Jump to content


Lampizator


Golum

Recommended Posts

2 sati ranije, Delija said:

Kako na tome svira Massive Attack? :)

Verovatno jako dobro, s obzirom da imaju jedan od najboljih basova koja sam ikad cuo. Problem je u visokima koji se na sreću ne čuje ( dok se ne upale Kaiseri) 

Link to comment
Share on other sites

14 sati ranije, somilenko said:

Jesu li to Cube audio ili nešto drugo?

 

15 sati ranije, Golum said:

Mogu da ti budu grdni ali sviraju fenomenalno - bili da cujemo i SuperFi, Patason, Pollux,…

A pored njih stoje monstrumi Kaiser Kawero…

Не могу да похватам, да ли је кабинет компресија или TL?

Link to comment
Share on other sites

Nusam slusao Cube audio, rekao bih da je njihov pristup izbalansiraniji frekventi odziv na ustrb osetljivosti (oko 91db). Slusao sam  PHY, Lowther, Aer  i sve izvedbe su imale izuzetan srednji, kakav se tesko moze naci kod bilo kog vise drajverskog zvucnika. Ako ste ljubitelj Malera, Wagnera, Cajkovskog ili tezeg rokerskog zvuka prosto zbog fizike, takva muzika ne ide na takve zvucnike, jer se slusa glasnije i proizvodi velika intermodulaciona izoblicenja pa zvuk i tonalno i dinamicki kolabira (pricam iz licnog iskustva). Ako slusate prostije akusticne sastave to radi izuzetno.

Neko ovde rece, da bi najbolje bilo imati nekoliko audio sistema od kojih je jedan fullrange.  U mom slucaju jedna velika horn instalacija, jedan veliki dinamicki i jedan full range.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, ab said:

 

Не могу да похватам, да ли је кабинет компресија или TL?

TL

Cube Audio Nenuphar is a  single driver loudspeaker based on Cube Audio F10 Neo drivers.  State of art fullrange drivers combined with very effective TQWT enclosure results in real extraordinary experience. Modern, elegant design and high-quality black or white piano finish make the loudspeaker a beautiful addition to every style of interior. All drivers and loudspeakers are handmade in Poland. Pursuing the highest quality and longevity, the manufacturing process involves both artisan craftsmanship and modern precise computer-controlled CNC machines.

Link to comment
Share on other sites

On 14.5.2022. at 22:17, Golum said:

Izrazito sam srecan jer je prvi Pacific u Srbiji sleteo kod jako dobrog drugara i ogromnog audiofila cak i u nekim svetskim okvirima...

6D73DC15-A6BF-4ECF-AAA7-A1997149ABDD.thumb.jpeg.fcb028d54324accaf35f56d6b2189f10.jpeg230B0A71-1E98-4BB9-93A8-2E95367EB2B2.thumb.jpeg.c1bbb1f07bc8192c34f1420d71cf2982.jpeg002DC5B4-1B05-44A4-A47A-754512E6A520.thumb.jpeg.9eed27c83fa2e47372939dd9acf47a7f.jpeg65CEF20C-A9BA-4068-AE97-F9C22DA90327.thumb.jpeg.32076121b73f8b9a8dce5ee6311b1fba.jpeg9017ADCF-1289-4CF0-B8F6-6DD289B29F2F.thumb.jpeg.686cf60f47826c15eba3465c5060dee9.jpegD60B403D-C25A-4062-9CEC-1A7870C100CA.thumb.jpeg.7b2d14267fd3347f377d1fe2c83ddd9e.jpeg

jel to Thales gramofon u sistemu:

https://www.analogueseduction.net/turntables/thalescompactt.html

koji je phono u pitanju?..zvucnica ?...i kako to svira u odnosu na digitaliju ?

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, pollux said:

Verovatno jako dobro, s obzirom da imaju jedan od najboljih basova koja sam ikad cuo. Problem je u visokima koji se na sreću ne čuje ( dok se ne upale Kaiseri) 

Da, izuzetan infra bas. Lepo si preneo utiske, zahvaljujem. Takođe i mid koji se ne može postići klasičnim inertnim i dampiranim  drajverima. I taj neprimetni nedostatak visokih i to je tačno. Ono što me interesuje ako bi mogao da napišeš je kako ovaj zvučnik radi u segmentu gornjeg basa, u reonu 100-400Hz? Da pojednostavim, kako svira RnR, Big Band, Jazz? Ili da još više pojednostavim, imaju li duvački instrumenti potrebnu punoću, kakav im je fundament? 

Link to comment
Share on other sites

52 minuta ranije, paja959 said:

jel to Thales gramofon u sistemu:

https://www.analogueseduction.net/turntables/thalescompactt.html

koji je phono u pitanju?..zvucnica ?...i kako to svira u odnosu na digitaliju ?

