Jump to content


Lampizator


Golum

Recommended Posts

Gde poceti sa ovim piskaranjem. Prvo nisam ni siguran da li zelim ili ne da kucam o ovome ali rekoh hajde da podelim jos jedno iskustvo u ovih poslednjih dve nedelje koje su bile prilicno bogate (za moj standard) HiFi druzenja.

Virtuelnim druzenjem na jednom americkom forumu upoznao sam sapatnika koji zivi nedalekih tridesetak km od mene, a posto nas vreme ubi poslednjih dana od kise i snega i nema se sta pametnije raditi, rekoh da vidim da se upoznam sa covekom uzivo i nekako se vrlo brzo slozismo oko vidjanja. Jos kroz kuckanje ispade da je drugar sa Lukasz Fikusom aka Lampizator i da se prilicno redovno vidjaju. Slusanje sistema kod njega mi je bilo krajnje zanimljivo sa stanovista da za neke normalne novce moze da se dobije fantasican zvuk. Cenovno kod njega jedino drasticno iskace Lampijev DAC Golden Gate koji je max napakovan sa svime i svacime. Ostatak sistema neki NAD by Rowen integralac i Heil zvucnici + server. Sta reci osim cela soba puna muzike. Bas bas dobro. Njegovo poznanstvo sa Lampijem je sto se mene licno tice imalo jednu pozitivnu stvar, a to je da kod njega stoje dva DACa koji mogu da se uzmu na slusanje Der Siebener i Atlantic+. I tako ni luk jeo ni luk mirisao na lepe oci dobih Der Siebener na kucno slusanje na dve tri nedelje sa dva seta izlaznih lampi (sto bi covek rekao "just to change the flavor of the sound").  

Der siebener - sta reci - DAC prilicno monstruoznih proporcija - u polici stoji nesto iskosa jer nisam mogao normalno da ga uguram, a uz sve to strci dobrih 10cm van police (ukupna dubina preko 52cm). DAC inace pravljen iskljucivo za nemacko trziste i sa nemackim delovima (lampe ne racunam) - Mundorf kondovi npr umesto Jupiter koje navodno koristi. U sustini je ovo Lite 7 model koga je kasnije zamenio Golden Gate. Razlika izmedju full i Lite 7 modela je sto izmedju ostalog ovaj koristi Si ispravljace umesto lampi i to po recima domacina podosta utice na "flavor" zvuka. Trenutno ga slusam sa Psvane 101d izlaznim lampama, a sledeca zamena ce biti Emission Labs 45 mash plate. 

Na ovaj nacin mi se ispunila zelja koja je dugo prisutna da cujem jedan od toliko hvaljenih Lampizatorovih DACova pod br.1, a pod br.2 da ga naravno uporedim sa onim sto slusam svakodnevno u svojoj sobi, a to je Acoustic Invader DAC. 

Posle dva dana prilicno intenzivnog slusanja (sa prvim setom lampi) razlika definitivno postoji u smislu da je prezentacija ukupno gledajuci fludnija, prosto klizi i neverovatno je sve zavodljivo. Bas deonice su duboke i precizne, a srednji i visoki, verujem dobrim delom usled lampi, prosto brrrrrrriljiraju. Scena ogromna i po sirini i visini. 

I gde sada tu da udenem moj DAC koji zaista iskreno volim kako svira - pa i posle ovog iskustva (koje ce jos trajati :-) ) cenjeni AI ce stajati i dalje na polici iz vise razloga - svira tako da ga Lampi nije postideo sustinski ni malo. Razlika, kao sto rekoh postoji ali po meni ne opravdava razliku u ceni koja je dramaticna. Ono sto ce nadam se AI dodati u skorijoj buducnosti je DSD jer sada moze da se nadje sve vise i vise DSD fajlova pa to vidim kao neki nedostatak ali zvucno je to i dalje sjajna sprava. 

Zao mi je sto banda nije ovde pa da zajedno odradimo poredjenje i da obogatimo iskustvo sa jos jednim izvrsnim uredjajem ali bice prilike next time...evo nekih fotki...

IMG_9922.jpg

IMG_9923.jpg

IMG_9924.jpg

IMG_9925.jpg

IMG_9928.jpg

Lampi 2.jpg

Lampi.jpg

Link to comment
Share on other sites

Hvala na još jednom nesebično podeljenom iskustvu - treba to uraditi, posebno posle svega što je napisano.:thumbsup2

DAC... Prvi utisak, vizuelno, kada se pogleda slika, je da izgleda jeftino. Ne znam kako je uživo, moguće da grešim, ali AI (koga sam video uživo) mi je po izradi za klasu ispred. S obzirom da sam iz tvog teksta shvatio da je značajno skuplji od AI, mislim da je ovo neoprostivo. Slažem se da je najvažnije ono unutra, ali za Hi-End je ovo jako slabo.

