Jump to content


48.Audioberza - Дорћол Platz - 04.02.2018.


zogra

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Pozdrav svima! Najposećenija Audioberza do sad od kad se održava na Dorćol Platzu :) Od članova foruma bili su: Kuja, Infidel, Kuršum, Microfarad, Krca44, Sport Billy, Gox co, Naum 011fm,ZoranZu,Suca77, Sax HiFi, Pirke. ..od poznatih ljudi bili su i:Toma iz Kruševca, Igor Gligorov(Soulines), Sretenović, Sloba BM,Borko Bojović(Jugovinil), Žika i Magdalena(Pinball Wizards),Dr.Kabl,Ivica Borić(bio gost u mojoj emisiji)... Evo i slika :)

FB_IMG_1517782261459.jpg

FB_IMG_1517783271546.jpg

FB_IMG_1517782273174.jpg

FB_IMG_1517782281635.jpg

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, ScepanBG said:

Dr.Kabl leci los zvuk :) ;) Na snimku je od 13:27 pogledaj.Mnogo ljudi mi je reklo sve najbolje o njemu :) Izlaze kablove(uglavnom brendirane) na skoro svakoj Audioberzi :)

Dr. Kabl kako sebe naziva se koliko znam zove Andrej(ili Andreja, Andrija) i on je na snimku od 13:27.

A kablovi DR. Cables koji su na slikama ovde su od člana foruma Dragan Radić(Dragan333). 

Link to comment
Share on other sites

Bila je dobra Berza, ali mi se cini da su vinili poskupeli. Mozda sam propustio nekoliko Berzi, ali na ovoj sam nasao vinile koji kao da su izgrebani srafcigerom po ceni od 300 din.?!?!

Ono sto je ranije bilo 300 din., juce sam nasao za 500. Jedan prodavac mi je cak rekao da prodaje ploce koje je slusao, po ceni koju je on platio?!?!

Iako sam to pomenuo odavno, cini mi se da taj pristup nije dobar. Prosecan kupac (ako je suditi po uzorku sa Berze) vinila u Srbiji ima 45-50 godina, a nisam video ni jednog mladjeg od 25 da je dosao na Berzu da pazari CD/Vinil. Jedan klinac je prodavao CD-ove, drugi se pojavljuje sa caletom (ako to nije isti klinac, vise i ne znam). Sta ce biti sa prodajom kad ovi ljudi odu na onaj svet, a cene ploca ostanu visoke i dalje? Mislim da ce se od tih ploca praviti ukrasi po zidovima, te da nikad nece dospeti na gramofon. To je onda igra u kojoj svi gube.

Scepo, pardoniram sto sam malo uzurpirao prostor sa ne bas tako pohvalnim komentarima na racun srpske vinil scene, i hvala na jos jednom lepom druzenju (falili su neki clanovi, ali sledeci put cemo i autobus da rentiramo, pa idemo po njih). :P:D

Link to comment
Share on other sites

On ‎22‎.‎1‎.‎2018‎. at 20:51, microfarad said:

Bilo bi mi drago da dođe NS ekipa, da se upoznamo:cheers

planiram da se kloniram za sledeću pa da nas dođe vise :-) .Mslm nikoga iz NS izgleda ne zanima iako će naša verovatno tek na proleće,obzirom da su uslovi pingvinski...stvarno ne mogu da verujem da se ne moze organizovati berza u nekim humanijim uslovima od postojeće u grafitima na otvorenom.Leti prženje-zimi cvokotanje.Pritom interesovanje i poseta postoji.
 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Aleksandar75 said:

Meni je zanimljiva pojava da postoje polovni CDi koji na berzi kostaju skuplje nego novi u prodavnici, pri cemu se ne radi o kolekcionarskim ili fensi hifi izdanjima

Da, ovo je pobeda. Darkwod Dub - Vidimo se, na berzi 1000 din, mastan i flekav, u Metropolisu nov u celofanu 539 din. Moja sadašnja i buduća berza je Discogs...

Link to comment
Share on other sites

Ja sam sve što sam imao da kažem rekao u Śćepinom klipu počev od 24:25.

Mogu da dodam da su kod pojedinih prodavaca cene čist bezobrazluk i prevara. Nije mali broj mladih koji su dobili želju da uđu u vinilne vode (nisu viline), a imam utisak da su pojedinci ugledali to kao priliku da se okoriste o neupućenost.

Sa druge strane, da ne generalizujem stvari, ima i onih koji su sasvim realni i za pohvalu svojim odnosom prema kupcima.

Cene CD-ova polovnih takođe ne bih komentarisao. Stiče se utisak da mnogi misle da je činjenica da je CD original dovoljna da traže 10€. Neki ni novi nisu toliko bili. Van ove zemlje to košta u najvećem broju slučajeva košta 2-3€. 

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, Kuršum said:

Mogu da dodam da su kod pojedinih prodavaca cene čist bezobrazluk i prevara. Nije mali broj mladih koji su dobili želju da uđu u vinilne vode (nisu viline), a imam utisak da su pojedinci ugledali to kao priliku da se okoriste o neupućenost.

