Jump to content


Album Player (APlayer)


dj.nik

Recommended Posts

Ništa neznam o Album Playeru i nikada ga nisam “probao”.
Čitajući ovu temu “pozeleo” sam da probam Album Player.
Zato bih zamolio za informaciju da li je moguće kontrolisati Album Player na PC-ju sa iPhone-a preko WiFi (kao foobar2000).
Ako je to moguće da li je neko probao i eventualno kako je to uradio.
Zahvaljujem na odgovoru unapred.

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, Srecko said:

Ništa neznam o Album Playeru i nikada ga nisam “probao”.
Čitajući ovu temu “pozeleo” sam da probam Album Player.
Zato bih zamolio za informaciju da li je moguće kontrolisati Album Player na PC-ju sa iPhone-a preko WiFi (kao foobar2000).
Ako je to moguće da li je neko probao i eventualno kako je to uradio.
Zahvaljujem na odgovoru unapred.

Može, AlbumPlayer ima komponentu koja se zove AP renderer koju treba pokrenuti kako bi se koristila ova funkcionalnost, s tim da AP prethodno treba konfigurisati kao i kad se plejer koristi samostalno. Kao izvor može da se koristi Windows media server, ili još bolje MinimServer. Što se tiče kontrolne aplikacije, za iOS preporučujem mconnect Player Lite:

https://itunes.apple.com/us/app/mconnect-player-lite/id507379024?mt=8

Link to comment
Share on other sites

Može, AlbumPlayer ima komponentu koja se zove AP renderer koju treba pokrenuti kako bi se koristila ova funkcionalnost, s tim da AP prethodno treba konfigurisati kao i kad se plejer koristi samostalno. Kao izvor može da se koristi Windows media server, ili još bolje MinimServer. Što se tiče kontrolne aplikacije, za iOS preporučujem mconnect Player Lite:
https://itunes.apple.com/us/app/mconnect-player-lite/id507379024?mt=8

Gospodine @Zexx zahvaljujem na odgovoru. Detaljno a ipak koncizno, kao i uvek.
Link to comment
Share on other sites

Kontrola APlayer-a sa bilo kog uredjaja u mrezi je jednostavna: Iz pod-direktorijuma 'web' pokrenuti web-server (ap2web.exe) te klikom na ikonicu koja se smestila u desni deo task bar-a podici prozorcic sa informacijom o dodeljenoj web adresi. U bilo kom web brauzeru i sa bilo kog uredjaja na lokalnoj mrezi ukucati kompletnu adresu (iz polja 'Use this link') i eto daljinske kontrole.

APlayer_WEB.JPG.7f469cc5904d7e69b92760194f2a6812.JPG

Ovaj programcic se moze smestiti u 'start up' grupu pa ce se pokretati sa podizanjem racunara.

Link to comment
Share on other sites

14 minuta ranije, dj.nik said:

Kontrola APlayer-a sa bilo kog uredjaja u mrezi je jednostavna: Iz pod-direktorijuma 'web' pokrenuti web-server (ap2web.exe) te klikom na ikonicu koja se smestila u desni deo task bar-a podici prozorcic sa informacijom o dodeljenoj web adresi. U bilo kom web brauzeru i sa bilo kog uredjaja na lokalnoj mrezi ukucati kompletnu adresu (iz polja 'Use this link') i eto daljinske kontrole.

APlayer_WEB.JPG.7f469cc5904d7e69b92760194f2a6812.JPG

Ovaj programcic se moze smestiti u 'start up' grupu pa ce se pokretati sa podizanjem racunara.

Može i ta "sirotinjska" varijanta, ali UPnP i kontrolna aplikacija u kombinaciji sa nekim media serverom su ipak daleko fleksibilniji, evo kako recimo TIDAL "svira" kroz AP media renderer:

IMG_9850.jpg

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Zexx said:

Može i ta "sirotinjska" varijanta, ali UPnP i kontrolna aplikacija u kombinaciji sa nekim media serverom su ipak daleko fleksibilniji, evo kako recimo TIDAL "svira" kroz AP media renderer:

IMG_9850.jpg

Da li moraju racunar i telefon da budu na wireless-u da bi radio software za kontrolu posto mi je racunar povezan na ruter lan kablom?

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Miksailo said:

Da li moraju racunar i telefon da budu na wireless-u da bi radio software za kontrolu posto mi je racunar povezan na ruter lan kablom?

Ne moraju naravno, ni ja nemam ništa osim telefona na wireless mreži.

Link to comment
Share on other sites

@Zexx imam problem!
Mconnect Lite aplikacija mi vidi super računar-PC ali preko MinimServer (sve foldere sa muzikom). Kada izaberem neku pesmu na opciji “Play to” ne vidim moj PC već samo druge uređaje prikacene WiFi-jem ili kablom na mrežu-router: Chromecast, AppleTV i naravno iPhone; pa izabranu pesmu ne mogu da prosledim na PC-DAC-Audio Sistem.
Da li imate ideju šta bi moglo da bude da ne citam forume?
Da napomenem sam Album Player mi radi bez problema.
Unapred zahvaljujem na odgovoru.

