Jump to content


Album Player (APlayer)


dj.nik

Recommended Posts

Ako se dobro secam, deo adresnog prostora memorije se rezervise za periferije. Ako se secate, na WinXP sa 4GB RAM je uvek pokazivao manje (ne samo u slucaju integrisane graficke karte), tipa 3.25-3.5G rama. A to je 4GB (kao limit 32bitnog OSa) minus adresni prostor za komunikaciju sa periferijama.

Ne mogu da tvrdim ali ne bi trebalo da graficka karta rezervise RAM u kolicini svoje memorije.

Ako bi rezervisala, to bi trebalo da se vidi npr u Task Manageru.

Link to comment
Share on other sites

Definitivno ne rezerviše grafička karta tu količinu memorije. To važi samo za integrisane grafičke koje nemaju svoj vram ili ga imaju u nedovoljnoj količini pa moraju da pozajme od rama, ali je to obično reč o par stotina mb. Moja karta sa svojih 3GB npr. ne uzima ništa od 8GB rama.

 

Inače, videću da probam ovaj player i uporedim ga sa svojim trenutnim miljenikom jRiver-om.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nista ne izmisljam a jos me memoril dobro sluzi - sem kod pamcenja imena, to mi nikad nije islo :)

Al' nemoj da se rasplinjavamo oko sporednih stvari, probajte da pomognemo Zek-u. Ako se moze.

 

Njegov konverter ili ne podrzava KS ili treba da omoguci konverziju svih fajlova u 24 i 32 bita, U uputstvu

pise da AP ne podrzava ASIO 32K i 192K itd. Na kraju krajeva, jednostavno obrise sve iz direktorijuma, raspakuje

iznova i pokrene program sa fabrickim podesavanjima (uz Run as Administrator obavezu) i ucita neki od tih

Hi-Res fajlova. Nemam pojma da li muziku drzi iscela, u jednom WAV/FLAC/APE... fajlu ili su podeljeni na zasebne

numere. Obican CD je u takvom slucaju velicine 600-700MB (10MB po minuti) a 24-bit je daleko veci, i preko 1GB.

Sat DSD snimka je ~3GB velicine itd. 

 

Ako ne ide, obrise program i vrati se na foobar, AIMP, MusicBee, MediaMonkey i jos hljadu njih. 

 

@Aibo

JRiver unapred znam da gubi kao i Roon, izmedju ostalih - ako imas bolji PC i podesis AP za najbolju svirku.

Lepo je sto mozes APlayer mini da ukljucis namesto JRiver  sound-engin-a, bas kao JPlay :)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Parametar "Period of sistem time"  treba drzati na default. Moje prethodno podesavanje na 0.5s u mom slucaju sa 3GB ram mem previse ostri visinu pa cak do te mere da ima neku cudnu digitalnu finu distorziju.

Takodje direckt mode treba izbegavati u drugom ekranu konfiguracije, kod WASAPIWAV jer zvuci zatvorenije i nekako za nijansu bljutavije nego bez njega. 

Link to comment
Share on other sites

Zaboravih da kazem da preko KS outputa radi za nijansu glasnije od foobara a osim toga skoro identicno.

Mnogo je veca razlika u kvalitetu zvuka u korist AP kada je output WASAPIWAV a u foobaru WASAPI push.

Na zalost oppoov USB class 2.0 driver nije bolje zvuceci sa KS od WASAPI + MS USB class 2.0 pa sam na kraju skinuo OEM driver od Oppo-a. Ako izbace novji driver od ver. 3.xx probacu kada izadje opet KS. 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, DJ.NIK said:

JRiver unapred znam da gubi kao i Roon, izmedju ostalih - ako imas bolji PC i podesis AP za najbolju svirku.

Lepo je sto mozes APlayer mini da ukljucis namesto JRiver  sound-engin-a, bas kao JPlay :)

JPlay mini je meni do sad nešto najbolje što sam čuo na svom PC-u, stvarno me je oduševio, ali je baš duplo golo sa korisničke strane a visoka cena. Onda sam probao JPlay engine u Foobar-u i JRiver-u, ali to mi već nije to, sam JPlay mini player mnogo bolje zvuči što mi tek nije bilo shvatljivo jer ispade da UI utiče na zvuk...

Odoh sada da instaliram Album Player, sada je već kasno da ga testiram, biće sutra nekih utisaka ako sve proradi. Nisam neki zagrižen fan JRiver-a sem u smislu da mi najlepše zvuči (ne računajući JPlay mini), a konkurenti su mu do sada bili Foobar, Aimp i HQ player. 

