Jump to content


Kakav oglas 2018.


Infidel

Recommended Posts

21 minuta ranije, Shang Tsung said:

Ako neko tvrdi da je roba u mint stanju, da li su potrebne slike? Po meni kad neko kaze fabricko, bez tackice, mint znaci da je kao novo iz radnje. Ni na sajtovima prodavnica se ne slikaju uredjaji izvadjeni iz ambalaza da bi kupci videli "da je to to".

Mint = neotpakovano

Fabričko = neotpakovano

Kao novo = slike obavezno

Zna se šta je u kutiji u prodavnici, da je ovaj Creek iz prodavnice u kutiji ne bih žalio novca

Link to comment
Share on other sites

43 minuta ranije, Shang Tsung said:

Ako neko tvrdi da je roba u mint stanju, da li su potrebne slike? Po meni kad neko kaze fabricko, bez tackice, mint znaci da je kao novo iz radnje. Ni na sajtovima prodavnica se ne slikaju uredjaji izvadjeni iz ambalaza da bi kupci videli "da je to to".

Јес' ал' то је Мита.

Link to comment
Share on other sites

28 minuta ranije, Shang Tsung said:

Ako neko tvrdi da je roba u mint stanju, da li su potrebne slike? Po meni kad neko kaze fabricko, bez tackice, mint znaci da je kao novo iz radnje. Ni na sajtovima prodavnica se ne slikaju uredjaji izvadjeni iz ambalaza da bi kupci videli "da je to to".

Kad bi se sve završavalo na tvrdnjama i subjektivnim pr/ocenama ne bi imali sudove, veštake i procenitelje za početak.

Radnja je jedno a random lik sa interneta nešto sasvim drugo. Ima na mnogim ozbiljnim sajtovima uputstvo za online kupovinu i kako minimizirati rizik - ko ne okači ili na zahtev ne pošalje autentične slike nemojte da sarađujete sa njim.

Link to comment
Share on other sites

Davao sam oglase na KP i svako ko je to radio morao je na kraju procesa da procita da sve napisano podleze krivicnom zakonu u slucaju davanja laznih informacija.

Vidim dva trenda :

1. Ne pise se skoro nista, nema konkretnih tvrdnji

2. Brdo teksta koji kad bolje procitas vidis da nista iz njega ne mozes zaista da proveris, dakle nacin da se zaobidje odgovornost.

Kad sam prodavao ploce, davao sam koliko god sam mogao fotografija samog vinila, da se koliko toliko vidi da je ploca skoro nova, kad napisem da je slusana 5,6 puta, jer to zaista jeste bio slucaj.

Link to comment
Share on other sites

Imao sam loše iskustvo sa kupovinom na KP, kao i mnogi.
Čini mi se da je trend PREprodavaca da postave slike sa net-a uz opasku da čim nadu vreme će postaviti slike predmeta koji se prodaje, i to naravno nikada ne urade. Ako stavite primedbu da slika ne odgovara predmetu reci će Vam da su slike sa neta.
To rade namerno upravo da ne biste imali osnov za tužbu.
Npr.
Slike sa KP:
e788f6e62c2dc5a5f92d1838be726f22.jpg
dd3417b144ae0f8b75a96e0f94a1cc49.jpg
cc9e0e467621988c0570868db5a23e35.jpg

Predmet-Tjuner isporučen brzom postom:
ac7599957ed0a4c5be4b202d70568643.jpg
U konkretnom primeru radi se o preprodavcu, koji je ipak napravio grešku jer u oglasu nije naveo da su na uređaju izvršene i izmene, pa je naravno mogao biti tužen.
Šta sam ja preduzeo. Ništa.
Iznos je relativno skroman da bih se povlačio po sudu i ispravljao ustvari nerad države.
Jasno je da bi sankcija bila takva (kao i kod krade automobila) da to gubi svrhu.
Jedino sam pogrešio sto mu nisam dao negativnu ocenu i ranije napisao ovo na forumu da upozorim druge kupce.
Takode sam primetio da se veliki broj diy uređaja oglašava u “pogrešnoj” rubrici (iako rubrika za njih postoji) verovatno sa namerom da se kupac dovede u zabludu.
To KP ne bi smeo da toleriše.



Srećko

Link to comment
Share on other sites

Naravno da sam pogrešio.

Verovatno sam mogao i ispraviti grešku (vracanjem ili tužbom).

