Jump to content


Kakav oglas 2018.


Infidel

Recommended Posts

Ok, znaci uzmem 10000€ i vratim im isto toliko nakon par godina.Super.Dobrotvori
Beskamatni je do 100000 din, ako sam dobro video... Mada, nije to loše kad naleti neki dobar komad, a nema se kešovine...

Послато са 6055P уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, siroma said:

kredit jeste beskamatni ali nije bez osiguranja kredita, upita u registar, prebacibanja plate u banku ....

Na to sam i mislio.Ne platis na mostu,platiš na ćupriji.Bankarske usluge su toliko skupe u Srbiji da je kredit maltene sporedna stvar.Već mi je davno jedan bankar rekao da vise zarade na tim "sporednim" stvarima maltene vise nego na kreditu.Velik broj tih protivzakonitih dranja je ovih dana na sudu dokazan,pa se klijenti sudski obeštećuju.Svako ko ima stambeni kredit moze sudski da racuna na solidan hifi sistem od svojih para koje mu je banka uzela i koje će vratiti.Ja sam povratio svojih oko 1500€ već,a biće kako izgleda još.

Ovaj kredit nije od tih,dosta je sve jasno i ko nema drugo resenje bolje je od nekih potrosačkih, ali opet naivno je misliti da je besplatan.

Sorry za off,iako jeste komentarisan oglas samo bankarski,sto se mene tice moze i da se obriše.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, sondek said:

Sorry za off,iako jeste komentarisan oglas samo bankarski,sto se mene tice moze i da se obriše.

Dobro je da si objasnio, ne znaju svi kakve cake imaju banke.  Meni je intuitivno bilo jasno da nema nista besplatno kad radis nesto sa bankom ali ne zna to svako

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, sondek said:

Na to sam i mislio.Ne platis na mostu,platiš na ćupriji.Bankarske usluge su toliko skupe u Srbiji da je kredit maltene sporedna stvar.Već mi je davno jedan bankar rekao da vise zarade na tim "sporednim" stvarima maltene vise nego na kreditu.Velik broj tih protivzakonitih dranja je ovih dana na sudu dokazan,pa se klijenti sudski obeštećuju.Svako ko ima stambeni kredit moze sudski da racuna na solidan hifi sistem od svojih para koje mu je banka uzela i koje će vratiti.Ja sam povratio svojih oko 1500€ već,a biće kako izgleda još.

Ovaj kredit nije od tih,dosta je sve jasno i ko nema drugo resenje bolje je od nekih potrosačkih, ali opet naivno je misliti da je besplatan.

Sorry za off,iako jeste komentarisan oglas samo bankarski,sto se mene tice moze i da se obriše.

Najbezobraqzniji sistem kredita je u Srbiji. Ne samo da plaćaš kamatu (profit banke) koja je kao nigde u svetu 300% ( 3 puta veća kamata na kredit nego na uloge. tj banke rade sa 300% obrtom) već mušterije bankama plaćaju i troškove poslovanja ( osiguranje kredita, upis u registar dužnika, troškove obrade kredita...).

Pa dobro bre, gde to ima?!?! Platiš mu troškove poslovanja, plaćaš mu trostruku dobit i na kraju nemaš ni prerogativ suverene zemlje da se zadužuješ u domicilnoj valuti već u stranoj valuti.

Link to comment
Share on other sites

Danas odem u NS da pazarim Denon pl 1200,sinoc sam ga rezervisao povoljna cena 200e..za taj model.Gazda navodi da je ispravan,fali igla samo...Dodjem da kupim,,odlomljen deo poklopca sa sarkom,,lift ne radi,strob jedva sija brzinu ne mogu stabilizovati,furnir se odlepljuje....5a7caa1483021_denonpl1200.thumb.jpg.21965ce2f34352da51fc41067a34e2e2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Od skoro sam poceo da KP posmatram kao pijacu djubreta ( cast izuzecima nisu svi lopovi ) i tako isto posmatram proizvode,  i imam utisak da realnije gledam na stvari jer na KP vecina jeste krsh.

U zadnje vreme sam gledao sta ima u gramofonskoj sekciji i tamo mi deluje da na 100,150 razlicitih gramofona ima smisla pogledati ozbiljno... recimo 5 plafon   ( ovo je moj licni utisak )

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, DR4C0Ni4N said:

Zato ja izbegavam prodavce koji nemaju bar trocifren broj pozitivnih ocena (mada ni to ne mora da bude merodavno).