Link to comment
Share on other sites

Slušao sam danas dva albuma u Album Player-u i mogu reći da mi se na prvu sviđa, utegnutije i malo čistije mi zvuči od jRivera. Prvo sam pomislio da je placebo ali kada samo posle par pesama ponovo pokrenuo jRiver, odmah se primetio malo zaliveniji zvuk i ne tako definisan bas. Razlike nisu nešto drastične ali se čuju. Pohvala ide i na to što automatski šalta bit-rate i sample-rate jer imam mešanu kolekciju.

Kod mene inače ne čujem zvučnu razliku između KS i WASAPI i drago mi je da je tako jer KS hoće da pucne i štucne kako god da mu štelujem buffer, tako da mi je WASAPI EVENT i dalje glavni jer zvuči lepo i radi glatko.

Ono što mi ne leži je što program iz nekog razloa uopšte ne registruje Hotkeys komande koje emuliram na gamepad-u, što do sada nikada nije bio problem, pa sam ostao bez "daljinca". 

Link to comment
Share on other sites

Manjkavost mu je I svakako manja sloboda u kreiranju play liste od salate različitih failova iz više foldera, pa je jedino moguće fizički je formirati u novom folderu sa kopiranjem željenih failova u njega pa loadovanjem u player.

Po ovom pitanju Foobar je nezamenjiv, ali zvučno je mnogo bolji Album Player.

Čim ugrabim vremena istestiraću i Mini verziju Album Playera sa istim podešavanjima, obzirom da mi ništa od izbačenih alata ne treba iz pune verzije.

Navigacija iz Chrome-a na Androidu je ok, mada nije skroz glatka i ima par glupih reakcija na klik tu i tamo. Svakako je vrlo upotrebljiva i eliminiše Grafic interface u okviru Windowsa, kao dodatno rasterećenje sistema.

Obzirom da uglavnom slušam cele albume kada uživam u muzici, a vrlo primetno zvuči bolje od foobara mogao bi uz malo treninga i rutine da postane i glavni player u sistemu.

Link to comment
Share on other sites

Ja ovaj AP mini nikako ne mogu da pokrenem kod sebe, izbaci uvek neki error kada treba da se pusti pesma i to je to.

Inače, Album Player mi je na mala vrata postao dominantan player jer prosto zvuči bolje od drugih jRiver-a i Foobar-a. Tako da sam lepo progutao nedostatak playliste, probleme sa komandama... i koristim ga kao nekada CD player, ionako slušam muziku po albumima. A za neku neobaveznu playlistu koja ide u pozadini kada ima društva u kući su i ovi drugi odlični. 

Link to comment
Share on other sites

Ovako preko WASAPIWAV push out ne reprodukuje dsd fail kao dsd native vec kao pcm 16bit 44.1.

Cujem ja nesto mi preostro zvuci i probao u foobaru kroz dsd:wasapi:push i bi kako treba.

I dalje PCM bolje radi iz apweb aplikacije, ali jos se vagam koliko mi je konfor vazniji u poredjenju sa boljitkom u zvuku. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Desni klik misa u prozoru APlayer-a, izbor opcije 'File formats' pa pri dnu SACD plugin (ISO; DFF; DSF) obeleziti ('zaplaviti') pa klik na dugme 'Settings' vodi do opcija za reprodukciju DSD formata.

Prvi izbor je kao PCM, zatim DSD DoP (DSD over PCM) i na kraju Native DSD s tim da ce Native DSD raditi pod ASIO drajverom, koliko razumem autora. Tu je i izbor DSD64, 128, 256, 512 sto zavisi od karakteristika D/A konvertera. Ako se ostane na PCM formatu (prve dve opcije) moze sa podesiti izlazni nivo reprodukcije (DSD je tisi 6dB ako se dobro secam) te brzina uzorkovanja.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Poigraj se sa setting-sima.

Podesi: 

- Period of sistem timer na Default

- Playback mode na Full Memory

- Selecting cores na Double Core (for Hyper-Threading) ako procesor podržava

- Priority process na REALTIME

- Isključi Enable internal volume contorl

- Isključi Manage system volume

 

Moja preporuka je da izbegavaš upsamplovanje u kasnijim podešavanjima za output. Uključi Direct mode.

Link to comment
Share on other sites

Ja sad tek provalio da ima brdo radio stanica u opticaju. Čak ima folder sa stanicama koje strimuju FLAC i to do 1315 kbps , ali radio kod mene neće da piči u Full Memory modu, moram da vratim na Standard playback .Šizenje od plejerčića :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, Father said:

Poigraj se sa setting-sima.

Podesi: 

- Period of sistem timer na Default

- Playback mode na Full Memory

- Selecting cores na Double Core (for Hyper-Threading) ako procesor podržava

- Priority process na REALTIME

- Isključi Enable internal volume contorl

- Isključi Manage system volume

 

Moja preporuka je da izbegavaš upsamplovanje u kasnijim podešavanjima za output. Uključi Direct mode.

