Jump to content


Lampizator


Golum

Recommended Posts

Ima, verujte. Radiša je čudo. Prvi Lampizator, koji sam kod sebe slušao, dao mi Radiša. Taj Lampizator prošao dosta kuća, ne samo u Beogradu. Raša je dobar čovek, koji izlazi u susret ljudima, bez obzira bili kupci ili ne.

btw, danas dolazi kod mene da mi predstavi Roon Nucleus. Nisam verovatni kupac, tako da njegov gest zaslužuije respekt.

Link to comment
Share on other sites

Ni tu se na žalost ne slažemo, jedini koji ne pušta kobasice tipa tri slepa miša, BW,...i ostalo hifilisitičarsko ... nego zaista pravu muziku, različite produkcije i dobre i loše, znači presek normalnih kolekcija za ljude koji ne slušaju uređaje nego muziku. Nekima, na primer meni, više prija takav pristup. No kako god, svako od nas ima drugačiji pristup prodaji i prezentaciji. Poštenje i dobrota u komerecijali nisu baš česti, a neki se ponašaju kao da te osobine nisu ni poželjne ( ne aludiram na Vas, zaista). Verujte, u decenijama bavljenja ovim hobijem ( a i na poslu van HI FI-ja) svačega sam se nagledao i naslušao. Raša je junik

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Milosav Grozni said:

Ni tu se na žalost ne slažemo, jedini koji ne pušta kobasice tipa tri slepa miša, BW,...i ostalo hifilisitičarsko ... nego zaista pravu muziku, različite produkcije i dobre i loše, znači presek normalnih kolekcija za ljude koji ne slušaju uređaje nego muziku. Nekima, na primer meni, više prija takav pristup. No kako god, svako od nas ima drugačiji pristup prodaji i prezentaciji. Poštenje i dobrota u komerecijali nisu baš česti, a neki se ponašaju kao da te osobine nisu ni poželjne ( ne aludiram na Vas, zaista). Verujte, u decenijama bavljenja ovim hobijem ( a i na poslu van HI FI-ja) svačega sam se nagledao i naslušao. Raša je junik

Slazem se sa vama 100% oko pristupa prezentaciji i prodaji i jako sam se lose izrazio napisavsi  “sposobnosti”. Ono sto je upitno je prezentacija uredjaja u 2019toj i pokusaj prodaje uredjaja iz iste godine po ceni iz ‘19te a prezentacija se vrsi uredjajem iz 2014te ili koje god godine (u svakom slucaju zastarelo jer postoji vise novijih iteracija). Zaista se nadam da gresim ali mislim da ne gresim. Po sebi znam da neko pokusava da mi proda (koliko god dobronameran bio i dobar covek) auto iz 2019te a pokazuje mi auto i vodi me na probnu voznju autom iz 2014/15te da bih se samo zahvalio na trudu i produzio dalje. 

Posto sam licno slusao skoro pa svaki trenutni model DACa od Fikusa znam da su razlike u generacijama masivne i stoga mi je upitan nacin Rasine prodaje koliko god on covek bio pozitivno junik.

Link to comment
Share on other sites

zavisi sta se ocekuje od prezentacije. ja recimo idem na kompletan utisak a ne na detalje, a s obzirom da sam slusao i amber1 i amber2, razlika je u detaljima, DSD fleksibilnosti itd - opsti utisak je isti, da sprava toliko odskace u domenu svoje cene da je, ako je covek ozbiljan, kupovina neumitna. ono sto treba da znamo je da je solidan broj ljudi iz domena ozbiljne patologije, tacnije psihopatologije, da ne kazem parapsihopatologije tako da dileri, sta god mi mislili o njima, ipak moraju da razviju i neke odbrambene mehanizme da se u prisustvu takvih musterija ne bi hvatali za pistolj, sto bi verovatno ja radio da sam naoruzan.

radisa je ozbiljan car po mnogo osnova.

Link to comment
Share on other sites

Prvo da ogovorim @garson

Audioanalyse  PA 90 je moja,to je pojacalo sa kojim sam se slatko naslusao muzike,meni licno izuzetno muzikalno, dinamicno i sa dobrim basom koji odgovara koncepciji zvucnika sa slike br2.Jedina mu je zamerka,vreli bocni hladnjaci zbog rada u A klasi(zato je i skinut gornji poklopac da bi se bolje hladila i duze trajala)

Audioanaliza moze da posluzi i kao kvarc lampa za vlasnike maca :D

LampizatOr Amber2 koristi dac modul sa okruzenjem, koga Lukas Fikus naziva engine 53,nije naveo koji je tacno model i koja firma ga pravi,ali zato je dobio exkluzivno pravo da ga samo on nabavlja i ugradjuje u svoje uredjaje.

