Jump to content


CH Precision - poseta fabrici


Golum

Recommended Posts

4 minuta ranije, Woland said:

@golum hvala na pozivu, iskreno se nadam da ću još jednom imati priliku da odem u Švajcarsku.. ali, tada da odemo do Kudelskog, barem do kapije :)

Tu istu kapiju merkam i ja vec duze vreme ali nikako da realizujem tako da....;):cheers

Link to comment
Share on other sites

Bravo za posetu i slike... teska bolest udarila kad sam video kako je sve spakovano i uredno u pogonu.

Nedostizan domaci zadatak za bilo koga na ovim prostorima ko skutijava uredjaje a pri tome ne koristi reciklirane kutije ili plehove od riknutog DVD-a ili VHS-a

I treba da kosta toliko!

Pozdravi ekipu i obidjite jos nesto ako stignete.

 

Link to comment
Share on other sites

13 minuta ranije, zoranzu said:

Nedostizan domaci zadatak za bilo koga na ovim prostorima ko skutijava uredjaje a pri tome ne koristi reciklirane kutije ili plehove od riknutog DVD-a ili VHS-a

I treba da kosta toliko!

Pravo u centar!

Na ovim prostorima većina samo kenj@ u prazno i prosipa svinjama bisere, a kad ih pitaš da pokažu njihovih ruku delo krene novi krug proser@vanja.

@golum

Još jednom, hvala za reportažu, siguran sam da ste uživali u poseti ovoj Švajcarskoj manufakturi.

Link to comment
Share on other sites

Jbt.:D izaš'o mi baner "Otkup zlata i srebra u gotovini" kad otvorim ovu stranu.Al stvarno,ne zezam.

Golume hvala na temi,malo da se rastera učmala atmosfera mudrih rešenja do 100€ sa KP i ne obraćaj pažnju na kiselo grožđe.Ovo je hifi forum i ovakvim je temama baš ovde mesto,baš kao i teemama o budžet rešenjima.Cene su u skladu sa zemljom porekla i prodaju se onima koji to sa lakoćom plaćaju.I garsonjera u Ženevi košta 900.000€,od istog materijala je kao i naša za 30 soma.Ne mogu da verujem da nekom smeta urednost njihovog pogona.Setim se samo posete nasem hajend proizvođaču i onog jadnika sto pravi jezgro trafoa u neomalterisanoj prostoriji obučenim za spoljnju temperaturu,jer u pogonu ni grejanja nema.Zar to možda treba da je uzor,pa to je gore od Kineza,a verovatno je i plata gora-tuga.

Srećom ima ovde i svetlijih primera.Bio sam u Karanovoj novoj radionici,e to je već na " švajcarskom" nivou.Pa nek su i cene takve kakve su.Kamo sreće da sam "glup" kao kupci takvih manufaktura za trošenje,a pametan da zaradim kao oni.Baj d vej sve i jedan naš hifista je veći snob od njih ako ćemo o snobizmu, jer je naših 1000€ je mnogo veće od njihovih 100k.

Link to comment
Share on other sites

On 15.1.2018 at 10:28, golum said:

Ja cu samo napisati da smo slusali sledece komponente: L1 preamp, M1 mono blokove, D1, C1 sa T1 (clock generator), TechDAS Airforce III gramofon sa Thales Simplicty ruckom preko P1 phono preampa, a sve to na Goebel Epoque Reference zvucnicima (http://goebel-highend.de/products/epoque-reference.html ) ili u drugoj opciji na Wilson Benesch ACR standmount zvucnicima.

Koristan izveštaj, uz fotografije.

Međutim, mene (tradicionalno) najviše zanima kako je sistem koji je pomenut zvučao. O tome nije bilo reči.

Link to comment
Share on other sites

Hajde da napisem koju rec o zvuku dok to Patason mnogo bolje od mene ne napise jer je prosto vicniji tome.

