Jump to content


Album Player (APlayer)


dj.nik

Recommended Posts

U pitanju je Chord QuteHD DAC.

Plejer ga ne vidi kad se izabere da radi sa ASIO, ali vidi ga kad se izabere KS ili WASAPI (u principu, te dve opcije jedino mogu).

Naravno, instalirani drajveri za Win sa Chord sajta.

Nešto boji zvuk sa KS, ne nešto posebno bolji, ali se čuje. Ali je stabilniji u radu sa WASAPI.

Inače, sjajan DAC, imao sam problema izgleda sa plejerima, jer mi je u startu bio muljav i nikakav, čak sam razmišljao da ga prodam. Ali kad se podesi kako treba radi odlično i sa običnim 12v napajanjem, mogu da zamislim kako će biti dobar kad mu udesim linijsko.

Nakon linijskog sledi igrarija sa USB kablovima, verovatno ću da zamolim Zokija da mi da na probu jedan “naramak” žica, pa ću da se bacim na testiranje.

Link to comment
Share on other sites

Meni je Aplayer najbolje radio sa EXTRAS WAVOUT ... Svi formati su cepali native bez greške i bagovanja.

Ni dan danas mi nije jasno što mi nije prepoznavao Oppo preko WASAPI, šta god da sam probao od podešavanja na prvoj pa i na drugoj kartici podešavanja. KS je nešto muljao sa DSD-om i zezao sve ukupno, a ASIO nisam ni probao jer ga ne volim iz nekog neobjašnjivog razloga.

Tek kada su mi poriknjavali svi USB portovi na laptopu ukapirao sam da je Oppo u poslednjem firmwere-u ozbiljno unapredio rad internog playera, tako da nisam nalazio za shodno da se vraćam staroj agoniji drivera podešavanja i optimizacije.

Izgleda da je email koji sam im napisao kritikujući interni player neko možda i pročitao. ;)

Link to comment
Share on other sites

40 minuta ranije, RingeRaja said:

U pitanju je Chord QuteHD DAC.

Plejer ga ne vidi kad se izabere da radi sa ASIO, ali vidi ga kad se izabere KS ili WASAPI (u principu, te dve opcije jedino mogu).

Naravno, instalirani drajveri za Win sa Chord sajta.

Nešto boji zvuk sa KS, ne nešto posebno bolji, ali se čuje. Ali je stabilniji u radu sa WASAPI.

Inače, sjajan DAC, imao sam problema izgleda sa plejerima, jer mi je u startu bio muljav i nikakav, čak sam razmišljao da ga prodam. Ali kad se podesi kako treba radi odlično i sa običnim 12v napajanjem, mogu da zamislim kako će biti dobar kad mu udesim linijsko.

Nakon linijskog sledi igrarija sa USB kablovima, verovatno ću da zamolim Zokija da mi da na probu jedan “naramak” žica, pa ću da se bacim na testiranje.

Zamena originalnog napajanja i dobar USB kabal daju praktično nov uređaj, odnosno nećeš ga prepoznati nakon toga.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Instaliran na Linux Mint(19 sa low latency kernelom), pre tri nedelje i radi bez problema, zvuk ide preko integruše te ga neću komentarisati ali do sada nije bilo problema, za razliku od JRiver verzije za linux, koja je totalno nestabilna i koju i pored najbolje volje uvek deisntaliram za dan ili dva (jednom do dvaput godišnje proverim napredak i nema ga). Jedini problem su bili materijali na 88 i 176KHz, koji nisu radili, to sam rešio SOX-om a kako svira integruša nema uticaja na zvuk.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Da li se još nekom dešava da kada se player pokrene, tokom prve ili druge pesme sam stopira pesmu (ne pauza već baš stop i vrati je na početak)? Ja samo pustim opet i posle satima radi bez problema, ali tako sveže pokrenut hoće ponekad ničim izazvan da zaustavi muziku. 

Nije baš učestala pojava, ali ume da iznervira kad me uhvati sevdah a on preseče. :D

Link to comment
Share on other sites

Ispeglan je pleer al' nisu vasi kompujteri izgleda :) Smanjite sta tj. koliko se ucitava u memoriju pleera, odstiklirati prvo

Full preloading. Ako stuca i dalje, sa  Full Memory  preci na Direct Input. KS je uvek bolji od ASIO (pogotovu emuliranog)

ali za sve mora biti odredjenih preduslova (snaga procesora, kolicina memorije, broj pokrenutih procesa, broj jezgara CPU ...)

