Jump to content


Laptop kao transport


wwweljko

Recommended Posts

10 minuta ranije, Vlajo said:

Šta znači LTSB ?

Long Term Support Branch. Trebalo bi da ima support tipa 10 godina.

To je zapravo Win 10 Enterprise ali bez nekih komponenti i on ne dobija apgrejde kao "obican" Win10 vec samo zakrpe. Namenjeno firmama za specificne situacije kada je stabilnost na prvom mestu. Apgrejde (u smislu features, Creators Update i slicno) bi trebalo da dobija na 2-3 godine.

To je zapravo Win10 IoT, naslednik Embedded verzija Windowsa. Nije namenjen za desktop primenu i ima neko posebno licenciranje.

 

Taj LTSB je mozda moguce customizovati izbacivanjem raznih komponenti, bar je Embedded bio namenjen za tako nesto.

Link to comment
Share on other sites

Ja ne bih nista konkretno preporucivao jer ne "furam" Win10, mada razmisljam o tome svakako, pre svega jer nas MS tera na raznorazne "prljave" nacine da predjenom na Win10.

Verovatno cu u narednih nekoliko dana da se poigram sa LTSB, tj da probam da ga smanjim sto vise (da poizbacujem dosta toga iz samog ISO image-a), pa da vidimo na sta ce to da lici.

Meni LTSB svakako, bar na papiru, deluje kao najpogodniji za audiofile, iako je to zapravo Enterprise edition (a ja generalno uvek izbegavam najvece edicije zbog kolicine bloata).

 

Inace poslednji LTSB je LTSB 2016. Videemo kad ce izaci naredni, pominje se 2019.

Link to comment
Share on other sites

On 2/20/2018 at 4:41, DJ.NIK said:

Ej i tebi. Sad sam siguran da je kafana u pitanju, i to ne obicna gradska vec splavarska kafancuga. Mirise i 'Zajecarsko'.

Pa ti ni osnovnu alatku Linux-a nisi zapamtio! "Sudo get app" Jel' to nekog naduvanog gosta budis od astala? :)

Ej, da se ne smaram i ja previse  evo ti Ej deo nase prepiske iz 2014 godine. Ako bude zanimljivo prilozicu i celu dopisnicu, 

da se podsetis cemu sam te ucio krajem 2014 godine i da uporedis sa ovim sto napisah pocetkom ove, 2018 godine. 

 

Kakvo je ovo ponašanje... Koliko ti imaš godina, deset? Ponašaš se kao dete kome su oteli sladoled pa vrišti i valja se po podu...

Vidi, nisam ja s tobom ovce čuvao niti sam odrastao na planini sa koje si sišao. Nauči prvo da se pristojno ophodiš prema ljudima.

Da jesam, jesam te pritegao, na svaku tvoju besmislicu sam argumentovano obrazložio šta i kako, a za uzvrat nisam dobio ni jedan argument već samo neku retoriku i sada prostakluk. Samo takvi kopiraju privatne poruke drugih ljudi. Tako je diskusija o audio završena. Ja da vodim diskusije koje bi ti sada vodio neću.

Ali da ne bude zabune, nemam ja čega da se stidim. Uvek sam bio iskren i strpljiv u razgovoru sa bilo kim. Pa i ovde sa screenshota koji si postavio ima materije da po ko zna koji put pokažem koliko veze nemaš. Plus, ne znam kakav mentol ubuduće može da priča s tobom preko privatnih poruka o bilo čemu kada nisi čovek od poverenja.

Ali lepo kažu, ne vredi sa raspravljati sa budalom; prvo će te spustiti na svoj nivo i potom poraziti na domaćem terenu...

Tako, nastavi sa samopromocijom slobodno.

C ya

Link to comment
Share on other sites

Ako pogledaš pod stavkom Editions videćeš između ostalog i LTSB, ali nije svaki Enterprise istovremeno i LTSB. U principu MS ne dozvoljava fizičkim licima da skinu tu verziju, to je samo za firme, ali naravno zaliv je naš drug. :)
Link to comment
Share on other sites

Nisam ni ja neki ekspert za linux, dok sam stigao do ovog uputstva i shvatio gde sam sve gresio trebalo mi je... pa nedelju dana recimo  :D ali sa ovim je sve kroz sta sam ja prolazio sazvakano. I pomenuo sam, neverovatno koliko bolji zvuk sam dobio.  Treba biti pismen za toliko da se instalira linux uporedo sa Winom, posle toga bukvalno samo pratiti uputstvo, na kraju krajeva tu sam ako nekome treba pomoc... 

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Zexx said:

Ima, Volumio, Daphile, Rune...

Šta tačno znači kod tih OS da su bezglavi - da mi je potreban neki drugi računar ili tablet ili telefon da bih mogao da kontrolišen računar na kome je recimo Daphile. Zar ne postoji opcija da se sa iste mašine na kojoj je neki od ovih OS vrši kontrola istih - ili sam ja to sve pogrešno shvatio.:mellow:

Link to comment
Share on other sites

Just now, zek said:

Šta tačno znači kod tih OS da su bezglavi - da mi je potreban neki drugi računar ili tablet ili telefon da bih mogao da kontrolišen računar na kome je recimo Daphile. Zar ne postoji opcija da se sa iste mašine na kojoj je neki od ovih OS vrši kontrola istih - ili sam ja to sve pogrešno shvatio.:mellow:

Pogrešno si shvatio, i Volumio i Daphile mogu da rade i potpuno samostalno, s tim da kod Daphile prilikom instalacije treba označiti odgovarajuću opciju koja dodaje i lokalni plejer, dok Volumio tako radi "iz kutije".

Link to comment
Share on other sites

27 minuta ranije, zek said:

Šta tačno znači kod tih OS da su bezglavi - da mi je potreban neki drugi računar ili tablet ili telefon da bih mogao da kontrolišen računar na kome je recimo Daphile. Zar ne postoji opcija da se sa iste mašine na kojoj je neki od ovih OS vrši kontrola istih - ili sam ja to sve pogrešno shvatio.:mellow:

Kako Zexx rece pogresno si shvatio, sa istog racunara mozes i da pustas i da skladistis i da strimujes muziku. Ali vazno je isto tako napomenuti da je recimo graficki procesor (graficka kartica) najvece smetalo kada se zeli vrhunski zvuk. Isto to se moze reci i za tastaturu i misha - sve su to zasebni racunari koji traze (oduzimaju) neko procesorsko vreme (glavnog procesora) za sebe. Iz tog razloga se sastavljaju 'bezglave' masine kojima se upravlja uz pomoc drugog racunara/telefona/tablet uredjaja.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...