Jump to content


Potreban savet oko izbora opreme


TheFifthAce

Recommended Posts

Nalazim se na nekom početku ulaska u Hi-Fi svet. Zbog ljubavi prema muzici nedavno kupih gramofon tipa Lenco L833 DD, te pojačalo, tjuner i kasetar marke SABA iz linije 480. Ostaše mi još samo zvučnici. 

Pojačalo zahteva zvučnike s impedansijom 8 oma.

E sad, kako to obično biva u početku, nemam neko lično iskustvo na osnovu koga bih presudio šta jeste, a šta nije "dobro". Otuda postojanje ovog posta.

S obzirom na trenutnu struku (studiranje), sam donekle finansijski ograničen.

U okolini se prodaje nekoliko različitih polovnih zvučnika:

- Denver electronics SP-1000  - 40€

- Fisherovi SME 193 trosistemci (da li uopšte gledati fisher?) - 100€

- Samsung PS 530m - 55€

- Piloti RS2 - 120€

- Art Sound AS500 - 130€

- Infinity RS2000 - 65€

- Eltax concept 400 - 50€

- KODA av703f - 120€

- Hitachi HS-337 - 100€

- DALI concept 1 - 160€

 

Bio bih zahvalan na svakoj pomoći oko izbora.

Možda čak i rangiranje od najboljeg, ka najlošijem izboru i preporuka koje da izbegavam po svaku cenu.

 

Srdačan pozdrav,

TheFifthAce

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Dali bez razmisljanja, mnogo su noviji, a i skandinavci imaju u svojoj filozofiji, i ne samo u zvuku, nesto izmedju njemaca i engleza.Najbolji izbor.Jutros vidjeh na 4AUDIO ponudu svucnika i ima koliko se sjecam Monitor Audio mr1 i mr2 manje od 200 evra, provjeri.Dali mi je drazi ali iskreno nijesam slusao nijedan od pomenutih.

To Saba pojacalo ne zasluzuje zvucnik skuplji od 50 evra.Posto si student ipak ti za pocetak kupi nesto jeftino i slusaj muziku.Docice vrijeme za bolje.

Ja jesam za polovan zvucnik ali od poznatog prodavca.Dali je najbolji izbor.Povedi nekog iskusnog, mada i po prodavcu mozes dosta zakljuciti, ono....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...