Jump to content


Album Player (APlayer)


dj.nik

Recommended Posts

7 minuta ranije, misko1989 said:

Ne mogu edit, pa moram jedan za drugim postom...

Ispada po svemu sudeci da playback mode treba da bude Direct da bi se izbegli problemi bilo koje vrste. 

Kada se digne zeleni trouglic iz taskbara lepo pise “Direct play:“ pa nabrojani svi podrzani formati. 

Eto ja resio, nadam se da ce pomoci nekom ko se bude resio da koristi sav potencijal ovog plejera. 

Tu samo piše koji formati su podržani "iz kutije", a koji zahtevaju konverziju, bilo "pešice", bilo pomoću nekog media servera, kako bi AP mogao da ih reprodukuje, .

Link to comment
Share on other sites

Gospodine [mention=9977]Zexx[/mention] , izvinjavam se što sam dosadan ali imam još jedno pitanje generalne naravi.

U pitanju je filosofija integracije IOS uređaja-telefona sa Windows OS-računarom u audio svrhu, sto nikada nije baš lako ni ispravan izbor (čekam da sin penzioniše svoj Mac Mini i koristim mikro računar znatno manji od Mac Mini Lenovo ThinkCentre M92P pod Windows7 OS koji stvarno izgleda kao audio hardware).

Pitanje je da li postoji nešto poput AP renderer-a što bi uz MinimServer i IOS aplikaciju mconnect Lite za IPhone radilo sa foobar 2000.

Pitam iz razloga zato sto bi se time zaobisao ćudljivi (kažu bolji) AP player a aplikacija mconnect mi se čini i veoma user friendly za razliku od aplikacije Apple Remote.

Da li ovo sto pitam uopšte ima smisla jer sa Apple Remote foobar 2000 radi super sa minimum angažovanih resursa-aplikacija (2) dok bi u ovom potencijalnom slučaju taj isti posao radile 4 aplikacije (mconnect, MinimServer, zamena za AP renderer i sam foobar 2000).

Na prvi pogled mi se čini glupo razmišljati o drugoj opciji, ali da bi Apple Remote radio sa foobar 2000 mora IPhone biti “prijavljen” na iTunes sto mi na neki način sugeriše da iTunes radi neki serverski deo u toj komunikaciji Apple Remote-iPhone/foobar 2000; a kad je iTunes u pitanju bas sam nepoverljiv. Koliko god da je zaokruzen i kvalitetan sa njim možete to sto možete i za ostalo možete da plačete sto me izluđuje svih ovih godina (ako ne grešim 10-a. će).

Možda znate (koristite) i neku bolju IOS app-opciju uz foobar 2000 od Apple Remote.

Još jednom se izvinjavam, stvarno sam “naporan” ali mi se učinilo da bi ovo moglo biti interesantno i za druge clanove foruma.

 

Link to comment
Share on other sites

Gos'n Srecko, jeste li probali onu 'sirotinjsku' varijantu kako je Zexx krsti - da pokrenete web interfejs te iz omiljenog internet preglednika komandujete bolje zvucecem audio plejeru od foobar-a. Cilj igre u PC reprodukciji je imati sto manje aktivnih procesa, aplikacija itd. Minim server je zgodna stvarcica ali ima i svojih mana. Jedna od njih je skeniranje - ako se u povecu kolekciju (vise hiljada naslova) doda novi direktorijum sa muzikom, server ce biti spreman za rad tek nakon 5, 10 minuta, mozda i duze, dok ponovo ne protrci kroz sve direktorijume i ne ubaci ovaj novi.

Udaljenoj masini se moze pristupiti i putem RDC-a (Remote Desktop Connection) i kad je iOS uredjaj u pitanju - M$oft je odavno na iTunes publikovao  iOS varijantu RDC-a.

Ona stucanja, nestajanja APlayer renderer-a ce naverovatnije biti posledica SBB-ovog modema koji koristi visak resursa za emitovanje signala korisnicima koji setaju kucice oko zgrade/kvarta ili slucajnim prolaznicima 15 minuta besplatnog interneta dnevno. Resenje je opet jednostavno, mada malko kosta: dodaje se jos jedan WiFi ruter koji je zakacen na slobodni port SBB-ovog. Ruter dovoljne brzine naravno.

Ima i drugih interersantnih stvari, npr. koriscenje minimalnog APlayer-a (APlayer Mini) ako ne koristimo DSP i VST dodatke te kako se UPnP/DLNA realizuje uz pomoc jos jednog plejera - MusicBee. I tako dalje, puno toga je opisano u Help (procitaj me) fajlu APlayer-a.