Zvucnici fizicki deluju impozantno I sa svom tom skalamerijom od elektronike izazivaju prilicno "strahopostavanje" kada se udje u prostoriju. Posto sam unapred znao sta nas ceka najiskrenije mogu reci da su mi ocekivanja bila pa prosto astronomska sto zbog ukupne cene celog sistema kao i zbog nekog citanja o istom sistemu koji je proglasavan za jednog od najboljih na sajmu u Minhenu prosle godine (identican sistem je svirao tamo).

E sada da li usled tih ocekivanja, kada je sve to zasviralo, nisam imao osecaj da mi treba Pampers zbog ekstaze od srece sto cujem to sto cujem. Sve to svira zaista ultra precizno, dinamicno, scena je ogromna, bas je tamo gde treba da bude tj. nisko i odsecno, ..dakle sve je gde treba da bude ali nisam se raspametio i ni jednog trenutka pomislio - jbt a sada moram da slusam ono g...o kod kuce - cak vrlo suprotno od toga - ucinilo me je srecnim sa onim sto imam kod kuce.

Npr. potpuno drugi utisak je bio kada smo prebacili na male Wilsone Benesch zvucnike - tu je bila varijanta da sam oci iskolacio u neverici sta izlazi iz onih malih zvucnika - apsolutno (meni) neverovatno...da sam mogao stavio bi ih pod misku i izneo napolje momentalno...opet ne zato sto je bolje od mog sistema ali je prosto svirka meni bila fantasticna.

Mislim da cu svakako otici do njih uskoro jer bi trebali da dovuku Magico M3 i jos jedan model a za Magicom nesto ludujem pa da cujem kako svira sa tom elektronikom jer sam slusao Q1 sa Soulution-om i to je bilo zaista magicno.

Ono o cemu smo caskali nakon slusanja i sto je meni prolazilo kroz glavu je da li su mozda moji reperi pogresni i da li sistem treba da zvuci kako je ovaj zvucao, a da ja slusam nesto pa nazovimo ga "ofarbano" - i da sam prosto navikao na takav zvuk - pojma nemam...svakako imam pojma da mi se svidja ono sto slusam svakodnevno i to mi je trenutno najbitnije ^_^ 

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, golum said:

E sada da li usled tih ocekivanja, kada je sve to zasviralo, nisam imao osecaj da mi treba Pampers zbog ekstaze od srece sto cujem to sto cujem. Sve to svira zaista ultra precizno, dinamicno, scena je ogromna, bas je tamo gde treba da bude tj. nisko i odsecno, ..dakle sve je gde treba da bude ali nisam se raspametio i ni jednog trenutka pomislio - jbt a sada moram da slusam ono g...o kod kuce - cak vrlo suprotno od toga - ucinilo me je srecnim sa onim sto imam kod kuce.

Npr. potpuno drugi utisak je bio kada smo prebacili na male Wilsone Benesch zvucnike - tu je bila varijanta da sam oci iskolacio u neverici sta izlazi iz onih malih zvucnika - apsolutno (meni) neverovatno...da sam mogao stavio bi ih pod misku i izneo napolje momentalno...opet ne zato sto je bolje od mog sistema ali je prosto svirka meni bila fantasticna.

Primljeno.

Link to comment
Share on other sites

35 minuta ranije, Solderer said:

Ovo моје није исто као приказано,  моје је чак и комплексније ,мада је дизајнер исти, То је та нека категорија, Највећи проблем је избор транзистора, јер треба измерити по 300 ком, од свеког поларитета , па од њих селктирати по 36 транзистора по каналу.Има још пуно ствари за подешавање и пуно суптилних детаља. Али резултат оправдава труд.Што би рекао Кен Кеслер, резолуција детаља је таква да могу да погодим боју кошуље коју је Рај Кудер носио на снимању његовог трећег албума.

vidim da mozes vrlo pristojno i civilizovano pisati o sebi i svojim vestinama i dometima,

a taktika naci najveceg,najboljeg,najskupljeg,renomiranog proizvodjaca i porediti se sa istim nadmeno,prepotentno i na kraju drsko ...je vec vidjena i nije donela srece nikom ko ju je koristio....nece ni tebi.

 

 

za sve ostale 

Niko od nas nije ni blizu kupac pomenutih sprava,ne zato sto su precenjene i bezobrazno skupe vec zato sto su nama takve.