 

APlayer_full_memory.JPG.1dcbbe1d6ea91bea1f2f78f21f8652c3.JPG

 

Link to comment
Share on other sites

Upravljanje memorijom je dosta komplikovana stvarcica. Za nase potrebe - audio reprodukciju, najbolji scenario bi bio da se potrebno  parce, deo memorije rezervise u jednom komadu, od registra br. taj do registra br. onaj. Nazalost to nije slucaj jer se u toku zapisivanja (adresiranja) naseg audio fajla pojavio neki sasvim levi proces koji se iz cista mira, kada je dosao njegov red, naselio bas u 'nase' parce memorije. I ne jedan aktivni proces vec ko zna koliko njih. Tako dobijamo situaciju kao na HDD-u, da su delovi falja razbacani po razlicitim sektorima koji su u vreme zapisivanja bili obelezeni kao prazni. Napredniji audio softveri imaju i deo koda za optimizaciju memorije - pokusaj da se 'ukradu' delovi u kontinuitetu. Istovremeno brinu da se delovi audio fajla sa diska salju u tacno isecenim 'parcicima'.

Ako se fajl obradjuje na taj nacin da se apsempluje (od 2 do 16 puta trenutno u primen, zavisi od konvertora) nas delic memorije se ocas posla popuni. Minut WAV iliti PCM audio zapisa CD kvaliteta zauzima oko 10MB prostora. Apsemplovan 16 puta sada minut zauzima 160MB memorije sto je nemoguce 'bezecovati' u jednom komadu. Iz takvih razloga se fajl salje u manjim parcicima, pri cemu uspevamo u nasem kontinualnom zauzecu memo adresa. Nakon obrade taj deo fajla 'curi' ka DAC-u a dobra cistacica posprema ostatke ('memory dump') i ponovo obezbedjuje novo parce kolaca, u komadu.

Ova prica je interesantna i bitna jer i ovo pored ostalog utice na krajnji razulat - zvuk.

APlayer kao besplatan program naravno ne ulazi u ovako zakomplikovanu radnju vec podatke zabelezi tamo gde nadje prvo slobodno tj. prazno mesto. Njegov autor se potrudio da druge operacije ipak proizvedu poprilicno dobar izlazni zapis tj. muziku.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

16 sati ranije, dj.nik said:

Ispeglan je pleer al' nisu vasi kompujteri izgleda :) Smanjite sta tj. koliko se ucitava u memoriju pleera, odstiklirati prvo

Full preloading. Ako stuca i dalje, sa  Full Memory  preci na Direct Input. KS je uvek bolji od ASIO (pogotovu emuliranog)

ali za sve mora biti odredjenih preduslova (snaga procesora, kolicina memorije, broj pokrenutih procesa, broj jezgara CPU ...)

 

APlayer_full_memory.JPG.1dcbbe1d6ea91bea1f2f78f21f8652c3.JPG

 

Meni neće da radi KS, kartica je WaveIO, rade njeni driver-i ASIO i WASAPI bez problema na Win10.

Mašina je HP8300 Elite ultra slim, I5-3470S/8GB RAM/500GB 

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Nixie said:

Meni neće da radi KS, kartica je WaveIO, rade njeni driver-i ASIO i WASAPI bez problema na Win10.

Mašina je HP8300 Elite ultra slim, I5-3470S/8GB RAM/500GB 

WaveIO podrzava KS inace bi je trebalo odmah baciti u djubre. Ako APlayer u meniju nudi KS WaveIO ili kako se vec kartica predstavlja, onda je sve OK. Slajder za kontrolu jacine ne radi i to je cilj KS igre. Windows Home Edition mozda ne nudi KS, zaista nikada se nisam igrao s njim.

Wave IO highlights (deo):

WaveIO.jpg.525211c600efff480b6f1d9285515977.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, dj.nik said:

WaveIO podrzava KS inace bi je trebalo odmah baciti u djubre. Ako APlayer u meniju nudi KS WaveIO ili kako se vec kartica predstavlja, onda je sve OK. Slajder za kontrolu jacine ne radi i to je cilj KS igre. Windows Home Edition mozda ne nudi KS, zaista nikada se nisam igrao s njim.

Wave IO highlights (deo):

WaveIO.jpg.525211c600efff480b6f1d9285515977.jpg

 

Ne znam zaista u čemu je problem, radi prvu stvar ponekad, posle toga pokazuje da radi, ali zvuka nema.

Instaliran je  valjda Win10 pro, ali ga je instalirao prodavac od koga sam kupio polovan PC, kad stignem ima da ga ubijem pa ponovo.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...