Jump to content


Prvi gramofon


dadoo

Recommended Posts

Skroz regularan savet, ali mislo sam u pravcu da kad vec krecem u pricu da budem future proof. Integralac ce mi kad tad zatrebati..
Mislio sam da li postoji neko pojacalo u ovom cenovnom rangu a za koje se zna da ima kvalitetniju headphone sekciju?

Link to comment
Share on other sites

Iako je vitage odbacen na neki nacin, ja bih preporucio starije serije NAD integralaca ili risivera sa Phono ulazom. Posedujem 7130 i koliko sam iz sheme mogao da vidim identican phono kao u njihovom preampu koji takodje posedujem 1130 i oba koristim.

Verujem da bi kombinacija NAD + neki gramofon donela uz mozda neko lako osvezavanje elektrolita i kontakata dugi niz godina izvanrednog zadovoljstva. Nemam slusalice pa ne mogu nista da kazem na tu temu, ali phono mu je izvanredno jednostavan i dobro zvuceci. 

Link to comment
Share on other sites

Ovo poslednje je ujedno i najbolji moguci predlog.Ti Nad resiveri imaju solidnu fono sekciju,imaju i headphone ulaz ,a radio ne moze da smeta-mozes da slusas kad scepa pusta muziku s ploca.Bice visak u budzetu pa si posle cicvuderpe ispao pravo ekonomsko cudo u regionu,a nisi bas radio 24 sata vec si i alkoholna zadovoljstva postigao.Visak iz budzeta bahato prelij u gramofonski budzet,trebace tamo neke nove igle ako si za ozbiljnu narkomaniju.Indzoj.Srecan Bozic!

Link to comment
Share on other sites

NAD 7130

AM/FM Stereo Receiver (1985)

NAD 7130

Specifications

Tuning range: FM, MW

Power output: 30 watts per channel into 8Ω (stereo)

Frequency response: 20Hz to 20kHz

Total harmonic distortion: 0.03%

Damping factor: 50

Input sensitivity: 0.25mV (MC), 2.5mV (MM), 145mV (line)

Signal to noise ratio: 76dB (MC), 76dB (MM), 100dB (line)

Speaker load impedance: 4Ω (minimum)

Dimensions: 420 x 108 x 380mm

Weight: 8kg

Year: 1985

 

Spec. skinut sa VinilEngine, čisto kao ilustracija. Inače ova stara garda radi jako lepo, novije serije imaju malo naduveniji bas za moj ukus. Imao sam prilike da čujem ovog mog kod prijatelja i njegov NAD koji je kasnije kupio ali novije generacije i dosta je masnije zvučeći, ako mogu reći preterano basovit tako da malo guši i gubi lakoću u reprodukciji.

Sada sam pogledao njegov model je NAD C 320 BEE. Ne bih ga preporučio niti tu seriju sa C ali ni nema Phono ulaz tako da nema brige.

Link to comment
Share on other sites

Evo par iz tog opusa. Nažalost, jako su ružni na slikama. Uživo, nešto bolji, ali daleko od toga da su lepotani. ovo su pojačala koje samo majka može da voli, kada je reč o izgledu. :rolleyes:

https://www.kupujemprodajem.com/Nad-7225pe-53229132-oglas.htm?filter_id=6566

https://www.kupujemprodajem.com/Nad-3130-55189354-oglas.htm?filter_id=6566

https://www.kupujemprodajem.com/Nad-54579163-oglas.htm?filter_id=6566

evo i cele liste ...

KP lista NAD pojačala

Link to comment
Share on other sites

To su jeftina,a vrlo korektna pojacala.Tih 100€ sto ostanu u višku kad se dodaju na gramofon u ukupnom zvuku mnogo vise znaci od pojacala.Pojacala su inace najprecenjenija karika lanca među audiofilima,a od koje zvuk najmanje zavisi.Gramofoni nasuprot tome zvuce u toj klasi izuzetno razlicito kad im se na cenu doda stotka.Kad se upazari los gramofon to presvira i najgori cd.Ljudi se pale na "magiju",emocije,nostalgiju hipsteraj i slične gluposti kad stave bilo sta kao vinilni izvor,a to sa muzikom i zvukom nema nikakve veze.Kilavo pojačalo moze da da dobar zvuk,ako mu se prikače "laki"za pogon zvučnici.Kilav gramofon nikad.Davno beše da bi se setio od pre 30g kad sam svoj prvi marantz dd plastikaner zamenuo pristojnijim gramofonom ali otprilike kao da vam je neko pola muzike pokrao na tim lošim gramofonima.

Obzirom da će da se na slusalicama slusa tim pre,razlike će jasno da se čuju.

Link to comment
Share on other sites

Pazario Dual 621 + Shure m75 u mint stanju..
Pa nek ide zivot :rolleyes:
 
... i smejte se koliko hocete, ali ovaj gram sada plače za nekim vinrage silver ampom sa wooden cabinetom :unsure:

Necemo da smejemo, baci neku sliku

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...