Link to comment
Share on other sites

13 sati ranije, misko1989 said:

Vratio sve na default. Generalno je ok, ali sad videh da jos jedino postoji problem sa velikim fajlovima odnosno celim albumima kao jedan fajl. Videcu da iseckam takve fajlove preko foobara ili nekog cue splitera. Ne vidim drugo resenje.

Zasto bi to radio?

Ima podrsku za .CUE fajlove. Cak je i svejedno da li prevuces .CUE ili media fajlove - dodace ih na playlist-u kao albume.

Jedini problem je to sto mora da se saceka da se otpakuje/ucita ceo fajl. Naravno, ako se koristi playback iz memorije.

Smaranje je tek kad se koristi ISO SACD (DSD)... To vec moze da potraje.

 

 

p.s. Gadnog li programa... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Gos'n Srecko, jeste li probali onu 'sirotinjsku' varijantu kako je Zexx krsti - da pokrenete web interfejs te iz omiljenog internet preglednika komandujete bolje zvucecem audio plejeru od foobar-a.  Cilj igre u PC reprodukciji je imati sto manje aktivnih procesa, aplikacija itd.  Minim server je zgodna stvarcica ali ima i svojih mana. Jedna od njih je skeniranje - ako se u povecu kolekciju (vise hiljada naslova) doda novi direktorijum sa muzikom, server ce biti spreman za rad tek nakon 5, 10 minuta, mozda i duze, dok ponovo ne protrci kroz sve direktorijume i ne ubaci ovaj novi.  Udaljenoj masini se moze pristupiti i putem RDC-a (Remote Desktop Connection) i kad je iOS uredjaj u pitanju - M$oft je odavno na iTunes publikovao  iOS varijantu RDC-a. 

Ona stucanja, nestajanja APlayer renderer-a ce naverovatnije biti posledica SBB-ovog modema

 

Resenje je opet jednostavno, mada malko kosta: dodaje se jos jedan WiFi ruter koji je zakacen na slobodni port SBB-ovog. Ruter dovoljne brzine naravno.

 

Ima i drugih interersantnih stvari, npr. koriscenje minimalnog APlayer-a (APlayer Mini)

Poštovani gospodine dj.nik.

Ova zima nas steže i Vi i ja se ni ne videsmo. Nadam se da ćemo se videti uskoro (da ćete svratiti kad ugrabite vreme).

Priznajem da se čak i meni čini (mojim inferiornim usima) da APlayer zvuci bolje od foobar 2000.

Probao sam APlayer poštujuci sve ono sto ste napisali u prvom postu. Moj Lenovo ThinkCentre je sa i5 procesorom i 4GB na ploči i namenjen je samo audiu (na njemu ništa nema osim player-a).

Nepotrebne procese iz OS nisam “ubijao” (mrzelo me).

Moj problem je sto se iz nekog razloga APlayer stalno zaglavljuje (stop working) a trenutno me mrzi da to resavam jer (ako bih u mojoj konstelaciji hardware i uspeo to da rešim uopšte) po meni APlayer ipak ima neki problem posto u toj istoj sredini foobar 2000 radi bez problema.

Ceo život sam se bavio takvim glupostima (utvrđivao zašto nešto ne radi kako treba) još od 80-tih kada je Borlandov (Philippe Kahn) Turbo C kompajler nedozvoljeno adresirao (kada imate veliki broj globalnih varijabli) jedan deo memorije PC-a rezervisan tada za OS (DOS) sto mi je odnelo dosta novca i 6 meseci rada i nateralo me da jedan ozbiljan software za projektovanje u građevinarstvu prepisujem sa fortrana (WMS Dogital) na pointere da bih izbegao globalne varijable (common polja).

Nemam više snage za to.

Probao sam da kontrolišem APlayer iz Safarija i to naravno radi bez problema. To me podseća upravo na RDC aplikaciju a moram da priznam da sam alergican na Remote Desktop jer nosim naočare sa dioptrijom 4 pa mi ni jedna od njih nije ugodna.

Mconnect ima dobar interfejs, dizajniran za “slepca” poput mene, pa mi je se zbog toga učinio interesantnim.

Nije mi problem aplikacija za kontrolu, podsećam, već sam APlayer koji se kao sto rekoh zaglavljuje a ako izvršim bilo kakvu izmenu konfiguracije odmah imam stop working i neće da radi dok ga ponovo ne “pregazim” originalnim konfiguracijom fajlova.

