Jump to content


Laptop kao transport


wwweljko

Recommended Posts

Poceo sam ovih data da se igram sa NTLite i Win10 N LTSB 2106.

NTLite je prilicno uznapredovao zadnjih godina, dosta toga moze da se izbaci, i generalno su komponente fino objasnjenje te nije velika verovatnoca da image koji se napravi ne moze da se instalira.

Za sada sam ISO koji je inicijalno 3.21G "svukao" na 1.12G uz zadrzavanje mreze. :)

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, Vlajo said:

Da li imaš Win10 N LTSB 2106, N verzija (znam da je ista kao bez N, samo nema Win Media plejer), ali clean ili untouched ?

Da, taj evaluation je aktiviran 90 dana posle ide restart na svakih sat vremena. :)

Ima da se nadje Win10 N LTSB 2016 ali non evaluation verzija, negde je zovu MSDN verzija.

Ovo je iso fajl
en_windows_10_enterprise_2016_ltsb_n_x64_dvd_9057894.iso

Nije ga tesko naci, taj sam uzeo da cackam.

 

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, garson said:

Da, taj evaluation je aktiviran 90 dana posle ide restart na svakih sat vremena. :)

Ima da se nadje Win10 N LTSB 2016 ali non evaluation verzija, negde je zovu MSDN verzija.

Ovo je iso fajl
en_windows_10_enterprise_2016_ltsb_n_x64_dvd_9057894.iso

Nije ga tesko naci, taj sam uzeo da cackam. To je clean, untouched, legalna verzija. :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja se izvinjavam sto cu se opet vratiti na linux... :D

Zbog price o ovim "bezglavim" linux distribucijama, resih danas da probam Volumio. Bootovao sam ga sa eksternog harda i pustao muziku preko fleske.

Utisak je da postoji dobitak zvucno u odnosu na moju varijantu Mint+mpd, ne tako spektakularan ali postoji. Testirao sam prvih 30 sec pesme i desetak puta restartovao komp kako bih poredio, koncentrisao se uvek na istu stvar... Sasvim dovoljno da utvrdim razliku.

Dodjoh do sledeceg: recimo 5% bolji zvuk VS ostajanje pri ovom zvuku koji sam imao, gubljenje odredjene funkcionalnosti i komfora koji se ticu browsinga i gledanja filmova. 

Odlucih se za prvu varijantu naravno. :D

A onda kada sam hteo da restartujem komp i vratim se na Mint, nisam mogao to da uradim jer je Volumio nesto pobrljavio. Isla je i dalje muzika, konekciju nisam mogao da ostvarim ili nisam mogao da upravljam nikako telefonom. Potom ni misem nisam nista uspevao da kliknem. Morao sam da resetujem komp na dugme. I sad sam "povukao rucnu" :D

Da li je ovo znak nepouzdanosti Volumio-a ili nesto drugo? Problem zbog bootovanja sa eksternog HDD-a? Voleo bih da cujem komentar vas koji imate vise iskustva sa ovim.

Link to comment
Share on other sites

18 minuta ranije, arnage said:

Na Win10 volim da pustim neki film i legnem da spavam. Ono što tada uradim jeste:

WinKey+R

... u Run ukucam:

shutdown -s -t 3200

... gde je 3200 vrednost u sekundama za koje će se komp ugasiti. Sleep tight. :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

@arnage zasto su se ispalili? sada je ionako standard da DAC-ovi budu plug & play bez potrebe za zabagovanim drajverima. tako da ne znam koju to prednost na PC-u ima windows u odnosu na Linux (osim sto foobar nema native verziju za Linux)?! sta vise Linux bi neko ko zna mogao da tweakuje da bude audiophile OS za razliku OD windowsa. a I ne znam kako su te win komandice ista specijalno jer I u linuxu imas "shutdown -h time" pa slobodno gledaj I na nekom distru filmove :)

Link to comment
Share on other sites

Iskreno vise nikad necu poslusati tvoj savet posto sam procitao uglavnom gomilu tvojih nebuloza i gluposti. Lepo ti koristis te frazice sa neta i raznih foruma ali steta sto te frazice ne mozes da pretocis u kvalitetan zvuk vez samo geek pricu zasto je jedan os bolji od druga dva ili sta vec pokusavas da zakljuvis iz svojih nebuloza. Samo vidim da pljujes nesto po linuxu zbog konzole a kucas te iste noob komande po windowsu... bad troll or delusional

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Prvo! I sam sam imao come-back oko ophođenja prema diskusijama na forumu. Pa ću u okviru odgovora pokušati da budem... konzistentan.

Dakle:
- JA nikada ne pljujem ni po čemu!!! UVEK argumentovano pišem o nečemu što ZNAM ili ako ne znam NE PIŠEM ništa!

Ljudi moraju da razumeju da SVAKI TRUD treba ceniti pa kako god to bilo ko od auditorijuma razumeo!!! Trud MORA da se ceni! Toga i sam MORAM da se podsetim, znam.

Moraš da razumeš, mene ne zanimaju imaginarne diskusije X vs Y. Niti ikoga treba da zanimaju. Nažalost, zbog mnogo faktora svi mi smo izloženi tim stvarima. Tim stvarima se stvaraju diskusije koje ne vode nigde. 