Kad bi imao kupio bi deset takvih sistema....da uporedim,to je hi fi!

Nismo im interesna grupa ni cilj.....sto ne znaci da ne mozemo i ne treba da iskoristimo priliku da ih posetimo i uzivo iskusimo.Verovatno su to i oni znali ali su se svi redom ponasali prema nama kao da smo dugogodisnji kupci....i zato su oni izmedju ostalog  veliki a drugi mali....iz toga treba uciti.I na sajam automobila idemo i gledamo auta od 1.000.000 necega ....ribe su dobre auta sjajna i lepo nam je, a kuci idemo nasim starim modelom.

Do zvuka i hi fija cu doci ali moram jos nesto da napisem .....ziveo sam u raznim inostranstvima i na duze ili krace i posecivao razne zemlje.Ovo je moja druga poseta Svajcarskoj i od ovog trenutka sam kompletno promenio misljenje o svemu veanom za Ch.Islo mi je na onu stvar to savrsenstvo u svemu,te sumanute cene svega zivog,neka inkriminisuca istorija .....itd.

To treba upoznati,razumeti i na kraju postovati i zavoleti.Ta zemlja je takva zato sto to zeli moze i odlucila je tako.U tome ucestvuju svi njeni gradjani,slojevi,sfere.Time se stite od ostalih...samo ko prihvati i prilagodi se tim visokim kriterijumima opstaje.

U najmanjem selu covek moze odluciti da se bavi (za nas) najsumanutijim biznisom i uspeti i ziveti od tog posla.Zasto je to tako a kod nas pekari propadaju i zatvaraju radnju?Moje laicko objasnjenje je da je neko pametan davno nesto znao i uz pomoc samosvesnog naroda to  i primenio i eto ih tu gde su....imas veliku platu,srazmerno poziciji,obrazovanju,strucnosti,ali u svetskim merilima veliku (visoku),tom velikom svotom novca platis skup stan,skupa kola,skupu skolu,skupu hranu i pice,skup hi fi ,skup svaki moguci hobi ili hir pod kapom nebeskom......i svi ti koji plate u isto vreme i naplate na svom poslu .....i svi rade,trose,stede,zive......i kao i svugde ta idila je nekom ogromna,nekom veca ili manja.To sve moze jer oni s ponosom isticu da je nesto made in Ch,rado to kupuju i ako ima jeftinije tudje....svim velikim hi fi firmama je najveci deo  trzista domace,zatim Rusija,Kina(i to zbog naglog bogacenja u tim zemljama) .Nasi hi fi proizvodjaci ne mogu u Srbiji da prodaju nista,ni skupi (auris,karan,raal)ni jeftini(solajina sedra,dayens ampino)....nista,samo preko!

i oduzih ovaj uvod ali dovoljno razlika zbog kojih su i oni i mi tamo gde smo!

U tom svetu koji ne zna za svakodnevnu borbu za egzistenciju sve je dozvoljeno i svaciju zelju i hir,strast,ludilo,zadovoljstvo....ima ko moze da zadovolji a to nikad nije skupo.....ko moze da plati,naravno!Mozda je to sve nama isuvise dekadentno,ali oko toga se samo mi nerviramo.....a da mozemo bili bi sto puta gori od njih (pa pogledajte nase nove bogatase,treba im 5 generacija bogatstva da iscupaju praziluk,da plate posteno svoj radnike,kooperante,da drzava to sve regulise....odoh ja daleko,tada cemo i mi biti Svica i Invader cemo kupovati za 70.000 jer je bolji od Solution-a a nas!

 

Ch precision je uspesna hi end firma koj je za 9 godina postojanja dosla do pozicije da ne brine za svoju egzistenciju i bavi se onim sto voli da radi na nacin kako misle da treba to da rade.Da li je to tako svim audiofilima sveta....ne zanima ih dok god ima dovoljno onih kojima jeste i od kojih oni plate kirije,poreze,plate, zive odlicno i svako se bavi svojim poslom bezbrizno.

