Jump to content


Album Player (APlayer)


dj.nik

Recommended Posts

Pravu Blues svirku u sopstvenoj dnevnoj sobi ne bi niko preživeo duže od 3 udarca u doboš i dve pune činele, to potpisujem. HiFi je adapter da možemo da uživamo u muzici i eventualno malo i na trenutak doživimo realno iskustvo koga smo nadam se bili svedoci u živo.

Sve je u našim glavama!

Link to comment
Share on other sites

Skoro sam razgovarao kod jednog mog prijatelja sa njegovim drugarom koji je inače nekada svirao u jednom bendu.
Razgovarali smo slušajući neku muziku između ostalog i njihovu.
Njegovi komentari o tome kako se nešto čuje u sobi u odnosu na to kako je on to čuo na bini i slično, za mene su apsolutno bili nešto nestvarno.
Koliko god da sam mator (senzor ostario) koliko god da sam netalentovan (ne sviram ni jedan instrument), koliko god da sam ....... ; ubeđen sam da sve te svoje osobine mogu poboljšati (u racionalnoj meri), čitajući po forumima mišljenja kompetentnih ljudi (poput pomenutog gospodina) i “družeći” se sa njima.
Dakle cilj mi nije neznam sta već “skroman” napredak sposobnosti koje su mi takve kakve su.

Link to comment
Share on other sites

26 minuta ranije, dj.nik said:

Da, da, sve nase probleme resice pravilno odabrani komad meNtala. Ukljucujuci osigurac, naravno.

... Mora sa jedne strane da se krene pa prema desno, osigurač pa možda prekidač i na kraju konektori ... Nebo je granica. Ako vreme i novac nisu problem ... sky is the limit.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Father said:

Pravu Blues svirku u sopstvenoj dnevnoj sobi ne bi niko preživeo duže od 3 udarca u doboš i dve pune činele, to potpisujem. HiFi je adapter da možemo da uživamo u muzici i eventualno malo i na trenutak doživimo realno iskustvo koga smo nadam se bili svedoci u živo.

Sve je u našim glavama!

Šta je realno?

Šta su reference?

Šta uopšte potpisuješ?

Iskustva su drugačija. Na osnovu njih i reference. Ako neko nikad nije čuo kako sistem može da "svira" a ne da reprodukuje muziku, tj. ako neko nije čuo razliku između reprodukcije i svirke, kako uopšte može da zna šta da očekuje i šta može biti realno?

Da, da, može biti realno da sistem zvuči kao blues band uživo u nekom klubu, ili na nekom koncertu u hali, ili u studiju manjem ili većem... 

To što nisi čuo, ne daje ti za pravo da potpisuješ da ne može.

Link to comment
Share on other sites

Toza ne radi "kablažu". Toza priča o evoluciji zvuka koja podrazumijeva prije svega kvalitetne sprave pa onda sve ostalo, što uključuje i pažnju prema sitnicama tipa police, kablova, podloški, AKUSTIKE PROSTORA i svih ostalih zezalica, pa i softverskog plejera.

Link to comment
Share on other sites

Stalno me trpaš tamo gdje nisam. Nesuglasica smo imali. Vjerujem i da ćemo ih u budućnosti imati. I to je u redu jer svako ima svoj stav i mišljenje. 

Mislim da smo obojica dovoljno i odrasli i nezavisni u mišljenju da možemo na kulturan način da budemo iznad prozaičnog toka svakodnevice.

Link to comment
Share on other sites

A posle sesije kablomana (koje cu blago zamoliti da se drze teme a ne reklame) idemo na jos jedan zaista neophodan korak do boljeg zvuka. Optimizacija Windows OS-a za reprodukciju muzike.

Svako novo izdanje Win nosi sve vise i vise aktivnih a za audio nepotrebnih procesa i tredova. Tredovi su jos 'grdji' od procesa. U najnovijem WServer 2019 ima preko 300 tredova (!), procese nisam ni prebrojao koliko ih ima. U mojoj optimizovanoj masini ima svega 19 procesa, ukljucujuci audio plejer.

