Jump to content


Album Player (APlayer)


dj.nik

Recommended Posts

28 minuta ranije, dj.nik said:

Bravo le garson, konačno nalaziš kvalitetne audio forume.

Još da probaš JPlay na dobrom PC-u, bilo bi pravo otvaranje očiju a onaj smeško bi stajao na licu.

Been there done that. :D

Ma citao sam raznorazne forume, odavno jos. Svacega ima, npr ova tema o minorityclean je vise od pola bila u fazonu kako da im se automatski startuje.:rolleyes: Pa cesto izgubim volju...

Probao sam i JPlay (i kao poseban audio engine) i XXHighEnd, nije problem cena (vredi dati 100e za dobar softver svakako), ali navika je cudo. :) XXHighEnd kad bi interfejs bio malo bolji, ne lepsi samo malo normalniji (kad PeterSt plati nekom klincu 50e da mu napravi normalan interfejs :D), vrlo verovatno bih ga kupio. :)

Link to comment
Share on other sites

I kod XXHE se dobije pristojan izgled kad sve slajdere spustiš i ostane samo crna pozadina. Zatim malo skaliranja prema veličini monitora i voila, sve je tu: i listing alb i galerija i slike albuma i sadržaj svakog direktorijuma itd. PeterSt koristi Visual FoxPro za programiranje i namerno 'beži' od modernijih alatki za kreiranje lepih, uglađenih, šljaštećih prozora - nepotrebno troše resurse ili zahtevaju određene za muziku nepotrebne procese.

Nego vidiš, uplašio si velike znalce kompujtera da će im se sprži procesor i materična, ko što im nadri-konstruktori prže sivu masu.

Meni se javilo nekoliko članova foruma i kažu ima poboljšanja. Recimo jedan opširan opis: Na C2D E8400 i 4G RAM W10Pro razlika odmah primetna, šira zučna slika, veća dubina, svaki instrument na svom mestu i samim tim je čistiji zvuk. Potpuna tišina između istrumenata. 

Dakle, ko vredi - štedi

 

Link to comment
Share on other sites

Kod mene konkretno sa prvom verzijom poboljsanje u celokupnom bass rezonu i izolaciji instrumenata. I to bez dac-a :) Sa desetkom mi se previse utegne bass i "stvrdne", nije bilo bas lepo. Sutra cu da probavam 3 i 6. Sa fidelizer na audiophile presetu. Da napomenem, potrebno je za stepen vise okrenuti volume na pojacalu, nego sto je pre za iste numere da bi bile iste glasnoce. 

Link to comment
Share on other sites

Evo ja sam poslušao nekoliko albuma i v1 mi se definitivno sviđa, stvarno se pročistio zvuk kompletan - lakše pratim bas note, činele se čistije čuju... sve je nekako šire i raslojenije. V10 ni meni ne prija, steže zvuk previše.

Testa radi, nakon nekog vremna sam na pola pesme ugasio i Fidlizer i MinorityCleaner i samo se kompresova zvuk odjednom po svim dimenzijama, glas pevača i njegovo udisanje/izdisanje poče malo sibilantno i napadno da zvuči. Nije ovo zezanje uopšte, baš kao da sam npr. kompletan DAC promenio za klasu na dole. 

@dj.nik 

Hvala za deljenje svih ovih saveta. 

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, dj.nik said:

Ovo je za mene uvek dobar znak poboljšanja prezentacije audio sistema.

Da, tu situaciju sam imao i pri zameni zvucnickih kablova :) Sve je to ispod polovine volume bara, tako da ne salje ni previse struje da distorzuje. Ja zadovoljan ^^ 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, dj.nik said:

I kod XXHE se dobije pristojan izgled kad sve slajdere spustiš i ostane samo crna pozadina. Zatim malo skaliranja prema veličini monitora i voila, sve je tu: i listing alb i galerija i slike albuma i sadržaj svakog direktorijuma itd. PeterSt koristi Visual FoxPro za programiranje i namerno 'beži' od modernijih alatki za kreiranje lepih, uglađenih, šljaštećih prozora - nepotrebno troše resurse ili zahtevaju određene za muziku nepotrebne procese.

Nego vidiš, uplašio si velike znalce kompujtera da će im se sprži procesor i materična, ko što im nadri-konstruktori prže sivu masu.

Meni se javilo nekoliko članova foruma i kažu ima poboljšanja. Recimo jedan opširan opis: Na C2D E8400 i 4G RAM W10Pro razlika odmah primetna, šira zučna slika, veća dubina, svaki instrument na svom mestu i samim tim je čistiji zvuk. Potpuna tišina između istrumenata. 

Dakle, ko vredi - štedi

 

Ako moze neka slika, da ne jurim po netu, bio bih zahvalan. :)

I ja preferiram spartanski izgled, bitna mi je manje vise preglednost, i kako je organizovano, tako da bezim od kiceraja. :)

Ovako nesto slicno sada imam (na audio masini je slicno ali jos "minimalnije").