Nisam to uradio zato sto pripadam normalnom miljeu ljudi u Srbiji kojima je neshvatljivo da se zakon krši javno, a koji su nažalost (“digli ruke od ovakve države”) prihvatili da žive u periodu prvobitne akomulacije kapitala u kome vladaju bahati, kriminogeni tipovi spregnuti sa politikom.

Verovatno da to nije ni slučajno jer su (pretpostavljam) propisane sankcije takvog nivoa da je to uračunat trošak biznisa preprodavaca.

Da je zakonodavac za prevaru tog tipa propisao 5 i više godina (svi smo culi da se u USA za krađu cokoladice moze toliko dobiti) ne verujem da bi toga bilo.

 

 

Srećko

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Srecko said:

Nisam to uradio zato sto pripadam normalnom miljeu ljudi u Srbiji kojima je neshvatljivo da se zakon krši javno...

Ih bre (ne)Srećko, ti k'o da si pao s' kruške... :P

Pazi, (pre)prodavac jeste napisao da slike nisu original, da je izgreban odgore, i da mu fale nožice. Naravno da original slike nije stavio jer je izgled uređaja užasan. Ali je lepo napisao da je izgreban. Jel?

Što se izmena u uređaju tiče, ne mora preprodavac znati da ih ima. Problem može da ima samo ako izričito tvrdi da ih nije bilo. Ali ako to ne spominje, lako može da se vadi da nije njegovo da zaviruje u uređaj i istražuje izmene. :(

Vid' mene sad', ja kao branim preprodavca?!? Ali poyenta jeste, nakon što se vidi da nema originalih slika, oglas i prodavac idu na ignore, među ostalih 25000 oglasa u audio delu KP-a. Na samom KP, među (sada trenutno) >25000 Audio oglasa, ni 50-ak nije vredno pažnje. Ostalih 24950, generalno, slični su ovom koji je tebe izradio.

Link to comment
Share on other sites

kakav prevarnt,al ocigledno iskusan. Zastitio se lepo time sto je rekao da je izgreban,ali za svaki slucaj stavio tuđe slike...jbt ovde u NS se lemaju svaki dan za parking mesto,još malo će bejzbol palica biti kao deo opreme u autu.Kako se ne boji da takav leb zarađuje i da mu ga neko o glavu malo dodatno ne izgrebe,ima bolesnika sa kratkim zivcima koliko hoćes. Valjda misli zastitio se sto je napisao da je izgreban.Mogao ga je bar ofarbati autolakom pa napisati to u oglasu da čoveka srčka ne strefi kad otpakuje.

Doduše i kupac ne treba da bude naivan,pa da pre slanja ne insistira na originalnim slikama, a da ima nagovesten problem u tekstu oglasa.Nema slika, nema posla.Sve u svemu,nije ti skola preskupa za sledeći put.

 

Link to comment
Share on other sites

Nije se zaštitio u potpunosti ovaj konkretni preprodavac (koji je mene prevario) jer su od nazad dodati konektori, tako da je imalo pravnog osnova za tužbu za prevaru (žena mi je advokat).

Problem nije u ovoj konkretnoj “prevari”-ili kako da to nazovem već, u kojoj sam ja ispao idiot (ni u buduce neću apriori na ljude gledati sa podozrenjem da će me prevariti zbog ovog iskustva).

Skrećem Vam pažnju na to da je sankcija za takvo delo nikakva i oni (oglasivaci) to znaju. Kao sto kradljivci automobila se ne tretiraju kao kradljivci (čini mi se kao pozajmljivači ili kako već) pa je kradja 100-tinak automobila i njihova kapitalizacija (npr. milion evra) uz nikakvu kaznu i puštanje zbog “dobrog vladanja” ustvari veoma dobro osmišljen biznis plan.

PROBLEM JE DRŽAVA. Pojedinci nikada nisu i ne mogu biti problem, a naravno u konkretnom slučaju-mom dok je “ovaca biće i šišanja :-)”.

Da se ne ogresim. Neznam ni da li je ovaj preprodavac hteo da me prevari. Ne želim ni u buduce da verujem da neko takve stvari radi sa namerom. Znate da se takvi uređaji kao otpad dovoze šleperima iz EU. Pitanje je i da li je prodava video uređaj ili je to neki njegov manuelac upakovao za slanje; mada je kao oglasivac on svakako odgovoran. Jedino mogu da kažem da nije bio susretljiv u razgovoru kada sam ga nazvao da mu ovo sto ste videli saopštim.

Ja sam se “preracunao” da je za mene najpametnije i najoptimalnije da ništa ne preduzimam.

