Jump to content


Lampizator


Golum

Recommended Posts

9 minuta ranije, zoranzu said:

E jesi flipno :D probas ispravljacice :wub:

Tipujem na 5U4G kvota 3:1B)

Nisam majke mi sada flipnuo - to se desilo odavno :-)

Hm - 5U4G neka starkelja je bila u pitanju - super sviri mada ce mozda na slusanje da uleti KR Lampi special edition, GZ34 Mullard First Watt extra takodje, 37ca onako, svidelo mi se jako JAN 5R4WGA (potato masher :-) ), a od izlaznih ove 6a3 imaju manji gain od 101d pa mi je bolje cucnulo a I ukus koji daju je lepsi - pitkije sve...zezanje se lampama se nastavlja...moz ulete neke 300b - pojma nemam - ekipa ovde je blesava pa imaju sve I svasta na lageru:rolleyes: 

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Mozda bi ovu temu trebalo preimenovati samo u LampizatOr jer je prevazisla samo Der Siebenera i zakacila malo Golden Gate i Pacific (kako DAC tako i mono blokove) pa ako neko od nadleznih staresina ordinira ovim krajevima zamolio bih ga da ucini isto.

Naime od pocetka godine sve i svasta se odigralo po pitanju Lampi uredjaja, a cuo sam poprilicno modela odnosno mogu reci sve osim Ambera dakle od Atlantica, Atlantic +, Gold Atlantic +, Golden Gate, Golden Gate 2 i Pacific modela u raznim iteracijama odnosno sa raznim opcijama instaliranim u pricu. Na kraju kao slag na tortu je bila jucerasnja poseta u prostorijama kod gosn Fikusa licno, sto bi rekli one on one u trajanju od nekoliko sati. 

Caskalo se o svemu i svacemu mozda cak i vise o svacemu nego o HiFi i ono sto mogu reci je da je covek neverovatno pristupacan i otvoren i zanimljivih pogleda na svet. Vezano za HiFi bilo je zanimljivih stvarcica kako o nekim konkurentskim spravama (odnosno i nisu konkurentske jer se radi o CD plejerima) koji su kako kaze i dalje njegova velika ljubav i medij koji najcesce koristi.

Od uredjaja smo slusali najnovije mono blokove iz Pacific serije sa 211 lampama u izlazu, Pacific balansirani DAC i njegove Fikus Electric P17 zvucnike sa nasim RAAL ribonima (njih kaze nikada menjati nece - best of the best po njemu i bi mi lepo oko srca). Posto sam imao prilike da slusam DAC u nekoliko sistema to mi i nije nesto zapalo za oko koliko su me odusevili mono blokovi. Izgledaju potpuno monumentalno, a i ukupno ceo sistem mu radi tako. Demo soba je kompletno akusticki tretirana.

Zvuk je prosto grandiozan i nekako spoj lampi i SSa ima toplinu lampi sa divnom sredinom a brzinu i udarac SSa. Scena je ogromna i bivas uvucen u muziku 100%. Detalja na pretek ali nikako zamorno...ma fantasticno iskustvo.

Sto se razvoja tice konstantno radi na unapredjenjima svojih proizvoda i kako sam kaze morace malo da uspori jer "potrosaci" ne vole taj tempo upgrade-ova. Npr. moj Golden Gate 2 koliko mi je juce rekao je u biti potpuno nova revizija sa brdom nekih krucijalnih promena koje su uradjene kako na ploci sa DHT lampama (nacin grejanja) kao i ceo sklop koji je regulise naponski deo izlaza iz DACa tako da cak i Pacific nema te solucije. U sali/zbilji je napomeno - ti si mi beta tester :D, tako da smo moj DAC nazvali Pacific Light.

Evo i nekih slicica opreme koja se slusala..

I da - FTA je imao svoje odvojeno vreme ;)

 

  

IMG_5275.jpeg

IMG_5276.jpeg

IMG_5277.jpeg

IMG_5278.jpeg

IMG_5280.jpeg

IMG_5285.jpeg

Link to comment
Share on other sites

U ovom slucaju ima logike gruvati pojacanje na izlazu DAC-a. Ali mislim da nije dobro da pot bude posle preampa. Takodje ne postoji versatilnost u vidu prikljucivanja drugih izvora zvuka. Nisam hteo da komentarisem izbor muzike a pogotovo ne sam kvalitet zvuka uhvacen verovatno mikrofonom sa mobilnog telefona. Mislim da mu je sam koncept zvucnika kao takav pogresan. Inace jako lepo izgleda taj prostor kao i uredjaji.

Link to comment
Share on other sites

@Krca44 - SE 

@prophet - postoji versatilnost I drugi ulazi. Snimljeno telefonom. Izbor muzike je bio kakav je bio u tom trenutku (slazem se mozda ne najbolji). Koncept zvucnika ne bih da komentarisem - takav je kako ga je zamislio, a slusao sam na dva mesta (jedan u sobnim uslovima gde zive smrtnici) I to je radilo takodje sjajno (amp baby kronzilla). Prostor je OK (sluzi svrsi za koju je napravljen) mada sam video lepse :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
1 sat ranije, SuperFi said:

Golum,

Cestitam na nabavci PX25! Koliku garanciju daje KR? Gde ih nabavljate? Cena je skoro u dlaku ista kao i EML...

Pozz

I

Eno odgovora kod tebe u temi. Mada nabavljam/o kako kada - nove uglavnom preko Fikusa jer nema zezanja sa garancijom i reklamacijama (kako za KR tako i EML). Mada sa EMLom ne radi vise toliko jer ih je uzeo Ayon pa sada uglavnom rade za njih pa je tu clash interesa i onda se prebacio na KR.

Mada su nove Elrog (nakon sto ih je Thomas Mayer preuzeo) babaroga. Takatsuki takodje ali je cenovno u stratosferi na zalost  (kazu da je kombo Tak 274b i 300b cista perverzija).

Sve ovo sto pisem i svo iskustvo je vezano za DACove, ne ampove, pa i to treba uzeti u obzir.

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, lalelala said:

bio na sajmu , slušao Lampizatora sa Audio Note zvučnicima i ROON serverom .

Samo jedna reč je dovoljna IMPRESIVNO !

Ne znam ceneali zvuk je izuzetan ....

Veoma dobar zvuk za moj ukus takođe, voleo bih to čuti u nekim normalnim uslovima. Soba i pozicija zvučnika bi možda mogli biti bolji, pa bi se samim tim i bas doveo u red, što mi je ujedno i jedina zamerka.

Link to comment
Share on other sites

On 11/15/2018 at 7:11 PM, golum said:

Mada su nove Elrog (nakon sto ih je Thomas Mayer preuzeo) babaroga.

Nisam znao da je Tomas Majer u Elrog-u. U kom svojstvu, kao vlasnik firme ili nesto drugo?

(U jednoj od seriji MAD, vodi se razgovor izmedju marketinskog predstavnika i direktora firme koja proizvodi cipele. Direktor firme kaze da plabira da otvori posebno odeljenje za marketing u okviru iste firme. Riba iz marketinske agencije koja im je do tada pruzala usluge mu odgovara: Onda cete imati za konkurenciju druge marketinske firme pored vec postojecih proizvodjaca cipela...)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...