Jump to content


Kakav oglas 2018.


Infidel

Recommended Posts

8 minuta ranije, siroma said:

Kad si cicija. "mogu da dodjem u 17:30". !??

Trebao si  da izadješ sa posla  I odma tamo...

Pa da ti kažem iskreno mnogo se kajem što sam pogrešio, trebalo je dan ranije da ga zovem na telefon (od 11-12) i pravo kod njega u bus na preuzimanje. Još bi ga častio 10eur preko cene. Kad sam još mlad i neiskusan.:(

Link to comment
Share on other sites

31 minuta ranije, Father said:

A da'l "driver" zabaguje na zadnja vrata, ako mu se ponudi dupla ili desetostuka svotica? Da li je neko probao?

Driver busa ? :Di ne Hrelić , ili Bubanj Potok ?  Nego ozbiljan  prodavatelj . ! Vi ste  svi provokatori i neozbiljni kupci ? ,  Neko ce od " uvređenih"  članova u  ovo "preduzeće " osječa   "uvređenim" pa zajebava ? :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

16 sati ranije, Miomir said:

Verovatno ali mislim da je menjano vesanje jer ima nesto na  vesanju kod jednog basa.

Vešanje je na izgled gumeno, što znači da je trajnije od sunđerastog, a ono na slici je verovatno nešto zamazano. Same membrane izgledaju kao papirne, njih je poželjno (u slučaju kupovine) premazati Damarom u jednom ili dva sloja i biće večite, a i izgledom će biti lepše.

Link to comment
Share on other sites

On ‎24‎.‎12‎.‎2018‎. at 20:24, Pandaros said:

https://www.kupujemprodajem.com/Audio/Pojacala/Yamaha-A-S1000-70923755-oglas.htm

Ja ne znam šta je sa oglasima na KP.

Nije ni čudo što su ljudi počeli iz bunta, revolta i zaprepašćenja da osmišljavaju takve kakav je Markov.

Nova yamaha a-s1100 je u Subotici 1280 evra, a ovde se za polovnu a-s1000 traži kao za novu nekoć, tj. preko dva puta od neke prosečne cene polovne.

Svašta…

yamaha 1150e.jpg

Cena nove je nekad bila kao i sada aktuelnog modela A-S1100... E sada, ova za 1270 je na akciji pa to ne mora biti merodavno.

Uostalom,

 

On ‎24‎.‎12‎.‎2018‎. at 20:24, Pandaros said:

https://www.kupujemprodajem.com/Audio/Pojacala/Yamaha-A-S1000-70923755-oglas.htm

Ja ne znam šta je sa oglasima na KP.

Nije ni čudo što su ljudi počeli iz bunta, revolta i zaprepašćenja da osmišljavaju takve kakav je Markov.

Nova yamaha a-s1100 je u Subotici 1280 evra, a ovde se za polovnu a-s1000 traži kao za novu nekoć, tj. preko dva puta od neke prosečne cene polovne.

Svašta…

yamaha 1150e.jpg

Jel ovo pronalazak tople vode?

koliko znam (posedujem bas ovakav model), cena je bila nekada I 1700E, pa se smanjivala… kao i za svu elektroniku na trzistu. Ako je uredjaj ocuvan smatram da vredi porazgovarati / ponuditi neku nizu cenu.

Tesko je ocekivati da ce uredjaj ovakvih karakteristika biti prodat za manje od upola akcijske cene, tj. nize od veoma prosecnih uredjaja sa kojima ne moze da se meri ni po cemu.

Link to comment
Share on other sites

56 minuta ranije, art_of_noise said:

Cena nove je nekad bila kao i sada aktuelnog modela A-S1100... E sada, ova za 1270 je na akciji pa to ne mora biti merodavno.

koliko znam (posedujem bas ovakav model), cena je bila nekada I 1700E, pa se smanjivala… kao i za svu elektroniku na trzistu. Ako je uredjaj ocuvan smatram da vredi porazgovarati / ponuditi neku nizu cenu.

Tesko je ocekivati da ce uredjaj ovakvih karakteristika biti prodat za manje od upola akcijske cene, tj. nize od veoma prosecnih uredjaja sa kojima ne moze da se meri ni po cemu.