Битно је да су цене пива исте што ме је обрадовало.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam juce bio na berzi ploca prvi put.  Poneo sam svoje diskove koje vec odavno ne slusam i stoje desetak godina u kutiji.  Cene su bile 500 kinti za "bolje" naslove pa nanize do 100 kinti.   Ja znam da su cene polovnih diskova niske u inostranstvu ( generalno ) ali uzmite u obzir i moj stav : kupio sam ih nove po punoj ceni  +  postarina, pa sad kad sam prodavao Serge Chaloffa ( BNote ), Jarreta duplog ( ECM ) i slicne naslove , jako malo slusane, imam nekad utisak da sam na jakom gubitku, ali se ipak ne zalim.

Pozdrav, Krca

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Aleksandar75 said:

Meni je zanimljiva pojava da postoje polovni CDi koji na berzi kostaju skuplje nego novi u prodavnici, pri cemu se ne radi o kolekcionarskim ili fensi hifi izdanjima

 

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

 

1 sat ranije, Kuršum said:

Ja sam sve što sam imao da kažem rekao u Śćepinom klipu počev od 24:25.

Mogu da dodam da su kod pojedinih prodavaca cene čist bezobrazluk i prevara. Nije mali broj mladih koji su dobili želju da uđu u vinilne vode (nisu viline), a imam utisak da su pojedinci ugledali to kao priliku da se okoriste o neupućenost.

Sa druge strane, da ne generalizujem stvari, ima i onih koji su sasvim realni i za pohvalu svojim odnosom prema kupcima.

Cene CD-ova polovnih takođe ne bih komentarisao. Stiče se utisak da mnogi misle da je činjenica da je CD original dovoljna da traže 10€. Neki ni novi nisu toliko bili. Van ove zemlje to košta u najvećem broju slučajeva košta 2-3€. 


 

1 sat ranije, Krca44 said:

Ja sam juce bio na berzi ploca prvi put.  Poneo sam svoje diskove koje vec odavno ne slusam i stoje desetak godina u kutiji.  Cene su bile 500 kinti za "bolje" naslove pa nanize do 100 kinti.   Ja znam da su cene polovnih diskova niske u inostranstvu ( generalno ) ali uzmite u obzir i moj stav : kupio sam ih nove po punoj ceni  +  postarina, pa sad kad sam prodavao Serge Chaloffa ( BNote ), Jarreta duplog ( ECM ) i slicne naslove , jako malo slusane, imam nekad utisak da sam na jakom gubitku, ali se ipak ne zalim.

Pozdrav, Krca

I onaj najtezi oblik oportunizma - na kutiji u kojoj je 30 cd-ova pise 100 - 400 din. :

Uhvatis za jedan i pitas koliko kosta, pa dobijes odgovor... ''mmm... (pauza 3 sec.), taj je 400 din.'' 

Uhvatis se za drugi... ''uh, i taj je 400 din.'' 

Treci... ''mmm... znas kako, taj sam kupio u Holandiji, ORIGINAL je (iako je UK original) taj je 400 din.''

Cetvrti... ''uuuu, da da, taj ti je 400 din., znas sa kim je to snimao, to je, brate, prva liga''

Peti... ''mmm... vidi, taj mogu da ti dam po 350 din. ako kupis sve djuture, znaci... 1950 din. (to dalje znaci da dam novcanicu od 2000 i ne dobijem kusur jer prodavac nema sitno, je li?)''

Sta je bilo sa CD-ovima od 100, 200, 300 din.?!?!?!

___________

Nadjem dve ploce - Mahalia J. i Valentin B. (sad sam u procesu jurenja gospel i romskih pesama), i jedna i druga kao da su dletom obradjivane (bez zezanja), pa sve da ti je gazna sila igle 100kg, ima da preskoci, iskoci i baci rucku u prozor, pa ti i njega polomi (:rolleyes:). Cene? 200 i 300 din. J. lud zbunjenog! 

___________

Na 47. Berzi je bio jedan momak koji je izneo svoje ploce na prodaju i to po 100 i 200 din. Po mojoj proceni, mogao je da trazi 200 - 400 din. i da ispadne maksimalno korektan.

Cini mi se da necu vise vidjati nikoga od prodavaca poput tog momka, ili ovog naseg Krce (koga nisam ni video ni upoznao na Berzi, sram ga bilo :lol:) !!!

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, generalna_skupstina said:

... a nisam video ni jednog mladjeg od 25 da je dosao na Berzu da pazari CD/Vinil. ...

Bio moj sin od 20 ljeta, i njegov drug. I pored toga sto ga sada vaspitavam u duhu flac 24/192,... bice da su mu ostale posledice iz ranog detinjstva.  :)
Gledam Scepin snimak, pa htedoh jutros da napisem, audiofil = gerijatrija... ali ne pustih posalicu u etar da neko pogresno ne shvati, pa da se ne uvredi. Pa eto... necu ni sad/ :)

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, generalna_skupstina said:

Cini mi se da necu vise vidjati nikoga od prodavaca poput tog momka, ili ovog naseg Krce (koga nisam ni video ni upoznao na Berzi, sram ga bilo

Zao mi se sto se nismo upoznali, ispricah se bas lepo sa Mirofaradom i sa Scepom, upoznao sam Kurshuma, na blic, samo, Zorana (FTU), i jos nekoliko ljudi sa ili van foruma ( izvinjavam se svima koje nisam pomenuo ),  doci cu na sledecu berzu, da li cu imati diskove kao prodavac ili dodjem radi druzenja, ne znam,  al' bicu !

Pozdrav, Krca

P.S.   Scepa me snimio na 11,07,  mozda se setis   :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...