Link to comment
Share on other sites

14 minuta ranije, Srecko said:

@Zexx imam problem!
Mconnect Lite aplikacija mi vidi super računar-PC ali preko MinimServer (sve foldere sa muzikom). Kada izaberem neku pesmu na opciji “Play to” ne vidim moj PC već samo druge uređaje prikacene WiFi-jem ili kablom na mrežu-router: Chromecast, AppleTV i naravno iPhone; pa izabranu pesmu ne mogu da prosledim na PC-DAC-Audio Sistem.
Da li imate ideju šta bi moglo da bude da ne citam forume?
Da napomenem sam Album Player mi radi bez problema.
Unapred zahvaljujem na odgovoru.

Verovatno AP renderer nije propušten kroz Windows firewall, bez toga neće raditi. Ovo je procedura za Windows 10:

https://www.technipages.com/blockunblock-programs-in-windows-firewall

Edit: trebalo bi proveriti i da li je instalirana MinimStreamer komponenta u MinimServeru.

Link to comment
Share on other sites

Izvinjavam se, nisam se precizno izrazio. Pustanje preko mreze je u pitanju upnp /dlna. Sad sam testirao, preko 1200 kbps nece da pusti. Na telefonu u aplikaciji kao svira, ali zvuka nema. Sa fajlovima ispod ovog bit ratea radi bez problema i u sekundi krece muzika. 

Komp je inace ryzen 3 i 8gb rama. Bice da je do mreze nesto ako ja dobro rezonujem... ili eventualno podesavanje samog playera?

Link to comment
Share on other sites

Verovatno AP renderer nije propušten kroz Windows firewall, bez toga neće raditi. Ovo je procedura za Windows 10:

https://www.technipages.com/blockunblock-programs-in-windows-firewall

Edit: trebalo bi proveriti i da li je instalirana MinimStreamer komponenta u MinimServeru.

Uspeo sam da povezem sve kako ste rekli i radi.

Ostao mi je samo jedan problem.

Sve radi sa inicijalnom konfiguracijom APlayer.

Čim promenim bilo šta u konfiguraciji ne radi ili se APlayer blokira (moram kopiranjem celog foldera da vratim inicijalnu konfiguraciju fajlova).

Verovatno je nešto u vezi sa tim sto mi je OS Windows 7, a ovo je ipak najnovija varijanta APlayer-a.

Gledacu dalje. Nadam se da ću naći u čemu je problem.

Mnogo hvala sto ste mi pomogli gospodine [mention=9977]Zexx[/mention].

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, Srecko said:

Uspeo sam da povezem sve kako ste rekli i radi.

Ostao mi je samo jedan problememoji3.png.

Sve radi sa inicijalnom konfiguracijom APlayer.

Čim promenim bilo šta u konfiguraciji ne radi ili se APlayer blokira (moram kopiranjem celog foldera da vratim inicijalnu konfiguraciju fajlova).

Verovatno je nešto u vezi sa tim sto mi je OS Windows 7, a ovo je ipak najnovija varijanta APlayer-a.

Gledacu daljeemoji3.png. Nadam se da ću naći u čemu je problem.

Mnogo hvala sto ste mi pomogli gospodine [mention=9977]Zexx[/mention].

Nema na čemu, naravno.;) Inače, ne verujem da verzija Windows ima neke veze sa ovim problemima, AlbumPlayer ne zahteva bilo kakvu instalaciju i već sadrži sve potrebne komponente, pa mislim da prosto sam softver nije dovoljno robustan, ili dorađen, kako god. Ovo je moj utisak na osnovu kratkog testiranja, a kad se za tako kratko vreme pojave problemi kao što je recimo povremeno gubljenje i pojavljivanje AP renderera na mreži, zaustavljanje reprodukcije iz čista mira kao rezultat prethodnog problema, katastrofalno spor odziv kada se recimo foobar koristi kao kontroler, odbijanje JRiver da uopšte pusti bilo šta iako vidi AP renderer kao regularan endpoint, nemam dilemu da li takav softver, barem za sada, uopšte zaslužuje šansu...

Link to comment
Share on other sites

Ja se i dalje mucim da pustim flac preko 1200kbps. Sve sa manjim bitrateom radi. Probao sam da iskljucim full memory preloading i sa direct takodje ne radi. Probao u KS podesavanjima da povecam preload buffer 256-16384 i nista. U plejeru na kompu sve pusta bez problema ali preko renderera i mreze nikako da pustim te “vece“ fajlove. Probao sa mconnect i hi-fi cast aplikacijama, isto se ponasaju.

Moze pomoc sta dalje da probam? 