Lampe u Amber2 su 5963/neka varijanta ECC82 i ECC99,i 6X5 ispravljacica,

Uradjen je soft start za grejanje lampi,a zbog ispravljacice i visoki napon  se polako penje na  max vrednost ,tako da ta dva faktora znacajno produzavaju zivotni vek lampi.

Sama kutija i sve na kutiji od konektora je odlicnog kvaliteta,nekome se mozda  nece svideti taj look,ali ne idete u krevet sa A2 nego ga slusate :wub:

Nastavak sledi

 

Link to comment
Share on other sites

Prvo da ogovorim [mention=11991]garson[/mention]
Audioanalyse  PA 90 je moja,to je pojacalo sa kojim sam se slatko naslusao muzike,meni licno izuzetno muzikalno, dinamicno i sa dobrim basom koji odgovara koncepciji zvucnika sa slike br2.Jedina mu je zamerka,vreli bocni hladnjaci zbog rada u A klasi(zato je i skinut gornji poklopac da bi se bolje hladila i duze trajala)
Audioanaliza moze da posluzi i kao kvarc lampa za vlasnike maca 

 


Mozda da im zamenis mesta na komodi?
Link to comment
Share on other sites

Sto se tice samog zvuka Amber2,  to je poosebna prica...

LampizatOr Amber2 dacu, po ukljucenju,treba najmanje 1/2 sata da se lampe pristojno zagerju i zvuk dobije 90% karaktera koji ima posle 2h.

Nema ekstrema,zvuk je tonski izbalansiran po celom opsegu.

Bas je bas,nema muljanja,valjanja i naslucivanja sta se tamo dole desava,sve je definisano ...temelj zvuka je na cvrstoj osnovi

Sredina je tecna sa puno detalja,glasovi imaju telo i punocu,nisu providni i tanki.

Visoki su cisti i precizni,ne smetaju a prisutni su u dovoljnoj  meri

Ukupna zvucna slika je Vrlo 3D,tacno se moze cuti ambijent i raspored izvodjaca prilikom snimanja i razlike u produkciji.

Zabavan,tj lak je za slusanje i uvlaci u muziku.

PS

Povratak u mladost ili zal za lampama,koje sam nekada imao i slusao u fono sekciji,desio se sa Amber2

Me HappyB)

 

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, zoranzu said:

LampizatOr Amber2 koristi dac modul sa okruzenjem, koga Lukas Fikus naziva engine 53,nije naveo koji je tacno model i koja firma ga pravi,ali zato je dobio exkluzivno pravo da ga samo on nabavlja i ugradjuje u svoje uredjaje.

Koliko komada proda Fikus?

Iliti - bas ce se ta "firma" 'leba najesti od te ekskluzive... :)

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Delija said:

Koliko komada proda Fikus?

Iliti - bas ce se ta "firma" 'leba najesti od te ekskluzive... :)

paa , ne znam bas ...Kad je davao intervju o svojim pocecima , rece da je golden gejt  napravio samo za sebe , a da je potom isti najskuplji dac prodao u kolicini 200 komada ...

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, zoranzu said:

Prvo da ogovorim @garson

Audioanalyse  PA 90 je moja,to je pojacalo sa kojim sam se slatko naslusao muzike,meni licno izuzetno muzikalno, dinamicno i sa dobrim basom koji odgovara koncepciji zvucnika sa slike br2.Jedina mu je zamerka,vreli bocni hladnjaci zbog rada u A klasi(zato je i skinut gornji poklopac da bi se bolje hladila i duze trajala)

 

Moja greska, Zeljko je imao i prodavao pre nekog vremena Audioanalyse snagas.

Link to comment
Share on other sites

On 4.6.2019. at 18:14, patason said:

zena dobija stan,kola i lampizator :lol:

Lampija ne dam, ni po koju cenu....pa makar morao da nadjem svalerke :ph34r:

Sinoc je opet bilo interesantno,na dobrom sistemu,sve se jos bolje culo i samo potvrdilo da je sjajna sprava.

Stay tuned

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...