sa bojom tona koju daju lampe dok je druga grupa melodicnija (ajde da kazemo tubey sounding) i za nijansu manje dinamicna od ove prve. Ono sto nikako ne moze da se izostavi iz price je mogucnost da izborom lampi ides i kod prve i druge grupe u jednom ili drugom pravcu u zavisnosti sta i kako zelis da postignes, sto mislim da je sada pa vec podosta drugara u Srbiji osetilo i culo u svojim sistemima. Naravno sa cenovnim skokom dobija se i na nekoj dodatnoj rezoluciji i ekstenzijama ali nisu to neke dan/noc razlike.

Nisam bas siguran da sam bio od neke pomoci ali tako nekako to vidim i cenim da nisam jedini koji je ovo doziveo na ovaj nacin. Mozda i @SuperFi moze da prozbori koju jer je imao prilike i sam da cuje podosta njegovih modela.

Link to comment
Share on other sites

potpisujem sve što si napisao. 

Moj prvi dodir sa Lampizator dakovima je bio kod Yode u njegovoj fabrici gde ima i demo room. GG2 me je bukvalno razvalio 🤣 

Ubrzo nakon toga sam kupio Baltic 2 i slušao ga uporedo sa Mark Levinson No 36S dacom koji je bio u perfektnom stanju (refrešovan, svi kondovi zamenjeni odgovarajućim). B2 je imao bolju dinamiku i bas od ML, daleko vise detalja i sve ukupno je bolji uredjaj u svakom pogledu. Isti taj ML sa transportom No 37 je bio opet značajno bolji od Naim CD555 cd playera što govori koliko je ML kvalitetan uredjaj. Do pojave Lampizatora ML mi je bio referenca.

Slušao sam kod Goluma i Pacific. Prijatelji u Subotici imaju Big7 i Golden Atlantic TRP...

Danas imam Baltic 3 i zaista sa promenom lampi zvuk moze blago da se koriguje u smeru koji nam više odgovara. Transparencija, dinamika, timbar...meni sve paše. Digitalija je napravila ogroman korak u relativno kratkom periodu (kad se setim samo Auralic Vege npr koja mi je bila neslušljiva). Ja ne tvrdim da je ovo bolje od top analogije ali je dovoljno dobro da apsolutno ne razmišljam više o DACu. Sa dva top izvora (Shigaraki CD transport i LDMS server) Baltic 3 je za mene kraj puta.

Na kraju, moj redosled je: Pacific sa EML Globe 45 , sledi Golden Gate 2 i podjednako dobri GA TRP, B3, B2, Amber...B7 je specifican, moram ga doneti kod sebe na probu. Fenomenalan ton, imam utisak da je šmek DHT u njemu izraženiji nego u ampovima...Smeta mi jedino što nije balansiran.

 

Link to comment
Share on other sites

Slusao dCS i Chord podosta modela ukljucujuci top modele i to jednostavno nije moj cup of tea. Prilicno za moje usi sterilno i bezivotno. Nisam slusao kod sebe do duse tako da ovo treba uzeti sa rezervom. 

Holo i Denafrips nisam imao prilike da cujem (za sada)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Na

https://www.diyaudio.com/community/threads/soekris-dam1021-12-board-lampizator-edition.388682/

Clan prodaje Soekris-ov modul R-R2R segmentnog diskretnog DAC-a iz Lampizatora Golden Atlantic DAC-a za 220EU.

inace ovo je prvi modul koji je Kriss uradio i kod Kris-a nesto skuplji. oko 300EU bez postarine.

http://www.soekris.dk/dam1021.html

Ovo je dobar diskretni DAC sa mrezom otpora vrlo male tolerancije. Software je fleksibilan i ima nekoliko ogromnih tema o razlicitim nacinima upotrebe ovih modula na DIY audio forumu. Google.

fotografije sa

https://6moons.com/audioreviews2/lampizator2/2.html
https://6moons.com/audioreviews2/lampizator2/4.html

 

1658942799681.thumb.png.9e83801417a2b8d8fbb6981d00f98842.png

 

la05.png.e7ed4b89ea981505fe6bad81b5de9f6a.png

la01.png.8999bb426757f39fe560edd100d60a92.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Posle par meseci usviravanja definitivno najbolji match na Golden Atlanticu TRP kod mene je JAN 1641 kao rectifier i F2a11 izlazne. Posle toga RCA brown base 5R4GY hanging filament sa El51. F2a11 sa RCA zvuči dosadnjikavo, a opet El51 sa 1641 nekontrolisano u basu. Probrane su i 5U4g psvane, 5-6 vrsta El34, GEC KT66.... USAF 596 sam uspeo da sjebem pa je trenutno bila van price. 

IMG-20220821-WA0002.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...