Jeste Thales gramofon i Thales rucka. Cart se iskreno ne secam koji je. Phono je Aestetix.

Kako svira u odnosu na digitaliju moram da pitam vlasnika jer sam slusao samo digitaliju kada sam bio. A sa novim DACom bi trebalo biti samo jos bolje..

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, prophet said:

Da, izuzetan infra bas. Lepo si preneo utiske, zahvaljujem. Takođe i mid koji se ne može postići klasičnim inertnim i dampiranim  drajverima. I taj neprimetni nedostatak visokih i to je tačno. Ono što me interesuje ako bi mogao da napišeš je kako ovaj zvučnik radi u segmentu gornjeg basa, u reonu 100-400Hz? Da pojednostavim, kako svira RnR, Big Band, Jazz? Ili da još više pojednostavim, imaju li duvački instrumenti potrebnu punoću, kakav im je fundament? 

Evo ga zanimljiv review a i okruženje je u tvom "maniru". Jeste da je YT, ali se može steći generalni utisak.

 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Golum said:

Jeste Thales gramofon i Thales rucka. Cart se iskreno ne secam koji je. Phono je Aestetix.

Kako svira u odnosu na digitaliju moram da pitam vlasnika jer sam slusao samo digitaliju kada sam bio. A sa novim DACom bi trebalo biti samo jos bolje..

Cart je EMT

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, prophet said:

Da, izuzetan infra bas. Lepo si preneo utiske, zahvaljujem. Takođe i mid koji se ne može postići klasičnim inertnim i dampiranim  drajverima. I taj neprimetni nedostatak visokih i to je tačno. Ono što me interesuje ako bi mogao da napišeš je kako ovaj zvučnik radi u segmentu gornjeg basa, u reonu 100-400Hz? Da pojednostavim, kako svira RnR, Big Band, Jazz? Ili da još više pojednostavim, imaju li duvački instrumenti potrebnu punoću, kakav im je fundament? 

To što te interesuje svira VRHUNSKI!!!

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, paja959 said:

jel to Thales gramofon u sistemu:

https://www.analogueseduction.net/turntables/thalescompactt.html

koji je phono u pitanju?..zvucnica ?...i kako to svira u odnosu na digitaliju ?

U odnosu na digitaliju koja je u trenutku slušanja bila Nagrin Dac svira superiorno, od kada su stigli Lampizatori nisam slušao u direktnom poređenju.... 

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, hifista said:

Nusam slusao Cube audio, rekao bih da je njihov pristup izbalansiraniji frekventi odziv na ustrb osetljivosti (oko 91db). Slusao sam  PHY, Lowther, Aer  i sve izvedbe su imale izuzetan srednji, kakav se tesko moze naci kod bilo kog vise drajverskog zvucnika. Ako ste ljubitelj Malera, Wagnera, Cajkovskog ili tezeg rokerskog zvuka prosto zbog fizike, takva muzika ne ide na takve zvucnike, jer se slusa glasnije i proizvodi velika intermodulaciona izoblicenja pa zvuk i tonalno i dinamicki kolabira (pricam iz licnog iskustva). Ako slusate prostije akusticne sastave to radi izuzetno.

Neko ovde rece, da bi najbolje bilo imati nekoliko audio sistema od kojih je jedan fullrange.  U mom slucaju jedna velika horn instalacija, jedan veliki dinamicki i jedan full range.

Sve stoji, izuzev što je ovo potpuno drugačiji koncept od bilo kog od gore navedenih širokopojasnih zvučnika. Ovo nema samo izuzetan srednji već i izuzetno izuzetan bas. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, pollux said:

Sve stoji, izuzev što je ovo potpuno drugačiji koncept od bilo kog od gore navedenih širokopojasnih zvučnika. Ovo nema samo izuzetan srednji već i izuzetno izuzetan bas. 

Izvini ali u mom referentnom sistemu ne verujem u izuzetan bas ispod 100hz  iz jednog 8-10inch drajvera, koji radi u mini monitoru ili u full range. Bilo bi sjajno da pored srednjeg ima izuzetan mid bas 100-500hz.

Takodje nije mi jasno sta je u teorijskom konceptu drajvera razlicito. Vidim neo magnet sastavljen iz gomilu manjih poput Lowther DX (bolji lowtheri, aer i phy koriste alnico), korpa je prilicno generička (phy koristi livenu bronzu), vesanje klasicno sundjerasto, papirna membrana podseca na lowther i phy interesantno je da ima 3 vizera. 

Po meni uspesni full range imaju odlicnu sredinu, neki na ustrb dinamike i osetljivost imaju bolji midbas (npr phy 12") a ostalo nadomestaju homogenom prezentaciojom bez skretnice koja nesumljivo ima svojih prednosti. 