Zvuk...Verujem da je nirvana, ali treba da ga prati i izrada.

 

Link to comment
Share on other sites

22 minuta ranije, RingeRaja said:

Hvala na još jednom nesebično podeljenom iskustvu - treba to uraditi, posebno posle svega što je napisano.:thumbsup2

DAC... Prvi utisak, vizuelno, kada se pogleda slika, je da izgleda jeftino. Ne znam kako je uživo, moguće da grešim, ali AI (koga sam video uživo) mi je po izradi za klasu ispred. S obzirom da sam iz tvog teksta shvatio da je značajno skuplji od AI, mislim da je ovo neoprostivo. Slažem se da je najvažnije ono unutra, ali za Hi-End je ovo jako slabo.

Zvuk...Verujem da je nirvana, ali treba da ga prati i izrada.

 

Hvala Ringe!

Ne izgleda to uzivo grdno ni malo mada da je na nekom Hi-End nivou nije bas. Ali citajuci Fikusove izjave I njegov filozofiju, bling bling efekat zaobilazi a fokusira se na ono sto je unutra. Evo necega sto sam procitao na netu:

  • We design for the sound
  • We choose to over-specify everything, even if only on the assumption that it does not hurt
  • We don’t believe in switching power supplies - everything we do is powered by good old transformer, using Polish Steel cores and Polish Copper wiring and made by friendly local companies. All power supplies are “linear” type.
  • We believe that triode vacuum tubes sound good and that op-amps sound bad.
  • We believe that feedback is a bad practice and we never use any of it - neither local nor global. We only use customer’s feedback.
  • We don’t spend money on marketing (zero) and on shows (zero) and on advertising. You pay less this way. Our only way of communicating the message to the potential new buyers is via the word of existing happy users. Occasionally our dealers do participate in shows and reviews or audiophile get-togethers.
  • We are not retro, we are not about nostalgic stuff, we are not grandpa’s radio with magic green eye. We use tubes only because they help us achieve desired technical goals in the best possible way.

U svakom slucaju jedno vredno audio iskustvo i precrtana stavka sa obavezno cuti  "bucket" liste. Idemo dalje....

Link to comment
Share on other sites

Strimer Auralic Aries (full verzija) je izvor, fajlovi na externom HDDu. Povezano na sledeci nacin -> USB na Lampi, spdif na AI. Onda balans na preamp u AI slucaju, SE veza u Lampi varijanti. Fajlovi flac ripovi uglavnom redbook, pa do 192. Dakle poredjenje nije A/B u momentu jer moram da prebacujem u setovanju Ariesa izlaz pa prodje neko kratko vreme na zalost...dolazi sledece nedelje jos par usiju pa cemo ponoviti akciju. Iskreno Lampi bio izvucen iz mirovine pa mu je def prijalo da sljaka u toku nedelje pa je bivalo sve bolje i bolje kako je odmicalo vreme. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Vreme je odmicalo i odmicalo i ovo je sviralo sve brutalnije i brutalnije...i onda je dosao u kucu jos jedan monster DAC zvani Golden Gate mada ovog puta balansiran sa Duelund kondovima, super amanero USB ulazom (mozda trenutno i jedini Golden Gate sa tim resenjem uz Pacific DAC). Propratno pisamce od Lukasza vezano za super amanero ako nekoga interesuje:

"Super Amanero is our best effort of maximalization of Amanero potential by hardware upgrade.
What we did:
1. Replace a basic two supply regulation with six supply, ultra low noise regulated supplies
2. Replace audio clock oscillators with ultra high end Crystek Audio clocks with separate independent power supplies
3. Replace the 12 MHz USB clock with precise Crystek clock with own supplies.
4. Add firmware flashing and erasing switch
5. Add superb capacitors everywhere
6. improve grounding
7. Load our selection of Amanero firmware (custom flash) optimized around DSD512 and Linux/Windows
All this is designed, conceived and made in house by Lampizator team after the experience with over 1000 Amanero modules used and tweaked before.

Estetski kutija uzivo izgleda bolno dobro (meni), a kako svira to je tek druga prica....lampe trenutno Psvane 101d, neke 274b tako da tu jos ima mesta za igranje...

 

IMG_0268.jpg

IMG_0270.jpg

IMG_0271.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...