Jump to content


Lampizator


Golum

Recommended Posts

10 minuta ranije, Zexx said:

Mislim da je bespredmetna svaka priča koja se svodi na cenu ugrađenih delova u neki proizvod...

Hvala! 
Zaista ne razumem cemu po xyz-ti put prica se svodi na cenu ugradjenih delova. Svako ko ima znanje i umece neka si kupi te delove i neka sastavi koji god uredjaj zeli i ja mu na tome iskreno zavidim. Za ostalih 98% populacije to je misaona imenica i kupuju gotove uredjaje i cena delova na zalost ne oslikava ulozeno znanje, vreme u razvoj, xyz prototipova,...bilo je reci o tome pa da se ne ponavljam...

Link to comment
Share on other sites

Vrlo optimisticne cene za prvi gramofondzijski proizvod. Ocigledno ima dobru bazu imucnih kupaca, stekao je dosadasnjim radom.Izgubio bi ih da je stavio nizu cenu jer se tu razmislja skupo je dobro je.U medjuvremenu firme sa 30,40,50 godina provedenih medju gramofonima bore se za opstanak sa nizim cenama.I najsuplji delovi retko predju i 10-20% kod vise klase uredjaja,ali cena se tako ne formira.Formira ju je trziste,ako mozes da prodas i praznu kutiju cena je realna.Kupaca je sve manje i treba nekako napraviti profit iz malog broja prodatih primeraka.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, DejanM said:

Ne znam zasto je bilo potrebno lepiti ovu plocicu ??

Deki, mislim da je nije nista strasno ako proizvodjac prelepi svoju plocicu preko neke oznake vec brendiranog proizvoda? To se radi iz vise razloga. Kada proizvodjac finalnog proizvoda ne zeli da otkrije koji je standardni i samim tim dostupan deo upotrebio. Na taj nacin posredno stiti i svojinu nad "shemom" recimo? A drugi razlog moze da bude ako vrsi dodatne testove, kontrolu i selekciju vec standardnih komponenti koie on ne proizvodi a ugradjuje ih? (Mada poznate firme kao sto je Lundhal, su upravo poznate po tome sto imaju ujednacen kvalitet proizvoda koji je vec testiran verifikovan?)

Svi drugi razlozi su iracionalne prirode...

Ako proizvodjac koristi "ne-standardni" deo, komponentu druge firme, onda obicno i firma koja prooizvodi uz svoj logo doda i informacije za koju drugu firmu je radila CUSTOM deo. ALI onda te informacije ne bi trebalo prekrivati nego naprotiv, pokazati, kao dokaz verodostojnosti? Naravno u tom slucaju podaci i karakteristike komponente, u ovom slucaju trafoa, ostaju izmedju porucioca i onoga ko pravi custom deo po specifikaciji. I na taj nacin je zasticena strna finalnog proizvodjaca. ALI i firme koja pravi custom deo. Posto je izuzetno mala verovatnoca da se deo koji vec postoji bez bitnijih izmena remarkira kao custom. Mislim da renomirani proozvodjaci to nikada ne bi ni zakoga uradili?

Ima mnogo poznatih proizvodjaca koji ne skrivaju i ne "remarkiraju" kvalitetne elemente? Potpuno logicno i normalno - nema potrebe prikrivati ono sto je dobro, pozeljno  i kvalitetno?

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Zexx said:

Mislim da je bespredmetna svaka priča koja se svodi na cenu ugrađenih delova u neki proizvod...

Ja nisam komentarisao cenu ugradjenih delova kao i uslugu ugradjivanja, nego sam samo rekao da su kvalitetni? 

I podcrtao razlike u ceni koje su svakom ko procita dostupne?

Link to comment
Share on other sites

25 minuta ranije, Majda said:

Deki, mislim da je nije nista strasno ako proizvodjac prelepi svoju plocicu preko neke oznake vec brendiranog proizvoda? To se radi iz vise razloga. Kada proizvodjac finalnog proizvoda ne zeli da otkrije koji je standardni i samim tim dostupan deo upotrebio. Na taj nacin posredno stiti i svojinu nad "shemom" recimo? A drugi razlog moze da bude ako vrsi dodatne testove, kontrolu i selekciju vec standardnih komponenti koie on ne proizvodi a ugradjuje ih? (Mada poznate firme kao sto je Lundhal, su upravo poznate po tome sto imaju ujednacen kvalitet proizvoda koji je vec testiran verifikovan?)

Svi drugi razlozi su iracionalne prirode...

Ako proizvodjac koristi "ne-standardni" deo, komponentu druge firme, onda obicno i firma koja prooizvodi uz svoj logo doda i informacije za koju drugu firmu je radila CUSTOM deo. ALI onda te informacije ne bi trebalo prekrivati nego naprotiv, pokazati, kao dokaz verodostojnosti? Naravno u tom slucaju podaci i karakteristike komponente, u ovom slucaju trafoa, ostaju izmedju porucioca i onoga ko pravi custom deo po specifikaciji. I na taj nacin je zasticena strna finalnog proizvodjaca. ALI i firme koja pravi custom deo. Posto je izuzetno mala verovatnoca da se deo koji vec postoji bez bitnijih izmena remarkira kao custom. Mislim da renomirani proozvodjaci to nikada ne bi ni zakoga uradili?

Ima mnogo poznatih proizvodjaca koji ne skrivaju i ne "remarkiraju" kvalitetne elemente? Potpuno logicno i normalno - nema potrebe prikrivati ono sto je dobro, pozeljno  i kvalitetno?

