Jump to content


48.Audioberza - Дорћол Platz - 04.02.2018.


zogra

Recommended Posts

3 hours ago, Kuršum said:

Krco bre, što si se ti osetio prozvanim

Ma ne nisam se osetio prozvanim, samo sam hteo reci da kad prodajes imas drugaciju perspektivu, ja nisam profesionalni prodavac, al' kapiram i jednu i drugu stranu,  licno bih voleo da ploce nisu tako skupe, vise bi ih kupovao a verujem i drugi.

Pozdrav, Krca  :)

Link to comment
Share on other sites

Bio i ja prvi put.. mislim i poslednji..

Da obrazlozim.. imam 35 godina, 20 godina aktivno slusam muziku i sticajem okolnosti nikada nisam imao gramofon! A bila je tiha patnja.. Vremena su se promenila na bolje, finansije vise nisu problem s obzirom na srpske uslove, pa pazarim ja svoj prvi analogni sistem i postanem novopeceni vinildzija.. Sreci nema kraja..

Ja sam jedan od onih koji su ploce kupovali unazad 15 godina iako nisam imao gramofon! Bio sam redovan jos kod Borka dok je bio u podrumu kod Bitefa.. Napokon su te ploce pocele da pucketaju i ja naravno odem da vidim kakvo je stanje na trzistu, kad ono hladan tus! Cene ko da kupujem zlato.. Al ajde, nadjoh par korektnih ljudi na KP i na Limundu i krenem..

Odem ja da vidim i nova izdanja.. kupim 4-5 komada, dodjem kuci.. hm, nije to to. Ko da slusam CD..

Blizi se berza.. Sjajno! Napunim novcanik i odem.. Ponovo hladan tus. Preprodavci na sve strane, cene u nebesa, katastrofalna stanja polovnih ploca, i stalan, neprestan osecaj da neko hoce da me prevari. Ovo uzmite sa rezervom, jer je u pitanju subjektivan osecaj.

Nigde mladog coveka, sto je i razumljivo jer studenti ne mogu sebi da priuste vinil po ovim cenama.. a nije da ne bi zeleli..

Ja ovo nisam ovako zamisljao. Ja nisam mislio da ce ovakva manifestacija biti steciste "ratnih" profitera (cast veoma malim izuzecima). Nadao sam se da ce ovde okupljati zaljubljenici u vinil (ne nuzno i audiofili) i promovisati vinil kulturu. Da ce cene ovde, tog dana biti mnogo nize nego na trzistu i da cu se vratiti kuci punih ruku i nagrabusiti od supruge..

Ni venue mi se ne svidja, ali i tu se ogradjujem jer je to opet moje misljenje. Oronula baraka na donjem Dorcolu.. pritom ja stanujem na Dorcolu..

Vratih se kuci razocaran i smoren. Nista nisam kupio.. Zbog te cinjenice sam bio jos vise utucen, pa u zelji za endorfinom sednem na discogs i porucim mint prvo UK izdanje Purple In Rock albuma (sa kojem je sve ovo i pocelo pre 20 godina)..

Idemo dalje..

Link to comment
Share on other sites

Misljenja sam da i pored nekih anomalija ovde ima dosta pozitive! Klip je vrlo lep. Nisam bio, bio je moj drug i kupio desetak ploca. Bilo mi je zadovoljstvo na klipu videti clanove @Kuršum i @Krca44 i ovom prilikom ih pozdravljam i pridruzujem se pomenutom otporu! Trebalo bi da taj sto prodaje nesto i zaradi ali mislim da je stanje samih LP-a kod nas na vralo nezavidnom nivou, cast izuzecima.Boze zdravlje pa i ja jedared da banem. Ziveli!

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Krca44 said:

...ispricah se bas lepo sa Mirofaradom...

Eto ti, a ja još pitam Šucu, kad smo kretali natrag, čudo nije bio Microfarad (ja ga nisam upoznao, a Šuca i on se viđaju povremeno) kad je najavio dolazak, a Šuca mi kaže ne znam. On ga očigledno nije video, a ja možda i jesam, al' nisam znao da je on. :)

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, Kuršum said:

Kako lep crni Pompi, može čovek da dobije potres mozga kad ga gleda. Naš drug Šćepa se zapriča sa sagovornikom, pa maje onim aparatom okolo, sve mi se zavrtelo u glavi kad sam gledao. :wacko:

pa ne bih se ja tu obazirao na tehnicke stvari, sustina je bitna.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, pompi said:

pa ne bih se ja tu obazirao na tehnicke stvari, sustina je bitna.

Mislio sam da ću izdržati... al' - na lakat ću da progovorim!!!!

A Pompi mi baš napravi "šlagvort"

Ako je tako, onda da vam ja "u suštini" odsviram nešto od AC/DC nema veze što mi je tehnika *****!!! :D

Ako neko udara po dirkama, "Đaba mi prićat' da sviri MoZarta..."

Ja bih to malo drugačije postavio. Da bi suština bila razgovetna mora imati formu i funkciju, jedno bez drugog ne ide.