Od varijanti APlayera najviše mi je se dopao upravo APlayer Mini jer mi ni ne trebaju DSP i VST dziza bidze.

Stucanje APlayer-a moguće je da je posledica routera davaoca usluge (Radijus Vektor) koji radi u bridge modu da bih mogao da koristim svoj Apple router (Apple Time Capsule, backup, imam podosta Apple uređaja pa sam zadržao router koji 10-tak godina funkcioniše super).

Opet kažem foobar radi bez problema u tom okruženju pa pretpostavljam da je ipak nešto do APlayer-a a šta, lenj sam da istrazim.

MinimServer radi upravo kao sto kazete ali mi generalno to ne bi smetalo, mada kao i svako drugi ne volim nepotrebni višak aplikacija.

Zato sam i postavio ono pitanje gospodinu [mention=9977]Zexx[/mention] (audio def. nije moja oblast pa mu se još jednom izvinjavam, stvarno sam naporan u svojoj lenjosti) jer sada upravo imam minimum resursa angažovanih: player-foobar i kontrolnu aplikaciju-Apple Remote (još Apple aplikacija).

Kome je sada do “prčkanja” kada Nole igra finale AO .

Link to comment
Share on other sites

Naravno, nema zurbe. A znaju se i nekakvi prioriteti, jel' da :). Masina je dovoljno snazna za APlayer, slican racunar zadovoljno koristi moj drugar (sa sve internet svrckanjem, emajlom itd.) pa bih kocenje adresirao mozda na  eksterni, USB vezom prikacen disk sa muzikom itd itd. 

Ako je racunar samo za muziku onda moze da se pregazi W7 pa preci na makar W8 Pro x64 (ne W8.1). Ili neko malo starije izdanje W10 jer su u najnovijim verzijama uspeli da otezaju cak i RDC ako oba racunara nisu sa potpuno istim verzijama OS-a (CredSSP Encription Oracle Remediation problem). Moracu i ja da pribavim neki taki racunarcic, cisto za igranje :)

Otopice se sneg pa cemo se malo i druziti. Idemo sad na gledanje TV-a.

Pozz!

 

Link to comment
Share on other sites

Kupio sam jedan SSD od 240GB za igranje, upravo da na njega postavim WINDOWS 10.

Ali nikako da stignem da to odradim (gledao sam tenis AO po ceo dan).

Meni se nekako ipak čini da je Windows 7 problem (kompatibilnost APlayer-a).

Namerno ne diram ovaj hard sa muzikom (SATA 3 a ne usb) upravo zato sto hoću da imam jedan disk sa muzikom i Windows 7 a jedan sa muzikom i Windows 10; pa da kada to budem zeleo (zbog nečega) samo ih fizički zamenim u računaru (baš 2 minuta).

Pozz!

Link to comment
Share on other sites

@ srećko

Aplayer na WIN 7 mi radio bez problema. Moja mašina je sve samo nije jaka (Core 2 duo 8400@3000GHz, 4gb RAM), Dva spoljna harda, tj jedan hard i DAC koji ima svoj hard, pa ga komp vidi i kao hard). Radi bez ikakvih problema i štucanja. Možda još malo sa setingom da se poigrate. Sad sam na Win 10, i dalje nikakvih problema. DJ Nik mi telefonom izdiktirao seting i nema muke nikakve. Jedine muke imao sam sa SBB-om i njihovom unifaj uslugom, koja se tukla sa mojim strimerom, ali sam i to na kraju rešio. Al to je za već neku drugu temu.... Probajte još malo igranja ponavljam sa setingsom, po meni Aplejer ima najbolji zvuk od svih "lako" dostupnih plejera. Fubar i Aimp u direktnom poređenju sa njim, nemaju šta da traže.

Link to comment
Share on other sites

31 minuta ranije, Milosav Grozni said:

@ srećko

Aplayer na WIN 7 mi radio bez problema. Moja mašina je sve samo nije jaka (Core 2 duo 8400@3000GHz, 4gb RAM), Dva spoljna harda, tj jedan hard i DAC koji ima svoj hard, pa ga komp vidi i kao hard). Radi bez ikakvih problema i štucanja. Možda još malo sa setingom da se poigrate. Sad sam na Win 10, i dalje nikakvih problema. DJ Nik mi telefonom izdiktirao seting i nema muke nikakve. Jedine muke imao sam sa SBB-om i njihovom unifaj uslugom, koja se tukla sa mojim strimerom, ali sam i to na kraju rešio. Al to je za već neku drugu temu.... Probajte još malo igranja ponavljam sa setingsom, po meni Aplejer ima najbolji zvuk od svih "lako" dostupnih plejera. Fubar i Aimp u direktnom poređenju sa njim, nemaju šta da traže.

