Jump to content


Album Player (APlayer)


dj.nik

Recommended Posts

1 sat ranije, Delija said:

Bilo bi zanimljivo da iste stvari probas na nekom malo jacem racunaru. Ovaj je ipak preslab i nije cudno da se svaka optimizacija oseti. Taj komp jedva dolazi do daha i bez da ista radi - samo sa Windows background procesima.

Pa pazi, obzirom da ga koristim isključivo i samo za muziku, ne bih ga mijenjao još sto godina da me ne muče drajveri za njega.

Nekako sam s godinama postao racionalniji i oprezniji i razmišljam da za iste noFce mogu da kupim neki namjenski plejer/strimer umjesto novog računara.

Koliko vidim, ti namjenski plejeri/strimeri "trče" na nekim konfiguracijama koje ni ne dobacuju do ovog mog nesretnika. Tako da, sačekaću još.

Odavno me izluđuje pomisao da se domognem tako nečega u šta mogu da unodem šta god i da svira a ja ne razmišljam mnogo.

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, Toza said:

Pa pazi, obzirom da ga koristim isključivo i samo za muziku, ne bih ga mijenjao još sto godina da me ne muče drajveri za njega.

Nekako sam s godinama postao racionalniji i oprezniji i razmišljam da za iste noFce mogu da kupim neki namjenski plejer/strimer umjesto novog računara.

Koliko vidim, ti namjenski plejeri/strimeri "trče" na nekim konfiguracijama koje ni ne dobacuju do ovog mog nesretnika. Tako da, sačekaću još.

Odavno me izluđuje pomisao da se domognem tako nečega u šta mogu da unodem šta god i da svira a ja ne razmišljam mnogo.

Coce... kupi all in one , trcat ce on ka tica trkacica ... :D 

Link to comment
Share on other sites

M'da... vratih se nazad.

Probao sa KS-om juce, danas... nisam siguran ima li veze sa jacinom odnosno db-ovima... sta god, ali jednostavno sve ubedljivije zvuci. Bas je precizniji, na mestu... dinamicniji i zvuk koji nekako privlaci vise od foobara.... 

Koriscenje web interfejsa preko telefona je zapravo jednostavnije nego upnp kombinacije.

Link to comment
Share on other sites

Odradi volume match, pa onda poredi. APlayer je glasniji. Bez toga nema smisla raditi poredjenje - sta god poredio od audio sprava.

I da ponovim jos jednom - s obzirom da volume nije isti (na digitalnom izlazu), teoretski je nemoguce da i foobar i APlayer imaju bit perfect izlaz. Koji od njih "laze" ? :rolleyes:

Nisam pri sistemu da uporedim volume sa jos nekim media player-om...

Link to comment
Share on other sites

Nisam pri volji da pretrazujem ono sto mislim da je pravi odgovor ali evo i ove lepe diskusije nekoliko vrlo uticajnih audio dizajnera:

https://www.audiostream.com/content/media-player-qa-q4-what-makes-one-media-player-sound-different-another

Otprilike pitanje i ide zasto se bit-perfekt plejeri razlikuju. Masa stvari utice. Link koji si postavio ranije, ona zabava sa diskreditovanjem JPlay u stvari pokazuje da svi plejeri izbacuju, isti bit-perfekt rezultat. Razlika u nivoima potice verovatno od zadate referentne tacke tj. neke visine napona. Ako si slusao Deezer, onda si svakako uocio i da je njihov izlaz glasniji od Tidal-ovog npr za isti album.

Na kraju krajeva, APLauer prozor > desni klik misa > File formats > FLAC format > Settigs > Enable replay gain i smanji za koliko mislis da treba decibela. Ovo ce te valjda zadovoljiti. Ali ti si do sada vec trebao da cujes ogromnu razliku Fujke i Apike u detaljima, dubine/sirine  scene itd. Moze to jos bolje ali kad kupis neki vrhunski audio softver pa se ozbiljno zaigras digitalijom.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ne pricamo o kvalitetu i razlikama u kvalitetu.

Pricamo o glasnoci digitalnog izlaza. Ne moze da postoji nikakav offset, jer onda vise ne moze po definiciji da bude bit perfect.

I pricamo o reprodukciji 16-bitnog audio materijala na 16-bitnim izlazu ili 24-bitnog na 24-bitnom - nema '"viska" bita za volume.

Replay gain dovodi do gubitka bit perfect izlaza, ma koliko se on radio na debelo oversample-ovanim 32-bitnim podacima. Super je za opusteno slusanje muzike, bez potrebe za drndanjem daljinskog kod izmesanih playlist-a, ali za kriticko slusanje - ipak bolje bez.

