Jump to content


Album Player (APlayer)


dj.nik

Recommended Posts

Pa sad, kako ko opisuje...

Pozadina mi je i do sad bila "mrkli mrak", totalna tišina na dnu okeana... :)

Da, moglo bi se reći i tako, kratko i sažeto, da. Međutim, efekat je da ta pozadinska tišina proizvodi utisak svjetline tona u smislu kristalne jasnoće.

Slušam Vesa Montgomerija i Milta Džeksona iz '61 i zvuči sjajno!!! 

Trilok Gurtu i Robert Majls je posebna priča!!!

Hoću da kažem da inače dobra produkcija zvuči sad još bolje, a ona malo lošija zvuči bolje nego ikad do sad.

Pretrčavam malo, nemam kad da ozbiljno slušam. To ću noćas uz pivo. :lol:

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, vdzele said:

Tozo, jel moguće da ti pivom sve rešavaš,....proverevaš transparentnost sistema, mitiš eksperte,....? :)

Tozin sistem je, za moje pojmove, trenutno na nivou koji se retko zatiče po kućama. Neke stvari su primerne.

Idite mu u posetu dok ne počne da naplaćuje karte.

2 sati ranije, Delija said:

Mene cudi da do sada nisi iscupao ventilator na laptopu :P

Ventilator je svakako problem mikro-razmera. Ima šta da ga zaseni.

Link to comment
Share on other sites

Malo on-topic. Ja kod sebe, sa svojim sistemom i ušima ne čujem razliku kada stavim APlayer na Virutal Drive po ovom ranije opisanom tutorijalu. Niti kada aktiviram Fidelizer na onoj srednjoj varijanti gde i dalje radi net. Nisam se sad nešto udubljivao ali ovako na prvu i na normalno slušanje zaista ne čujem promene.

Ali nova verzija playera me i dalje oduševljava. :listen

Link to comment
Share on other sites

37 minuta ranije, Aibo said:

Malo on-topic. Ja kod sebe, sa svojim sistemom i ušima ne čujem razliku kada stavim APlayer na Virutal Drive po ovom ranije opisanom tutorijalu. Niti kada aktiviram Fidelizer na onoj srednjoj varijanti gde i dalje radi net. Nisam se sad nešto udubljivao ali ovako na prvu i na normalno slušanje zaista ne čujem promene.

Ali nova verzija playera me i dalje oduševljava. :listen

Možda je vrijeme da poradiš na rezoluciji i transparentnosti?

Ako se čuje razlika između verzija Aplejera onda mora da se čuje i ova druga.

Možda nisi odradio kako bi trebalo?

I ja sam prvi put nešto zabrljao i nije bilo razlike, a onda sam sve pobrisao pa pješke raspakovao Aplejer u virtuelnom disku i onda je bili ok.

Link to comment
Share on other sites

Što se fidelizer free varijante tiče, primijetio sam da ne odradi isto odmah po uključenju laptopa, ali kad prestane hard da radi, tj. kad se svi procesi po uključenju kompa završe, onda uključim fidelizer i tada odradi posao. Tek onda raspakujem Aplejer u virtuelni disk i tek onda sve ima smisla i čuje se.

Makar je tako na mom matorom laptopu, a i ja sam duduk za te kompjuterske tehnike.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Toza said:

Što se fidelizer free varijante tiče, primijetio sam da ne odradi isto odmah po uključenju laptopa, ali kad prestane hard da radi, tj. kad se svi procesi po uključenju kompa završe, onda uključim fidelizer i tada odradi posao. Tek onda raspakujem Aplejer u virtuelni disk i tek onda sve ima smisla i čuje se.

Makar je tako na mom matorom laptopu, a i ja sam duduk za te kompjuterske tehnike.

Pitao bih iz čiste radoznalosti sledeće.

Postoji li nekakva komada koja bi mogla da neke aplikacije u startup-u postavi u delay od npr. 60sec kako bi sačekale sa sopstvenim iniciranjem. Znači uradi se neka analiza vremena podizanja sistema sa celokupnim učitavanjem normalnih procesa, zabeleži vreme i doda nekih 10 sec i na taj način oderdi delay za Fidelizer, Ram disk i konačno startovanje playera po želji.

Može li to nekako da se podesi?

Link to comment
Share on other sites

@Fairfax

Imas DOS komandu 'timeout' uz parametar broj sekundi. Bat fajl moze da se ubaci u .startap a dodaje se kao prva linija timeout toliko i toliko sekundi i .bat ce se izvrsiti nakon tog vremena. Npr:  timeout 35

Tozo,

Sto se brzine kompujtera tice, ne treba ti velika brzina a snazniji procesor uvek dobro dodje. Sto su vece brzine, vece su i elektronske smetnje unutar racunara. Al' to je druga tematika. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Hvala @dj.nik

Znači sve app koje bih pokretao automatski pri paljenju pozovem preko .bat fajla, a u .bat fajlu na početku otkucam timeout XY sekundi i takav .bat fajl ubacim u startup listu.

Dobro je znati da može. Verujem da bi na taj način moglo da se automatizuje celo paljenje kompa koji se koristi za mjuzu i da ne bi moralo da se čuči ispred njega dok se sve ne podigne i učita gde treba.

Zahteva malo mozganja i planiranja, ali je zapravo vrlo korisno.

Link to comment
Share on other sites

Nova verzija ima jednu veliku prednost.

Pošto je scena povučenija između zvučnika - nova muzička produkcija više legne na ovo. Već sam isticao dosta puta koliko je novija produkcija loša zbog velike glasnoće. Ova verzija ih taman malo obuzda da ne izleću toliko napolje i da se ne deru.

Link to comment
Share on other sites

18 minuta ranije, Father said:

Hvala @dj.nik

Znači sve app koje bih pokretao automatski pri paljenju pozovem preko .bat fajla, a u .bat fajlu na početku otkucam timeout XY sekundi i takav .bat fajl ubacim u startup listu.

Dobro je znati da može. Verujem da bi na taj način moglo da se automatizuje celo paljenje kompa koji se koristi za mjuzu i da ne bi moralo da se čuči ispred njega dok se sve ne podigne i učita gde treba.

Zahteva malo mozganja i planiranja, ali je zapravo vrlo korisno.

Kada se radi puna optimizacija racunara za audio onda je i gomila procesa ugasena (disabled) a drugima prioritet izvrsavanja pomeren tako da nema potrebe za nekim duzim cekanjem da se procesi 'smire'. Negde sam pomenuo jos jedan programcic, takodje sa besplatnom verziom: Process Lasso. U njemu se moze optimizovati ponasanje racunara za reprodukciju muzike a opet bez trajnih izmena Registry baze. U Win10 postoji puno programa koje korisnik i ne moze da deinstalira. Zato se koriste skripte za gasenje/deinstalaciju sa povisenim (skoro punim) administratorskim pravima. Skoro punim jer postoji jedan nivo administracije racunara koji nam i pod komandom 'As administrator' i dalje nisu dostupni. 'Cudna jada kod Windouze grada' :D

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...