Kupovacu i dalje sa KP, nisam i neću biti fobičan da ću biti ponovo prevaren, naravno biću pažljiviji i malo više obratiti pažnju na analizu kredibiliteta prodavaca.

 

 

Srećko

 

 

Link to comment
Share on other sites

Imao sam pozitivna i negativna iskustva na KP, pa mislim da je prilikom kupovine skupljih Hi Fi aparata obavezno otici i videti na licu mesta kakvo je stanje i ako je moguce povesti strucno lice sa sobom.

Sankcije za prevarante u preprodaji na KP u prakticnom smislu ne postoje, sem ako bi neki veci novci bili u pitanju i ako bi prevara mogla jasno da se dokaze.

Pa ovde kod nas policiji se ne isplati da trazi pljackase koji otimaju manje od 8,000 din, bez obzira sto je pljacka izvrsena oruzjem... rade po principu ako im razbojnik dopadne u ruke ok, a oni zbog zakonske regulative i definicije krivicnog dela razbojnistva koje je vezano za novcanu cifru,  nece da se zezaju sa "sitnim" razbojnicima....... sramota kakva nam je drzava.

Pravi problem je taj sto bi kupovina Hi Fi aparata trebala da nam predstavlja zadovoljstvo a ovako kako je pretvara se u pravu avanturu kako ne biti zaj...an.

Posto nisu svi prevaranti i dripci, svaka cast izuzecima.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Srecko said:

Nije se zaštitio u potpunosti ovaj konkretni preprodavac (koji je mene prevario) jer su od nazad dodati konektori, tako da je imalo pravnog osnova za tužbu za prevaru (žena mi je advokat).

Problem nije u ovoj konkretnoj “prevari”-ili kako da to nazovem već, u kojoj sam ja ispao idiot (ni u buduce neću apriori na ljude gledati sa podozrenjem da će me prevariti zbog ovog iskustva).

Skrećem Vam pažnju na to da je sankcija za takvo delo nikakva i oni (oglasivaci) to znaju. Kao sto kradljivci automobila se ne tretiraju kao kradljivci (čini mi se kao pozajmljivači ili kako već) pa je kradja 100-tinak automobila i njihova kapitalizacija (npr. milion evra) uz nikakvu kaznu i puštanje zbog “dobrog vladanja” ustvari veoma dobro osmišljen biznis plan.

PROBLEM JE DRŽAVA. Pojedinci nikada nisu i ne mogu biti problem, a naravno u konkretnom slučaju-mom dok je “ovaca biće i šišanja :-)”.

Da se ne ogresim. Neznam ni da li je ovaj preprodavac hteo da me prevari. Ne želim ni u buduce da verujem da neko takve stvari radi sa namerom. Znate da se takvi uređaji kao otpad dovoze šleperima iz EU. Pitanje je i da li je prodava video uređaj ili je to neki njegov manuelac upakovao za slanje; mada je kao oglasivac on svakako odgovoran. Jedino mogu da kažem da nije bio susretljiv u razgovoru kada sam ga nazvao da mu ovo sto ste videli saopštim.

Ja sam se “preracunao” da je za mene najpametnije i najoptimalnije da ništa ne preduzimam.

Kupovacu i dalje sa KP, nisam i neću biti fobičan da ću biti ponovo prevaren, naravno biću pažljiviji i malo više obratiti pažnju na analizu kredibiliteta prodavaca.

 

 

Srećko

 

 

Ova tema za 2018 -u je i pocela oglasom koji nema originalne slike .Ti si kupio uredjaj od preprodavca bez fotografija i sad pi**is. Zao mi je sto ti se to desilo ali izvini-kriv si TI a ne drzava.Pa jel ti drzava kriva i kad ti prodavac na pijaci uvali truo krompir ???

Nemoj da se ljutis ali pogresio si.Zorana licno poznajem i nisam imao negativnih iskustava sa njim.Nazovi ga i vrati mu uredjaj.

p.s.

I na E Bay.de  ima prevara.Pa zar je za to kriva Angela Merkel ?

Link to comment
Share on other sites

Spachek mislim da je ovo dovoljno sto sam napisao.

Nisam to izneo sa namerom da ukažem na moj propust i skrenem pažnju na nekog od preprodavaca, već sam imao nameru (u skladu sa temom) da ponovo (neznam po koji put i neznam ko to sve do sada nije već učinio) ukažem na znacaj pažljivog odabira prodavaca na KP.

Smatram da ne treba da inkriminisem nikoga, pa Vam se izvinjavam sto neću navesti koji je preprodavac u pitanju

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...