Neznam gde u opcijama da pronadjem Direct mode.imam m2tech hiface two i younga kombinaciju.

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, sola said:

Neznam gde u opcijama da pronadjem Direct mode.imam m2tech hiface two i younga kombinaciju.

Ja za output na Oppo 105D koristim EXTRAS WAVEOUT jer preko njega dobijam najbolje prepoznavanje native sample rate-a na svim formatima CD, HDCD, HDaudio, DSD ...

Nisam do sada odgonetnuo, iskreno nisam se ni bavio, zašto mi ne radi EXTRAS WASAPI??? Što mi je bio prvi izbor kada sam pokrenuo player.

Od KS sam odustao jer je mnogo brljao sa DSD-om i nije palio indikator na Oppo-u, kako god da sam ga podešavao. Iskreno ni sa njim se nisam preterano mnogo bavio jer mi je isto zvučao kao KS u Foobaru.

WAVEOUT u AP2 playeru mi se zvučno pokazao mnoooogo bolji od Wasapi Push u Foobaru 2K. Tako je i ostalo, počeo sam da se bavim nečim drugim u sistemu pa sam ostavio tako.

Nije isključeno da bih mogao opet da isprobam KS i istražim dodatna podešavanja, koja nisam našao u drugoj kartici podešavanja outputa.

Inače već duže vreme koristim ap2web koja nudi vrlo laku kontrolu preko wifi-a sa telefona. Pokrenete ga "as Administrator" i dovoljno je samo ukucati u web pretraživaču na telefonu http://192.168.20.178:101 i player interface je dostupan u okviru web browsera na telefonu. Prikaz daje pun izgled aplikacije kao na računaru.

Link to comment
Share on other sites

Instalirao i ja Album plejer i slobodno mogu da se zahvalim pokretacu teme sto je ovo podelio sa nama svoje iskustvo i moj dakic (m2tech evo dac 2 dsd) konacno svira! 

Probao sam sve izlaze ali KS mi najbolje radi, najbolja je dinamika i sve je cisto i utegnuto. Mozda malo visoki mogu da budu meksi ali cu sutra probati drugi strujni kabel na racunaru jer mi je ovaj koji je sad, pre bio preko potreban jer su mi visoki bili pomalo utupljeni i srezani preko Foobara i ASIO drajvera.

Zvuk je dobio bolju definiciju i dinamiku ali pre  svega prostor!

Dok ovo kuckam slusam vec 6tu pesmu i ne verujem kolika je razlika u korist APa.

Hvala @dj.nik @Father :-D

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, Miksailo said:

Hvala @Father :-D

Nema na čemu:thumbsup2i ja sam tako vrlo brzo i lako prešao na AP nakon kratkog testa. Kada se čovek navikne da sluša albume u celosti foobar postaje prepreka zbog konstantnog prelistavanja u toku slušanja i dopunjavanja play liste. Ovako pustiš jedan ili više foldera i total cool.

Malo treba za tranziciju na ovaj spartnski izgled i minimum opcija, ali napredak u zvučnom smislu je više nego dovoljan za motivaciju.

Što se tiče kabla, na napajanju. To si dobro zapazio. Upravo sam govorio o takvim slučajevima, gde evidentno kompletnija i kvalitetnija reprodukcija jasno ukazuje na nelinearnu komponentu na drugom mestu i tako redom dok se sve ne ispegla na željeni nivo. Ranije si oštrijim strujašem podizao nivo visine, a sada kada je to na svom mestu sa punom slojevitošću, tačno se može zapaziti da je nepotrebno doatno izdignuta... Linearniji strujaš će popraviti balans, a zvuk će se rasteretiti i dodatno popuniti finesama koje će upotpuniti zvučnu sliku i uneti veću dozu prirodnosti.

Link to comment
Share on other sites

Oče & DJ Niče i ostali, pomozite, ako boga znate.. :klanjanje kako ubaciti u AP2, radio play liste drugih stanica osim već ponudjenih u folderu RADIO. Sve sam pokušavao, ali nikako ih pleer ne prepoznaje. Na netu ne mogu da nađem foru da instaliram neki dodatni plug-in, koji bi omogućio pleeru da otvara FPL, M3U i slične fajlove koji su vezani za link radio stanice.

Ili je to prosto nemoguće, program je možda ograničen u tom domenu, ali stoji mu u podešavanjima da otvara m3u i cue fajliće.

Zbog radi toga sam prinuđen, da pojedine omiljene internet radio stanice i dalje slušam preko fiju2000.

Ako ima neka začkoljica ili putokaz, bio bih zahvalan.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...