Svaka firma ima neku svoju filozofiju sta i kako treba.Takvi su i potrosaci toga,nekome je najbitnija topologija,nekome dizajn,nekome subjektivni osecaj,nekome tehnicke specifikacije,merenja....zvuk kao konstanta koja se preplice sa svim tim,vise ili manje ili nimalo.

Filozofija Ch je tehno-inzinjersko-masinska,

izrada na nivou svajcarskih satova,zasto jednostavno kad moze bolje,zasto jeftinije kad se nasi kupci ne zale nacenu,samo najbolje cost no object!Zvuk im je jako bitan i ponosno isticu neka svoja resenja kao jedinstvena.Dizajn i izrada uredjaja,stampanih ploca,odabir delova....top notch....ja bi njihov uredjaj drzao otvoren na polici,ta lepota ne sme biti sakrivena.

Puno prasine dize njihov phono preamp   p1,ne znam da li je najbolje zvuceci ali opcije i izrada....sva standardna podesavanja plus podesavanje svega sto se ikad mogli i zamisliti i po parametrima provera geometrije,podesenosti glave.

Pre odlaska u posetu nisam hteo da se informisem o brandu i uredjajima sa neta da ne steknem "predznanje" tj predrasude.U samom pogonu proizvodnje mi je ta posvecenost masinskoj obradi,komplikovanim topologijama i opcijama nagovestavala njihovu filozofiju blagi strah da se tu zvuk nije usput zagubio.I kao sto Golum rece na slusnom testu smo svi ocekivali da se oneredimo ali to se nije desilo.Ni govora da je to los zvuk tj da ne valja i Golumov kucni sistem nam je vec visoko podigao kriterijume ali koliko su uredjaji spektakularni u dizajnu,izradi...zvuk to nije izdigao u nebeske visine-imajte na umu da je to samo moje misljenje i da moja filozofija zvuka se samo delimicno poklapa sa njihovom i najvaznije da se sva poredjenja prave u hi est end klasi i da ono sto nas nije bacilo u nesvest je i dalje neverovatno dobro (samo nije pogodilo u osetljivo mesto ili smo culi nesto sto nas je vise najezilo.)

Filozofija i fokus Ch precision-a se ogleda i u tome da im slusaonica ne prati proizvodni pogon.Opet naglasavam,slusaonica je sve pod konac ali lici na najbolju sobu u hotelu na sajmu,nije sve podredjeno zvuku vec komforu,dizajnu,lepoti...mozda bi i zvuk bio spektakl da su se pozabavili tim aspektom posvecenoscu kakvu smo videli u dizajniranju i proizvodnji uredjaja.

Namece mi se poredjenje sa proslogodisnjim hi fi turizmom kad smo posetili Stenheim.Njihovi zvucnici su jednako savrseno uradjeni tehicki i konstrukciono ali bez vidljivih dizajnerskih bravura spolja,vrlo konzervativan izgled,savrseno uradjena soba za slusanje (betonske kocke 1x1x1m u podu gde stoje zvucnici,svi zidovi tretirani da toga nismo bili ni svesni....) izbor elektronike bez striktnih ogranicenja na brandove iz istog distributerskog lanca itd.Ne znam sta bi se  desilo kad bi ponovo cuo sistem u Stenheimu ali ja to pamtim kao nevidjeno iskustvo i moje ponovno hi fi rodjenje...mozda nas je Golum razmazio pa smo malo i oguglali na odlicno.....bemliga.

 

 

Ovde cu napisati i utiske sa druge nase ovogodisnje posete i ako ima posebna tema za taj brand ali ovde je to kao deo celina i nadovezuje se na sve prethodno.

Jean Mourer proizvodjac zvucnika i lampaskih pre,power i integralnih pojacala.Totalno druga filozofija zvuka,izrade,distribucije,cenovne kategorije...svega.Porodicna firma koja zivi i radi u kuci iz 1650. godine koja je restaurirana kao umetnicko delo.Otac,majka,sin i rodjak su cela firma,kako sami kazu 3 1/2 radnika a ne zna se ko je taj 1/2.