Da skratim pricu, softver pod nazivom 'Fidelizer" ce pomoci da se ugasi vecina nepotrebnih stvari. Ne sve, nije tako mocan, ali dovoljno da se jasno cuje razlika  u zvuku sa i bez njega. Besplatna verzija i ne pravi trajne izmene vec se nakon podizanja racunara program mora ponovo pokrenuti. Najvisi nivo optimizacije je ''Purist' i koliko se secam iz komentara, tada ni internet konekcija nece raditi.

 

Link to comment
Share on other sites

Naravno, zato i stoji izvinjenje. Ziveli i druzili se!
 

Izvinjavam se, skrenusmo od teme (zagadismo je na neki način) a sve je krenulo od mog pitanja da li: ASIO, KS, WASAPI ili šta ne sve kao output driver u APlayer (ili nekom drugom).
Vaše mišljenje sam čuo, proverio kod sebe i saglasio se sa njim (doduše ne na slepo, “šabački”) ali mi ostaju dileme iz pitanja kako ovi “znalci” proveravaju koji je “output” driver “bolji”?
Link to comment
Share on other sites

26 minuta ranije, Father said:

Imao sam komplet bubnjeva u istoj dnevnoj sobi gde slušam muziku i to zaista nije podnošljivo.

Na to sam mislio. I nisam udarao kao što bi neki muzičar na živoj svirci.

Upravo je to priča o evoluciji zvuka.

Ako je sistem dovoljno dinamički potentan može da rekreira strašnu rock ili blues svirku. Ali ako mu fali rezolucije onda nije za džez. I onda se kaže kakav sistem za rokčinu!

Za klasiku sve to treba podići na novi nivo, i dinamiku i rezoluciju da bi sistem mogao da rekreira dubinu i redove muzičara u orkestru. Itd...

Link to comment
Share on other sites

A posle sesije kablomana (koje cu blago zamoliti da se drze teme a ne reklame) idemo na jos jedan zaista neophodan korak do boljeg zvuka. Optimizacija Windows OS-a za reprodukciju muzike. Svako novo izdanje Win nosi sve vise i vise aktivnih a za audio nepotrebnih procesa i tredova. Tredovi su jos 'grdji' od procesa. U najnovijem WServer 2019 ima preko 300 tredova (!), procese nisam ni prebrojao koliko ih ima. U mojoj optimizovanoj masini ima svega 19 procesa, ukljucujuci audio plejer.

Da skratim pricu, softver pod nazivom 'Fidelizer" ce pomoci da se ugasi vecina nepotrebnih stvari. Ne sve, nije tako mocan, ali dovoljno da se jasno cuje razlika  u zvuku sa i bez njega. Besplatna verzija i ne pravi trajne izmene vec se nakon podizanja racunara program mora ponovo pokrenuti. Najvisi nivo optimizacije je ''Purist' i koliko se secam iz komentara, tada ni internet konekcija nece raditi.

 

 

Volim kada ovako (nesebično) podelite sa nama Vaše iskustvo.

Procitao sam ja puno toga po forumima o Fidelizer-u, skinuo ga ali ga nisam primenio (da ne bih posle zbog gluposti ponovo oporavljao “audio server”) ali posle ovog Vašeg posta naravno da ću odmah.

Imam za Vas pitanje, ako bi Fidelizer bio stavljen u Startup folder (startovanje batch procesa) da li bi on po startovanju računara sam automatski sve odradio ili ste probali i to ne može. Ne vidim razlog zašto to ne bi tako radilo (kao da je “kupljen” jer verovatno plaćena verzija to omogućava) osim ako oni u kodu nisu to na neki način onemogućili (sve može).

Verujem da ovo sto sam pitao ne može jer onda niko ne bi kupio Fidelizer.

Pitam zato sto iako mi je TV tu u dnevnoj sobi a PC priključen na njega uvek pokušavam da izbegnem da na ekranu gledam šta se dogadja sa PC-audio serverom.

Želja mi je da PC ne bude vizuelni deo sistema već kao pravi audio komad (bolesnik, žal za mladost kao Mitke); uključim ga i sa IPhone pustim play list.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...