 

p.s. Za APlayer se ne zna da li je ruzniji, neprakticniji ili bagovitiji... Mrtva trka :)

Link to comment
Share on other sites

Pricamo o naponu koji se meri i prikazuje u 44100 tacaka u sekundi a ne o jedinici i nuli. Ako mi je pocetni niivo napona 2 volta i na tro dodajem napone iz semplova, sigurno ce biti glasnija nego ako je pocetni nivo 1 i.i 0 volti. Svi bitovi su i dalje tu, niko ih ne pomera niti oduzima. Referetni napon na osnovu kojeg se definisu svi ostali naponi. Valjda je malo bistrije.

 

PS

Losem udu i dlake smetaju

Link to comment
Share on other sites

Ne pricamo o tome da li gain ima ili nema uticaj na zvuk time sto pomeri odziv svega na gore ili dole. To definitivno menja originalnu informaciju - nije vise bit perfect u "nulama i jedinicama". To je jedina definicija bit perfect izlaza.

I jedni i drugi tvrde da imaju bit perfect izlaz u "nulama i jedinicama". E to je problem.

Pomenuti testovi su poredili foobar, JRiver, JPlay i svi su isti. Jel to znaci da APlayer nije?

Link to comment
Share on other sites

@dj.nik

Ako može jedno - dva pitanjceta?

Napravio sam .bat fajl sledećeg sadržaja:

 

@ECHO OFF

imdisk -a -m A: -s 256M -p "/FS:EXFAT /Q /Y"
SET APLAYDRIVE=C
SET APLAY=AP2111_x64
XCOPY %APLAYDRIVE%:\%APLAY% A:\%APLAY%\ /E /Q /Y
A:\AP2111_x64\web\ap2web.exe

 

Kada ga ručno pokrenem nakon podizanja WIn (uz Run as Administrator) odradi sve predviđeno i startuje u mom slučaju web verziju playera na koju sam ja navikao i koristim. Znači sve radi kako treba.

Problem zapravo nastaje u slučaju kada želim da postavim taj .bat fajl u startup folder.

1. Kako da učinim .bat fajl da se u startup-u loaduje kao "As Administrator" jer mi kada ga ubacim u folder koji otvara komanda(Win taster+R  .... shell:startup ....), kaže da usled nemanja dovoljno privilegija neće da formatira kreiranu particiju u ram-u. Tako da mi alocirani disk u ram memoriji nije formiran i dalje kopiranje nije moguće. Ostavljajući ne formatiranu A: particiju. Isto se desi i kada pokrenem isti .bat fajl duplim klikom (bez Run As Administrator) pri ručnom pokretanju nakon podizanja sistema.

2. Šta da dopišem u .bat fajlu da mi nakon izvršenog zadatka zatvori CMD prozor, da ne ostane ovako na desktop-u, kao na donjoj slici.

164125823_EXFATramdisk.png.e338e0b036b48f2f5599e677e4568f69.png

Hvala! :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Prvo i osnovno sta ja radim kod Njinjdoze jeste podesavanje najvece gluposti u njemu - UAC (User Account Control).

Otvoris Control Panel > User Accounts > Change User Account Control Setting i slajder pomeris skroz dole (Never Notify)

Restartujes racunar i sada mozes normalno da instaliras ili izvrsavas programe.

Ono sto smo ranije pomenuli, a zelis i sada, odlozeni start .bat fajla, nakon  '@echo off' prva linija treba da bude 'timeout xx'

gde je xx broj sekundi koliko zelis, 20, 30, 35 ...

 

EDIT:

Zadnju komandu - pokretanje APlay  pocni sa START 

i DOS prozor bi trebao da se zatvori a APlayer pokrene

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Da li je nako probao da iz ovog player-a pušta muziku preko SPDIF-a? Konkretno imam problem da kada je materijal u 24 bita, sample rate nije bitan, dobijem izuzeztno jak šum kroz koji se jedva nazire muzika. 16-bit i 32-bit pušta najnormalnije. Problem je skoro sigurno do player-a jer se javlja na više različitih DAC-ova a ne postoji ako probam drugi player tipa foobar. 

Ovo mi trenutno baš smeta jer imam DAC koji najbolje zvuči baš na koaksijalnom SPDIF ulazu, Album Player zvuči ubedljivo bolje od drugih player-a... a solidna količina muzike mi je u 24-bita i ne mogu da je koristim u ovoj kombinaciji. Probao sam i up-sample na 32-bita, tada radi sve ali degradira zvuk značajno pa se gubi smisao.