Ne, nije. Ni pod razno. Lose znas :)

Bila je daleko jeftinija. 1000-1100€ je bila cena za NOVO pojacalo, a ovaj lik za 10 godina matoro trazi vise od toga. Nebuloza.

 

U Nemackoj - 1000€

https://www.projekt-akustik.de/mediafiles/Sonstiges/Testberichte/Yamaha/2008-08-HiFi-Test-Yamaha-A-S1000-CD-S1000-Testbericht.pdf

https://www.connect.de/testbericht/yamaha-a-s1000-332772.html

 

U UK - £881. 2008. je funta bila 25% jaca od eura - 1100€.

https://www.whathifi.com/yamaha/s1000/review

 

Kod nas - verovatno 1100€. Mozda se neko bolje seca.

http://zokiaudio.com/serbian-yamaha-a-s1000-sputana-azdaja/?lang=sr

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kupio sam i ja pre dve nedelje pojačalo koje je pre 10god bilo 1600€ za 350... Drugim rečima istorija je istorija...Činjenica je da je u ovom trenutku ta polovna Yamaha samo 10% jeftinija od potpuno nove koja je pritom i noviji model, ima DAC... Tako da u ovom trenutku i na trenutnom tržištu ova cena nema baš nikakvog smisla.

 

Mada ako ima kupca, sve drugo je nebitno...

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, art_of_noise said:

Mozda ja lose znam, ali moj novcanik jako dobro zna - kada sam kupio isto, bilo je koliko sam i napisao… no nebitno… 

Nemacka / UK su blizu, I svako moze da ode I da kupi tamo za navedene novce :) 

 

Tvoj novcanik te maaaalcice lagi ;)

 

Naterao si me da obrisem prasinu sa starih Hi-Files izdanja iz perioda od 2008. do 2011. godine i da bacim pogled na cenovnike.

2008. godine kada se A-S1000 pojavio kod nas na trzistu kostao je tacno 1075€, sto se moze skoro pa jasno videti sa ove ne bas sjajne fotografije :)

Hi-Files-Yamaha-Cenovnik.jpg

 

2009. mu je cena porasla na 1080€, a 2010. na 1175€.

A-S2000 je 2008. kostao 1750€, a 2011. 1780€. U medjuvremenu je 2009. godine privremeno cena pala na 1675€.

 

Kao sto sam vec rekao, covek prodaje (skoro) 10 godina matoru spravu po ceni mozda i vecoj od one po kojoj je pazario.

Smejurija.

 

 

p.s. U temi o nabavci sistema si napisao da si ceo sistem 2012. godine ukupno platio 3850€. Da si samo pojacalo platio 1700€ ne znam kojom magijom bi uklopio sve ostalo za 2150€ :)

 

Zvucnici: Sonus Faber Liuto (sa akcije)

Integrisano pojacalo: Yamaha A-S1000

SACD player: Yamaha CD-S1000

kablovi: Oehlbach AirBlue 4

interconnect: Oehlbach NF214

Sve se uklopilo za 3850E

Link to comment
Share on other sites

;) Ma meni je i cijela priča (oko oglasnika neispravna ) Zašto ? . Zato jer svatko svoju robu ne samo Hi Fi prodaje nebitno iz kojeg razloga i želi dobiti čim bolju cijenu . Naravno ko i u životu uvijek ima egzibicionista koji na ovaj ili onaj način žele privući pažnju . Imamo "preprovadače " ? bez kojih se veliki dio foruma negi "naslušao" kvalitetnih uređaja  jer im novi nisu financijski dostupni . Puno je smisleniji ! " Iskustva sa "preprodavačima" . Ta priča ima smisla . Tu se pod razmijenjivaju iskusva  sa ljudima koji nam uz osobnu proviziju ( a jel banke i ostale institucije , na ovaj ili onaj način ne uzimaju proviziju? ) pa na taj način  nam omogučavaju dostupnost tzv SH  opreme . Obzirom da nismo svi  financijski jednako potkovani  podržavam sve "preprodavače " koji  vele stvarno stanje uređaja koji prodaju !!!!   . Zašto  ? . Pa  cijela  ekipa rashodovane države ? se  od institucija  do žitelja  bavila  preprodajom , rijetki proizvodnjom . Safete !  sam su Te  picojalci  špotali  :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...