Radi APlayer relativno stabilno kao standalone aplikacija, ali ne radi UPnP media renderer, a bez toga je, barem meni, potpuno neinteresantan. Na istoj toj mašini, pod istim OS (Windows Server 2019 Standard) i na vrlo skromnom hardveru (Intel Celeron E3400, 2GB RAM), JPlay, koji inače preferira jače procesore, radi kao sat. Isto važi i za Volumio plejer, a to je ujedno i moja topla preporuka svakome ko hoće dobar zvuk bez mnogo mudrovanja i muka oko konfiguracije.

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Zexx said:

Tu samo piše koji formati su podržani "iz kutije", a koji zahtevaju konverziju, bilo "pešice", bilo pomoću nekog media servera, kako bi AP mogao da ih reprodukuje, .

Ok. Svejedno, juce radilo sve ok i danas pusti pesmu albuma pa stane. Tek nakon restartovanja programa i servera i ponovnog pustanja moze se nastaviti sa slusanjem... fail...

9 hours ago, Delija said:

Zasto bi to radio?

Ima podrsku za .CUE fajlove. Cak je i svejedno da li prevuces .CUE ili media fajlove - dodace ih na playlist-u kao albume.

Jedini problem je to sto mora da se saceka da se otpakuje/ucita ceo fajl. Naravno, ako se koristi playback iz memorije.

Smaranje je tek kad se koristi ISO SACD (DSD)... To vec moze da potraje.

 

 

p.s. Gadnog li programa... :rolleyes:

Nisam siguran da si ispratio koje probleme imam od pocetka pisanja ovih par dana. Problem je bio pustiti velike fajlove preko mreze.

Svejedno, umorih se i izgubih dovoljno sati zivota na igranje sa ovim. Na kraju resih da se vratim posle dugo vremena sa linuxa i mpda, wina i album playera na foobar. Sa svojom komponentom za upnp radi apsolutno stabilno i zvuk sa wasapijem ne kaska nimalo za album playerom. Propisno sam naculjio usi i slusao pre nego da ovo konstatujem.

Nadam se da ce ce se srediti problemi koji postoje sa rendererom vremenom, bas sam gotivio ovaj plejer.

Btw, foobar ne zahteva minim ili slicno, sve nudi sam sa upnp componentom. Na androidu, nakstabilnije mi se pokazuje bubble. Najvise mi se svidja hifi cast, ali bubble je imho kvalitetnija i stabilnija aplikacija za upravljanje.

Link to comment
Share on other sites

@ srećko

Aplayer na WIN 7 mi radio bez problema. Moja mašina je sve samo nije jaka (Core 2 duo 8400@3000GHz, 4gb RAM), Dva spoljna harda, tj jedan hard i DAC koji ima svoj hard, pa ga komp vidi i kao hard). Radi bez ikakvih problema i štucanja. Možda još malo sa setingom da se poigrate. Sad sam na Win 10, i dalje nikakvih problema. DJ Nik mi telefonom izdiktirao seting i nema muke nikakve. Jedine muke imao sam sa SBB-om i njihovom unifaj uslugom, koja se tukla sa mojim strimerom, ali sam i to na kraju rešio. Al to je za već neku drugu temu.... Probajte još malo igranja ponavljam sa setingsom, po meni Aplejer ima najbolji zvuk od svih "lako" dostupnih plejera. Fubar i Aimp u direktnom poređenju sa njim, nemaju šta da traže.

Možda radi sam ali sa UPnP koči stalno. Posto mi je UPnP jako bitna opcija to ću “sačekati”, to je i [mention=9977]Zexx[/mention] upravo istakao.

Link to comment
Share on other sites

Na istoj mašini, pod istim OS (Windows Server 2019 Standard) i na vrlo skromnom hardveru (Intel Celeron E3400, 2GB RAM), JPlay, koji inače preferira jače procesore, radi kao sat. Isto važi i za Volumio plejer, a to je ujedno i moja topla preporuka svakome ko hoće dobar zvuk bez mnogo mudrovanja i muka oko konfiguracije.