  SE3xOay.jpg

ICQWxBd.jpg

A ovo za przenje, samo sam citirao sa drugog foruma. Kad sam video, reakcija je bila WTF. :rolleyes:

Probacu i ja ovih dana kad stignem.

Link to comment
Share on other sites

Spartanskije od ovoga nema :)

Imaš komandu [G] kojom se poziva grafički editor. Sve slajdere spustiš na 0 i dobijaš jednostavan, crni interfejs. Sa S se menja skin, veličina prema monitoru / tablet računaru font itd.

XXHE_main.thumb.jpg.f7bec75cbbf72bcf1895da0da69f9d09.jpg

A ovako npr izgleda pregled svih albuma odabranog direktorijuma. Sve je podesivo, veličina slike, naziv alb ispod ili ne itd.

XXHE_Lib.thumb.jpg.c75b595faf050d0fb0aebf505134e60e.jpg

Link to comment
Share on other sites

Isprobao sam i ja APlayer i zaista fino zvuči, manje agresivno od Foobara, prešao bih na njega ali...

Kad bi autor samo omogućio uobičajene m3u liste (više foldera) definitivno bih prešao na ovaj plejer. Batalio sam davno LP baš zbog toga što većinu albuma nisam slušao cele i tu je digitalni audio u ogromnoj prednosti.

Pokušavao sam da ga "prevarim", konvertovao m3u liste ali ne vredi. Možda neko sa foruma zna način da se ovo zaobiđe a da muzika ostane tamo gde jeste?

Link to comment
Share on other sites

Znam za ovo i to radi ako su svi fajlovi sa liste u istom folderu. Međutim, probao sam sa listom koja je npr. u dokumentima a na njoj su fajlovi iz više foldera, sa drugog diska gde je muzika. Foobar to učitava, AP neće. Jedino fizičko kopiranje dotičnih fajlova u jedan folder što je besmisleno. E sad, još jedna čudna stvar: ako je među tim fajlovima dsf (kompresovan u wav pack, tako ih čuvam) njega ne vidi već samo PCM; kad ceo dsd album (isti album, isti taj wavpack) učitam, AP regularno reprodukuje u native modu.

Mada, kad bi se prevazišlo ovo ograničenje sa listama, to više ne bi bio album nego file player, razumem i autora.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kod mene .m3u lista kreirana od nasumično odabranih albuma te nasumičnih pesama iz njih u foobar-u, sačuvana van diskova sa muzikom - direktorijum 'Music' u mom korisničkom profilu, dakle disk 'C' a uvezena u APlayer uredno radi. Nisam probao slučaj dva različita diska ali ne vidim razlog da i to ne radi - putanja je u .m3u listi kompletna

Capture.jpg.bf5c3e1bbe051cedd99f792f44cf5ab6.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ne mogu još da tvrdim koja je revizija MC-a bolja, nisam se toliko posvetio tome, ali trenutno se sluša na rev.1 .

Ono što sam hteo da podelim je to, da se MC može ubaciti kao 1.medija plejer na LOW priority, a APlayer stavite kao 2. na REAL TIME prilikom pokretanja Fidelizera, koji ujedno povuče i MC.

Tako pojednostavljujemo celu zezalicu oko optimizacije pre početka slušanja.

Možda je ovo već provaljeno preko sajta koji je postavio Garson, ali reko' nije na odmet da se prežvaće.

A ko voli može i da se ''sexa'' sa onim dodatnim programčićem za automatsko pokretanje prilikom starta OS-a.

Link to comment
Share on other sites

Poenta je da se MinorityClean pokreće kao servis u Win, kao što se npr. pokreće JPlay izvršni (sound engine).

Meni je #1 suviše suv, nekako skraćuje vibracije tonova previše. Ovo su sve utisci sa slušalica i malog USB DAC-a.

 

A m3u lista i meni ne radi, izgleda je ono juče bilo slučajno poklapanje. Ništa bolje ni sa .que, kod njega i nema putanje fajla.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, dj.nik said:

Poenta je da se MinorityClean pokreće kao servis u Win, kao što se npr. pokreće JPlay izvršni (sound engine).

Pa sta je razlika da li se pokrece kao servis ili na neki drugi nacin (startup, Fidelizer, manuelno ili sta vec)?
Ili mozda bolje "zvuci" ako je pokrenut kao servis? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Može li neki programer sa foruma da odradi to sa m3u Ili da pišemo peticiju autoru programa?

U folderu 'extras' postji program koji konvertuje m3u u .rad (lista za web radio), probao sam i to ali je nepraktično i od 10-tak fajlova u listi čita reprodukuje nekoliko njih.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...