Sami izradjuju bas drajver,preradjuju mid i visoki,koji su fabricki proizvedeni sa greskom,

sami motaju zavojinice i prave skretnice (kondove imaju narucene po svojoj specifikaciji od male francuske firme)

sami izradjuju kabinete od nule,cnc obrada secenje,presa za furniranje,farbanje (karakteristicno ukrucenje bas drajvera sa brezonom uprtim na magnet koji je uronjen u  vertikalnu komoru s peskom na zadnjoj strani kutije)

sami vrse merenja,usviravanja,ponovo merenja sa opremom iz osamdesetih koja je tada bila state of the art i morala je biti odobrena kupovina od Rusa,amera i ostalih vojnih instanci.

Ne mogu dovoljno da naglasim da su sve masine iz sedamdesetih i osamdesetih i da su malo osavremenjene i u stanju kao da su nove,da su odeljenja izrade etazno odvojena i da u preradi drveta i farbanju,kao i drugde,nema prasine ni trunke....opet sve pod konac,majku im svicarsku.

Otac koji to radi preko 30 godina je isti model razvijao poboljsavao i dosao tu gde su sad.Ja opet s tom filozofijom,porodicna firma koja proizvodi sve in house,nema distributere,sama prodaje svoje proizvode,sve ulozeno baceno na zvuk,izrada odlicna ali zastareo dizajn i ocajna farba na prednjoj ploci,mala cena za njihove uslove,od prodajne cene skoro sve je njihova zarada (za razliku od ostalih proizvodjaca kojima marketing,distributeri i ostalo odgrize ogroman deo kolaca).....i zvuk boli glava.

Slusaonica sva od drveta (mora da zvuci prirodno),njihov integralac od 30w(8 kom el84 i j fet predpojacavacki deo),kablovi obicni,cd cabridge audio.....sve toliko nepretenciozno i down to earth ....i zvuci odlicno.....nikad necu zaboraviti deonicu kad grune simfonijski orkestar,taj dinamiski udar,nista se nije zalepilo,raspalo,svaki instrument se i dalje ponaosob cuo sa svoje pozicije....impresivno!!!

OVi zvucnici i lampasi su i dalje za nase uslove skupi,za njihove uslove i posebno zvuk koji ispustaju-bargain!!!

 

Na kraju da li je bolji prvi ili drugi zvuk.......ne znam,kako kome.....totalno druga prica,filozofija,pristup hi fiju i rezultat.

Nek na tome ostane i neka to bude lepota naseg hobija,da i u njemu postoji ogromna raznolikost...onolika kolika postoji i medju samim ljudima i audiofilima da svako moze da pronadje sta njemu najbolje prija,

za to se morate potruditi i slusati sto vise razlicitih sistema,tako i bolje razumeti ono sto vam se bas i ne svidja i ljude koji bas to vole,

 poznavanje te razlicitisti ce vam pomoci da saznate sta najvise volite,a tolerancija za sve drugo je obavezna!!!

Tek tada ce te iskreno  uzivati i moci se zvati audiofil!

 

Golume sta da ti kazem,ovo vec postaje tradicija,hi fi posete raznim brendovima,turizam visoke kategorije,tvoj sistem jos vislje i druzenje ultimativne kategorije-HVALA TI 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Momci, svaka cast!

Proslogodisnja poseta Jean Maurer manufakturi me je odusevila po svemu prikazanom, a ponajvise porodicnom pricom koja prati svaki segment koji tu porodicu drzi cvrsto na okupu i koja oseca kao jedan to sta radi i zivi. Savrsenstvo.

Ove godine ponovo vidimo jedan lep primer uspesne price koji iako nema onu dozu ljubavi koju smo videli prosle godine prati pricu jos jedne manufakture na visokom tehnolosko-razvojnom nivou i bogatom ponudom. Lepo je videti ponovo tu profesionalnu gostoljubivost i spremnost da podele pricu za koju su svesni da ce se prepricati i podeliti sirem krugu ljudi. Krivo mi je sto i ovogodisnja prica ne prati nezaboravan slusni utisak za gradaciju u prvih deset, ali svakako nije izostalo nista sem toga za vrhunsko iskustvo i sto da ne - inspiraciju.