Izvinjavam se gospodine [mention=9977]Zexx[/mention] ali nisam dobro shvatio šta ste preporučili, JPlay ili Volumio?

Takođe bi ste mi pomogli ako bi ste mi razjasnili da li je i za njih mconnect Lite upravljacka aplikacija, da li je medija server isti onaj koji ste mi već preporučili (izuzetan je po mom mišljenju) i koji je medija renderer u pitanju?

Veoma bih rado probao to sto ste mi preporučili. da ne istražujem po internetu i pravim možda pogrešne zaključke.

Zahvaljujem na savetima.

Link to comment
Share on other sites

Kada poredite kvalitet player-a (i svega drugog!) krucijalno je da bude uradjen volume match.

APlayer ima glasniji izlaz od foobar-a (1-2 dB). A oba bi trebalo da imaju bit perfect izlaz...

Kako je to moguce ako se 16-bitni materijal pusta u 16-bitnom modu? <_<

Link to comment
Share on other sites

@ Delija - APlayer radi na ruski gas :D

EleM,

APlayer kod mene nije osnovni plejer ali ono sta pruza za dzabaka je veliko, bolje od ostalih besplatnih takmaca. Koristim dva PC-a pod W10 pa mi je RDC itekako dovoljan - gledam udaljeni desktop na 22" monitoru. Renderer u APlayer-u nije njihovo delo vec firme Plutinosoft. Isti taj (SDK) koristi foobar pa i firme poput PS Audio, Pioneer, Toshiba ...

JPlay Femto kosta €149, za korisnike ranijih verzija JPlay 'samo' €79. Svakako jedan od najboljih audio plejera. Opet, slabiji od XXHighEnd koji uz nizu cenu (€72) radi i kompletnu optimizaciju Win OS, trebljenje do kostiju. Velicina W10 OS-a (kao VDI, VHD slika) nakon XXHE optimizacije je manja od procesljanog, non-GUI WServer 2016 OS. Rekao bih i novog WServer 2019 OS. Cenu ovih OS-a i ne pominjem. Ko deli besplatno licence, zahvaljujem unapred. 

Uz JPlay treba jos dva optimizatora i oba kostaju: Fidelizer (odlican i u free verziji) te AudiophileOptimizer sto ukupnu cenu softvera podize poprilicno visoko.

Volumio je samo jedan od izbora kad smo na podrucju ISO slika tj. kompletnih audio-OS-a. Vortexbox je najstariji, WTF Play najmanji. Tu je i Euphony Stylus, rekao bih najskuplji ali vredi probati.

Od komercijalnih audio softvera svakako ne treba izostaviti ni HQ Player, vrlo mocan, sa verzijama za oba tri OS-a.

Zakljucak. Varijacija na digi temu - milion. Svako ima svoj afinitet, bas kao kod analogne tehnike ili zvucnika. I svi su u pravu :)

 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Srecko said:

Izvinjavam se gospodine [mention=9977]Zexx[/mention] ali nisam dobro shvatio šta ste preporučili, JPlay ili Volumio?

Takođe bi ste mi pomogli ako bi ste mi razjasnili da li je i za njih mconnect Lite upravljacka aplikacija, da li je medija server isti onaj koji ste mi već preporučili (izuzetan je po mom mišljenju) i koji je medija renderer u pitanju?

Veoma bih rado probao to sto ste mi preporučili. da ne istražujem po internetu i pravim možda pogrešne zaključkeemoji3526.png.

Zahvaljujem na savetima.

