Jump to content


Album Player (APlayer)


dj.nik

Recommended Posts

25 minuta ranije, garson said:

Pa sta je razlika da li se pokrece kao servis ili na neki drugi nacin (startup, Fidelizer, manuelno ili sta vec)?
Ili mozda bolje "zvuci" ako je pokrenut kao servis? :rolleyes:

Uh, pa stvarno ne znam. Što se WASAPI pokreće kao servis ili neki antivirusni program ili printer spuler recimo. Stvarno mogu i na drugi način da se pokreću?  :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

35 minuta ranije, Vlajo said:

Pitanje za Garsona, da li nama sa sređenim LTSC Win, ima potrebe za pokretanjem MinorityClean, jer sam danas pogledao da ima samo 2 aktivna procesa? 

Pričam o tvom tvikovanom LTSC 

 

Vlajo, nisam probao MinorityClean. Po pisanjima, radi nesto drugo (objasnjenje je jako diskutabilno), svakako treba probati.

Link to comment
Share on other sites

46 minuta ranije, garson said:

Ti primeri su daemon procesi, dok MinorityClean po onome sta sam video nije.

Sto u principu nije ni bitno. Poenta je da ga treba pokrenuti kako je kome lakse, kreiranje servisa je jedan od nacina.

Ako može da sprži procesor ondaK ja svakako demon :rolleyes:  Procesima lakše možeš da zadaješ prioritete izvršavanja, način/vreme pokretanja itd. 

@Vlajo

MinorityClean se petlja oko SSE2 seta procesorskih instrukcija a one su vezane za multimediju, paralelno odvijanje više procesa itd.

Pokreni, poslušaj ima li razlike u zvuku pa ako nisi srećan ugasi proces ili restartuj računar i završena priča. Ako ima smisla onda razmišljaj kako ćeš ga automatski pokretati.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Možda olakša odluku nekome da isproba - promena zvuka je u realnom vremenu, čuje se čim se pokrene exe fajl, prestaje da deluje čim uradite end task u task menadžeru. Ni Windows, ni Player, pa čak ni pesma ne moraju da se restartuju. Ne može biti lakše za isprobati ga i rešiti da li vam se sviđa uticaj. Meni se sviđa i ubacio sam ga u startup folder, sad se startuje zajedno sa Windowsom i gotova stvar.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Minority Clean je dobio svoju web stranu (Vlajo postavio link, prethodni post) a stigao je do verzije 13 i sve bolje i bolje radi. Transparentnost, definicija bass-a, razdvojenost scene / instrumenata ...

http://www.mics.ne.jp/~coolverse/MinorityClean/

Ako ste ga instalirali kao Win proces:

- Task menadžer pa ga zaustavite (End process)

- U direktorijumu obrišete staru i kopirate novu verziju na njeno mesto

- Dvoklik za startovanje. Sledeći put se pokreće sa podizanjem sistema.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ometa. Ja sam morao da gasim kada iole nesto relativno intenzivnije radim na racunaru. Sustinski pogasi ti pristup solidnom broju instrukcija procesorskih, i ako ti neki softver treba iste, nece to da valja :) Ali lako se "pali i gasi", jednostavnim ubijanjem procesa u task manageru. 

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, brijac said:

Ometa. Ja sam morao da gasim kada iole nesto relativno intenzivnije radim na racunaru. Sustinski pogasi ti pristup solidnom broju instrukcija procesorskih, i ako ti neki softver treba iste, nece to da valja :) Ali lako se "pali i gasi", jednostavnim ubijanjem procesa u task manageru. 

Moj odgovor ne ometa odnosi se na audio pc posvećen samo slušanju muzike. Koliko ozbiljno može da se sluša muzika na pc za sve, kao i za profesionalni rad - nisam probao. Verovatno ometa u tom slučaju. Može li konkretan primer gde ometa? 

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Vlajo said:

Moj odgovor ne ometa odnosi se na audio pc posvećen samo slušanju muzike.