Elem, bio sam i ja prvi put i, kao što neko iznad napomenu, verovatno više neću.

Bez namere da uvradim bilo koga, a ponajmanje Šćepana koji se trudi da nešto pogura i doprinese, što u osnovi pozdravljam, snimak je, nažalost negledljiv.

Tačno takva je i "berza". Zbrda zdola, bez forme, funkcije i ..... suštine.

Berza muzičkih izdanja i audio opreme (!!??) 5 meteri kabla i tri konektora??? Ove gramofone sam video samo na fotkama ovde na forumu naknadno.

Šta se tačno nudi kao protivvrednost naplati ulaza? Mogućnost da kupite loše primerke za višu cenu?? Piće po uobičajenim cenama?

Ovo su lični utisci i još jednom napominjem da svrha nije da se neko uvredi niti osudi, prosto moj utisak je takav. Očaj blagi. Teško da ću se ponovo iscimati da svratim...

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, alternatura said:

Šta se tačno nudi kao protivvrednost naplati ulaza?

Koliko shvatam ovde se ljudi druze. Druzenje je deficitarna roba! Pomenuo sam anomalije ali ne znam vredi li nesto vise o tome reci. Sustina? Ne bi trebalo da budemo bukvalisti. Secam se da sam kao omladinac slusao na nekom kasetasu idijote. Toliko je sustalo i krcalo da smo mislili da na pesmi "darwill" peva "stani, stani - ne gubi se". Kasnije smo sa cd-a culi da u stvari peva "darwill, darwill - kupite, kupite", ali kvalitetniji dozivljaj je bio sa kasete. Tu sam sustinu ja pomenuo. Neko je u nekom postu napisao nesto kao "bitnije je sta slusas nego kako se cuje", i "ja kad pogledam svoje pojacalo vidim prasinu, zato ga i ne gledam". To je sustina koja se ne sme zaboraviti! Ja se izvinjavam, nastupam kao da sam bio na berzi a u stvari samo saosecam sa pozitivnim i ispravnim u moru anomalija. Nego, video sam da se tamo pije i pivo? A... boze zdravlje!

Link to comment
Share on other sites

Tak'a nam je berza kak'a je , tu bar mozes da vidis plocu koja je losa i eventualno da je cujes ( mozda, ako hoce dj i hoce prodavac, to bi bio veliki plus ), kupovina na KP npr. je tek pravi pakao, ima i tamo korektnih ljudi ali ne mozes da vidis nista a sve ocenjeno kao Mint ili 5 a kad dodje na moj gramofon... zesci rizik

Link to comment
Share on other sites

17 minuta ranije, Krca44 said:

a sve ocenjeno kao Mint ili 5

Ja sam poceo da kupujem ploce ocenjene sa 5- i 4+ po 100-200 dinara. Kad stignu pa vidim da to nije ni za 3, ja lepo lupnem negativnu ocenu odmah. Ne mogu da reklamiram, pakujem, saljem, primam, 200 din nije skupo a negativna mu ostaje. Pa tako, malo po malo i ocistice se ta populacija. 

Link to comment
Share on other sites

Svaka ti cast ja nemam zivaca, ponekad kupim na rizik i iskreno ne verujem vise uopste ocenama na KP, ni fotografijama, imao sam i takav slucaj, izgleda ploca mint, ali iskrivljena, nisu toliko problem jeftine jer odmah znam da nisu dobre, problem je grupa od 500 do 650 kinti, tu ima i toga da izgleda dobro ali u najboljem slucaju prodavac uopste nije slusao plocu,  doduse bilo je i nekih postenih koji su mi rekli kakvo je stanje.

Jednostavno sam prestao da verujem nasim ljudima na KP da ce posteno oceniti plocu,  kad mint ispadne trojka koja pucketa....

Ciljam da udjem u fazu u kojoj cu naci nekoga sa kim se moze poslovati normalno al' dali cu naci... ko zna, znam jednog poznanika, nisam ga video na berzi i nismo se culi dosta dugo a kod njega sam kupovao ploce po dobrim ceneama u pristojnom stanju.   To mi se cini jedino resenje, Discogs i nove ploce, i eventualno domace radnje kad se zadesi...

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, pompi said:

Ja sam poceo da kupujem ploce ocenjene sa 5- i 4+ po 100-200 dinara. Kad stignu pa vidim da to nije ni za 3, ja lepo lupnem negativnu ocenu odmah. Ne mogu da reklamiram, pakujem, saljem, primam, 200 din nije skupo a negativna mu ostaje. Pa tako, malo po malo i ocistice se ta populacija. 

hm.. mudro kolega.. mislim da cu od sad i ja to da radim

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Kuršum said:

Eto ti, a ja još pitam Šucu, kad smo kretali natrag, čudo nije bio Microfarad (ja ga nisam upoznao, a Šuca i on se viđaju povremeno) kad je najavio dolazak, a Šuca mi kaže ne znam. On ga očigledno nije video, a ja možda i jesam, al' nisam znao da je on. :)