 

Znam ja to ali mi deluje pomalo ... ne znam kako bih to nazvao. Prevarantski je mozda prejaka rec. Znam firme koje narucuju kod Mundorfa elektrolite ali da se stave etikete tog proizvodjaca opreme. Prelepljuju se OpA's da se ne bi videlo koji je model ugradjen, itd. itd. Po meni je sve to nepotrebno. U krajnjoj liniji jedino sto je zbilja vazno jeste kako ta sprava svira i koliko kosta.

Link to comment
Share on other sites

20 minuta ranije, Majda said:

Ja nisam komentarisao cenu ugradjenih delova kao i uslugu ugradjivanja, nego sam samo rekao da su kvalitetni? 

I podcrtao razlike u ceni koje su svakom ko procita dostupne?

A ja nisam kvotovao tvoj post, pa ne znam kakve veze imam s tim.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, Krca44 said:

Realno mi ne znamo da li je unutra neki standarni Lundhal model ili je nesto posebno radjeno za Fikus-a kao sto je posebno radjeno za Shindo ( od strane Lundhal-a ).

Realno, i da nije custom model, par Lundahl MC trafoa sa amorfnim jezgrom i srebrnom žicom košta preko 1400e, skupe igračke svakako...

Link to comment
Share on other sites

...a ovde se ljudi kupuju Lampizator i Lundahl na šlepere...

Bitno da je mesto u loži što više pa mlaz pokriva šire parter.

Dajte ljudi, uozbiljite se. Nije kvalitet sve što napravi Lundahl (pitati za zujeće Lundahl mrežne trafoe) niti je sam brend garancija da će bilo šta od toga raditi kako treba ako inženjersko projektantski posao nije odrađen pošteno.

Fikusza su smatrali za budalu dok je delio svoje viđenje i savete za dž. po internetu, od kojih su neki bili ok a neki snake oil, a sad kad je opako digao cene i lestvicu sad se piška firnanjz.

DAC-ovi mu opako dobro zvuče, nemam razloga da sumnjam da i phono preamp ne zaostaje. 

Drugo, Trafomatic je na sajtu imao par phono preampova neke užasno ozbiljne sa Siemens c3*** cevima, i tu je vladala gromka tišina, valjda je tuđa trava uvek sa više THC...

Link to comment
Share on other sites

Lukaš  možda pravi čudne uređaje glede izgleda ali za sada sve što sam čuo koje kuda svuda po svetu  je zvučalo ubedljivo ... 

Takođe bio sam svedok izjava nekih naših vrlih članova / samogrdatileja & proizvođača da to što Lukaš radi nije moguče i nije dobro , ali na kraju sam se zapitao da li da verujem njima ili svojim ušima ... verovao sam svojim ušima ... 

Za "igle i prateću opremu" nisam stručan i nemam iskustva ali duboko verujem da ekipa iz Poljske jako dobro zna šta radi ...

Što bi @SuperFi rekao , Lampi briše granice izmedju tehnologija ali ja sam čvrsto rešio da ostanem medju šumom jedinica i nula  makar samo zbog lenjosti da obigravam oko vrteške :-)

Link to comment
Share on other sites

Recimo, mene potpuno ne zanima šta se u detalje nalazi u njegovim uređajima. Celina i njen zvučni rezultat je jedino što se u mom slučaju računa.

Ono što sam slušajući DAC (jedan od modela) zapazio mi govori da je implementacija cevi u izlazu urađena na najvišem mogućem nivou. 

Za moje pojmove najintrigantnije zvučne karakteristike cevi dolaze ovde do izražaja u najboljem svetlu. To čujem vrlo retko. 

A to nije njegov jedini adut. 

Link to comment
Share on other sites

Već sam se izjasnio o Laletovom Lampizatoru. Imam neku svoju definiciju Apsolutna kategorija, rezervisanu za uređaje od kojih ne mora bolje. Može, neka i bude, ali praktično ne mora. Laletov ili spada u tu kategoriju ili je veoma blizu. Sposoban je da generiše veoma ubedljivu, uverljivu prezentaciju koja istovremeno i pleni i rasterećuje.

Pitanje kojim korisnik takvog uređaja treba prvenstveno da se bavi je kako uopšte realizovati njegov potencijal. Konfekcijskom, likovnom instalacijom ne može.

Link to comment
Share on other sites

Lale,

dabogda te prošla ta lenjost oko vrteške.

Kao i dabogda mene prošla lenjost oko jedinicainula.

Fikusza ne treba niko da brani od mene, bolje a digitalno nisam u životu čuo. 

Brendoljublje (Sveti Lundahl, Sveti Mundorf, Sveti WBT Velikomučenik) je na žalost mnogima pomerila sposobnost zdravog rasuđivanja. Dobar inženjerski pristup plus ove komponente sigurno donose i vrhunske rezultate.

Takođe se slažem i sa Nomimasenovim i Turbomaximusovim mišljenjem.

Voleo bih da čujem i phono preamp u krštenom sistemu.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, TurboMaximus said:

Već sam se izjasnio o Laletovom Lampizatoru. Imam neku svoju definiciju Apsolutna kategorija, rezervisanu za uređaje od kojih ne mora bolje. Može, neka i bude, ali praktično ne mora. Laletov ili spada u tu kategoriju ili je veoma blizu. Sposoban je da generiše veoma ubedljivu, uverljivu prezentaciju koja istovremeno i pleni i rasterećuje.

Pitanje kojim korisnik takvog uređaja treba prvenstveno da se bavi je kako uopšte realizovati njegov potencijal. Konfekcijskom, likovnom instalacijom ne može.

Slažem se u potpunosti ....kod mene prvo zidari moraju da odrade posao pa tek onda sve ostalo :-) 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...