Zbog svega ovoga, imamo problem mi neki, koji jednom u 5 godina želimo prodati neki svoj uređaj koji nam ne treba. :(

Ja sam prodao 3 svoja HiFi uređaja na oglasima u zadnjih 10-ak godina. I iako su svi bili korektni i bolji od 99% ostalih na oglasima, imao sam jako malo poziva, a i to što je bilo je 2/3 smarača, koji su moje ispravne i korektne uređaje, cenovno poredili sa đubretom skinutim iiz reciklaže negde u EU, te tražili da im moje uređaje dam po takvim cenama, tipa: "pa ima sličan uređaj k'o vaš, 40€ jeftinije... ...jeste izgreban i nema daljinski, ali radi on i bez daljinskog..." (ovaj me je zvao 5-6x, ukupno samo razgovarali bar 1h, svaki put je nalazio neko đubre kod tih sa 300+ ocena, i tražio da spustim cenu na taj nivo, i bla.bla.bla...)

Po meni, ko ima jako mnogo ocena, definitivno jeste prodavac/trgovac. Tu treba profiltrirati njih 2-3, i ostale i ne gledati.

Ko ima nijedan ili 2-3 komentara, taj ili je neko ko prodaje nešto svoje, ili je prevarant u nastanku/pokušaju. Ali iz oglasa se 95% vidi koji je od te dve opcije.

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, NShappy said:

...

 I iako su svi bili korektni i bolji od 99% ostalih na oglasima, imao sam jako malo poziva, a i to što je bilo je 2/3 smarača, koji su moje ispravne i korektne uređaje, cenovno poredili sa đubretom skinutim iiz reciklaže negde u EU...

 

Na ovo sam mislio.

Link to comment
Share on other sites

Ja izbegavam upravo one sa puno ocena. 

Imam malo ocena, ispod 20, retko prodajem i ne dobijem uvek ocenu. Ljudi su uvek u šoku kad kupe i zovu me posle nedelje dve mesec dana da se zahvale i srećni su sa uređajem. A koliko poruka i poziva imam od nakupaca to ni sam ne znam. Oni se svi znaju međusobno i čim se pojavi neka aberacija na oglasima poput moje malenkosti - kreće napad i obaranje cene do iznemoglosti.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam svoj komentar dao iz svoje tacke gledista, nisam rekao da je sve djubre, niti to mislim, a sto se tice ozbiljnosti kupaca onog trenutka kad odlucim da kupim plocu ili aparat i obavim kupovinu po defaultu sam postao ozbiljan kupac   :)

Pojacalo sam kupio od coveka koji nije preprodavac i nisam se cenjkao i trazio da mi spusti cenu jer je u startu bila korektna a lampash kao nov unutra.

Slazem se da je problem prodati svoj aparat pored gomile krsha i da je verovatno mnogima tesko da razaberu sta nije krsh medju gomilom istog.

Ocene vise uopste ne fermam 2%,  trocifren broj mi samo kaze da se neko prodajom bavi profi a ostalo se delimicno da videti iz samog oglasa ali realno ja ne mogu da znam samo na osnovu fotki stanje necega dok ne odem licno pa i tada moze biti problem kad covek nije strucan, a na nevidjeno vise ne kupujem.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, NShappy said:

Zbog svega ovoga, imamo problem mi neki, koji jednom u 5 godina želimo prodati neki svoj uređaj koji nam ne treba. :(

I ja spadam u tu grupu, ali mi to ne smeta preterano. Uredjaj se ipak proda, samo treba biti malo strpljiv i kulirati preprodavce i bezobrazne kupce. Isto kao sto kupac bira prodavca, tako i prodavac moze da bira kupca - apsulutno ne moram bas svakom da prodajem svoje uredjaje ukoliko mi se ne dopadne nacin na koji mi se taj neko obrati ili ukoliko mi nudi znatno manje novca nego sto uredjaj stvarno vredi.

Obicno pre nego sto oglasim nesto od tehnike prvo ponudim prijatelje koji bi bili zainteresovani za tako nesto, pa ako neko hoce radije njima prodam ispod planirane cene.

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, NShappy said:

Zbog svega ovoga, imamo problem mi neki, koji jednom u 5 godina želimo prodati neki svoj uređaj koji nam ne treba. :(

Postavi oglas na nekom forumu, gde si proveo više godina. Veća je šansa da će da kupi neko sa foruma nego sa KP. Ako ništa drugo, barem preprodavci neće da te smaraju.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...