Baš mi je žao, što se nismo videli. Ja sam otišao pre 13h verovatno smo se mimoišli. Zbog privatnih obaveza, morao sam, ranije da odem. :( Biće prilika još da se upoznamo.:)

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, pompi said:

Koliko shvatam ovde se ljudi druze. Druzenje je deficitarna roba! Pomenuo sam anomalije ali ne znam vredi li nesto vise o tome reci. Sustina? Ne bi trebalo da budemo bukvalisti. Secam se da sam kao omladinac slusao na nekom kasetasu idijote. Toliko je sustalo i krcalo da smo mislili da na pesmi "darwill" peva "stani, stani - ne gubi se". Kasnije smo sa cd-a culi da u stvari peva "darwill, darwill - kupite, kupite", ali kvalitetniji dozivljaj je bio sa kasete. Tu sam sustinu ja pomenuo. Neko je u nekom postu napisao nesto kao "bitnije je sta slusas nego kako se cuje", i "ja kad pogledam svoje pojacalo vidim prasinu, zato ga i ne gledam". To je sustina koja se ne sme zaboraviti! Ja se izvinjavam, nastupam kao da sam bio na berzi a u stvari samo saosecam sa pozitivnim i ispravnim u moru anomalija. Nego, video sam da se tamo pije i pivo? A... boze zdravlje!

 

54 minuta ranije, pompi said:

Ja sam poceo da kupujem ploce ocenjene sa 5- i 4+ po 100-200 dinara. Kad stignu pa vidim da to nije ni za 3, ja lepo lupnem negativnu ocenu odmah. Ne mogu da reklamiram, pakujem, saljem, primam, 200 din nije skupo a negativna mu ostaje. Pa tako, malo po malo i ocistice se ta populacija. 

Pompi, gadan starac rasteš. :D

Lepo razmišljanje.

Organizatorima mogu da uputim samo čestitke za trud i angažman. Cena karte nije velika, a nije lako istrajati godinama u organizaciji jednog korisnog događaja. Ima tu i posla bogami. I kasu su uveli, respect!

Oni nikako nisu krivi za pojave o kojima smo pričali. Berza svakako treba da traje i istraje. A ostalo će da prođe, bile su mode i ovakve i onakve. 

Link to comment
Share on other sites

Ooooo Alexandre  :) Kako te nisam video. Pozzz za sve sa berze. Vido Goxa , Kursuma ,  Kuju , doso sa Naumom itd... Trazio da kupim neke disco i  funk vinyle , ali  odustao zbog cena  .Mislim da su problem alavi preprodavci koji zidaju cene u nebesa ,  I dalje mi nikako  nije jasno da se trazi za Josipu Lisac ( prvi album - crni omot  ) 2.500 - 5000 din. Imam slucajno  taj LP , kupio sam ga pre 2 godine za 200 dinara  na berzi, 

Link to comment
Share on other sites

15 sati ranije, generalna_skupstina said:

 


 

I onaj najtezi oblik oportunizma - na kutiji u kojoj je 30 cd-ova pise 100 - 400 din. :

Uhvatis za jedan i pitas koliko kosta, pa dobijes odgovor... ''mmm... (pauza 3 sec.), taj je 400 din.'' 

Uhvatis se za drugi... ''uh, i taj je 400 din.'' 

Treci... ''mmm... znas kako, taj sam kupio u Holandiji, ORIGINAL je (iako je UK original) taj je 400 din.''

Cetvrti... ''uuuu, da da, taj ti je 400 din., znas sa kim je to snimao, to je, brate, prva liga''

Peti... ''mmm... vidi, taj mogu da ti dam po 350 din. ako kupis sve djuture, znaci... 1950 din. (to dalje znaci da dam novcanicu od 2000 i ne dobijem kusur jer prodavac nema sitno, je li?)''

Sta je bilo sa CD-ovima od 100, 200, 300 din.?!?!?!

___________

Nadjem dve ploce - Mahalia J. i Valentin B. (sad sam u procesu jurenja gospel i romskih pesama), i jedna i druga kao da su dletom obradjivane (bez zezanja), pa sve da ti je gazna sila igle 100kg, ima da preskoci, iskoci i baci rucku u prozor, pa ti i njega polomi (:rolleyes:). Cene? 200 i 300 din. J. lud zbunjenog! 

___________

Na 47. Berzi je bio jedan momak koji je izneo svoje ploce na prodaju i to po 100 i 200 din. Po mojoj proceni, mogao je da trazi 200 - 400 din. i da ispadne maksimalno korektan.

Cini mi se da necu vise vidjati nikoga od prodavaca poput tog momka, ili ovog naseg Krce (koga nisam ni video ni upoznao na Berzi, sram ga bilo :lol:) !!!

Zato više uopšte ne gledam polovne ploče, samo nove.

Polovne sa discogs-a, em su jeftinije, em su prodavci uglavnom korektniji. Kod nas prodaju precenjeno đubre i imaju nadrk stav kad ih pitaš da spuste cenu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...