Link to comment
Share on other sites

PHY i Ocellia su bili nešto novo svojevremeno na wide range sceni. Suluda posvecenost detaljima koji utiču na ton bronzane korpe, specijlan papir za sve pokretne delove, srebrna zavojnica, jak alnico magnet, kabineti izradjeni kao sace od najkvalitetnijeg gitarskog spera. Opet zvuk nije za svakoga, ponajviše zbog dinamičkih ograničenja. Pokojni Gizmo Rozemberg, inače kultni lik americke set renesanse i Tannoy WR fanatik je bio odusevljen tim kutijama. Nažalost konstuktor drajvera i PHY osnivač Bernard Salabert je preminuo, ne  znam da li je neko nastavio posao. SOLD: RARE HIGH-END OCELLIA CALLIOPE 30 SILVER SPEAKERS (98 db Sensitivity)  - Stereo, Home Cinema, Headphones Components - StereoNET Internationalcalliope30.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, hifista said:

Izvini ali u mom referentnom sistemu ne verujem u izuzetan bas ispod 100hz  iz jednog 8-10inch drajvera,

Pa i ne bih se baš složio sa napisanim. U principu adekvatan drajver od 8" u odgovarajuće proračunatom i izrađenom kabinetu itekako ima šta da pokaže u kućnim uslovima. Moja iskustva u sobi od 40m2. I to samo jedan kabinet, sa dva kabineta je to oho-ho. Možda i ponajbolji infra bas koji sam čuo bilo gde, bilo kad.  I to popriličan zvučni pritisak. Da skrenem pažnju da ovde pišem o opsegu ispod 100Hz. Tu čak nije potrebna ni neka enormna snaga ja sam slušao sa ampom od 32W. Efikasnost kutija je 87db. Pogledati radove Danley na tu temu sa drajverima manjeg promera. Naravno kod njega  drajveri većeg promera idu za pro namenu i otvorene prostore.

Sad, druga je stvar kada se juri efikasnost zbog pogona jednim ampom i pasivnom skretnicom. Tu onda u igru ulaze veći promeri i efikasnosti, čak i stack-ing. U situacijama kada se želi najbolje od svega. 

Recimo u mom referentnom sistemu za opseg preko 100Hz minimum bi bio drajver od 12" pa sve do 15". Odlično i više nego dobro rade i odgovarajući drajveri od 8"-10" ali kada se posluša i jedno i drugo jednostavno se vidi kako stoje stvari.

Tako da mi tu multiamp ima smisla, nema potrebe za DSP korekcijama, pa čak ni aktivnim skretnicama. Samo pasivna skretnica i nezavisna kontrola glasnoće.

Može i ovako kako je to Cube izveo, s tim što bih uvek išao na dodatak visokotonca. Uvek je bolje uz adekvatno izrađenu skretnicu mada kažem i moja iskustva su da se to ne oseća u meri da bi remetilo slušanje već tek u situaciji kada se direktno  uporedi jedno sa drugim.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, hifista said:

Po meni uspesni full range imaju odlicnu sredinu, neki na ustrb dinamike i osetljivost imaju bolji midbas (npr phy 12") a ostalo nadomestaju homogenom prezentaciojom bez skretnice koja nesumljivo ima svojih prednosti. 

U nekim slučajevima moguće je kabinetom izvršiti korekciju i dobiti odgovarajući odziv u donjem segmentu ali se bez upotrebe odgovarajućih filtera ne mogu izvršiti korekcije u gornjem opsegu. A retki su (da ne kažem da ne postoje) ER ili FR koji korekciju te vrste ne zahtevaju. 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, hifista said:

Izvini ali u mom referentnom sistemu ne verujem u izuzetan bas ispod 100hz  iz jednog 8-10inch drajvera, koji radi u mini monitoru ili u full range. Bilo bi sjajno da pored srednjeg ima izuzetan mid bas 100-500hz.

Takodje nije mi jasno sta je u teorijskom konceptu drajvera razlicito. Vidim neo magnet sastavljen iz gomilu manjih poput Lowther DX (bolji lowtheri, aer i phy koriste alnico), korpa je prilicno generička (phy koristi livenu bronzu), vesanje klasicno sundjerasto, papirna membrana podseca na lowther i phy interesantno je da ima 3 vizera. 

Po meni uspesni full range imaju odlicnu sredinu, neki na ustrb dinamike i osetljivost imaju bolji midbas (npr phy 12") a ostalo nadomestaju homogenom prezentaciojom bez skretnice koja nesumljivo ima svojih prednosti. 

Pogledaj specifikacije magneta kao i FS kod 10inch drivera I sve će ti biti jasno. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...