Jump to content


Prvi gramofon


dadoo

Recommended Posts

Ideja je sledeća:

deca su mala, radim kao konj 12 sati dnevno, vreme za slušanje su za sada isključivo kasni noćni sati pa su slušalice imperativ.. Lutao sam dugo do ovih HD598 i to je to!
E sada hoću potpunu analogiju i vintage zvuk.. Smejte se ali i vizualni momenat je bitan :)

 

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, Bujodrag said:

Sve preko toga bi bila blasfemija.

 

Ako ga kupiš, valjalo bi platiti nekoga da ga temeljno očisti i zameni elektrolite i još neke od onih malih ljudi što žive u takvim uredjajima. Ako se to odradi kako treba, onda bi imao dobro pojačalo za narednih 30 godina.

iz vašeg iskustva, koliko bi koštalo takvo podmlađivanje?
.. i još da ga gosn Nebojša Tadić spakuje u fiv wooden cabinet.. i miran 30 godina :)

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, dadoo said:

iz vašeg iskustva, koliko bi koštalo takvo podmlađivanje?
.. i još da ga gosn Nebojša Tadić spakuje u fiv wooden cabinet.. i miran 30 godina :)

Nemam pojma. Verovatno  100+ evra. 

No, to nije neophodno, ako pojačalo radi. To samo ako ti se svidi pa rešiš da ga zadržiš i ne menjaš.

 

 

Link to comment
Share on other sites

13 minuta ranije, Preddrag said:

Sreca, pa se na vreme otkacih od ploca...

Salu na stranu, kako stojis sa plocama, to jest, kolika je kolekcija? Koliko si spreman da ulazes u ploce?

 

Nešto malo ispod 1000 komada, mada mi je to druga kolekcija, već sam imao jednu takvu nekad davno pa rasprodao. Slabo šta sad kupujem, više sam ih prodao. U stvari, ovde sam jer se spremam da prodam neke ploče koje ne slušam.

No, kad sam napravio spisak, odjednom sam poželeo da slušam baš te ploče  :isuse: :D 

 

13 minuta ranije, Kuršum said:

Kad bi uključio Viber ponekad, znao bi. :)

E, jbg, kad slabo koristim. Uključiću sledeće godine.

-----------------------------------------------------

 

Evo, da ne ispadne sve offtopic: dadoo, prvo razmisli u kom pravcu želiš da razvijaš sistem. razmisli i da li ti to uopšte treba. 

E, ako kreneš u HiFi smeru, onda sačekaj sa gramofonom, naći će se neki kad dodje vreme.

Link to comment
Share on other sites

22 minuta ranije, Preddrag said:

? Koliko si spreman da ulazes u ploce?

Teško mi je da zamislim ploču koji bih platio više od 30 evra. Imam u glavi wish listu i za onu na prvom mestu ne bih dao više od toga.

S druge strane, imam par ploča za koje su neki ljudi spremni da daju i mnogo više. Eto, recimo, imam Aerial od Kate Bush koji na ebayu obično dostigne cenu od 250+ evra.

A moderna uverenost laika u superiornost vinilnog zvuka mi je smešna

Link to comment
Share on other sites

Srecna nova godina ljudi! :)
Otreznih se i mahom ste bili u pravu.. S obzirom da sklapam prvi sistem, 40+ vintage otpada jer nemam zivaca (a ni viska novca) da se bavim reparacijama za sada..
Posle 4 dana buljenja po forumima i oglasima, PM 64 mk2 se sam namece :)

Ali pre nego sto pazarim palo mi je na pamet da se konsultujem sa znalcima da li u tom cenovnom rangu postoji nesto bolje sto je optimizovano za slusalice, jer koristice se iskljucivo headphones output verovatno par godina..

Hvala!

Link to comment
Share on other sites

Tako je! Sta ce mi gramofon bez fono sekcije, tako da prvo moram da resim amplifikaciju, pa tek onda izvor..
Drugi izvor ce biti PC, odnosno DAC..

edit: i naravno budzet se promenio, jer sam posle istrazivanja i mnogo citanja shvatio da nema smisla kupovati komponentu ispod cca 200eur trzisne cene..

Link to comment
Share on other sites

Skroz pogrešan pristup građenja sistema. Ako ćeš da slušaš muziku preko sluški, onda kupiš DAC, koji ima izlaz za sluške i prikačiš PC. Kupovina integralca bez zvučnika nema nikakvog smisla. Postoje i mala pojačala za slušalice koja poseduju baterijska napajanja. To može neko da ti skutija brzo i za mali novac.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...