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, misko1989 said:

Ja se i dalje mucim da pustim flac preko 1200kbps. Sve sa manjim bitrateom radi. Probao sam da iskljucim full memory preloading i sa direct takodje ne radi. Probao u KS podesavanjima da povecam preload buffer 256-16384 i nista. U plejeru na kompu sve pusta bez problema ali preko renderera i mreze nikako da pustim te “vece“ fajlove. Probao sa mconnect i hi-fi cast aplikacijama, isto se ponasaju.

Moze pomoc sta dalje da probam? 

WASAPI ili ASIO umesto KS.

Link to comment
Share on other sites

Nema na čemu, naravno. Inače, ne verujem da verzija Windows ima neke veze sa ovim problemima, AlbumPlayer ne zahteva bilo kakvu instalaciju i već sadrži sve potrebne komponente, pa mislim da prosto sam softver nije dovoljno robustan, ili dorađen, kako god. Ovo je moj utisak na osnovu kratkog testiranja, a kad se za tako kratko vreme pojave problemi kao što je recimo povremeno gubljenje i pojavljivanje AP renderera na mreži, zaustavljanje reprodukcije iz čista mira kao rezultat prethodnog problema, katastrofalno spor odziv kada se recimo foobar koristi kao kontroler, odbijanje JRiver da uopšte pusti bilo šta iako vidi AP renderer kao regularan endpoint, nemam dilemu da li takav softver, barem za sada, uopšte zaslužuje šansu...

Mislim da ste (kao i obično) potpuno u pravu.
Malo ću se još poigrati sa APlayer-om ali trenutno Foobar 2000 koji radi sa Apple Remote aplikacijom i to bez ikakvih problema, jednostavno (u mom slučaju) nema konkurenciju.
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Zexx said:

WASAPI ili ASIO umesto KS.

Da. Hvala puno Zexx! Radi. Jedino mi je jednom malocas zaustavio pesmu posle nekog vremena, pustio ispocetka. Mozda incident, ispraticu. Eventualno ce biti potrebno igranje sa baferima. Postoje li neka preporucena podesavanja sto se tice full preloadinga i wasapi x64 config-a?

Link to comment
Share on other sites

Just now, misko1989 said:

Da. Hvala puno Zexx! Radi. Jedino mi je jednom malocas zaustavio pesmu posle nekog vremena, pustio ispocetka. Mozda incident, ispraticu. Eventualno ce biti potrebno igranje sa baferima. Postoje li neka preporucena podesavanja sto se tice full preloadinga i wasapi x64 config-a?

Nije incident, nažalost, to je jedan od problema koji sam pominjao u nekom od prethodnih postova, a kad je problem lako ponovljiv, zaključak se sam nameće... Što se podešavanja tiče, nema preporuke, ako radi bez problema sa podrazumevanim, ne diraj ništa.

Link to comment
Share on other sites

@Zexx

Najlepše hvala za MinimServer!

Kako vidim odomaćiće se kod mene. Čim ga malo isprobam na svim napravama koje cuclaju nešto sa mreže.

Vrlo lepo radi. Ako ima opcija da mi ne nudi one silne rubrike po autoru, žanru... Ako to može da se nekako zaobiđe i da mi prikazuje samo folder bio bih najsrećniji.

:cheers

Link to comment
Share on other sites

20 minuta ranije, Father said:

@Zexx

Najlepše hvala za MinimServer!

Kako vidim odomaćiće se kod mene. Čim ga malo isprobam na svim napravama koje cuclaju nešto sa mreže.

Vrlo lepo radi. Ako ima opcija da mi ne nudi one silne rubrike po autoru, žanru... Ako to može da se nekako zaobiđe i da mi prikazuje samo folder bio bih najsrećniji.

:cheers

Trebalo bi da može ako parametar showExtras promeniš u false, ali nejasno mi je šta će ti uopšte server ako tražiš način da izbegneš glavne prednosti koje ovaj softver pruža?! Razumeo bih doduše ako ti je kolekcija tagovana nekonzistentno, ili nije tagovana uopšte, a zabole te da to radiš...:rolleyes:

Edit: promena ovog parametra uklanja samo TagView opciju, nema načina da ostane samo Folder View.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zexx said:

Nije incident, nažalost, to je jedan od problema koji sam pominjao u nekom od prethodnih postova, a kad je problem lako ponovljiv, zaključak se sam nameće... Što se podešavanja tiče, nema preporuke, ako radi bez problema sa podrazumevanim, ne diraj ništa.

Vratio sve na default. Generalno je ok, ali sad videh da jos jedino postoji problem sa velikim fajlovima odnosno celim albumima kao jedan fajl. Videcu da iseckam takve fajlove preko foobara ili nekog cue splitera. Ne vidim drugo resenje.

Link to comment
Share on other sites

Ne mogu edit, pa moram jedan za drugim postom...

Ispada po svemu sudeci da playback mode treba da bude Direct da bi se izbegli problemi bilo koje vrste. 

Kada se digne zeleni trouglic iz taskbara lepo pise “Direct play:“ pa nabrojani svi podrzani formati. 

Eto ja resio, nadam se da ce pomoci nekom ko se bude resio da koristi sav potencijal ovog plejera. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...