Jump to content


Album Player (APlayer)


dj.nik

Recommended Posts

Moguće i da je do usb stika na kom se nalazi OS. 

I ranije sam iimao isti problem sa zvukom kod istog tog usb a na različitim mašinama. Tada je na njemu bila muzika, a ne OS i bilo je prilično gore nego sad.

Nekakvo sivilo i zaprljanost. 

Link to comment
Share on other sites

Ipak se na kraju vratih na provjerenu varijantu Aplejera i fidelizera.

Koliko god da Euphony zvuči atraktivno, ima to nekakvo sivilo koje me iritira i koje ne mogu da svarim.

Aplejer i fidelizer, iako ne zvuči atraktivno na takav način, ima prirodniji timbar i boju tona.

Bez obzira na cijenu, definitivno euphony nije za mene. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ajmo sada malo japankih vradžbina iliti spelova da bacimo na računar da nam lepše pušta muziku. Malo šale a malo više i ne.

Ukratko, Hiroyuki Yokota, čudni kreator izvrsnog ali hardverski zahtevnog audio plejera 'Bug Head Emperor' objavio je kraj njrgovog razvoja pa i potpuno skidanje sa neta krajem 2019 godine ali je zato ostavio legat koji će živeti svoj zaseban život:

MinorityClean 

Link ka stranici (na japanskom naravno) te link za direktno skidanje MinorityClean Rev.10 zip fajla (sekcija Download iste strane)

Ovo je mali programčić koji će 'pročistiti' računar tj. nekakve procese u CPU a sve samo i striktno zarad boljeg zvuka sa računara. Sa gornjeg linka dobavite kopiju MinorityClean.exe i iskopirajte u neki novi direktorijum na korenu diska. Ja sam ga nazvao MC.

Uporedite zvuk pre i nakon pokretanja ove aplikacije pa prosudite sami. MinorityClean biće vidljiv kao proces u Task menadžeru pa se lako može ugasiti.

Da bi MinorityClean ostao regularan (aktivan) proces i nakon restartovanja računara, treba nam još i mala alatka zvana 'sexe' a u zavisnosti od OS-a na PC-u, dobavićemo 32 ili 64-bitnu verziju. Bez ručnog petljanja sa Registry bazom dovoljno je da pokrenemo sexe (kod mene u istom direktorjumu, MC) te upišemo ili potražimo klikom na dugme putanju gde se MinorityClean.exe nalazi. Slika iako na japanskom verujem da je od pomoći (iako je putanja drugačija, C:/sexe64/MinorityClean.exe). Potvrda na dugme OK za izvršenje, naravno.

sexe-MC-Setup.png.cd189403f617dc3c107cc76c2639fd6e.png

I to je to. Dobar audio plejer (APlayer) je postao još bolji. Ili neki drugi, po volji.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Google translate, čini mi se jako lepo prevodi ceo tekst. Samo ga zgrabite u copy i paste-ujte sa automatskim prepoznavanjem jezika. Prevod na engleski je daleko jasniji za čitanje i praćenje. Srpski prevod koristi neke sulude izraze, ali može da bude od koristi.

Link to comment
Share on other sites

36 minuta ranije, Father said:

@dj.nik

Da li su oni folderi u arhivi verzije MinorityClean.exe?

Da li nam je potreban samo npr.    MinorityClean X x64    i to bi bila poslednja verzija programčića?

Ima foldere sa 1,6,7,8,9 i 10 oznakama rimskim brojevima.

Ima ljudi koji su izvrteli sve verzije pa kažu sviđa im se 1, 6 i 10. U nekim aspektima se učini bolja jedinica ali se ipak odluče za 10-ku.

Link to comment
Share on other sites

Ne gasi procese kao takve već nešto vezano za sam CPU: neke instrukcije optimizuje ili zaobilazi, tako nešto. Težak japanski jezik za razumeti a još teže samog kreatora softvera - zvanično radno nesposoban, sa više zdravstvenih problema ..

PC se normalno koristi, nema nikakvih promena u radu a audio reprodukcija bolja. Sa namenskim mašinama samo još izraženije.

Link to comment
Share on other sites

47 minuta ranije, dj.nik said:

Sas njega. Fidelizer radi druge stvari - čisti višak iz OS-a. Ko koristi Process Lasso može da ubaci MinorityClean u startap opcije umesto menjanja Registry zapisa putem sexe programčeta.

Је ли то нека препоручена опција за овај програм? "shell:startup" не ради?

Link to comment
Share on other sites

Pa da ispade onda najbolje ubaciti u startup i to je to.

Nadjoh ovo objasnjenje za MinorityClean

But yes MinorityClean does seem to be a bit of a breakthrough. From what I understand (from poor translation via Google Translate), it was developed by another developer based off of Hiroyuki's findings/source code with High Grade CPU Any Cures (formerly All Core Any Cures), and similarly addresses noise Hiroyuki says is generated by the CPU register being out of sync with the "internal circuit standard" in memory. Unlike High Grade CPU Any Cures, however, MinorityClean is not dependent on any particular motherboard chipset/CPU other than the SSE2 instruction set being mandatory. Otherwise, he is saying it should work with AMD, Intel, or even ATOM CPU's, and possibly even as far back as Windows XP for OS. So far it seems to have a similar but incrementally better improvement on my system to High Grade CPU Any Cures.

Cak neko pominje ostecenje CPU-a i DACa. :wacko:

I also have seen his warnings about motherboard or USB DAC being damaged by the program, and he has said similar things about High Grade CPU Any Cures and some of his other programs in the past -- I have yet to have a problem, though, and do not understand under what circumstances one would know if it could damage anything. 

 

Link to comment
Share on other sites

56 minuta ranije, vdzele said:

Evo čekamo ko će prvi spržiti CPU.  :ph34r:

Evo ja nisam ništa spržio. Čudna je ovo vrlo stvarčica, nešto se stvarno primetno menja u zvuku. Prvo sam probao verziju 10 i meni je to bilo negativno, povukla se zvučna scena, smirila ali i zbila nekako - ne znam bolje da objasnim. Onda sam uključio verziju 1 i razlika ogromna, tu se desila potpuno obrnuta promena - kao da je zvučna scena narasla po širini i visini, i sad je atraktivnija na prvu loptu. Neke nove detalje u zvuku nisam čuo i otkrio kao ovi ljudi na tom forumu, ali mi se menja gustina i dimenzije scene slično kao da se igram sa zakretanjem i nagibom zvučnika npr.

Moraću da poslušam i ostale verzije, malo duže i više različitih albuma da skontam da li mi se ovo zapravo sviđa ili ne.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...