Link to comment
Share on other sites

Radi 24bit kada se šalje na USB ali ne i kada ide na SPDIF. Ako ima neko mogućnost da isproba tako baš me zanima da li će biti zvuka ili samo šuma. Kao što rekoh ostali playeri nemaju taj problem.

 

I ja sam inače mislio da neće napraviti razliku ako namestim sa radi konverziju 24->32 (direktno u Wasapi config za Aplayer a sample-rate ne diram). Mislio sam radi se bit-padding i svima lepo... ali se ipak čuje, vrlo blago ali kao da su umekšane ivice malo. Umoran sam večeras... Maltretiraću sutra devojku da mi napravi blind test pa da vidim da li laže teorija bita ili moja psiha...

 

 

Link to comment
Share on other sites

S/PDIF za razliku od AES3 standarda podrzava 20 bita i tek opciono 24 bita, 32 nikako. Maksimum brzina semplovanja - do 192K i opet zavisi od kvaliteta S/PDIF interfejsa. Odakle cupas S/PDIF signal, sa maticne ploce ili drugacije? Ima li taj uredjaj neki svoj drajver sa podesavanjima bafera, latencijama itd. ?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Čupam ga sa matične pomoću ovakve kartice. Pa putem koaksijalnog kabla ide na Khadas Tone Board koji koristi XMOS drajver za USB ali mislim da to ne utiče na SPDIF nikako. Uglavnom, isto se dešava koji god DAC da prikačim, ako koristim Aplayer, 24bit fajlove i SPDIF. Ali ako u Aplayer Wasapi podešavanjima čekiram konverziju sa 24 u 32 ili 16 (svejedno je koji od ova dva) onda radi. Takođe ako puštam 24bit iz Foobar ili jRiver, sve ostalo u lancu je isto, to opet radi. 

 

Tako da bih voleo da čujem da li neko drugi uspeva da dobije zvuk kada ima 24bit izlaz na Aplayer ako koristi SPDIF. Naravno bez ikakvih konverzija. 

Link to comment
Share on other sites

Da, XMOS XU208 je za USB-I2S protokol, nema veze sa S/PDIF-om. Proveri na maticnoj sta je korisceno za S/PDIF, slabo da ovo ima veze sa APlayer-om. Ja se ne bih ni mucio sa S/PDIF izlazom (vidim da je na kartici jedan isti chinch i ulaz i izlaz) vec koristio itekako dobar USB ulaz.

Link to comment
Share on other sites

Pa i nisi baš... reći "Nesto kod tebe ne stima. Mora da radi reprodukcija 24-bitnog materijala." i potvrditi da zapravo radi iz ličnog isksustva su dve prilično različite stvari. Ali hvala ti za ovaj put. :)  Verovanto je neki konflikt kod mene na relaciji Aplayer - matična i njeni drajveri.

Link to comment
Share on other sites

26 minuta ranije, Aibo said:

Verovanto je neki konflikt kod mene na relaciji Aplayer - matična i njeni drajveri.

AP ima tih bisera, meni kad koristim KS driver neke albume pušta bez problema, a kod nekih moram svaku pesmu da puštam pojedinačno, ne može skip napred/nazad, pokazuje sve normalno kao da radi, DAC pokazuje da ide stream (pali se LED), ali zvuka nema. Sa ASIO i WASAPI nemam tih problema, samo što KS malo bolje zvuči.

Link to comment
Share on other sites

U svakom slucaju bolji je USB prenos jer se generator takta (dva, 44.1K i 48K) nalaze ispred samog konverter chip-a, u odnosu na elementarni S/PDIF gde se takt formira na ne bas precizom i najcesce samo jednom kloku na maticnoj ploci. Pojava USB - S/PDIF 'mustikli' ala M2Tech i slicnih, jos boljih, gde postoje namenski klokovi i fino napajanje, podigli su kvalitet S/PDIF transporta na prihvatljiv nivo.

Link to comment
Share on other sites

On 14.11.2018. at 0:03, dj.nik said:

Kad smo kod Linux distribucija i APlayer-a, evo jos jednog OS-a, namenjen audio reprodukciji: 'Snakeoil OS'   

Da li je neko, iko, probao ovaj snakeoil OS?

Za mene kao laika je suviše komolikovano za igranje pa bih volio prvo da čujem utiske, ako ih ima, pa tek onda bih se pozabavio ovim čudom ozbiljno. Nikakvog iskustva nemam sa linuxom.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...