Zanimljiva fotka ispod :rolleyes:

On 01/15/2018 at 18:52, golum said:
On 01/15/2018 at 18:59, golum said:

 

IMG_4615.JPG

IMG_4608.JPG

Fotka iznad, drago mi je videti jos uvek valjane elkoe u upotrebi, toga ce biti sve manje.

Link to comment
Share on other sites

Citajuci komentare o zvuku sistema (pre svega zbog Göbel zvucnika), stekao sam utisak da je slican onome sto sam cuo u Minhenu ranije, a nije mi se dopalo.

Ne znam da li je u pitanju “neutralna” prezentacija ili nesto drugo, ali po meni je na istom tom sajmu bilo puno soba sa daleko boljim, cak cu reci i uravnotezenijim zvukom. Dobro se secam da sistem sa velikim Göbel zvucnicima klasicna muzika, a pre svega klavir, svirao dosta “spicasto”, i svakako ne prirodno kako dolikuje “cost no object” uredjajima.

CH Precision najskuplji setup smo takodje slusali i to sa zvucnicima Vivid Giya G2 (izvor je bio gramofon TechDAS) i zvuk nije takodje bio nista posebno.

Link to comment
Share on other sites

21 sati ranije, patason said:

Pre odlaska u posetu nisam hteo da se informisem o brandu i uredjajima sa neta da ne steknem "predznanje" tj predrasude.U samom pogonu proizvodnje mi je ta posvecenost masinskoj obradi,komplikovanim topologijama i opcijama nagovestavala njihovu filozofiju blagi strah da se tu zvuk nije usput zagubio.I kao sto Golum rece na slusnom testu smo svi ocekivali da se oneredimo ali to se nije desilo.Ni govora da je to los zvuk tj da ne valja i Golumov kucni sistem nam je vec visoko podigao kriterijume ali koliko su uredjaji spektakularni u dizajnu,izradi...zvuk to nije izdigao u nebeske visine-imajte na umu da je to samo moje misljenje i da moja filozofija zvuka se samo delimicno poklapa sa njihovom i najvaznije da se sva poredjenja prave u hi est end klasi i da ono sto nas nije bacilo u nesvest je i dalje neverovatno dobro (samo nije pogodilo u osetljivo mesto ili smo culi nesto sto nas je vise najezilo.)

Filozofija i fokus Ch precision-a se ogleda i u tome da im slusaonica ne prati proizvodni pogon.Opet naglasavam,slusaonica je sve pod konac ali lici na najbolju sobu u hotelu na sajmu,nije sve podredjeno zvuku vec komforu,dizajnu,lepoti...mozda bi i zvuk bio spektakl da su se pozabavili tim aspektom posvecenoscu kakvu smo videli u dizajniranju i proizvodnji uredjaja.

Ovo je još jedna od potvrda teze koju iznosim konstantno - zvuk suštinski ne donose uređaji.

Niti se zvuk kupuje i ostvaruje ciframa. Za zvuk je potrebna nega i rad na sistemu. Celini.

Imali ste očekivanja, što je u potpunosti razumljivo. Izneta su dva utiska, vrlo slična. To nije slučajno.

Obojica čujete i obojica ste izneli da ste očekivali više. Da sam bio tamo, pridružio bih se takvim očekivanjima. Često nam se dešava da zbog pukog strahopoštovanja suve cene sistema počnemo da preispitujemo sopstvene sposobnosti da čujemo. To se i vama desilo, na izvestan način. 

Veliki i ovako skupi sistemi su istovremeno i velik i skup problem. Problemčina. Manifestaciju te problemčine ste sasvim izvesno i čuli, te je izveštaj o tome kako sistem zvuči izostao, dok nismo zagolicali gde treba. 

Eksperimentisanje na nivou gde je pojedinačna komponenta +30k nečega je kocka. Većina klijentele koja je sposobna da poseduje ovakve sisteme retko eksperimentiše, jer je ubeđena u ono što sam gore naveo. Bez onog ne.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Nomimasen said:

Ovo je još jedna od potvrda teze koju iznosim konstantno - zvuk suštinski ne donose uređaji.