Tako je i kod mene, PC go ko pištolj što se tiče softvera, samo za muziku, WIN10 LTSB.

Moram probati taj programčić obzirom da još nikom nije stradao PC.

Link to comment
Share on other sites

Pošto ja kao plebs puštam muziku sa radnog PC-a, nisam primetio da Minority Clean bilo kako guši sistem, tako da je već neko vreme u start folderu i podiže se automatski. Fidilizer već ometa rad pa njega pokrećem samo namenski kad je posao gotov i sluša se muzika. Aplayer inače pokrećem sa virtualnog drajva po uputstvu dj.nik-a. Kad se sva 3 tvika saberu razlika je zaista poprilična.

Edit: MinorityClean v14 danas objavljena. :)  

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Aibo said:

Pošto ja kao plebs puštam muziku sa radnog PC-a, nisam primetio da Minority Clean bilo kako guši sistem, tako da je već neko vreme u start folderu i podiže se automatski. Fidilizer već ometa rad pa njega pokrećem samo namenski kad je posao gotov i sluša se muzika. Aplayer inače pokrećem sa virtualnog drajva po uputstvu dj.nik-a. Kad se sva 3 tvika saberu razlika je zaista poprilična.

Edit: MinorityClean v14 danas objavljena. :)  

Fidelizer je i meni pravio probleme, drago mi je da MC ne pravi. Ako se ispostavi da nikome MC ne pravi probleme na radnim PC, onda neko ovde priča napamet !

Hvala za v14 info :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, Vlajo said:

Moj odgovor ne ometa odnosi se na audio pc posvećen samo slušanju muzike. Koliko ozbiljno može da se sluša muzika na pc za sve, kao i za profesionalni rad - nisam probao. Verovatno ometa u tom slučaju. Može li konkretan primer gde ometa? 

Posto sam i ja pleb sto kaze aibo, slusam muziku sa radnog pc-a :) Android studio i DaVinci Resolve, drasticno usporenje. Kao i kad za odmor i slobodno vreme uzmem da odigram nesto, igre su neigrive. Ali kao sto rekoh, lako se gasi u task manageru. 

Link to comment
Share on other sites

I razumljivo kad koristiš emulator Android (~ linux) okruženja, vrlo zahtevan SW pa još na to moćan video editor. MLogo be bate. Pokrenem i ja ponekad Nox Ili Bluestacks a procesorče slabašno :)

MC 'čisti' ili gasi upravo neke SSE te MMX instrukcije koliko sam raztolmačio a koje ti regularno i izdašno trošiš u radu.

 

Link to comment
Share on other sites

Upravo to i napisah gore :) I pri igrama isto koci. Sto je i moj generalni odgovor na vdzele-ovo pitanje "da li ometa neki program" ^^ No izuzetna stvarcica, probacu sad v14, nisam posle v10 probavao, v1 mi je i dalje najbolja. Pisem iskustvo sa poslednjom verzijom veceras. 

17 sati ranije, brijac said:

Ometa. Ja sam morao da gasim kada iole nesto relativno intenzivnije radim na racunaru. Sustinski pogasi ti pristup solidnom broju instrukcija procesorskih, i ako ti neki softver treba iste, nece to da valja :) 

Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo. Kod mene na Window 10 LTSB sa CPU i3 6100 i GPU GTX 1060 zaista ne primećujem da smeta u bilo čemu. A igram se često u Lightroom, PhotoShop, Premiere Pro i trenutno igram igru Nier Automata. Barem ništa što golim okom mogu da primetim jer nikakve egzaktne testove nisam radio. Izgleda da nema pravila.

 

Svejedno, zaista se lako se isproba, a nije ni teško pokretati i gasiti ga po potrebi.

 

Inače, meni se v14 konačno više svideo od v1 i ostavio sam je sada. (mada ništa posle 10 nisam ni isprobavao).

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...