JPlay ako je Windows preferirani OS, uz napomenu da se radi o komercijalnom softveru čija cena nije baš beznačajna, i za 149e koliko košta nova verzija "Femto", mnogi će razmišljati da li te pare mogu da potroše pametnije. Po meni, mogu, i to na kombinaciju Volumio UPnP Media Renderera koji je zapravo front-end za MPD (Music Player Daemon), i nekog NAS uređaja na koji je moguće instalirati MinimServer (pogledati listu podržanih uređaja na MInimServer stranici). Kontrolna aplikacija može da bude bilo koja UPnP kompatibilna (mConnect, Linn Kazoo ili Kinsky, Bubble UPnP, itd.). Ukoliko NAS ili neki računar na mreži nisu opcija, moguće je koristiti i sam Volumio i njegove mogućnosti da sa lokalnih izvora strimuje muziku, bilo da se radi o internim ili USB diskovima, internet streamingu (Spotify, internet radio stanice, itd.) ili direktnom streamingu sa mobilnih uređaja i računara na lokalnoj mreži kroz odgovarajuće kontrolne aplikacije. U varijanti kada media server nije na raspolaganju, kontrola je moguća preko Volumio Web UI, ili nekog od brojnih MPD klijenata. Odnedavno, Volumio postoji i u komercijalnim verzijama koje imaju podršku za TIDAL i Qobuz streaming servise, ali s obzirom da ih skoro svi prethodno pomenuti UPnP klijenti već podržavaju, mislim da je to nepotreban izdatak, što ne znači da autora ovog sjajnog softvera ne treba podržati nekom sitnom donacijom.;) Na kraju, treba reći da su gotovo svi komercijalni strimer uređaji bazirani na nekoj Linux distribuciji i MPD, a Volumio je jedan od najjednostavnijih načina da se neki od brojnih podržanih uređaja pretvori u "pravu" audio komponentu koja se prosto pali i gasi običnim On/Off tasterom. Većini korisnika je ovo sasvim dovoljno, rekao bih, "but your mileage may vary", uostalom, kao i uvek u ovom sportu...

Link to comment
Share on other sites

Gospodine [mention=9977]Zexx[/mention] zahvaljujem na detaljnom objašnjenju.

Sada mi je mnogo toga jasnije.

Trenutno koristim Windows OS i po tom rezonu JPlay bi izgleda bio za mene pravi izbor. Ni cena nije previsoka za software koji stalno koristite (od kada znam za sebe kupovao sam kompajlere jer ne možete ni prodati nešto sto ste napisali korišćenjem nelicenciranih software, tako da sam navikao da kupujem “alate”).

Problem je jedino sto ni sam nisam načisto da li će se Windows zadržati u audio postavci duže ili će tu ipak biti Mac Mini.

U svakom slučaju hvala mnogo za savete.

 

Link to comment
Share on other sites

Pošto Album plejer koristim na tabletu sa Z8300 atom procesorom a mizika je na njemu, usb stiku ili preko mreže (običan šer folder) i nemam nekih problema postavio bih pitanje čemu UPNP? Meni je upravo to bio problem davnih godina kada sam probavao i odustao jer običan šerovani folder rešava sve probleme koje su mi razni UPNP programi pravili. 

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, skrstic said:

Pošto Album plejer koristim na tabletu sa Z8300 atom procesorom a mizika je na njemu, usb stiku ili preko mreže (običan šer folder) i nemam nekih problema postavio bih pitanje čemu UPNP? Meni je upravo to bio problem davnih godina kada sam probavao i odustao jer običan šerovani folder rešava sve probleme koje su mi razni UPNP programi pravili. 

Ovde je problem obrnut, jedino APlayer pravi problem sa UPnP, svi ostali rade perfektno, a svakako mu nije prednost ni to što UI izgleda k'o da su ga deca programirala na času OTO-a.B) Šalu na stranu, softver treba meni da služi i da mi olakša uživanje u nečemu što volim, a ne obrnuto, simple as that.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Zexx said:

... a svakako mu nije prednost ni to što UI izgleda k'o da su ga deca programirala na času OTO-a.B) Šalu na stranu, softver treba meni da služi i da mi olakša uživanje u nečemu što volim, a ne obrnuto, simple as that.

Ma potpuno se slažem s ovim ali da lepše muzika zvuči kad je on pusta je meni prevagnula na njegovu stranu.Probati bez UPNPa ako može bez, ako mora onda nešto drugo.

Link to comment
Share on other sites

Gospodine @Zexx moram još jednom da Vam zahvalim na vremenu koje ste odvojili da bi mi pomogli i razjasnili mnoge stvari oko: APlayer-a, foobar2000, UPnP aplikacija ......
Izbor koji sam, uz Vašu pomoć, napravio (trenutno): foobar2000 i mconnect aplikacija (kod mene, za moj ukus i za moj nivo mogućnosti da uočim razlike) je izvanredan.
Smatram da ni ne treba odmah da idem na “top rešenja” (JPlay) već da je lepo upravo to sto postoji ta mogućnost da sistem još više unapredim.
Hvala!

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, Aibo said:

Ja skinuo ovu poslednju verziju 2.111 i kod mene zvuči nešto mutnije od one prošle 2.110. Ista podešavanja isto sve... Ne znam šta su menjali ali ja ostajem na starijoj.

I meni nešto ne leži ova nova. Stara verzija prirodnije zvuči.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...