Na primer, iPhone vs Samsung, Intel vs AMD, Cadillac vs Mercedes, Android vs iOS, West vs East, USA vs Russa... sve je to idiotluk, ja kad ti kažem. 

Što jedna gotičarka reče: "Sve to treba pobiti".

Link to comment
Share on other sites

On 3/23/2018 at 2:04, arnage said:

Moraš da razumeš, mene ne zanimaju imaginarne diskusije X vs Y. Niti ikoga treba da zanimaju. Nažalost, zbog mnogo faktora svi mi smo izloženi tim stvarima. Tim stvarima se stvaraju diskusije koje ne vode nigde. 

Pa i ribe da ne poredimo k***** bi g******? Izvinite za Francuski.

Ako se slažeš sa ovim, onda tvoja cela priča pada u vodu kao i ta tvoja gotičarka koju treba pustiti niz vodu, osim ako je bolja riba od neke druge goričarke do nje pa možda ipak malo da ostane, šta znam nisam je poredio ... :P

Pretpostavimo, mada već i vrapci znaju, da sam ja od onih koji stalno nešto porede i odmeravaju i neprekidno dave o tome pošten svet ovde na Forumu. Takođe pretpostavimo i da si ti pošten svet koga sve to nervira i davi.

Naglašavam da cenim tvoj trud da izvodiš zaključke, kako je sve to besmisleno i da upućuješ pošten svet da se klone jeresi ovo vs. ono i prigrle dobro ustaljena verovanja od davnina kao postulate ispravnog razmišljanja i kanone prirodnosti i pravilnosti reprodukcije itd...

Ali problem je u tome što si i ti sam došao do takvih tvrdnji istim takvim poređenjima. Na taj način demantuješ sebe u startu. Ako nisi došao do toga iskustvom poređenja, onda si naprosto upalio prvu stvar na koju si nabasao i apsolvirao kao Bogom danu. Ako je ovaj slučaj tvoj, onda je to neozbiljno i površno stečeno iskustvo i moje je viđenje da nije dovoljno dobro da ikome služi na korist.

Bez preispitivanja postojećih standarda i eventualnih osporavanja potkrepljenih istraživanjem i poređenjem, nema ni daljeg napretka. Nemam ništa protiv ljudi zadovoljnih dometima HiFi-ja do osamdesetih godina. Neka ljudi uživaju u vinilima, kasetašima, tjunerima i magnetofonima, kao i telefoinskom ožičenju prelepe plavo/bele pletenice, ali mogo se toga desilo od tog vremena i naivno bi bilo samo reći "novo je bolje". Obilje ponude "Novog" nije dovoljno dobro pa je staro bolje. Ipak "Novo" jeste i bolje i naprednije i konfornije od starog, ali se bez poređenja ne može razabrati šta je od "novog" bolje, a šta nije.

Isključivost i predrasuda su velike prepreke u ovom hobiju za svakoga. Ako se na to doda i doza idolopoklonstva prema Brandu i uticajni faktor cene, gubi se racio i objektivnost.

I na kraju ovog epskog off-a, naglasiću da je uživanje u muzici zaista ono što se računa. Svakoga radi nešto drugo, pa je i moguće da nekoga ni Hi End ispred nosa ne obori s nogu ako ne dobije željeni Vibe.

Sve Vas pozdravlja Vaš dosadni Father! :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 3/4/2018 at 21:09, pera451 said:

Ja sa Volumio-m nisam imao srece.

S druge strane mi je Daphile bas lepo radio.

Dao sam Volumio-u drugu sansu i prijatno sam iznenadjen - instalacija i podesavanje su izuzetno jednostavni, radi na Thin Clientu-u sa i386 procesorom sa mSD kartice.

Krajnje jeftin eksperiment koji sebi moze svako da priusti.

U medjuvremenu sam probao i AudioPhile Linux. Instalacija je malo komplikovanija, pogotovo sto je verzija 4 zasnovana na Arch Linux-u.

To takodje radi dobro (na primer uz Cantata-u), ali ne postoji i386 verzija, sto onda eliminise dosta jeftinih compact/silent uredjaja koji se kod nas vrte.

Obe distribucije zasluzuju paznju.

Link to comment
Share on other sites

Imam jedan Thin klijent sa Daphilom i PC sa AP Linuxom.

Volumio nisam probao. (Beše neki tutorial ovde ali sam ga zaturio a nije mi se dalo da tapkam i probavam)

Daphile radi na minimalnim konfiguracijama sa USB memorije(ili SD) a AP linux zahteva HD . Sa AP na JLSounds DACu se javlja click pri promeni DSD pesama. ( mislim da je do firmvera u JLSoundsu).

Razlike u u zvuku su mnogo veće od DACa nego od OSa.

Link to comment
Share on other sites

E, sad pocinje igranka.

Prema onome sto smo ranije diskutovali, pravi "transport" bi trebalo da:

- ima eksterno napajanje, po mogucstvu "kockicu" i

- nema nikakav ventilator, ni na procesoru, ni na chipset-u.

Posto AP linux zahteva x64 situacija postaje malo slozenija nego kod Daphile-a, Volumio-a itd.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...