Niti se zvuk kupuje i ostvaruje ciframa. Za zvuk je potrebna nega i rad na sistemu. Celini.

Imali ste očekivanja, što je u potpunosti razumljivo. Izneta su dva utiska, vrlo slična. To nije slučajno.

Obojica čujete i obojica ste izneli da ste očekivali više. Da sam bio tamo, pridružio bih se takvim očekivanjima. Često nam se dešava da zbog pukog strahopoštovanja suve cene sistema počnemo da preispitujemo sopstvene sposobnosti da čujemo. To se i vama desilo, na izvestan način. 

Veliki i ovako skupi sistemi su istovremeno i velik i skup problem. Problemčina. Manifestaciju te problemčine ste sasvim izvesno i čuli, te je izveštaj o tome kako sistem zvuči izostao, dok nismo zagolicali gde treba. 

Eksperimentisanje na nivou gde je pojedinačna komponenta +30k nečega je kocka. Većina klijentele koja je sposobna da poseduje ovakve sisteme retko eksperimentiše, jer je ubeđena u ono što sam gore naveo. Bez onog ne.

u pravu si za sve osim jedne stvari da je komentar zvuka izostao dok niste zagolicali.

Sve bi isto napisao i odmah po povratku....ali zbog soldererovog nastupa paznja je isla na stranu da mu se odgovori....a nikako nisam zeleo da se u ovoj temi time bavim i skratim sebi zadovoljstvo na jedan fenomenalan produzeni vikend sa prijateljima.

To je razlog kasnjenja mojih utisaka,nikako ne bih mogao da izostavim zvucni dozivljaj iz bilo kog razloga-that's what it's all about!

 

e da,mnogo volim ove posete Golumu da vezbam strane jezike(2 od 3).

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Nomimasen said:

Veliki i ovako skupi sistemi su istovremeno i velik i skup problem. Problemčina. Manifestaciju te problemčine ste sasvim izvesno i čuli, te je izveštaj o tome kako sistem zvuči izostao, dok nismo zagolicali gde treba. 

Nomi ne bih generalizovao bas tako - prosle godine slusali sistem koji je Patason pominjao (po ceni malo manjoj od ovoga) i to je bilo raspamecivanje od zvuka...ovaj nam nije legao i to je OK - iskustvo vise.

Link to comment
Share on other sites

On 16.1.2018. at 14:22, golum said:

Volim ovaj hobi, kao i svi mi uostalom, i volim to da podelim sa vama

Hvala jos jednom golum, sjajno je citati ovakve pasuse.

Sledeci put kolege dobru forumasku sljivovicu pod misku, ne valja se u goste praznih ruku :D 

I samo nastavi(te) :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

On ‎1‎/‎17‎/‎2018 at 19:15, Nomimasen said:

Ovo je još jedna od potvrda teze koju iznosim konstantno - zvuk suštinski ne donose uređaji.

mda, verovatno se donosi u saksijama, ali kad ovladamo tehnikom korišćenja celokupnog mozga, emitovaće se telepatski..

On ‎1‎/‎17‎/‎2018 at 19:15, Nomimasen said:

Za zvuk je potrebna nega i rad na sistemu. Celini

zalivaš ga, maziš, paziš (pevaš mu) sistem, pa posle 20 godina, kad te sistem zvučno preraste, osamostali se, setno pustiš suzu i otputuješ u limbo

naravno da naslućujem šta se želelo reći, ali baš me briga za to, ne moram ama baš na svakom mestu na forumu da tumačim pesničku i onu drugu slobodu: svaka tema se pretvori u poligon za ispoljavanje sujete i samopotvrđivanje citiranjem sebe.. ili generalizacije tipa - kod vodoinstalatera u kući curi na sve strane.. da ne zaboravim kablove, stogodišnji rat između diy i brand vernika itd.. tada nije čudno što @patason dve trećine prikaza potroši na komentarisanje takvih stvari.. sledećeg puta neće ništa ni napisati, i neće biti usamljen u tome

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...